Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vajon miért nem hiszi el az emberek többsége, hogy vannak boldog emberek? Hogy valaki valóban elégedett az életével? fórum

Vajon miért nem hiszi el az emberek többsége, hogy vannak boldog emberek? Hogy valaki valóban elégedett az életével? (beszélgetős fórum)


1 2 3
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - A6e86abb96)
jan. 20. 11:05
Köszönöm, nem kérek, már kettőt ittam ma reggel. De szívesen olvasom a véleményedet a témáról, csatlakozz bátran! Megsúgom: ez nem az élet értelmének a megfejtése, ez egy gondolat felvetés volt részemről, és páran okos dolgokat írtak hozzá. :)
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Hpetra22)
jan. 20. 11:02
Hm... hoppá, ez új felvetés. Igaz. De kicsit megtekerem: Mondjuk van olyan, hogy ő ilyen, naponta csillog valamivel,( bár ez is lehet valódi boldogság, de lehet a boldogság hiányának a kompenzálása is, ennek eldöntéséhez jól kell ismernünk az illetőt),a napi nyavalygás pedig egy berögzült szokás. Nincs is baja, csak az illető tekeri a verklit, mert nem tud mást, ez a mintája.
jan. 20. 10:59
De tudtok ti mindent. :D Iskolázottak ha arról beszélgetnek hogy mi az élet értelme. :D Hozzak egy kávét? Annak legalabb van értelme. ;)
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Michelle.r)
jan. 20. 10:56

"Marcsinak lehet a saját élete saját magának úgy tökéletes, ahogy van, miközben Béla szerint egy xarkupac ugyanaz."


Így van, és Béla nem érti, hogy Marcsi miért is elégedett, miért boldog.

9. hpetra22 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 20. 10:55
Kell a mondatba, hogy a "napi rendszerességű" dicsekvés vagy nyavajgás. Úgy már megállja a helyét.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Hpetra22)
jan. 20. 10:54
Ez igaz.:)
jan. 20. 10:53

Érdekes, hogy ezt írod:"akinek szüksége van a dicsekvésre vagy nyavalygásra, annak valami nagyon nincs rendben az életével."


Ezzel nem értek egyet, mármint azzal, hogy valami nincs rendben az életével...nagyon két véglet. Szerintem ezeket mindenki megteszi az élete során. Szerintem te is dicsekedtél már, én biztos:) Ez jó dolog, olyanra gondolok, amire valóban büszke lehetünk valami, amit elértünk, és biztos, hogy nyavalyogtunk is már, te is, én is, hiszen az is normális. Időjárás miatt, valami kellemetlenség ért, egy rossz döntés, stb.

jan. 20. 10:48
Az kiérződik, ha valaki az örömét osztja meg vagy izzadságszagúan próbál bizonygatni.
5. michelle.r (válaszként erre: 2. - Hpetra22)
jan. 20. 10:45

Na ez, a másik. Aki elmondja másoknak, hogy figyu, nem kell ebben dagonyáznod, lehet ezt másképpen is csinálni, az bizonygat. Véletlenül sem merül fel, hogy azért mondja, hogy másoknak megmutassa.


A tökéletes nagyon relatív, ezért létezik. Marcsinak lehet a saját élete saját magának úgy tökéletes, ahogy van, miközben Béla szerint egy xarkupac ugyanaz.

jan. 20. 10:44
A legtöbb embernek vannak álmai és vannak viselt dolgai amiket nem tereget a világ elé. Van aki szépít az életén, mert nem bírja elviselni ha sajnálják, de van aki direkt sajnáltatja magát. Ha ez, ha az, akinek szüksége van a dicsekvésre vagy nyavalygásra, annak valami nagyon nincs rendben az életével.
3. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 20. 10:43

Mert a legtöbben robotpilóta üzemmódban élnek. Ezt így szoktuk csinálni, arról azt kell gondolni. Mindenki csak a saját szűrőjén keresztül tudja látni a világot. Ki lehet lépni a megszokásokból, le lehet tenni minden megszokást, de meló van benne, nem kevés.


Instant megoldás nincs, pedig igény volna rá. Valamitől fellelkesül, hall egy előadást, lát egy filmet, amitől elrajtol, elhatározza, most aztán tényleg változtat. Aztán ha a 10, 20 éves xarok nem változik meg egy-két hét, hónap alatt, akkor ez baromság. És minden marad a régiben.


Aki meg tényleg végig csinálja, kilép ebből, az hazudik, kamuzik, vagy egy önző rohadék, aki csak magával törődik.

jan. 20. 10:43
Én sok mindenkiről elhiszem, hogy boldog az élete. Csak azt nem, hogy minden mindig tökéletes. Másrészt, akinél minden klappol, annak nem kell bizonygatni ezt az online térben, mert minek.
jan. 20. 10:32

Azt tapasztaltam, hogy ha valaki itt a hoxán leírja, hogy boldog, elégedett az életével, akkor azt kétkedés fogadja. Nem mindenki részéről, ez erős túlzás lenne, de a többség kételkedik. És ez nem csak a virtuális világunkban van így, hanem való világban is.

Ezért jutott eszembe ez a kérdés, és kíváncsi lettem, hogy ti mit gondoltok erről. Nem konkrét esetre gondolok, hanem általánosságban.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook