Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vadnyuszit találtam, mivel etessem? fórum

Vadnyuszit találtam, mivel etessem? (beszélgetős fórum)


1 2 3
50. survivor3 (válaszként erre: 48. - Wewewe)
2010. jún. 16. 22:08

Sajnos nem érte meg az egy évet...:-(

Kicsi volt a mozgástere.

49. wewewe (válaszként erre: 41. - D191f3b2ef)
2010. jún. 16. 13:52

Sajnos nincs most anyuka nyuszim,volt de elpusztult 1 éve és már nem is tartottam pici nyuszikat mert mikor el kellett válnom tőluk csak a szívem szakadt meg,napokig csak sirtam...

Úgyhogy beszüntettem :)

48. wewewe (válaszként erre: 43. - Survivor3)
2010. jún. 16. 13:48

Ő az elejétől fogva igy eszik,úgyhogy eddig bevált.Cumisüvegem ilyen pici nem volt,maradt ez.Ha meglássa mar ugrál :).

És nektek megmaradt a nyuszi?

47. wewewe (válaszként erre: 44. - Binky)
2010. jún. 16. 13:46
Tudom,hogy megöli őket.Nekem is van 3 nyuszim még Bobón kívül.Van 2 törpe nyuszim+ 1 házi nyuszim.Tavaly pusztult el a mama nyuszim,ő volt az első amit kaptam..És sajnos megesett ,hogy lettek picik és 1-2 az anyja megölt.
46. wewewe (válaszként erre: 45. - D9a5cac94b)
2010. jún. 16. 13:41

Köszi. Ő kecsketejet kap és nagyon szereti,meglássa hogy hozom neki a tejet majd ki ugrik a kezemből:).

Nem tudom mennyi idős lehet de szerintem még 1 hónapos nincs.

2010. jún. 16. 13:16

Szia!


Jaj de picike ez a nyuszi! Nagyon drukkolok, hogy sikerüljön felnevelned! :)


Kölyöktejet mondanám, ez anyatejpótló tápszer, van rágcsálóknak is.

Vagy tehéntej és kalcium-kazeinát(alap fehérjeforrás).

A kisnyuszik az életük első 3 hetében csak tejet esznek, valószínűleg ezért nem akarja elfogadni a szénát.

44. Binky (válaszként erre: 41. - D191f3b2ef)
2010. jún. 16. 12:50

Sima házinyulakkal(mármint vadnyúl és házinyúl párosítás) illetve nem összeszokott nyulakkal ez kevésbé működik sajnos....

Ha a nyúl nem tudja etetni a kicsinyeit, nincs elég nagy helye etc. elpusztítja őket. Az idegen szag, vagy hogy eggyel többet kell etetnie, ráveheti hogy megölje vagy megcsonkítsa.


A tej kéne...de igazából azokra a baktériumokra és vitaminokra van a legnagyobb szüksége, ami az anyja ürülékében van, hogy meg tudja emésztenia kapott táplálékot.

2010. jún. 16. 11:37

Szia!


A 10.55 perces képen, látom , hogy eteted.

Ez a módszer bevált?

Nekünk is volt vadnyulunk.

Egészen kicsi volt, mikor megfogtam.

Az már evett füvet is, egészen zsenge szálakat szedtem neki.

Teljesen szelíd nem lett.

Ha már tud önállóan füvet enni, akkor még elengedheted.

Később nagy helyigénye lesz, az ólban egy évet sem fog kibírni.

42. manul
2010. jún. 16. 11:25

Szia!

Nagyon édes a nyuszi!Szerintem vidd el állatorvoshoz vagy kérj tőle tanácsot akár telefonon.

2010. jún. 16. 11:07
Szia! esetleg ha van olyan ismerősöd aki nyuszikat tart és van anya nyuszija aki nemrég elett meg lehet próbálni elfogattani vele hátha táplálni fogja azt is... ha nincs szerintem ilyen pii korban mindenféleképpen kell a tej...
40. wewewe
2010. jún. 16. 10:58
Tettem fel új képeket Bobóról :)
39. wewewe (válaszként erre: 38. - Zoltanhabetler)
2010. jún. 16. 10:53
Remélem nem így lesz!Eddig eszik,igaz csak tejet de az is valami.
2010. jún. 15. 20:25
A vadnyul nem fog életben maradni, nem viseli el a bezártságot. Öngyilkos lesz úgy, hogy halálra koplalja magát !
37. Binky (válaszként erre: 36. - 9d1c6d6ed1)
2010. jún. 14. 22:51

Mert sokkal szebb, ha bélfertőzést kap, ami egy felnőtt nyúllal 14-16 óra alatt végez, egy kisebbel valószínűleg korán, de így is órákig szenvedne...

Gondolom van nyulad és tisztában vagy vele.


Nem éheztetni kell azt a szerencsétlen nyulat, hanem rávenni, hogy egyen.

Ha nem eszik, egy szakértő állatorvoshoz kell fordulni,a ki főleg kisemlősökkel foglalkozik, esetleg tart valamiféle biztonságosabb tápszert.

36. 9d1c6d6ed1 (válaszként erre: 35. - Binky)
2010. jún. 14. 21:59
igen meg most kaszaljak a szenat vard meg mig oszegyujtik addig hatha elpusztul szegeny para,okostojas!
35. Binky (válaszként erre: 34. - Wewewe)
2010. jún. 14. 19:49
Azért az egyik állat tejét a másik állat tejével korlátlanul nem lehet helyettesíteni...más állatnál, ami erősebb felépítésű talán nem is okozna gondot, de a nyulaknak egyértelműen a gyomruk a legérzékenyeb pontjuk. Próbáld meg, hogy egy napig csak a széna és a táp van előtte és víz. Ha nem eszik, 1 nap kimaradástól nem lesz baja, hisz eddig is bírta, ha meg eszik, akkor hurrá.
34. wewewe (válaszként erre: 33. - Binky)
2010. jún. 14. 19:33

Akkor tényleg ne adjak neki tejet?neten mindehol azt irjak hogy minnél előbb el kell kezdeni tejet adni neki.

Nehez ez,nem akarom hogy baja legyen.

33. Binky (válaszként erre: 32. - Wewewe)
2010. jún. 14. 19:25
Majd eszik. Az enyémek sem ettek semmit, de a végén rákényszerültek, mert csak az volt előttük...persze halálra izgultam magam, hogy éhen fognak halni, de csak elkezdték enni a szénát.
32. wewewe
2010. jún. 14. 19:21
Tejen kívül mást nem hajlandó még enni.Hiába adtam neki,megszagolja es ott hagyja.Inni is csak csepegtetőből iszik.
31. Binky (válaszként erre: 30. - Binky)
2010. jún. 13. 23:35

Tejet azért sem adnék neki, mert ilyen kiskorban még képtelen megemészteni. Azért adnak a kisnyulaknak már korán zöldet, és nincs gondja az anya tejével, mert közben az anya bélsarát is fogyasztja(ez nem az a bizonyos echte kaki...hanem egy, az emésztés folyamata végén kiválasztott általában zöldes színű anyag, ami a nyulak végbelénél található, amit lenyalogatnak, és fontos vitaminok találhatóak bennük). Mivel anyukája nincs itt, erre képtelen, ergo gyenge az emésztése, semmiféle fertőzés, baci ellen nem tud védekezni.


Persze, nem kell nyomorgatni, meg túl sokat piszkálni, de ha megvakarod az orrát néha, az lenyugtatja, mintha a mosdatást helyettesítenéd vele, a nyulak szeretik.

30. Binky
2010. jún. 13. 23:21

Szia!

Ne etesd tejjel, a kisnyulak (és általában a nyulak) gyomra nagyon érzékeny. Ha nem bírja és megy tőle a hasa, belepusztul.

Túl kicsi még, hogy zöldet egyen, szerezz be szénát!! Jó minőségűt, amin látszik, hogy vegyes réti, nem pedig fűszéna. A legeslegjobb megoldás a lucernaszéna lenne. Szárított lucernából készül az a bizonyos zöld nyúltáp is, amit hízlalótápnak hívnak, ha nem kapsz lucernaszénát, azzal etesd.


Amikor a nyulak kicsik, a legfőbb feladat, hogy a lehető leggyorsabban a lehető legtöbb hájat és izmot magukra szedjék, rettenetesen gyorsan nőnek és nagy az étvágyuk. Széna és táp is lehet előtte folyamatosan,de mást ne kapjon. Minél egyszerűbb az étrendje, annál jobb.


Ne adj neki egyátalán semmiféle zöldet, zöldséget, gyümölcsöt magot, csak a tápot és a szénát, és vizet.

29. wewewe (válaszként erre: 26. - SDitti)
2010. jún. 13. 22:19

Ezzel gondban vagyok picit mert mindenki mást mond.Neten azt olvastam napi 2x.Valaki azt mondja hogy minden oraban.

En 1-2 óránként adok neki 2-6 miliig kecsketejet.

Étvágyától függ.

28. pista55 (válaszként erre: 27. - Wewewe)
2010. jún. 13. 22:19
Akkor elnézést kérek tőled.:)
27. wewewe (válaszként erre: 24. - Pista55)
2010. jún. 13. 22:17

Nem mondtátok de eléggé úgy tűnt,na mind1.

Persze,hogy csak jót akarok,annyira aranyos kis nyuszi.Kis ártatlan,nem tehet róla hogy ez lett.Lehet elpusztult az anyukája vagy elkóborolt és nem talált vissza.Nagyon kis soványka,alig merem megfogni mikor etetem.

26. SDitti (válaszként erre: 24. - Pista55)
2010. jún. 13. 22:00

De valami ilyesmit ketten is...


Nagyon szép a nyuszi. Kíváncsi vagyok a sorsára. Milyen időközönként kell etetni?

25. 9d1c6d6ed1 (válaszként erre: 16. - Wewewe)
2010. jún. 13. 21:49
csak nyugodtan adj neki tejet es majd ha erosodik egyebet is fog enni csak nem kell sokat kezbevenni simogatni foleg most meg kicsi.
24. pista55 (válaszként erre: 22. - Wewewe)
2010. jún. 13. 20:40

Nem mondta senki, hogy Te vagy a rossz.

Tudjuk, hogy jót akarsz a nyuszinak.

23. wewewe (válaszként erre: 21. - 10ee523fed)
2010. jún. 13. 19:32
Köszi.Nagyon helyes nyuszika.Bizom benne,hogy sikerül felnevelni.Mar kapja a kecske tejet,ízlik neki.Mar van pici fogacskája is úgyhogy szerintem egy hét és már nem csak tejet fog kapni.
22. wewewe (válaszként erre: 20. - 3521a947d3)
2010. jún. 13. 19:28

Ok,akkor tuti elhoztam...

Nem értem miért van az hogy valaki tanácsot kér és azt kapja hogy még ő a rossz.

Nem én hoztam a nyuszit és nem akarom hogy elpusztuljon.

Nagyon szeretem az állatokat,főleg a nyuszikat.Nem akarok neki rosszat de ha apum ugy latta aki mar 30 éve lassan vadász hogy el kell hoznia mert elpusztul kint akkor az ugy is volt.Biztos,hogy nem direkt hozta el.

2010. jún. 13. 14:35
Csodaszép a kisnyuszid!Biztos, hogy már nem pusztul el, mert már nem annyira kicsi, csak etesd és szeresd! Én is neveltem már fel elárvult csöppségeket, olyan kiscicát is, aminek még nyitva se volt a szeme!!! Sok sikert!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook