Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha a boldogságot az endorfin okozza, a szomorúság vajon mitől van? Ha a szerelem pusztán hormonok műve, vajon van ellenszer? fórum

Ha a boldogságot az endorfin okozza, a szomorúság vajon mitől van? Ha a szerelem pusztán hormonok műve, vajon van ellenszer? (tudásbázis kérdés)


2009. nov. 21. 21:47

Nagy baj lenne, ha az Igazi Szerelem csak a hormondok műve lenne!

Biztos van olyan érzés, ami ahhoz hasonló és a hormondok okozzák, de az igazit biztosan nem! De az ellen úgysem akarna senki ellenszert!

2009. nov. 11. 13:04
magas tesztoszterontól
16. inci-finci (válaszként erre: 15. - Aludanyi)
2008. szept. 14. 13:15
Szívesen , legalább én is megtudtam egy két dolgot:))
2008. szept. 14. 11:25
Inci-finci: Köszönö szépen az érdekes cikket! :))
2008. szept. 10. 23:21
Ezt egy másik fórumon találtam és bemásoltam , hátha okosabbak lesztek , aki ezt írta és véletlen rátalál és elolvassa, elnézést hogy átmásoltam ..
2008. szept. 10. 23:17

Találtam egy érdekes cikket a szerelem kémiájáról... Eszerint a szerelemhez nem elég két ember, kell hozzá négy hormon is:


.) dopamin - ez a hormon felelős a mozgáskoordinációnkért, de az érzelmeinkért is .


.) szerotonin - eufóriát kiváltó hormon, ha megnő vérünkben a száma, boldognak és gondtalannak érezzük magunkat tőle


.) endorfin - más néven boldogsághormon, mely főleg csókolózáskor, szeretkezéskor szabadul fel nagy mennyiségben


.) feniletilamin - kedélyjavító hormon, ez okozza a lángolást, és később a szerelem elmúlását is


A feniletilamin - melynek szintje másfél évig emelkedett szervezetünkben - talán a legkevésbé ismert a négy hormon közül. Pedig tragédiák okozója, boldogtalanság forrása lehet. Akinek ugyanis nem csökken szervezetében a feniletilamin termelődése legfejebb másfél év után, az szerelemfüggővé válik. Ez akár jól is hangozhatna, de a cikk szerint valójában azzal jár, hogy az illető szerelme tárgyáért akár ölni is képes, vagy hogy képtelen megállapodni, és folyton új kapcsolatot keres, hátrahagyva aktuális kedvesét másfélévenként. Hogy van-e ellenszere? Na, arról fogalmam sincs.


Ez a cikk url-je: [link]

Via's blog Login or register to post comments

12. Dorka29 (válaszként erre: 10. - Aludanyi)
2008. szept. 10. 23:00
:)))
11. Dorka29 (válaszként erre: 9. - Dorka29)
2008. szept. 10. 23:00
portlon=portálon
10. aludanyi (válaszként erre: 9. - Dorka29)
2008. szept. 10. 22:59
Dorka: :DDD Eltaláltad! A boszorkákat, mágusokat, mentalistákat már kilőttem! :))) Most jönnek a biokémikus filozófusok, majd a szívsebészek és ha azokat is kilövöm, elmegyek, kinyittatom magamnak Lipótot! :DDDD
9. Dorka29 (válaszként erre: 8. - Aludanyi)
2008. szept. 10. 22:54
Valld be, tulajdonképpen csak arra vagy kíváncsi, hogy van-e a portlon biokémikus.;)))
2008. szept. 10. 22:41

Wickucy: nagyon szépen köszönöm:) Azóta foglalkoztat, mióta úgy érzem, egy darabot kiszakítottak belőlem és apró szilánkokra törtek... Néha jó lenne egy kis ellenszer erre a borzalmas kémiára, ami a szerelem...


De vajon mi váltja ki, hogy jön létre ez a folyamat?

2008. szept. 10. 22:29
Kiváncsi vagyok van e Valaki aki megfejti a választ
2008. szept. 10. 22:26
ez egy eszméletlen jó kérdés!
2008. szept. 10. 22:11
álom álom édes álom. mindenkinek keményen meg kell harcolni önmagáért/magukért... és hogy jól döntött-e... talán sosem derül ki... én marcangolom magam jó ideje, mindenféle külső segítséget igénybe vettem-veszek, de aztán csak nekem kell egyedül döntenem...
2008. szept. 10. 21:55
szabk: Mennyir igazad van... Vagy ha az ember könnyen és simán, zökkenőmentesen el tudna szakadni... :((
2008. szept. 10. 21:55
De jó lenne tudni!!!
2008. szept. 10. 21:53
hű, néha de jó lenne (lett volna), ha az ember nem kábulna el a rózsaszín ködtől, hanem tudna tiszta fejjel dönteni...
2008. szept. 10. 21:50
Ha a boldogságot az endorfin okozza, a szomorúság vajon mitől van? Ha a szerelem pusztán hormonok műve, vajon van ellenszer?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook