Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vajon mitől függ boldogságunk? fórum

Vajon mitől függ boldogságunk? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vajon mitől függ boldogságunk?

1 2 3 4
29. Margitnéni (válaszként erre: 23. - 2ab728965c)
2006. nov. 23. 09:46
Szia Fánika! Hogy mi milyen jó kőművesek vagyunk, az én falam is olyan, hogy egy bomba nem robbantja szét! Pedig találni kellene valami technikát rá, hogy átmásszunk legalább!
28. kisgé (válaszként erre: 27. - 2ab728965c)
2006. nov. 23. 09:17
Soha nem szabad feladni a reményt és azt, amiben hiszünk, mert akkor meg is szünik számunkra az esély, hogy megszerezzük azokat a dolgokat, amikre vágyunk: szeretet, tisztelet, elismerés......ilyenenkre gondolok, nem a TV, dvd és jobb autóra.:))))
2006. nov. 23. 09:05
Köszi, de tényleg. Most nagyon ráfér a lelkemre egy kis gyógyír.....
26. eee466847e (válaszként erre: 25. - 2ab728965c)
2006. nov. 23. 08:12
Szívesen vállalom a többi hozzád hasonló kedves kérésekkel együtt. Neked is minden jót és "fel a fejjel"!!
2006. nov. 22. 21:37

jaj ezt nagyon köszönöm- már hogy okosak a gondolataim.(nem így van, de nem számít)

Bár anyámtól hallottam volna ezt a mondatot csak egyszer is 20 év alatt, míg otthon voltam...

De tényleg aranyos vagy, minden jót Neked kedves mamácska- anyám helyett anyám vagy.

24. eee466847e (válaszként erre: 23. - 2ab728965c)
2006. nov. 22. 18:15
Pozitív hozzáállást is meg kell tanulni! Nagyobb falak is ledőltek már. Változtass az életeden, hiszen egy van belőle és oly rövid. Olyan okos gondolataid vannak itt is, ahogy olvasom naponta. Nem hiszem, hogy neked nem sikerülne!!
2006. nov. 22. 17:12

Köszi a hozzászólásodat, igen, igazad van, át kéne lépnem a falakon. Csakhogy a falak számomra átléphetetlenek és megmászhatatlanok.

40 éve állok a tövükben, de egyre csak nőnek... talán már nem is szeretném annyira átlépni őket.

Szép napot, további pozitív hozzáállást kívánok Neked!

22. eee466847e (válaszként erre: 21. - 2ab728965c)
2006. nov. 22. 08:35

Bocsi, hogy közbeszólok! Miért adnád fel? Nem minden sikerülhet első nekifutásra. Másodikra sem, sőt. Törekedni kell, akarni és egyszer meglátod bejön. Légy derülátó! Másoknak sem mindíg sikerül. Aki azt mondja, nem mond igazat.

Lépj át a falakon!!

21. 2ab728965c (válaszként erre: 19. - Cicabogyó)
2006. nov. 22. 08:21

Igen, értelek, de mi van ha a boldogság-törekvésünk mindig falakba ütközik?

Akkor előbb-utóbb úgy járunk, hogy legyintjük és feladjuk, nem?

Vagy csak én gondolkozom ilyen paranormálisan?

20. eee466847e (válaszként erre: 18. - Margitnéni)
2006. nov. 22. 08:06
Ez a elmélet nálam már régen nem állja meg a helyét. Igen is a pénz ugyanúgy boldogít, mint sok más jó dolog az életben. Pl. az egészség. Mert, ha egészség van nincs fájdalom, rossz érzések, orvosok, kórház stb. Család is a boldogsághoz tartozik. Bár nélkülük is lehet bodog egy ember (én nem tudom milyen az, mert nekem mindíg volt család), de teljesebbé teszi életünket. Amikor nincs egy fityinged se, csak anyagi gondokon jár az eszed, bizony minden más háttérbe szorulhat. Én átéltem már mindkettőt és mondhatom, a pénz is boldogít!!
19. Cicabogyó (válaszként erre: 4. - 2ab728965c)
2006. nov. 21. 18:43
Ez tényleg elmélet.De ha egy kicsit is így törekszünk rá, akkar már tettünk is érte valamit, hogy boldogok legyünk!
2006. nov. 20. 19:44

Bölcs igazság, hogy a pénz nem boldogít. Nekem is volt olyan ismerősöm, akinek volt belőle bőven, mégis nagyon boldogtalan tudott lenni.

Én mégis úgy gondolom, ha nekem több pénzem volna, boldog lennék. Sőt úgy érzem, hogy a boldogságomnak ez az egy akadálya van. Ennek hiányában viszont teljesen kilátástalannak látom az életem. Mivel pénzhez esetleg csak valami csoda által juthatnék, ezért körülveszem magam apróbb dolgokkal, amik örömet okoznak, ezeknek örülök, tulajdonképpen boldogságot érzek. De sajnos tudom a lelkem mélyén, sőt nem is annyira a mélyén, hogy az egésznek semmi értelme, egyik értelmetlen nap jön a másik után, egyik gond a másik után, és nincs megoldás.

2006. nov. 20. 19:03

Na én megint csak hozzászólok!

A lényeg az , hogy mint emberek azért éljünk, ha nem is érjük el minden pillannatban a boldogságot, de TÖREKEDJÜNK rá!

Hiszem, hogy az Ember azért él a Földön, hogy boldog legyen, legalább is ez a végső célja az életének.Mi más lehetne?

2006. nov. 18. 15:39

Szerintem is a boldogság csak egy pillanat, de ha tudunk örülni az apró dolgoknak, egy kedves szónak, egy gesztusnak mindjárt boldogabbak lehetünk.

Tudjátok a pohár mindig félig tele legyen. FŐ AZ OPTIMIZMUS!!!

15. eee466847e (válaszként erre: 13. - Kisgé)
2006. nov. 18. 13:14
Kb. így gondolom én is.
14. kisgé (válaszként erre: 11. - Venes)
2006. nov. 18. 13:12
Igen, magunktól és magunkból. Más nem tud boldoggá tenni, csak tudja bennünk generálni...
13. kisgé (válaszként erre: 10. - Eee466847e)
2006. nov. 18. 13:10

A boldogság, mint fogalom, eléggé megfoghatatlan. Az hiszik sokan, hogy nem boldog az életük, mert szegények, mert meghalt valakijük, mert neki nehezebb mint a többinek........

A boldog élet, mint olyan, nem létezik. Boldog pillanatok, igen és ha ezeket meglátjuk és élvezzük, na az a boldogság. Mindenki életében vannak rossz momentumok, kinek több, kinek kevesebb jut, de azt hiszem, hogy akinek több, annak több feladata van az életben. Igen, van, mikor nem lehet mosolyogni, én is átélem......de ettől még az élet megy tovább....

12. 2ab728965c (válaszként erre: 11. - Venes)
2006. nov. 17. 20:58

Na ez az, itt az igazság.


Ha magad nem akarod a boldogságot, megette a fene az egészet.

Ezt a saját bőrömön tapasztalom - sajnos. :-((((

11. Venes
2006. nov. 17. 20:54
Én mindig azt mondtam és mondom is, hogy magunktól. Csak mi tehetjük magunkat boldoggá. Hiába próbálnak minket azzá tenni, ha mi nem akarjuk.
10. eee466847e (válaszként erre: 9. - Kisgé)
2006. nov. 17. 20:18
Igen, azt gondolom mindenki ösztönösen akarja a boldogságot. Ez bonyolultabb érzés, mint sokan gondolják. Akkor, ha bunkók, agresszív emberek felbosszantanak, attól még én boldog vagyok. Az is lehet, hogy nem szembesülök rossz emberekkel, mégis boldogtalannak érzem magam, mert meghalt egy szerettem. A rajtam kívülálló történésektől is függ a boldogságom. Hiába mosolygok és kedves emberek vesznek körül, néha ez sem segít. Az biztos, hogy ha az ember optimista, egyszerűbb út visz a boldogság felé.
9. kisgé (válaszként erre: 7. - 2ab728965c)
2006. nov. 17. 14:24

Értem!


Szerintem sokkal több múlik rajtunk, mint azt gondolnánk. Egyrészt, ha olyan embereket gyűjtünk magunk köré, akik rendelkeznek azokkal az értékekkel, ami nekink fontos és ha bízunk is bennük és ők is bennünk, akkor megoldható. Na most ugye a barátokkal könnyű harmóniában lenni, mert mi választjuk őket. A többi ember, emg a család, ott meg vagy nyelni kell (mondjuk itt pl. közeli családra gondolok), vagy úgy kell a külvilághoz hozzá állni, hogy viszonzásként jót kapj. Gondolok itt mosolyra, előzékenységre. Akkor is vannak agresszív, bunkó emberek, de velük meg nem kell törődni, mert az az ő bajuk, nekik kell napi 24 órát magukkal tölteniük.



:))))))

2006. nov. 17. 13:59
A boldogságom csak rajtam múlik!Ez csak akkor sikerülhet,ha másokat nem korlátozok és nem teszem függővé tőlük a boldogságomat.Ha valaki nem akar osztozni örömömben akkor elfogadom,hiszen annyi más szeretni és élvezni való van körülöttem.Úgy gondolom nem önzés ha megteszek magamért mindent ami jó nekem!Természetesen én is eggyüttérző vagyok másokkal, de ha az a valaki nem akar magán segiteni,hogy neki is jobb legyen akkor én nem vehetem le váláról a terheket.Magamért vagyok felelős,de szívesen támogatok bárkit ha azzal elősegithetem,hogy előbbre jusson.De nem mindenki kér belőle,ezért hát ismét odalyukadunk ki,hogy magammal foglalkozzam.Természetesen nekem is vannak megoldandó feladataim,de azt csak én tudom megoldani,hiszen az az én problémám.De minden probléma mögött ott van a megoldás is , még ha nem is mindig könnyü!Biztos vagyok benne,hogy ezeknek a dolgoknak a felismeréséhez kellett a 43 élet évem és a sok pofon ami mellett boldog tudok lenni sok apró dologért is!Ha hullámvölgyek jönnek,az nem azt jelenti,hogy én sosem lehetek boldog.Ilyenkor tapasztalatot gyüjtők és eldöntöm ragaszkodjam e ahhoz amire valószínüleg nincs is szükségem.Hiszen a boldogságomat gátolom a makacskodásommal.Már nem ugy élek,hogy legyen ahogy én gondolom hanem,hogy nekem is jó legyen!
7. 2ab728965c (válaszként erre: 6. - 2ab728965c)
2006. nov. 17. 11:51
Hogy miért: mert ehhez a viszonyhoz már nem csak az én harmóniám szükségeltetik, tudod?
6. 2ab728965c (válaszként erre: 5. - Kisgé)
2006. nov. 17. 11:49

Szia!

A harmónia a másokhoz való viszonyunkban - nekem legalábbis.

5. kisgé (válaszként erre: 4. - 2ab728965c)
2006. nov. 17. 09:29

Szia!

Egész pontosan mi kivitelezhetetlen? A harmónia, vagy a boldogság?

4. 2ab728965c (válaszként erre: 2. - Cicabogyó)
2006. nov. 17. 09:25

Ez így leírva annyira szép és igaz, de- valljuk be őszintén- szinte kivitelezhetetlen.

Aki ennek ellenére azt vallja hogy el tudta érni, annak nagyon nagy tisztelettel gratulálok, és szívesen elbeszélgetnék a fejével, hogy hogyan csinálja.

Ez az én véleményem erről a dologról.

3. dee
2006. nov. 17. 07:57
Szerintem csak magunktól függ.Mindenki a maga szerencséjének kovácsa.
2006. nov. 16. 19:12

Mindenki keresi a boldogságot, de nem mindenki találja meg. Van aki azt hiszi, hogy ezt a materiális jólétben lehet elérni. Mások szerint a tisztán lelki élet vezet a boldogsághoz. Ténylegesen a boldogság az anyagi, valamint a lelki vágyak bizonyos egyensúlyának az eredménye. Az egyensúly fenntartása állandó szabályozást és finom beállítást követel. ez az egyensúly elérhető, ha ki-ki az általa ismert vagy elképzelt Istennel való harmóniát tanulmányok által próbálja megvalósítani, valamint ha tiszta szándékkal alkalmazza a misztikus technikákat, és ezáltal kifejleszt egy belső érzékenységet önmagában. Ennek az egységnek a megtapasztalása érdekében az embernek harmonikus viszonyt kell fenntartania önmaga, mások és a természet között.

Tehát: Harmóniában Önmagaddal.

Harmónia Másokhoz Való Viszonyunkban.

Harmóniában A Természettel.

Ha Boldog Akarsz Lenni Légy Az!

2006. okt. 26. 09:29
Vajon mitől függ boldogságunk? - tesszük fel a kérdést nap - mint nap magunknak vagy akár barátainknak, ismerőseinknek.
Születésünktől kezdve haladunk a nekünk kijelölt útvonalon, vagy az évek során saját magunk alakítjuk sorsunkat?

Ugrás a teljes írásra: Vajon mitől függ boldogságunk?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook