Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magyarországon az emberek hány százaléka elégedett az életszínvonalával és hány százaléka él segélyből? fórum

Magyarországon az emberek hány százaléka elégedett az életszínvonalával és hány százaléka él segélyből? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
84. Suesue (válaszként erre: 80. - Living Dead)
2013. dec. 29. 02:01
Egyetértek!
83. Mezei Virág (válaszként erre: 82. - 273206364e)
2013. nov. 28. 17:29

Kész Hawaii!


Minek a segély, mikor válogatni lehet a jól fizető munkahelyekből!

82. 273206364e (válaszként erre: 81. - Mezei Virág)
2013. nov. 28. 17:22
Happy minden én már régen nem panaszkodok,nincs miért.Van fánk,kajánk,a csekkek kivannak fizetve...
81. Mezei Virág (válaszként erre: 80. - Living Dead)
2013. nov. 28. 17:08

Na ja!

Meg hát kit érdekel a panaszkodás?


Próbáljuk kihozni mindenből a legjobbat! :))

Magad uram...:)

80. Living Dead (válaszként erre: 79. - Mezei Virág)
2013. nov. 28. 17:01
Nem, csak a többség már a panaszkodáshoz is túl csaffadt... :)
2013. nov. 28. 16:48

:))

Mindenki elégedett ezek szerint.


Nagyszerű!

2013. nov. 25. 17:09

2013.augusztusban közzé téve:

Elégedettségi index: Magyarország 0 pont


Kiábrándítóan teljesített Magyarország azon a ranglistán, amely az állampolgárok élettel kapcsolatos elégedettségét mutatja be a különböző országokban.

[link]

77. Suesue
2012. ápr. 7. 07:58

Az elégedettséghez pedig nem elég a 600-Forintos órabér amit az átlag magyar dolgozó hazavisz.

A K.H szerint az átlag 300.000.-körül keres, erre annyit tudok mondani keresni kereshet, de nem talál.

Járulékok levonása után örülhet az ember, ha a felét megkapja, de itt még ez sincs így.

Az átlag dolgozó 12-órázik, bejelentve 8-ra van maximum, hét napból ötöt minimum dolgozik, ha nem hatot.

A közszférai irodistának, reggel 8-16 között van a munkaideje, feltéve, ha van ülésszak.

Péntekenként 2-re hazaér, mert elengedik.

Ülésszakon kívűl ritka az az eset amikor be kell mennie jobb, mint az iskolákban több a szünet.

Jóval 100 fölött visznek haza, és még egy rakás támogatást is kapnak.

Ilyen formában ezt nem tartom korrektnek, mert a magánszférában azt is kihajtják az emberből ami nincs is benne.

Példa A és B 120-at visz haza havonta, A havonta maximum 6 otthon töltött napot tudhat magáénak, B 13-at, ki az elégedettebb?

76. Suesue (válaszként erre: 73. - Syria)
2012. ápr. 7. 07:37

Benne vagyok. :)

Elég sok minden el van itt ferdítve.

3 hónap alatt elment az éves büdzsé 90%-a.

Ilyen ütemben hétfőre elérik a 100%-ot, és akkor jön a trükközés.

75. Hmkati (válaszként erre: 65. - Dd874e511d)
2012. ápr. 6. 06:36
Ezen én nem lepődők meg, kreatívak vagyunk. És a szocrendszer erre sarkall. mi nálunk a szoiális rendszer, adunk segélyt, ha gondod van. én mikor mentem csak ezt kaptam. pedig ha segítenek, már hűsz éve melóznék. Mikor rokkantosítottak, még lazán melózhattam volna, csak ezt kellett tennem, a hivatal intézte. mert az, ha segítenek tanuláshoz melóhoz jutni munkaigényesebb. Gyakorlatilag praktikákra kényszerítik a segítségre szorulót. S van egy jó hírem, ez csak fokozódni fog, minden intézkedés erre az irányba visz.
74. JudyTim (válaszként erre: 72. - 9b10f3d7ff)
2012. ápr. 4. 13:51

Nincs szükségem zuhanyra, mert amiket leírtam a legnagyobb nyugalommal írtam le és egyáltalán nem vagyok elégedetlen az életemmel. Éltem pár országban mert úgy hozta a sorsom és ez a gyermekkorom óta van így. Rengeteg embert ismertem meg és sikerült a nyelvükön megértenem magam velük.

Soha nem voltam negatív, mert ha az lettem vólna, akkor nem tudtam volna már 3x újrakezdeni az életemet. Atúléléshez csakis pozitív hozzáállás kell és tervek a jövőre nézve. Aki magába zuhan és vergődik, azt sajnos elnyeli az élet mocsara.

Abban pedig nagyon nagyot tévedtél, hogy buzdítok bárkit arra, hogy külföldre menjen. Én csak azt mondtam, hogy csakis a saját bőrödön tudsz élettapasztalatot szerezni, mesékből sajnos csak óvakodni tudsz egyes élethelyzetektől, amiket esetleg nem követsz el, mert hallottad, hogy ez meg az megjárta.

Azt tudnia kell mindenkinek, aki esetleg külföldre kerül, legyen az magyar idegenben, vagy idegen magyarországon. Sehol sem fogják tárt karokkal várni. Mindenhol meg kell mászni a bizonyos lépcsőfokokat az elismerésig és a megbecsülésig. :) :) :)

Remélem most már érzékeled, hogy nem vagyok feldúlt, ideges, vagy vitatkozó. Én csak társalgok. Vannak akik el tudják képzelni az általam elmondottakat higgadtan is. :)

Neked is kívánok minden jót a szó szoros értelmében, mert úgy érzem rád fér. :)

73. syria (válaszként erre: 65. - Dd874e511d)
2012. ápr. 3. 20:38

Nem irigyellek a munkádért. (Te meg bizonyára örülsz, hogy legalább ez van.)


Lakatos Rozália és pereputtya reméljük, 1 számjegyű százalékarányt, szélsőséget jelent kicsiny hazánkban.


Suesue 42. hozzászólásához:


Lehet, hogy ha a kettőnk százalékait összegyúrnánk, kenterbe vernénk a KSH-t, és még az igazsághoz is közelítenénk? :D:D:D

72. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 71. - JudyTim)
2012. ápr. 3. 16:55

Jól van, nyugi, nyugi. Esetleg egy pohár hideg víz, netán zuhany, és egyből jobban leszel.


Aki itt rinyál, elégedetlenkedik az te vagy. Szerintem akárhol élnél, neked mindenhol rossz lenne, a fórumhoz visszatérve az elégedetlenek táborát növeled bármerre vagy.

Csacskaság arra ösztönözni, hogy mindenki hagyja el a hazáját.

Mosolyogj, legyen szép délutánod!! :)) Na, ugye máris jobb?

71. JudyTim (válaszként erre: 55. - 9b10f3d7ff)
2012. ápr. 3. 15:33

Ez a tipikus válasza annak aki csak hallomásból értékeli a külföldi életet és nem érezte meg a saját bőrén. Én nem haza járnok MO-ra mert SOHA nem volt a hazám de jártam ott mint munkavállaló és tapasztaltam a saját bőrömön azt ahogyan velem viselkedtek az ottaniak.Láttam, hogy való igaz, hogy több ótár töltenek a munkahelyen de a ténylegesen ledolgozott munkaidő kb 65% volt. Emiatt mindig én ittam a fekete levest a feletteseimnél és mégis én voltam a rossz.

A "csoportosan rokkant fiatakok" meg tőrténetesen a cégünknél is vannak, mert mire elvégzi a 3 éves szakképesítést addigra beleszakad a munkába, mert cipel, emel, és saját magát teszi tönkre azért, hogy megfeleljen, mert időre kell végezni és visszaérnie a telephelyre. A kézbesítők , mert tőrténetesen az ők esetét említettem, sajnos nagyon meg vannak tépázva. De nem megyek messze, az építőipar sem rózsás. A legtöbb munka szabadban ha esik ha fúj és az sem baj ha fagy, mert a technológia már ezt is kiküszöbölte.

Az ápolók sincsenek jobb helyzetben mert napi 12 órát dolgoznak. Egy mentőorvos aki pl. mindig készenlétben van sem visz haza többet 1200-1300€ nál és mivel sokkal nagyobb a lakott terület amit felügyelnek , nincs idő lazsálni.

Voltam munkavállaló más országban is van hasonlitási vizsonyom, nem a levegőbe beszélek.

Amúgy megsúgom, hogy valaki hiába kap gyermeknevelési támogatást ami 220-280€ ha egy cipő 60-70€, mert itt a gógyi sem olcsó, mert kínai nincs, és az óvoda és a bölcsöde pedig 120-220€-ba kerül havonta.

Szóval tapasztali és beszélni ez lenne a jó sorrend. De legtöbben csak beszélnek, de bátorságuk nincs felkerekedni és kipróbálni a dolgokat, inkább nyalogatják a sebeiket és nyüszítenek.

70. f758a7200f (válaszként erre: 69. - RockyRoad)
2012. ápr. 3. 15:00

Jo: nincs fojtogato legkor:)


Emiatt lemondok en a juttatasokrol is!


Egyforma: ha nem otthon kolti el a kulfoldon keresett penzt az ember, akkor itt is van "hovege", nagyon is!


Rosszabb: pl a 40 eves lejaratu kolcson, amit a fiam fog kifizetni mert nem bizti hogy megerjuk, es ez egy kicsit nekem szemelytelennek tunt hogy amikor a kolcsont adtak, mar arra szamolgattak hogy mikor lesznek a gyerekek "fizetokepesek", kvazi behatarolnak nem 1, hanem 2 generaciot ahhoz, hogy az embernek sajat haza lehessen. Erted, 1elet mar nem eleg nekik:/


Ezt kimondottan kapitalista dolognak tartom,az ilyen fajta erzeketlenseget. De ugy latszik hogy hosszu tavon ez mukodik egy gazdasagban, a bankok is tudjak hogy nyugdij a ketes mindenhol, ezert a gyerekek penzere palyaznak

69. RockyRoad (válaszként erre: 66. - F758a7200f)
2012. ápr. 3. 14:39

Nalunk sem jar semmi ha keres az ember. Kapok csaladi potlekot, valami £84 havonta (pontosan nemtudom) azt kb ennyi. Viszont 39 het utan vissza kellett jonnom dolgozni, mert onnantol megszunt a 'GYES' egy font tamogatast nem kaptam volna a tovabbiakban.


Lehet csak nagyon rosszul latom, de beleolvasvan par forumba gyakran ugy festik le a kulfoldi eletet mintha tenyleg kolbaszbol lenne a kerites.

Vagy lehet abbol van? csak tenyleg valamit nagyon elrontok evek ota :SSS

Vannak jo dolgok persze, de azert nem minden hibatlan es szuperjo.

2012. ápr. 3. 14:35
Mondom en hogy a rudihoz kellett volna ferjhezmennem:))))
67. f758a7200f (válaszként erre: 65. - Dd874e511d)
2012. ápr. 3. 14:34
Huuu ez nem semmi!
66. f758a7200f (válaszként erre: 62. - RockyRoad)
2012. ápr. 3. 14:31

Vajon hol rontottam el en is?;)


3 gyerek alatt 3 rendszervaltas volt itt is, mi sem kaptunk egy kanyi szuletesi bonuszt egyszer sem!


Most legutobb megint utanajartam hogy esetleg 3-adszorra talan beleesunk valami kategoriaba, hat marhara nem...

2012. ápr. 3. 14:23

Nagyon sokan jól elvannak a segélyből, persze sirnak, hogy jajj igy meg ugy közben meg tök jól elvannak, dolguk semmi, kapják a pénzt a semmire közben meg sírnak rínak. Kormányablakban dolgozom, sajnos sok ilyennel találkozom.

Meg persze ott a másik amit még szeretek nagyon, Lakatos Rozália megszüli a 9. gyerekét, akit azonnal inzézetbe tesz majd a vele egy fedél alatt alkó sógornője kiveszi az intézetből, ő meg a sógornője gyerekét, ezt eljátszák, fejenként 5-5 gyerekkel és havi 600ezret kapnak. Ez is tény, ezt is biztosan tudom.

Na szóval akkor azzal van a baj aki tesz azért, hogy jó élete legyen és lehet kirivóan jobban él mint sokak, de tanult dolgozott az életéért, vagy azzal van aki az adójából el van tartva? Hát nem is tudom.

64. michelle.r (válaszként erre: 1. - 2b5161e5a5)
2012. ápr. 3. 14:18
Én teljesen elégedett vagyok,nincs ismerősöm, aki segélyből él, a statisztikai adatokat pedig sajnos nem ismerem.
63. dd874e511d (válaszként erre: 46. - 9536810fa1)
2012. ápr. 3. 14:16

Szerintem ez nem igaz. Mármint, hogy emelni akarja az is aki egyébént jól él , ezért 0% az elégedett.

Szerintem nem elégedetlenséget jelent, ha valaki a jólét ellenére is törekszik a mégjobbra. Ez egyáltalán nem elégedetlenség, csupán törekvés a mégjobbra.

62. RockyRoad (válaszként erre: 57. - 9b10f3d7ff)
2012. ápr. 3. 14:12

'Nem beszélve születésükkor mennyit kapnak a gyerekek.'


:OOO Mennyit kapnak?? Nemreg szultem, egy fontot nem kaptam. Mit csinaltam rosszul?

Azok kapnak Sure Maternity Grant-et (gondolom erre gondoltal, az £500) akik egyeb segelyeket is kapnak, akik dolgoznak, azokat a kutya nem tamogatja itt sem. Pedig nem milliomosak, csak nem segelyen elnek.

61. Pici Manócska (válaszként erre: 59. - Pici Manócska)
2012. ápr. 3. 14:12
ez nem ide jött volna...... :D :D
60. csgybzs (válaszként erre: 59. - Pici Manócska)
2012. ápr. 3. 14:07
:D :D :D :D
2012. ápr. 3. 14:04

sziasztok szép napot mindenkinek :)

mai napom volt időszak mikor szomorkás de így délutánra kicsit mosolygósabb. . . .


mai nap kajáim: 1sonkás sajtos buci. . . 1tejszelet és egy darab barát füle. . . (lekváros derelye)


most majd megyünk a boltba utána pedig szobát rámolok. . .

este edzés és mérlegelés. . . de szerintem ma többet fog mutatni kicsit a tegnapi rétes után. . de nincs ok a pánikra. . . .


ti hogy vagytok????

58. f758a7200f (válaszként erre: 57. - 9b10f3d7ff)
2012. ápr. 3. 13:57
Hat nem tudom de pl en tegnap vittem csiposzuresre a gyereket, 60 eurot fizettunk, van tb-nk, kerdeztem hogy miert ilyen draga ha kotelezo vizsgalat? Gyest nem kapok, csaladi potlekot nem kapunk, 3 gyerek utan sem. Utanajartam, nem vagyunk minimalberesek, nem jar semmi. Ez Olaszorszag, nok nyugdijkorhatara 65 ev, munkaido vege este 7, alanyi jogon eddig semmit nem kaptunk, sem a gyerekek de nem marakodom erte senkivel
57. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 56. - F758a7200f)
2012. ápr. 3. 11:17

Családi pótlék (Kindergeld)

A családi pótlékra a Németországban lakóhellyel rendelkező szülők jogosultak. A pótlék a gyermek 18. életévének betöltéséig, felsőoktatási képzésben résztvevő gyermekek esetén 27 éves korig, munkanélküli gyermek esetén 21 éves korig jár.


A családi pótlék jár a 18 éven felüli, dolgozó gyermekek után is, ha éves jövedelmük nem haladja meg a 7680 eurót. A pótlék folyósítását nem kötik korhatárhoz, amennyiben a gyermek mozgássérült, vagy szellemi fogyatékos.


A családi pótlék összege az első három gyermek esetében gyermekeként havi 154 euró, négy, illetve több gyermek esetében 179 euró. A családi pótlék iránti igényt a területileg illetékes úgynevezett Familienkasse-nél kell benyújtani.


Gyermeknevelési támogatás (Erziehungsgeld)

Mindenki aki Németországban él, jogosult a gyermekei után járó juttatásra, illetve a gyermeknevelési támogatásra. A juttatások a következő gyermekek után járnak:


Törvényes és törvénytelen gyermekek

Örökbefogadott gyermekek

Mostohagyermekek, unokák

Általában a gyermek után járó támogatás a gyermek 16. születésnapjáig jár. A gyermek után járó támogatás a szülő fizetésétől is függ.


Gondolom sokan örülnének ilyen "vacak" juttatásoknak, de tudok még országokat, ahol mérföldekkel többet fordítanak a gyerekekre, mint itt.

Angliáiban is pl. Milyen rossz nekik, 18 éves korukig ingyenesen jár alanyi jogon a gyógyszer is. Vagy, ha valaki munkanélküli éppen, nem kell azon aggódnia ki tudja-e váltani a gyógyszerét, mert ingyen kapja. Nem beszélve születésükkor mennyit kapnak a gyerekek.

Sorolhatnék még jó pár országot. Sehol nem könnyű az biztos, dolgozni kell, hogy valamire vigye valaki. :(((

56. f758a7200f (válaszként erre: 53. - JudyTim)
2012. ápr. 3. 10:46

Ezzel egyetértek, hogy csak azoknak jó, akik hazaviszik a pénzt és otthon költik el, logikus, mert külföldön, külföldi árakkal már mindjárt nem olyan könnyű beosztani, és tényleg, nyugaton bevett szokás, hogy életük végéig albiban vannak az emberek, mert bár tényleg okosabb az albira költött pénzt saját ház kölcsönére költeni havonta, de a bankok nem adnak kölcsönt egykönnyen, így marad az albérlet.


Amúgy meg akinek adnak, az rendszerint 30-40 évre szól.


Egészségügy szintén: Magyarország az egyetlen ország ahol még létezik gyes és az egész EU ki van akadva, hogy honnan, miből telik a magyaroknak ingyen ellátásokra, gyesre, segélyekre?!Ettől (is)olyan deficites.


A politikusok máshol is lopnak ám

55. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 53. - JudyTim)
2012. ápr. 3. 10:13

Nem akarlak meggyőzni, hiszen írtam tudom mi van ott és mi Magyarországon.

Aki negatív az Te vagy, hiszen minden második mondatod, hogy bezzeg Magyarországon az emberek nem úgy állnak a dolgokhoz, ahogy szerinted kellene.

Szerintem itt akinek van net hozzáférése, tisztában van vele, hogy ahogy mi is láthatjuk, ha akarjuk mi történik a világban , fordítva is így igaz.

Rossz helyeken jártam, mert én nem találkoztam tömeges megrokkant fiatalokkal. Az tény szorgalmas emberek, de itt is vannak szorgalmas emberek, lennének többen is, ha lenne munkahely.

Elfelejtetted leírni, hogy Németországban komoly egyházi adókat is kirónak.

Nagyon sok Kelet-és Nyugatnémet találkozója volt a rendszerváltás előtt.

Nekem az a tapasztalatom, szeretik a külföldiek Magyarországot, sokan visszajáróvendégek, és a turisztikai helyeken szezonban alig lehet hallani magyar szót.

Mosolyogni?? igen, gondolom itt is többet mosolyognának az emberek, ha sokuknak évek óta nem huszonezerből kellene megélni, és nem azért mert lusták.

Nem tudom mikor jártál itthon, de amíg ugyanannyi munkáért többszörösét viszi egy Németországban dolgozó ember haza, de a tej a cukor stb. olcsóbb ott addig nincs miről beszélni úgy gondolom.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook