Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Találtam egy kb. 2 hetes kiscicát, mivel etessem, hogyan gondozzam? fórum

Találtam egy kb. 2 hetes kiscicát, mivel etessem, hogyan gondozzam? (tudásbázis kérdés)


1 2
50. kissmark14 (válaszként erre: 1. - Monika1225)
2014. aug. 24. 23:04
S.O.S Talátunk egy kb.2-3 hetes cicát az anyja elhagyta és egyedül van..Hogyan gondozzam etessem ?
49. 4ab67f870d (válaszként erre: 46. - 036bf4cfe4)
2011. szept. 26. 13:57

Olajossal :-) Én is végigcsináltam egy kis lelenccel közel 17 éve, bizony tejet kapott, boltit, akkor még nem voltak ilyen dolgok, hogy cicatej meg topic jó tanácsokkal... Szemcseppentővel kapta a cicus a tejet, még a szeme sem volt nyitva... Aztán fecskendővel, közben olajos vattával törölgettem a végbélnyílását, hogy kakilásra ösztönözzem. Volt neki meleg fészek, de semmi meleg vizes palack, és bizony szegényt ott kellett hagynom, mert dolgoztam. Mindig rettegve mentem haza, mit találok, él-e a cica... Élt, talán kétszer pisilt az ágy alá, de nagyon okosak (a közvélekedéssel ellentétben), és amikor kinyílt a szeme és elkezdett egyedül mászkálni kis vékonyka lábain, azonnal megtalálta a homokos dobozt. Egy jó tanács... Cicus rengeteget evett, viszont sovány volt. Amikor állatorvoshoz mentünk, derült ki, hogy a drága kis állat teli van bolhával :-( Még jó, hogy én soha nem tartottam be a napi kétszeri étkezést, akkor eszik, ha éhes, mindig van előtte konzerv és száraz eledel, persze víz is.

Enyémke most 6,2 kg-os gyönyörűség, 17 éves :-D

2011. szept. 19. 12:48

Szia , a hasát is törölgesd és maszírozd, attól beindulnak a bélmozgások.

Esetleg szaladj el vele dokihoz kérj tanácsot.

Rendes tőled, hogy befogadtad:)

2011. máj. 11. 18:36
Befogadtam egy 2hetes cicust, vettem neki cica tápszert meg is tudom etetni, és mikor törölgetem a kis popsiját nem pisil és nem is kakil az nagy baj? bár 1napja van nállam csak nem akarom h baja legyen.
46. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 45. - 4ab67f870d)
2009. jan. 3. 17:25
Meleg vízes ruhával kell a fenekét törölgetni, másként nem lesz.
2009. jan. 3. 16:59
Kakilt már? Próbáld ellenőrizni, lehet, hogy azért nem eszik és fáj a hasa...
44. B.Gaby (válaszként erre: 42. - Malnaszorp)
2009. jan. 1. 20:35
Szerintem ez a cica beteg. Sajnos.
43. emagdi (válaszként erre: 42. - Malnaszorp)
2008. máj. 11. 18:43
:((((
2008. máj. 11. 18:18

Sziasztok!

Nálam az van,hogy a három kölykös alomból hat nap után a egyik, nem tudjuk miért, külön megy a többiektől. Az éjszakát végigsírta. Próbáltunk neki segteni,, hogy odataláljon a cicihez, de nem akar enni. Az Anyuka még nyalogatja, de csak tesséklássék módon.. a Két tesó már külön is megy tőle, nem melegtik. Prbálkoztunk a hasmaszírozással, de annyira izeg-mozog, hogy nem lett eredménye. És annyira sivalkodik hogy az anyuka, akkor otthagyja a többieket. A cucliztatás sem hozott eredményt, mert nem eszik. A többieken is kipróbáltam, ők elfogadják a belőle a tejet... szerintetek van remény?

41. emagdi
2008. máj. 8. 16:31
1 éve indult ez a topik, jó lenne tudni mi lett végül a kismacskával
40. 4ab67f870d (válaszként erre: 26. - Leda_ADY)
2008. máj. 8. 16:27
Az én cicám speciel utálja...
39. B.Gaby
2008. máj. 8. 13:50

Még néhány tanács: ha bent van veletek a cica, csináljatok neki egy kibélelt, meleg, puha helyet ( kartondoboz megteszi). Ne haragudj meg rá, ha kicsit pisilget, meg kakil, ugyanis azt a mamája el szokta a szopós cicának takarítani ( ezt most neked kell megtenni). Ha kapja már a kiegészítő kaját, rögtön oda kell készíteni neki műanyag dobozban almot, hogy elég korán megszokják a szobatisztaságot.

Ugye azt nem kell mondanom, hogy játszani is kell vele? És hogy ezáltal egy darabig össze lesztek karmolva esetleg? Meg hogy élesíteni fogja a körmöcskéjét, ha nem talál megfelelő helyet, akkor bizony a lépcsőkorláton, vagy a szék lábán is megteszi....

Tiszta vize mindig legyen, főleg, ha száraz tápot is kap már.

38. B.Gaby
2008. máj. 8. 13:43

Kéthetes kiscica még szopós, szilárd táplálékot nem vesz magához. Valamint az anyukája nyalogatja a popóját, hogy tisztulásra ösztönözze reflexesen.

Ha befogadtad, nagyon jó ember vagy. Viszont fel kell kelni hozzá éjszaka is, mert ekkora állatka még éjjel is eszik néhányszor. Ha tehéntejet adsz ( mi is ezzel etettük, egyszer az anyacicánknak nem volt teje, mert idős volt már, az egyszem cicáját viszont felneveltük). Én úgy csináltam, hogy először felesre hígítottam vízzel, pici cukorral, így nem lett tőle hasmenése. ( langyos volt)

5-6 hetes korban lehet kezdeni a kiegészítő táplálást ( leginkább junior konzerv, sokáig elég 1 dobozzal), de semmiképpen nem kapjon disznó és marhahúst nyersen. Száraz tápot csak 8-9 hetes cicáknál lehet elkezdeni.

Az én macskáim nem isznak tejet, hasmenésük is van tőle, a cicatejre is undorodva néztek, azt a görények itták meg, azok viszont összeverekedtek rajta.

Kitartást kívánok! Meggyőződésen, hogy ez a pici állat meg fogja hálálni!

37. puli1 (válaszként erre: 36. - Akác56)
2008. márc. 26. 01:01

Hat ha minden joert megald,akkor mar egy par aldast kapok!!!!!Itt az allatos sztorikra gondolok.Mi mar annyi allatot befogadtunk,amota 20 eve csaladi hazba lakunk, hogy el se tudom mondani.Hala istennek a csalad osszes tagja imadja az allatokat,es nem hiszem hogy barmelyikunk is ott birna hagyni valahol egy kis szerencsetlen kutyat,macskat,vagy bar mit.Ha a macskank fog egeret es elhozza a teraszra,es hat persze jatszik vele,mielott megeszi>na ha mi ezt eszrevettuk mindig megmentettuk a kisegeret is...

FUUU,utanna a macska mindig 1 napig duzzogott!!he he

36. akác56 (válaszként erre: 34. - Puli1)
2008. márc. 25. 20:23

Én is csak egy alkalommal vettem a Tesco-ba,- azt hiszem 2dl.-es kiszerelésben volt.A tehéntej is megfelel nekik, csak nem szabad hidegen adni,csak langyosan.

Az Isten megáld ezért a jótéteményedért!

35. emagdi (válaszként erre: 34. - Puli1)
2008. márc. 25. 20:19

cicatej: laktózmentes tej. mert a macskák nem tudják a laktózt emészteni, és sokuknak hasmenése lesz tőle.

persze gondolom ha az a kérdés, hogy éhenhaljanak-e vagy tehéntejet igyanak, akkor inkább igyák a tehéntejet:)))

34. puli1 (válaszként erre: 33. - Akác56)
2008. márc. 25. 19:09

Ilyet meg nem is hallottam,hogy cica tej!!

De hat az a lenyeg hogy megmaradt.Meg hat iszonyat szivossak,mar kicsi koruktol.Mi amikor talaltuk a 3 testvert az ut szelen,olyan picik voltak hogy kb par naposak.Aztan kb 3 napig folyamatosan esett az eso,es ok ott aztak vegig,mert lattuk hogy van ott egy doboz mar par napja csak azt nem tudtuk hogy mi van benne.Amikor elallt az eso3 nap utan,akkor lattuk hogy macsekok vanna benne de hat biztosra vettu hogy mar meghaltak mert hideg is volt nagyon...

Aztan az egyik megmozdult,es amikor a melegbe lettek rakva akkor elkezdtek mozgolodni!Jo mi?

Aztan jott ez a kis fecskendos otlet meg par hona veluk es nagy zsivany lett mind a harom!!

Ezeknek tenyleg tobb eletuk van!!

2008. márc. 25. 06:43

Én is tejet adtam neki fecskendővel, langyosan. Nálunk már lehet kapni cicatejet, ott ahol acica eledelek vannak.

Vékony csikokra vágtam parizert, kb 10x3-4mm-re és azt szopizta, irtó édes volt, fel is nőt.

32. puli1 (válaszként erre: 31. - Boglarka333)
2008. márc. 25. 06:01

Miert milyen tejet adsz neki????

Langyositani kell a tejet aztan adni hozza egy kis vizet aztan meg ezvan!!Nincs vele a muterja azert sir!!!!

2007. okt. 6. 20:31
én is találtam egy kiscicát,már kinyílt a szeme.miért nem szabad nekik tehéntejet adni?megfekszi a gyomrát?szegény állandóan nyivákol...
30. puli1
2007. szept. 25. 08:51
Amikr mi talaltunk 3 ilyen koru,pottom macsekot,mi langyos tejet adtunk injekcios legkisebb fecskendbol.Olyan pici volt a szajuk,de ez jo otlet voltigy tok jo fejek voltak szpiztak ezerrel!
29. LoLiNa
2007. szept. 10. 07:14
tisztán tejet nem szabad adni a cicáknak! csak higitva és ha fel van forralva az mégjobb :)
28. emagdi
2007. júl. 13. 10:44

....most már 3 hónapos körüliek lehetnek a cicusok.

hogy vannak?:)

2007. júl. 13. 10:34
Én tejre nem is gondoltam, szerintem csecsemőtápszer.
2007. júl. 13. 01:22
Koztudott,hogy a cicak szeretik a tejet igy hat mar meg is fejtettuk...TEJJEL!!!
25. emagdi (válaszként erre: 24. - Alexx)
2007. jún. 14. 12:47

attól még hogy megitták, még nem jelenti azt, hogy azt meg is tudták emészteni.

az indiánok is dohányoztak, aztán ma már látjuk, hogy mégsem jó, hogy átvette a "civilizált" világ ezt a szokást...

:)

24. Alexx (válaszként erre: 22. - Kalthelios)
2007. jún. 14. 12:11
1997-es? Nagyanyáink meg már száz évvel ezelőtt is ittak tejet, sőt szerintem Amerika feltalálása előtt is. :))))
23. emagdi (válaszként erre: 22. - Kalthelios)
2007. máj. 21. 14:37

teljesen igazad van, de alighanem erről már nyílt is topik itt:)))


(persze az emberek fejében elég nehéz megváltoztani a beidegződést, hogy a "tej - élet, erő, egészség" :((


macskának megaztán végképp nem való!

2007. máj. 21. 14:13

Szervusztok!

Új vagyok a hoxán, nézelődök a témák között.

Valószínűleg sokatok számára döbbenetes hírt közlök a legjobb szándékkal:


A TEHÉNTEJ ARRA VALÓ, HOGY A KIS BOCIBÓL NAGY SZARVASMARHA LEGYEN.

MI, EMBEREK MEG NAGY MARHÁK VAGYUNK, HA ELHISSZÜK, HOGY "A TEJ ÉLET, ERŐ, EGÉSZSÉG".


A tejtermelés, valamint a tej- és a tejtermékek fogyasztására buzdító demagóg tanok és reklámok a profitorientált, magyarul kapzsi gazdasági-politikai körök érdeke - az embertelen, kemikáliákat gyártó gyógyszeriparral együtt. Természetesen, mint a legtöbb rossz, ez is Amerikából származik.

Az amerikai tejipar az 1980-as évek elején MINDEN ÓRÁBAN 342 ezer dollárt kapott az adófizetők pénzéből felvásárlási támogatásként.

Csak az el nem fogyasztott többlet raktározási számlája évi 47 millió dollár volt!

1984-ben a mezőgazdasági minisztérium 140 millió dolláros reklámkampányt hirdetett a sokmilliárdos termelési többlet csökkentésére.

Jó, ha tudjátok: elképzelhető, hogy a második világháború idejéből származó tejporból készült, nyálkásító löttyöt isszátok, amikor a hűtés nélkül hónapokig tárolható "A teljes tej gazdag íze" feliratú, dobozos tejet fogyasztjátok.

Én már ittam IGAZI tanyasi tejet. Zongorázni lehet a különbséget...

A tehéntej és az abból készülő tejtermékek háromszor annyi kazeint tartalmaznak, mint az anyatej. A szarvasmarhának szüksége van rá a hatalmas csontok kialakításához, és könnyen feldolgozza a négy gyomorból álló emésztőrendszerében. Az emberi gyomorban azonban a kazein kicsapódik, és nehezen emészthető, nagy túrócsomókká áll össze. Ez a vastag ragacs szörnyű terhet ró a szervezetre, amíg nagy nehezen meg nem tud szabadulni tőle.

Ez az egyik legfontosabb tényező a pajzsmirigy betegségek, a kálcium-oxalát vesekő és sok más betegség kialakulásában.

Éljen a gyógyszeripar!...

Ha bővebben érdekel benneteket a téma, olvassátok el a Testkontroll című könyv 105-111. oldalát!

Az Agykontroll Kft. 1997-es kiadásából vettem a fenti adatokat.

21. moncus
2007. máj. 7. 12:48
Hogy vannak a kis macskuszok?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook