Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mivel etessem vesebeteg cicámat, ami teljes értékű fehérjében gazdag? fórum

Mivel etessem vesebeteg cicámat, ami teljes értékű fehérjében gazdag? (tudásbázis kérdés)


2012. ápr. 9. 18:42

Vesebeteg cicám nekem is van sajnos.

Én találtam több oldalon is megfelelő recepteket, pepecselős, munka van vele, de látom, hogy milyen jól érzi magát újra, így maradunk ennél. Nem vagyok a tápok híve, és ki nem állhatom a "ha beteg az állatod, majd jól lehúzunk" mentalitást a gyártók részéről.

11. timycat (válaszként erre: 4. - Amacska)
2012. márc. 10. 20:03
most látom Renal tápot kapott :S hááát ez sem "helyettesíthető" sajnos... kérdezz rá az urinaryra, de az meg még drágább :(
2012. márc. 10. 20:03
Körül kell nézni, hogy hol olcsóbb. Az állatgyógyászati boltokban lehet, hogy drágább, mint a fressnapfban.
2012. márc. 10. 19:58

Sajnos, nem találtam meg azt a fórumot.

Sajnos, az ilyen cicáknak bizony ezeket a drága tápokat kell adni. Én hosszú ideig ilyennel etettem a cicámat, de mivel több cicám is volt, sokszor evett a másik fajtából is. Száraz tápot minden nap kapott az urinásból. 15 évig élt a cicám ezzel a betegséggel.

2012. márc. 10. 19:58
Ha vesekővel küzdötök, akkor a Royal Canin Urinary táp a legjobb, picit húzós az ára (3 kiló 8500-9000Ft) ez igaz, de erre már több doki is esküdött; viszont emellett semmi mást sem szabad adni struvitos vagy oxalát-köves cicusnak (egyébként van urinary alutasakos kaja is olyan 300Ft/db áron)
2012. márc. 10. 19:54
szia! nekünk is vesegyanús volt a cicánk! van külön erre való, állatorvosi táp. Royal canin, eukanuba, de a múltkor láttam a Fressn.pfban egy másik fajtát is, mindegyikből van renal táp.
2012. márc. 10. 19:54

vannak kifejezett vesebeteg cicáknak gyógytápok, és konzervek (elég borsos az áruk).

Én az enyémet royal canin-al etettem (húgycsőelzáródásos volt), annak is van kifejezett tápja húgyúti betegségre. Még a Hill's -nek és az eukanubának vannak kifejezett állatorvosi tápjai.

2012. márc. 10. 19:44
Van vesebeteg cicusoknak kifejlesztett kajcsi, olyat szerezz be
2012. márc. 10. 19:43
amit javasolt nagyon drága.... a royal renal tápja pedig belúgositotta a vizeletét nagyon igy inkább én készitenék neki jó minőségű ételeket
2012. márc. 10. 19:36
Gondolom voltál vele orvosnál. Ő mit javasolt? Már van hasonló fórum, majd megkeresem. Később visszajövök.
2012. márc. 10. 19:36

teljes értékű fehérjében gazdag

akartam mondani köszönöm

2012. márc. 10. 19:34
Mivel etesem vesebeteg cicámat ami alacsony, de teljes fehérjében gazdag

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook