Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Vacsora helyettesítésére milyen fehérjeport fogyasszak? fórum

Vacsora helyettesítésére milyen fehérjeport fogyasszak? (tudásbázis kérdés)


25. tafonta (válaszként erre: 24. - Cukilany)
2008. máj. 9. 20:55
kb.2 percet állt,mielőtt megittam. Szója.
24. cukilany (válaszként erre: 22. - Tafonta)
2008. máj. 9. 15:51

Ne csináld! ettől nem fog csökkeni a testzsírod, hidd el!

A szálkásítás úgy müködik, hogy edz az ember, sokat és mellé zabál, majd elkezd szálkásítani, vagyis diétázni (!), ami annyit jelent, hogy lagalább naponta 5ször kajcsizik, mert ha a szervezetünk 2-3 óránként kaját kap, akkor nem raktároz, hanem minél gyorsabban megszabadul a feleslegtől. A kaja nem valami változatos ilyenkor és teljesen zsír és cukormentes, kb zabpehely, rizs, hal, csirkemell, néha-néha krumpli. Fehérjét ilyenkor is kb csak edzés után-előtt isszák. Aztán persze az étrend összeállítása nehéz és a kiszámolt grammokat nehéz betartani, azért néha a reggelit, vacsit fehérjével kiegészítik, vagy néha glutaminnal a ch pótlásra. A volt pasim pl reggelire rizsbe keverte bel a fehérje adagját!


Amúgy a bekevert fehérjét ajánlatos azonnal meginni, különben romlik a fehérje-szerkezet és nehezebenn épül be!

2008. máj. 9. 15:35
Na nem bírtam ki és most csináltam egy fél adagot a vaníliásból, vízzel. Kicsit hagytam, hogy besűrűsödjön. Abszolút iható, nincs kellemetlen mellékíze. Jó lesz ez! :)))
2008. máj. 9. 15:33
Jó. Nem célom csak fehérjén élni, csak cukormentesen. Egyébként úgy tudom az ilyen nagy fehérjetartalmú porokat szálkásításhoz szokták használni, aminek a célja a testzsír csökkentése. Jó lenne, ha az én testzsírom is csökkenne! :D
21. cukilany (válaszként erre: 19. - Tafonta)
2008. máj. 9. 15:22
Csak fehérjén élni sem jó! Nem ismerem ugyan az életviteledet, de tiszta protein helyett még egy tojás is jobb, tisztán a fehérjét izom feltöltésére használják elsősorba, nem éhségre, mert nem telít különösebben. MRP-t használnak kaják helyettesítésére, amiben van némi ch, hogy eltelítsen! De majd megtapasztalod...
20. tafonta (válaszként erre: 15. - Zsuzsa88)
2008. máj. 9. 15:10
Hát nem tudom! Ha almát eszem, nekem már fél óra múlva kopog a szemem az éhségtől!
19. tafonta (válaszként erre: 18. - Cukilany)
2008. máj. 9. 15:07
Meglátjuk! Nekem éppen az a lényeg, hogy lehetőleg minimális ch legyen benne. Az esti ch csak hízlal, nem? Nem attól lakunk jól.
18. cukilany (válaszként erre: 17. - Tafonta)
2008. máj. 9. 14:51
Vacsi helyettesítéséhez sztem túl kevés benne a ch.
2008. máj. 9. 14:39
Sziasztok! Én is nézegettem ezeket a fehérjeporokat egy ideig, aztán a szója protein mellett döntöttem. Vettem most 1 kg vaníliásat és 1 kg kókuszosat, de vízzel fogom inni. Ma este lesz a főpróba! Ez magyar gyártmány, zsírtartalma 1 g, szénhidrát 3 g, fehérje 88 g és 379 kcal, ez 100 g-ra vonatkozik. Egy adag az 25 g és 95 kcal. Az ára sem volt egetverő kettő együtt került 5980 Ft-ba úgy hogy én mentem érte. Reggeli és vacsorát szeretnék helyettesíteni vele, remélem az ízével is meg leszek elégedve.
16. lily3
2008. febr. 24. 17:45
Én is a Scitec termékét iszom,finom nagyon,mellette tornázom.
2008. febr. 24. 14:32
Ha valaki fogyni akar, sztem vacsira inkább egyen meg 2-3 almát és/vagy grapefruitot. Nem leszel éhes, és mivel éjszakára nem terheled meg a gyomrodat, plusz méregtelenít, foygni is fogsz. Az ananász is nagyon ajánlott vacsorára... :)
14. Ancika (válaszként erre: 13. - D'or)
2007. szept. 27. 15:18

egyáltalán nem alacsony a ch-tartalma!

100g termékben 44,0g!!! fehérje van csak és 40,0g ch.. túl alacsony a fehérjetartalma és túl sok a ch benne!

javasolom, hogy inkább a bodybuilder shopokban nézzél körül. scitek pld.

13. d'or
2007. szept. 27. 15:14
kerdezem,hgoy a * slimnek alacsony a szenhidrat tartalma??en csak napkozbenre akarom estere inkabb csak joghurt vagy gyumolcs lenne...
12. s.irma
2007. szept. 26. 20:54
* Slim, Forever Lite
2007. aug. 12. 08:36
alacsony szénhidrát tartalmút
10. Csibe78 (válaszként erre: 6. - Lehoagi)
2007. jún. 22. 21:58
Szia! Ez tényleg nagyon jó! Bár nálam ennyire drasztikus nem volt a hatása, de jócskán ment le, mióta ezt iszom! És az íze is elég jó. Bár én csak a vaníliásat kóstoltam.
9. NOA (válaszként erre: 8. - Cukilany)
2007. jún. 22. 12:55

Honnét tudom meg melyik a jobb?Miből látszik? Az eladónak minden jó sőt túl tökéletes, és nekem?

Mi legyen az összetevőjén feltünteteve?

8. cukilany (válaszként erre: 7. - 1fc6b1dbaa)
2007. jún. 21. 12:10

Hát én több Scitec terméket sezdtem, nekem nem jöttek be, több a reklámja, mint amennyit tudnak, vannak annál sokkal jobb cégek a piacon, pl BSN.


De azzal egyetértek, hogy tejsavó fehérje a legjobb, viszont nem feltétlenül a drágább a jobb, a minőségibb a jobb, ami igaz drága, de létezik rossz és drága kategória...

2007. jún. 21. 11:59
A legjobb fehérje forrás a tejsavó!Lehet ilyen fehérjeport kapni fitness pont üzletekben(body shop).Különböző kiszerelésekben kaphatóak a fél kilóstól egészen 6kilós vödrökig.Ezek a legjobb porok.21g. fehérje és 2g. szénhidrát van bennük,ami szerintem remek.Arra viszont figyelni kell,hogy mindenképpen a drágábbat kell megvenni,mert az olcsó porok tele vannak cukorral.Én a Scitec termékeit ajánlam,azok 100%-ig megbízhatóak és nagyon finomak is.
2007. jún. 20. 22:43
Én a Forever Ultra Lite-tól fogytam, sőt fellelkesülve fogyasztattam 2 férfit és 1 hölgyit is sikerrel!. Fiúkkal pedig nehezebb, de beindult a fogyásuk! Vanilia és csoki izben kapható, de csak hálózatban term. jelenlegi ára kb.6300.-ft, de ez eur függő mindig! Nagyon szerettem, 10 nap alatt 6 kg-t fogytam és miután abba hagytam, nem hiztam vissza. Direkt nem ettem kevesbbet ebédre, reggelire, mint máskor és term. nem tornáztam!!! Mindenkinek ajánlom szeretettel! Én sok mindent kipróbáltam, ez vált be
5. rituka23 (válaszként erre: 4. - Cukilany)
2007. jún. 20. 20:35
Szia! Tudnál nekem is priviben írni ilyen porokat?? Köszi!
2007. ápr. 18. 15:55

Vacsi helyettesítésére szolgáló fehérjeporok általában elég magas arányban szénhidrátot is tartalmazzák, ezért nem érzünk magunkat éhesnek tőle, sztem jobb a tiszta fehérje (az is tartalmaz szénhidrátot, de jóval kevesebbet).

Ha érdekel, tudok mondani majd párat, akár priviben is.

2007. ápr. 18. 13:38
Csak is természetes alapanyagút, ugyanis a mesterséges kotyvalékok pont az ellenkező hatást produkálják. Legalábbis nekem úgy volt. Én találtam egyet, ami nekem bevált, és még az íze is elviselhető! :)
2007. ápr. 2. 13:28
Tojás. Szárítva, összetörve.
2007. ápr. 2. 10:05

Tudnátok ajánlani jól bevált fehérjeport?

Nem *diétát akarok csinálna, hanem a vacsit helyettesíteni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook