Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vadnyuszit találtam, mivel etessem? fórum

Vadnyuszit találtam, mivel etessem? (beszélgetős fórum)


1 2 3
20. 3521a947d3 (válaszként erre: 4. - Pista55)
2010. jún. 13. 11:05
Szerintem is....tuti,hogy elhoztad az anyjától.
19. 16d1dd6891 (válaszként erre: 17. - Wewewe)
2010. jún. 13. 10:41

csodaszép.

majd írd meg, mi lett vele!

18. pista55 (válaszként erre: 16. - Wewewe)
2010. jún. 13. 10:27
Pár nap múlva kiderül.:))
17. wewewe
2010. jún. 13. 10:26
Tettem fel képeket róla :)
16. wewewe (válaszként erre: 15. - Pista55)
2010. jún. 13. 10:24
Apu mondta hogy mindegy mit csak tej legyen hogy erőt kapjon.Azért irtam ide hatha volt mar valaki ilyen helyzetbe.Tudom hogy a tehen tej nem a legjobb de az volt keznel.Ma mar kap jobbat és remélem sikerul felnevelnem
15. pista55 (válaszként erre: 14. - Wewewe)
2010. jún. 13. 10:21

Ha apu vadász, akkor Ő biztos jobban tudja mint mi, hogy mi a helyes. Gondolom úgy általában nem csak az árva nyuszikat szokták kerülgetni a vadállatok, és elég sokat el is kapnak, mivel ez a természet rendje.

Azért sok sikert! Kíváncsi vagyok sikerül-e felnevelni.

14. wewewe
2010. jún. 13. 10:04

Köszi mindenkinek.

De leszögeznem, hogy nem úgy történt hogy sétáltam az erdőben es elvettem az anyjuktól őt,hanem az apum vadász és ő hozta haza mivel árva volt,nagyon soványka es már kerülgettek őt a vadállatok.Valószínűleg ha nem hozta volna haza mar nem élne szegényke.

Nekem is vannak nyuszijaim,3 ugyhogy nyuszitáp van othon de ahhoz ő mig picike.

Mar van neki pici foga,tettem be neki szaraz füvet.Tehén tejet azért adtam neki mert neten azt olvastam hogy azt lehet.Tegnap éjjel hozta haza és nagyon éhes volt azért kapott azt.Ma nyomoztam es azt mondtak hogy kecsketejet adjak neki mert az a legjobb.

2010. jún. 13. 09:45

jajj a legfontosabb: ne nyomjátok meg a pociját, meg ha lehet ne nagyon nyomorgassátok őket, főleg amíg kicsik, mert könnyen elpusztulhatnak.

Szerintem felnevelhetőek és amennyire emlékszem, nem igényeltek másabb bánásmódot, mint a házinyulak, tök jól elvoltak.

Sok sikert :)


Ui.: Állatkereskedésben lehet kapni nyúltápot :)

2010. jún. 13. 09:40

A helyi vadásztársaság jó ötlet, de ha nem tudod őket elérni, akkor a megyei FM Igazgatóságon a vadászati osztályon dolgozók is tudnak segíteni. Vagy ami a legkézenfekvőbb, az állatorvos.


Amikor kislány voltam, nagyapám is hozott haza kisnyuszit. Mi ugyanúgy etettük őket, mint a házinyulakat. Azaz széna, szárított fű, táp. Mi adtunk nekik magokat is, azt is szivesen megették. Kevés zöld levélnövényt adtam nekik kislányként, mint pl. bablevél, borsólevél, Ezeket a természetes élőhelyükön is megdézsmálják a nyulak, gondolom vidéken laksz, nem jelent gondot az ilyesmi.. Ezeket a leveleket imádták a nyuszik :)

Kérdés, milyen pici a nyuszi.

2010. jún. 13. 09:38

nagynénémék is találtak anno amikor én még gyerek voltam és nekik is sikerült felnevelni...

igaz nem tudom mennyi idősek voltak a nyuszik, nekem kicsinek tüntek...

:)

sok sikert!

10. pista55 (válaszként erre: 6. - 16d1dd6891)
2010. jún. 13. 09:34

Nem hiszem, hogy megmarad, bármivel is etetik.

Nagyobb korában még jobban elképzelhető.

Én is próbáltam már.

2010. jún. 13. 09:34

Sok a nyúltenyésztő a családomban, ezért lehet tudok segíteni. Először is, valószínű tényleg a közelben volt az anyja, de az már édes mindegy. Ne hogy eszedbe jusson most már vissza vinni! Emberszaga van a nyúlnak, az anyja úgy sem törődne már vele. Meg kell próbálni felnevelni. Mekkora kb, mert olyan 3-4 hetes koruktól már tudnak nyúltápot-lucernát-füvet is enni. Adj neki házi tehén tejet, víz mindig legyen előtte és vegyél neki nyúltápot, de vigyázz rohadt sok a gyógyszeres táp, ami kb semmit se ér. Ja és ne babusgasd agyon a nyuszit, mert attól is elpusztulnak.

Azért legyen házi a tej, mert abban legalább van zsír, amire ennek a kis állatnak szüksége van!

8. Astaroth (válaszként erre: 4. - Pista55)
2010. jún. 13. 09:31
Most már teljesen feleslegesen viszi vissza mivel az anyja ki fogja verni a családból az idegen szag miatt. Nyulat tehéntejjel nem szabad etetni, sőt semmilyen vadon talált állat kölyköt. A tápszer nem hülyeség, de azt állatorvostól kellene megkérdezni, hogy milyet, valamint az ilyen eseteket jobb ha bejelentik a KÖTEVIFE-nél (Környezet- és Természetvédelmi Vízügyi Felügyelőség). Ott el kell mondani, hogy mi történt és a természetvédelmi szakemberek már tudni fogják, hogy mit kell vele tenni, de ha a helyileg illetékes vadász társaságnak szóltok, akkor ők is tudnak intézkedni.
2010. jún. 13. 09:30
Szia! Szerintem se biztos, hogy arva a nyuszi. De amitol en jobban felnek az konkretan az, hogy hordozhatja a veszettseget. Kicsi a valoszinusege, de nekunk gyerekkorunkban sosem engedtek, hogy vadon elo allatokat fogjunk meg vagy vigyunk haza. Konkretan nyulat mi is talaltunk es visszavitettek velunk
6. 16d1dd6891 (válaszként erre: 4. - Pista55)
2010. jún. 13. 09:28

igazad van.

de ha már megtörtént a baj, talán lehet rajta segíteni.

2010. jún. 13. 09:25

marad az: állatorvost felhívod, ő megmondja, mivel etesd.

ez csak a módszer:

[link]

4. pista55 (válaszként erre: 1. - Wewewe)
2010. jún. 13. 09:25
Miből gondolod, hogy árva volt az a nyuszi? Szerintem jobb lenne ha visszavinnéd oda ahol találtad. A nyulak nem szoktak az anyjukkal együtt lenni állandóan. Feltételezem, hogy az anyja is ott volt a közelben. Ha nem viszitek haza, semmi baja nem történt volna, így viszont nagy valószínűséggel elpusztul.
3. 16d1dd6891 (válaszként erre: 1. - Wewewe)
2010. jún. 13. 09:21
jesszus, google, gyorsan...én is nézem
2. a7baea197d (válaszként erre: 1. - Wewewe)
2010. jún. 13. 09:15
Mekkora a nyuszi? Nagyon fiatal? Nem tudom, szeritnem tejet nem kéne adni neki...Valami tápszer esetleg? Nyúltáp?
2010. jún. 13. 09:12

Kérlek segítsetek,tegnap találtuk és meg nagyon picike.Árva nyuszika,más lehetőség nem volt mint haza hozni es megpróbálni itthon felnevelni.De mivel etessem?Tegnap este adtam neki tehén tejet azt megitta,ma is kapott.

Jo lesz a tehén tej vagy inkább kecske kellene vagy tápszer?És mennyit kell,milyen időközönként?

Nem szeretném ha elpusztulna Bobókám,nagyon helyes nyuszi.Egész éjjel velem aludt :)El sem mozdul mellőlem.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook