Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vajon mitől függ boldogságunk? fórum

Vajon mitől függ boldogságunk? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vajon mitől függ boldogságunk?

1 2 3 4
59. 97dd601c1a (válaszként erre: 56. - KNM1947)
2006. nov. 30. 10:41

Köszi a hozzászólást, és a jó tanácsot. Sajnos ezt én is tudom, csak nekem mindig fájt. A fiam esetében is, holott a fiamat mindig a lányok dobták valamiért. Vagy azért, mert megcsalták a fiamat, vagy olyan dologért, ami nem derült ki, pedig az egyik már a menyasszonya is volt. A mai napig nem tudja senki mi történt.

Én már annyit bőgtem.

Tudod az a baj, hogy féltem a lányom, mert még csak 16 éves és nagyon sok dologba bele lehet rángatni.

Nem tudom ilyen kor mit lehet tenni, és nem akarom, hogy megerőszakolják, kihasználják, drogokat próbáltassanak ki vele. Meg ilyenek.

58. eee466847e (válaszként erre: 57. - Dogiz)
2006. nov. 29. 20:17
Köszi, jó volt olvasni, mint ahogy Márai sorait mindíg jó olvani. Ő mégis másként élte meg ezeket a gondolatokat. Élete utolsó éveiben legalábbis.
57. dogiz
2006. nov. 29. 19:52

Sziasztok!

Örülök, hogy megírtam ezt a cikket annak idején, mert úgy látom elég sokan rátaláltatok. Nagyon sok kedves és sajnos szomorú gondolatot is leírtatok, megosztottatunk egymással itt a hozzászólásokban. Általában szeretek töprengni ezeken.

Szeretem az idézeteket olvasni, s egy a mai nap folyamán megragadott, s ezt a kedves gondolatot szeretnék veletek megosztani."

...Megvárni, egy angyal és egy szent türelmével, amíg a dolgok –emberek, eszmék, helyzetek-, melyek hozzád tartoznak, eljutnak hozzád. Egyetlen lépést sem sietni feléjük, egyetlen mozdulattal, szóval sem siettetni közeledtüket. Mert bizonyos emberek, eszmék, helyzetek, melyek életedhez, jellemedhez, világi, és szellemi sorsodhoz tartoznak, állandóan útban vannak feléd. Könyvek. Férfiak. Nők. Barátságok. Megismerések, igazságok. Ez mind feléd tart, lassú hömpölygéssel, s találkoznotok kell egy napon. De te ne kapkodj, ne siettesd útjukat és közeledésüket. Ha nagyon sietsz feléjük, elkerülheted azt, ami fontos, és személyesen a tiéd. Várj, nagy erővel, figyelmesen, egész sorsoddal és életeddel."

/Márai Sándor/

56. KNM1947 (válaszként erre: 54. - 97dd601c1a)
2006. nov. 29. 14:10
Kedves Hoxa-társ! Elgondolkodtál-e már azon,hogy gyermekünk kinek választ társat? Szülöknek vagy estleg magának? Az eröltetett "boldogság" sose lehet édes.Fiatalon volt benne részem nekem is.A nagy ajánlásokból egy fiatal sem kér,én se kértem.Már eleve halott ügy volt,a fiúval mégcsak a barátság se kellett.Tudom,aggódunk gyermekünk szép jövőjéért,de megnyugtatlak a három csemetémnél egyiknél se olyan akadt,akit én esetleg szívból ajánlani tudtam volna.De nem én élek a kiválasztottakkal,ők pedig legyenek ebben is önállóak és boldogok.
55. eee466847e (válaszként erre: 52. - KNM1947)
2006. nov. 29. 09:53
Nagyon szép gondolatokat fogalmaztál meg te is és Gyöngyi is.
2006. nov. 29. 08:53
Per pillanat attól, hogy a lányom ne dobja azt, aki igazán és tiszta szivből szereti őt.
53. gyöngyi (válaszként erre: 50. - Margitnéni)
2006. nov. 28. 19:40

Margitnéni!

Sajnos nem ismerlek és tibeti bölcs sem vagyok, de biztosan állíthatom, hogy tévedsz. lehet, hogy szeretteid nem úgy mutatják ki a szeretetüket, ahogy te azt szeretnéd, de biztos vagyok benne, hogy szeretnek téged.A boldogság nem állandó: ma boldogabb vagyok, mint tegnap, de lehet, hogy holnap elkeseredek valamiért és már fele ilyen jól sem érzem magam. Nézd a dolgok jobbik oldalát, biztosan van olyan is.Vedd észre a kicsi rezdüléseket is, lehet, hogy a tieid azzal üzennek neked, nem harsány csókokkal.Keresd a jelzéseiket, biztos megtalálod őket, csak tárd ki a szíved feléjük!

52. KNM1947 (válaszként erre: 50. - Margitnéni)
2006. nov. 28. 17:11
Kedves Margitnéni! Te nagyon elkeseredett lehetsz,ha ilyeneket írsz.A szeretet nemcsak szavakban,hanem tettekben is tudomásunkra jut.Ha szeretetet adunk,azt vissza is kapjuk..Minnél többet adunk,annál többet kapunk.Engem a szeretet adása is örömmel tölt el.Nem létezhet,hogy feléd a bajaidban ne lenne kinyújtott kéz!Meg kell találnod,ez is egy feladat a sok közül.Segítséget kérni nem szégyen!"A körülöttem élóknek természetes,hogy vagyok" Valóban igazad van.De mi lenne,ha nem lennél? Egészen biztosan rettenetesen hiányoznál!Szükségük van Rád a körülötted élőknek,adj te is több szeretetet figyelmességgel,jóindulattal.A cselekedetek mögött jobban érezhető a szeretet,a szavak lehetnek "üresek" is!Akinek a szívében elégedetlenség lakozik,nehezen tud lelki békét teremteni.Az elégedetlenség addig jó,amíg inspirál egy cselekedetre,hogy nekem is jobb legyen.Észre kell venned és meglátnod az apró örömöket is,ami mellett lehet,hogy elhaladsz és te látod "természetesnek".Szemléletváltás kell.A napi gondok azért vannak,hogy megoldjuk őket.Ha nem megy egyedül,segítséget kell kérni hozzá.Tudom nehéz....de próbáld meg.Előfordulhat elutasítás is,mint bárhol az életben,de ne csüggedj,haladj és próbálkozz.Fel a fejjel,csak előre a sikeres megoldásig.Üdvözöllek szeretettel
51. Margitnéni (válaszként erre: 42. - KNM1947)
2006. nov. 28. 12:45
De hogy lehet lelki békém, és hogy álljak hozzá pozitívan, ha pl. fázik a lábam a cipőben, a gyerekem nem lát, mert nem tudok neki szemüveget venni, és azon rettegek,hogyan fizetem majd ki a gázszámlát, sorolhatnám még, de idáig is sok.
50. Margitnéni (válaszként erre: 35. - 97dd601c1a)
2006. nov. 28. 12:42
Elgondolkoztam magamon, és rá kellett döbbennem, hogy engem senki nem szeret, és nem is szeretett, vagyis soha nem éreztem. A körülöttem élőknek természetes,hogy vagyok, tulajdonképpen szeretjük egymást, de ez nem az, amiről te beszélsz.
2006. nov. 28. 08:53
Ma pl. attól, ahogy felkeltem. Egyenlőre klasszul indult a nap. Most boldog vagyok. Mi lesz később a mai napon? Nemtudom.
2006. nov. 27. 20:17
Ha csak tőlünk függne... de gondoljátok el,amikor azt hiszed,minden kerek - és kiderül,hogy mégsem! Mert egy harmadik belemászott a házasságodba - meg a férjed ágyába... szerintem nem csak tőlünk függ a boldogságunk,hanem másoktól is.
47. KNM1947 (válaszként erre: 45. - D64f9951e2)
2006. nov. 27. 20:09
Ne légy szomorú,Gitta! Ne várd mástól,hogy felvidítson,amikor te nem vagy képes rá!Magadnak kell megtalálnod a jókedvet,és belevonni a párodat is.Készíts olyan vacsit,amit mindketten kedveltek.Gyújts az asztalon gyertyát,hallgass kellemes,halk zenét.Ilyen körülmények hatására a beszélgetés is megvalósul.Nem szabad duzzogva,morcosan a "sarokba" ülni!Ezzel bárkit el lehet távolítani magunktól.Fel a fejjel,hangold magad jókedvre.
46. eee466847e (válaszként erre: 45. - D64f9951e2)
2006. nov. 27. 10:55
Nem kérsz sokat! Légy erőszakosabb, rámenősebb a saját érdekedben! Természetesen ezt pozitív értelemben tedd!
2006. nov. 27. 10:23

engem mostanában nagyon könnyű lenne boldoggá tenni, de ezt senki nem próbálja meg :(

-pillanatnyilag elegendő lenne az, ha békén hagynának az ügyfelek a bántó, sértő megjegyzéseikkel

-és az is boldoggá tenne, ha a párom kicsit törődne velem (pl. beszélgetnénk, vagy ha hazaérek, akkor ne csöndben kelljen ülnöm és szomorkodnom, mert nem foglalkozik velem :(

...de valószínűleg én kérek sokat ezzel...

2006. nov. 27. 10:06
Boldogság még az is, ha az embert nem piszkálják naponta, és itt nem arra értem, hogy neten, hanem az életben, ott ahol él, lakik, meg ilyenek.
43. eee466847e (válaszként erre: 42. - KNM1947)
2006. nov. 26. 15:05
Én is így gondolom!
2006. nov. 26. 14:08
Fontos,hogy meglegyen a lelki békénk.Ismerjük és szeressük önmagunkat.Külvilág felé pozitív hozzáállás.
2006. nov. 26. 12:00
Boldogság? A család!!!!!
40. eee466847e (válaszként erre: 39. - 2ab728965c)
2006. nov. 26. 10:16
Ezt csak Te tudhatod, hogy mit érzel és miért. Nekünk (barátaidnak) az a dolgunk, hogy próbálkozzunk kihúzni a gödörből. Ha csak félig sikerül, ha csak a fejed dugod ki és szétnézel a világban, már az is siker számunkra!!! Remélem érted, még ha egy kicsit másként fogalmaztam is.
39. 2ab728965c (válaszként erre: 37. - Eee466847e)
2006. nov. 26. 08:12

Látod Mamácska, Te mennyivel Nagyobb vagy nálam....


Én nem tudtam és nem is akartam volna túlélni, még a gyerek kedvéért sem.


Mikor a harmadik szülésem után sokkos állapotba kerültem a vérvesztéstől, minden erőmmel azon voltam, hogy "el innen", pedig 3 ártatlan kisgyerek és egy szerető férj várt vissza...


Máig sajnálom hogy akkor és ott nem sikerült dimenziót váltanom....


Most pedig megkövezhet és megköpködhet bárki, mert én is tudom hogy micsoda disznóság ilyenre még csak gondolni is egy "nagycsalád" mellett.

2006. nov. 25. 09:32

Nekem még a boldogsághoz az is hozzátartozik, hogy szeressék egymást az emberek. Persze nem kell az utcán egymás nyakába borulni ismeretlenül, de nem is kell úgy a másikra nézni, mint a véres rongyra.

Szeressék azt akivel nap-mint nap találkoznak itt a fórumon, ha pedig nem, akkor hagyják békén.

37. eee466847e (válaszként erre: 33. - 2ab728965c)
2006. nov. 25. 09:15

Fánikám! El tudod képzelni, hogy életem során hány falat kellett ledöntenem? Sokat, nagyon sokat. Pl. 33 évesen özvegy lettem egy 9 éves kisfiúval. A férjemet 6 nap múlva adta vissza a Duna. Ott maradtam egy gonosz anyóssal és egy sokkos kisgyerekkel.(Őt kimentették a vízből) Egyedül voltam, ill. drága anyám vidéken élt. Barátaim segítettek át sok nehézségen.

Ott álltak a "FALAK". Nem kellett több idő, mint 2 év és ledöntöttem őket. Nagyon akartam. A kisfiam miatt. Most csak ennyi. Bátorság, akarat!!!

36. kisgé (válaszként erre: 33. - 2ab728965c)
2006. nov. 25. 08:42

Hogy érted, hogy nincs megoldás? Nem görcsölöd túl a dolgokat? Én si azt szoktam csinálni, agyalok, agyalok és nem jön a megoldás. De ahogy nem foglalkozom a kérdéssel, vagy mással törődöm, olyan egyszerűen megoldódik!


Bár nem tudom, konkrétan miről van szó...:)))

2006. nov. 25. 01:12
Előszőr is nagyon fontos a szeretet. Ha nem érzem, hogy szeret az aki fontos nekem, akkor nem vagyok boldog. Hiába mondja azt, hogy "szeretlek". A hangsúlyból lehet érezni /főleg ha az ember régóta ismeri már/, hogy szivből jön-e, vagy sem.
2006. nov. 25. 00:08
Nálam nagyon sok mindentől függ a boldogság. Holnap megpróbálom elmondani. Most fáradt vagyok. Jó éjt mindenkinek.
2006. nov. 24. 22:36

Hát örülök hogy a "fal-hasonlatom" elgondolkoztatott itt pár emberkét.


Igen, mindenkinek vannak falai, de van akié csak papírból van, míg másoké acélból.


És nem mindenki képes annyi energiát magába süríteni, hogy ledöntse azokat a rohadt falakat.


A szellem...ez igaz lehet, Cicabogyó, de ahhoz meg még fejlődnie kéne a szellememnek, nem is kicsit...


Na csak addig űzöm-fűzöm, míg kiderül hogy nincs megoldás...

Ez jellemző rám.

Meg is érdemlem a sorsomat!!!!!!!

32. Cicabogyó (válaszként erre: 18. - Margitnéni)
2006. nov. 24. 19:02

Sokat gondolkodtam a hozzászólásodon, először megdöbbentett, és nem találtam a szavakat.

Sajnos a mai világ erről szól.A pénz és a pénz!

Sokaknak nem adatik meg, bár azt mondják Isten mindent megad mindenkinek ami kell a fejlődéséhez.

Vajon igaz ez? Sokszor gondolkodom rajta.

A mai világban tényleg pénzért lehet venni a boldogságot is? Akinek nincs, látod ez is egy fal mint a Bolonfáni fala. Végül is mindenkinek van egy fala, amit "le kéne dönteni"? Sajnos nekem is.

31. Cicabogyó (válaszként erre: 21. - 2ab728965c)
2006. nov. 24. 18:51

Falak,falak!? Azok a saját magunk építette falak, épp azért hogy leromboljuk, és ha már mi építettük, akkor van is rá erőnk, hogy lebontsuk!

A lélek, és a szellem a falon is keresztül tud menni, ne a testeddel próbálkozz!

Ja most biztos az jut eszedbe, hogy néhány napja én is magam alatt voltam. De újra neki indultam!

30. kisgé (válaszként erre: 29. - Margitnéni)
2006. nov. 23. 10:14

:)

Bomba a szíved és a hited. Gyújtsd meg és robbantsd le a falakat. Ez tényleg ilyen egyszerű, ha eljutottál odáig, hogy tudd, hogy kell meggyújtani. :)))))))


Nekem is vannak falaim...:))

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook