Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mivel etessem? fórum

Mivel etessem? (beszélgetős fórum)


2012. aug. 13. 01:45
Itt nem arról van szó,hogy kinek s zsebét tömöm...Egyetértek abban,hogy mi is tehéntejet kaptunk....de szerintem 20-30 éve a boltban kapható tej még látott tehenet....a most kapható már nem biztos,ebből kifolyólag s túró ed társai is....+ s sok tartositó....minek mérgeznem ideje korán???házi tejet meg egyébb okok.miatt nem adnék sa gyereknek...Igen....lehet azt mondani,hogy túlféltem...de inkább ez mint baja legyen....
21. Cippora (válaszként erre: 20. - F08844d0fd)
2012. aug. 12. 13:59
Mint már írtam nem veszekszem,véleményt cserélünk,ami nem egyezik,de attól még nem veszekedés!
2012. aug. 12. 13:57
Szerintem zárjuk le most. Maradjunk annyiban, hogy mindenkinek van véleménye és mindenki azt csinál amit akar. Attól, hogy itt veszekedtek nem hiszem, hogy bárki változtatna az álláspontján. Én azt adom ami eszembe jut, persze előte azért utánna nézek, hogy mikortól ajánlatos.
19. Cippora (válaszként erre: 16. - Happy83)
2012. aug. 12. 12:45

Annak lesznek komoly következményei,ha nem adsz neki.

Persze aki a tápszer gyártók zsebét akarja tömni,és beveszi,hogy a tehéntej méreg (évszázadokig mondjuk senkinek nem lett semmi baja tőle de mindegy...) az tegye azt,csak a gyereket sajnálom ha a megvonástól később baja lesz.Lásd nem is olyan rég az ajánlást a gluténről.Arra is azt fújták ne add a gyereknek 1 évig,lett is egy csomó lisztérzékeny.Most meg már 4-5 hó között ajánlják.De te tudod,nem akarlak meggyőzni,pláne nem vitázni,veszekedni,csak számomra még mindig felháborító,hogy a mi gyerekeinket használják (használnák) kísérleti patkányként...én nem hiszem,hogy a mű tejital,jobb mint a frissen lefejt tehéntej.Mondom ezt úgy,hogy a lányom 5 hetes korától tápszeres volt,de alig vártam,hogy 1 éves legyen,és kaphassa a tehéntejet.

18. f08844d0fd (válaszként erre: 16. - Happy83)
2012. aug. 12. 11:48
Én meg azt olvastam, hogy a lisztérzékenység is megszüntethető ha apránként anyatej mellett adnak liszteset.
2012. aug. 12. 11:45
Szerintem fölösleges a vita, valóban mindenki azt ad a gyerekének amit akar. Én a nagyobbnak is adtam tejterméket, 1 éves korától tejet és semmi baja nincs. Ha nincs tőle semmi baja a gyereknek akkor vétek elvenni a benne lévő tápanyagokat.
16. happy83 (válaszként erre: 15. - Cippora)
2012. aug. 12. 10:39

Én megtettem....sőt még szakmai továbbképzésen is voltam a témában.....De mindenki azt ad a gyerekének,amit akar....

Én tudom,hogy a saját gyerekemnek 1 éves koráig nem adók semmi tehéntej alapú élelmiszert....szín tejet pedig 3 éves korig nem javasolt adni....Elég komoly következményei lehetnek a nem megfelelő táplálásnak...és itt nem az asztma-ra gondolok...

15. Cippora (válaszként erre: 14. - Happy83)
2012. aug. 11. 20:14
Olvass utána az ajánlásoknak inkább!!!
14. happy83 (válaszként erre: 13. - Cippora)
2012. aug. 11. 20:06

Ó te biztosan jobban tudod...nem fogok veled vitázni....Én nem adn


Szakember vagy?

13. Cippora (válaszként erre: 9. - Happy83)
2012. aug. 11. 15:28
Csak a tej van kizárva egy éves kor alatt,minden más mehet előbb is.Kérlek ne terjeszd a hülyeséget!
12. f08844d0fd (válaszként erre: 5. - Bea0124)
2012. aug. 11. 15:20
Ha tudnál szívesen venném az elkészítéseket. Attól függetlenül, hogy a második babám mégsem tudok mindent. Az elsővel nem voltak gondok.
11. f08844d0fd (válaszként erre: 9. - Happy83)
2012. aug. 11. 15:17
Csak a tej van kizárva 1 éves kor alatt. A védőnő is mondta a sajtott, túrót.
2012. aug. 11. 15:16
Köszi a válaszokat. Kap vérszaporítót, ezért nagyobb hangsúlyt a fehérjéknek adnék. Tojássárgáját már 7. hónaposan mondta a védőnő. Tápszer helyett anyatej és tejpép van ezenkívül meg főzelék, hússal. Valami változatosságot szeretnék neki, hogy ne mindig ugyan olyan legyen.
2012. aug. 11. 15:03
1 éves kor alatt a tejtermék kizárva...máj, vöröshús,zöldfőzelék jöhet....illetve vannak vassal dúsított speciális tápszerek...gyerekorvos biztos tud párat ajánlani..
8. Cippora (válaszként erre: 6. - 2b2a4a10d2)
2012. aug. 11. 14:43

8-10 hónap között mehet a tojás sárgája,1 év után a fehérje!

Tejtermék is mehet már,csak a tej nem!

2012. aug. 11. 13:55

Nekem nem úgy mondta a védőnő:-D

De neten is 9-10hó körül ajánlják.Heti egyszer és csak a sárgáját.

De amúgy én úgy gondolom hogy nem feltétlen a hót kell nézni hanem hogy mikor kezdte az ember a hozzátáplálást,illetve hogy miket eszik már a baba.

6. 2b2a4a10d2 (válaszként erre: 4. - Bea0124)
2012. aug. 11. 13:25
Úgy tudom, hogy a tojássárgája csak egy éves kor után jöhet szóba. De a többit lehet neki adni, vöröshúst, májat, zöldfőzeléket, gabonamagvakat.
2012. aug. 11. 13:02

Szia mi már dumcsiztunk ezt neten találtam gondoltam ide másolom remélem nem baj.


Úgy gondolom hogy múltkor elég sok mindent leírtam mit lehetne!Esetleg arra is kíváncsi vagy hogy hogyan készítsd?

Szívesen segítek.

2012. aug. 11. 12:59

Ha a vérszegénység kis fokú, akkor gyógyszeres kezelésre nincs szükség, ilyenkor vasdús étkezés elegendő lehet. Csecsemőkorban erre legjobb az anyatej, mely fél éves korig fedezi a baba szervezete számára szükséges vasat.


Ha a baba már nincs anyatejes tápláláson, akkor vassal dúsított tápszerek adhatóak.

húsok, máj, zöldfőzelékek,tojássárgája,gabonamagvak


Az étrend minden nap kell,hogy húst tartalmazzon vashiányos vérszegénység esetén,mert a növényekből a vas rossz hatásfokkal szívódik fel.Hasznosulását a folsav és a C-vitamin segíti,így a gyümölcsök és a sötétzöldleveles zöldségek.A reggelihez érdemes 100%-os narancslevet fogyasztani.A főétkezések mindenképp tartalmazzanak húst,halat,felvágottat.A máj fogyasztása hetente egyszer ajánlott.

2012. aug. 11. 12:15
Vörös hús, máj, zöldfőzelék... a tejterméket sztem felejtsd el.
2012. aug. 11. 12:07
Májat, tejterméket
2012. aug. 11. 12:05
8 hónapos fiam vérszegény és több fehérjére van szüksége. Milyen recepteket, ételeket tudtok ajánlani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook