Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Váci kórház szülészete? fórum

Váci kórház szülészete? (beszélgetős fórum)


69. Gabriella0110 (válaszként erre: 68. - Dédéanyu)
2010. jún. 23. 20:20

Szia!

Csak jót tudok róla mondani.Nem mindíg voltam róla jó véleménnyel, de nekem nem is ő volt a dokim, de komplikáció volt és be kellett neki is jönnie. Nyugodt, megfontolt, emberséges, minden jót tudok róla mondani.

2010. jún. 21. 15:58

Sziasztok,


Ferenczi dokiról tudna valaki véleményt mondani? Nem igazán találtam róla infot eddig. Köszi

67. Gabriella0110 (válaszként erre: 66. - Ildikó28)
2010. febr. 26. 11:15
Lehet. Ma megyek NST-re este 6ra.Csak hogy ismerlek meg? :) Mert te simán megismerhetsz, hisz van itt képem. :)
66. Ildikó28 (válaszként erre: 65. - Gabriella0110)
2010. febr. 25. 13:28

Szia!

Én is utolsó hetes vagyok.Lehet,hogy találkozunk!

65. Gabriella0110 (válaszként erre: 64. - Ildikó28)
2010. febr. 25. 09:17
nem adnak.azt mondták nem ciki.de nyugi, én így utcsó héten ha eszek ki is jön :)
2010. febr. 24. 16:01
Vácon egyáltalán nem adnak beöntést?És kúpot sem?Nem ciki,ha valami "besikerül"?
2010. febr. 16. 08:45
Én várom a szülést, és majd nyilatkozok :)
62. BenKír (válaszként erre: 40. - Ildikó28)
2010. febr. 14. 12:09

Szia!


Én is a kislányomat Vácon szültem 2008-ban. A férjem egész végig mellettem lehetett, pedig akkor zárlat volt influenza miatt. A fogadott szülésznőm és a fogadott orvosom (dr. Kondér Béla) egész végig nagyon rendesek voltak. Én teljes mértékben meg voltam velük elégedve. A szülőszoba szép, tiszta. Már a csecsemős részlegtől annyira nem voltam elragadtva, de kibírtuk azt a 3 napot, amit bent kellett tölteni.

2010. febr. 13. 20:33

Én 2009 nyarán szültem Vácon, császárral. Nekem csak jó benyomásaim voltak, a nővérek egytől-egyik nagyon segítőkészek, néha úgy éreztem, hogy túlságosan is. Állandóan jöttek,és kérezgették,hogy hogy vagyok,hogy megy a szoptatás,stb..Hát..az osztály nem egy Hilton, dehát melyik kórházban az?...Pár év múlva szeretnék egy második babát is,és biztos,hogy ismét Vácra fogok menni.

Egy dolgot említenék meg,ami nagyon zavart.Nekem a rooming-in,mint módszer nem nagyon jött be. Életem legkimerítőbb hete volt a szülés utáni, mivel napi 2-3 óránál többet nem tudtam aludni a pici miatt (azt is több részletben). Csak ha fürödni mentem,akkor bíztam rá a nővérkékre a leányzót, de aztán azonnal visszatolták. Friss sebbel,kimerülten nem egy leányálom a baba ellátása, de terszészetesen a pici mindenért kárpótolt.Azt is sajnálom,hogy a férjem is 5 napig csak egy üvegajtón keresztül láthatta a csöppséget,neki is rossz volt,hogy nem tudta magához ölelni...Nem értem,hogy a legközelebbi hozzátartozók miért nem jöhetnek be a kórterembe,ha csak 2 percre is.Ez egyébként a szobatársnőm is nehezményezte...De lehet,hogy máshol is így van.Remélem segítettem!

60. Gabriella0110 (válaszként erre: 59. - Ildikó28)
2010. febr. 2. 08:15
Én lehet, hogy megyek, lehet, hogy nem. Majd megkérdezem a szülésznőmet menjek e. :)
2010. febr. 2. 08:03

Sziasztok!

Február 3-án du. 5-kor lesz szülésfelkészítő tanfolyam a kórházban (aula vagy könyvtár).Jön valaki?Mi lesz a téma?

2010. jan. 28. 09:55
Én nem akarok EDA-t, és jó nekem fekve szülni. Nincsenek olyan nagy elvárásaim. De a gátvédelem az nagyon zavar, mert nem vállalják...Szóval vágnak...Na a gyerekágyas ügy az rohadtul zavar, úgyhogy szerintem én leszek az, aki kiosztja őket.Ha úgy lesz, ahogy hallom.Én hülye vagyok, haza jövök saját felelősségre, nem érdekel.
2010. jan. 26. 09:32
Azért ritka Vácon az EDA, mert az aneszteziológusnak senki nem akar fizetni és a nőgyógyászok meg nem szívesen adnak neki, abból a pénzből, amit ők kapnak. Pedig így lenne korrekt. Ha a szülésznőnek adok, a dokinak adok, akkor az aneszteziológusnak is adok, mert rajta is sok minden múlik. De! Ha előre megbeszéled a dokiddal, hogy szeretnél, akkor lehet, mert a kórházban mindig van ügyeletes anesztes, a sürgősségi miatt is. Nekem az első fiam Dubecz Daninál született két éve, és legalábbis vele szinte mindent meg lehetett beszélni. Ami szerintem Vácon nem jó, hogy bár alternatív szülőszoba van, feküdni kell a kitolásnál. Valamint az, hogy az oxitocint rutinból adják és nem kifejezetten gátvédelem pártiak. Egyébként csillivilli, szép a szülőszoba, a szülésznők jófejek. A gyerekágyas osztály horror. Az a rooming-in, az nem rooming-in. A nővérek szerintem normálisak, csak borzasztóan leterheltek, a fürdők pedig tragikusak.
56. Gabriella0110 (válaszként erre: 55. - KLMárti)
2010. jan. 18. 18:47
Biztos vagyok benne :) Csak gyakoroljatok :D Az hülyeség, hogy nem szabad minden nap.Amúgy van olyan, hogy ovulációs teszt.Valakinek bejött. Nekem a minden másnap taktika jött be :D De volt olyan, hogy nem vártunk 2 napot :D
2010. jan. 18. 17:53
Úgy legyen!
2010. jan. 18. 09:37
össze fog az jönni :)
2010. jan. 16. 22:10
A Ferenczi vizsgált meg. Azt mondta, hogy ne lepődjek meg, hiszen még 3 hónapja is szoptattam. 3 hónap múlva újra menjek. Szóval semmi lényegeset nem mondott. Most azért továbbra is próbálkozunk. Előbb-utóbb majd csak összejön.
52. Gabriella0110 (válaszként erre: 51. - KLMárti)
2010. jan. 15. 18:00
na és mit mondtak? Ki volt ott? Rendes volt? Mesélj!
2010. jan. 14. 23:20
Na, ma voltunk az sztk-ban. Szerencsére nem kellett előre időpontot kérni. Természetesen azt tudom, hogy a kartonozóban be kell jelentkezni. A fele napot bent töltöttük a kórházban, de hát 3 helyre is kellett mennünk. Ahhoz képest az is jó, hogy csak a fele nap ment el. :)
50. Gabriella0110 (válaszként erre: 49. - KLMárti)
2010. jan. 14. 11:13
állítólag minden járóbeteg rendelésre be kell jelentkezni...
49. KLMárti (válaszként erre: 48. - Gabriella0110)
2010. jan. 13. 20:48
Köszi, ezt jó, hogy mondod. Azt nem is gondoltam, hogy sztk-ba be kell jelentkezni.
48. Gabriella0110 (válaszként erre: 47. - KLMárti)
2010. jan. 13. 10:12
Gyurkovics kedden van az ultrahangon, és szerda délután van a rendelőben. Ultrahang 10-12 van.Amúgy megpróbálhatnád a Kondért SZTK-ban, és max azt mondod neki mikor hívna magánba, hogy bocsi, de hallottam róla, hogy Ön nagyon jó szakember, ám nem tudom vállalni a magánrendelést, vállal e SZTK?Úgysem mondja, hogy nem.Jelentkezz be, mert csak a terheseknek nem kell bejeletkezni telefonon azt hiszem. www.javorszky.hu főoldalán van a bejelentkezés száma.
2010. jan. 11. 18:13

Egyébként most jól elbizonytalanodtam. Van két ismerősöm, akik mindketten Vácra jártak a szakrendelésre. Őket is megkérdeztem, és most válasszak jól.


Gyurkovics doktort ajánlotta az egyikük, a másikuk a Kondért, és most te is Gyurkovicsot mondod. Viszont ő, ha minden igaz szerdán délutánonként rendel csak. Most vívódok, hogy menjünk el szerdán is, vagy kockáztassam meg a másik két dokit?! Most légy okos, Domokos!


:)

46. KLMárti (válaszként erre: 45. - Gabriella0110)
2010. jan. 11. 18:02
Köszönöm szépen az infókat.
45. Gabriella0110 (válaszként erre: 41. - KLMárti)
2010. jan. 11. 16:46
Dr. Kondér Béla még a szívhangot is magánba csinálja. Jó doki, de magánpárti nagyon.Illést nem ismerem. Dr. Gyurkovics Iván nagyon jó, és lelkiismeretes, és eddig ő engem nem akart magánra küldeni.Szaniszló Zsoltnak nincs is magánrendelése.De róla nem vagyok jó véleménnyel, de sokan szeretik.
44. 23443e225c (válaszként erre: 43. - 23443e225c)
2010. jan. 11. 12:26
Már 10 hónapos:-))))
43. 23443e225c (válaszként erre: 40. - Ildikó28)
2010. jan. 11. 12:25

Szia,

Be másolom a szüléstörténetemet,renélem tudok segiteni..kérdezz majd nyugodtan:-))))



Ahol az ég és a föld összeért.....



Életem legcsodáltosabb és egyben legfájdalmasabb élménye 2009. március 28-án éjjel 1/2 2-kor kezdődött a váci kórházban.

Kisfiammal március 27-re voltam kiírva de nem történt semmi,ezért úgy döntöttünk a párommal hogy másnap befekszem a kórházba és 2 nap múlva meginditják a szülést.29.-én hajnali 1/2 2-kor tiz perces fájásokkal jelezte a manókánk, hogy szeretne látni kivülről is.Szóltam a nővérnek,aki azt mondta hogy feküdjek,mert el fogok fáradni,mondtam oké, és felhivtam anyukámat aki megnyugtatott hogy ez a fájás már nem fog elmúlni és indulnak ha komolyra fordul a helyzet.(Siófokról) Közben szoltam a páromnak is, hogy még nem kell indulnia csak tudja hogy valószínű ma találkozunk a pici manókánkkal.Teltek a 1/2 órák és a fájások lecsökkentek 6,illetve 2 percesekre.4 óra volt mikor szóltam a nővérnek ,aki átkisért a szölőszobára,ekkor a párom már úton volt.Ezek a percek voltak a legnehezebbek mert szinte sokkolt az a fájdalom amit éreztem.Nem volt fogadott orvosom,sem szülésznőm.Az ügyeletes szülésznő megvizsgált,és rá kötött ctg-re,én csak ültem és túléltem az erősödő fájdalmakat,A párom végre megjött.Akkor érztem hogy kicsit vissza jött az erőm.1/2 5-től 1/2 7-ig apa maszirozott ha fájt és hozott nekem inni,ami nagyom jol esett,végig ültem mert rá sem tudtam gondolni arra hogy álljak vagy mozogjak.Rettenetes álmosságot éreztem és komolyan aggodtam hogy nem lesz erőm segíteni a babának a kitoláskor.Hányinger,álmosság sirni akarás,szomjúság,félelem,fáradság ezeket éreztem ebben a bő két órában.7-kor műszakváltás,és az addigi szülésznő elköszönt és átadott annak a szülésznőnek, akivel a szülésfelkészítőn találkoztam és nagyon szimpatikus volt már ott is,sőt az az orvos lett az ügyeletes akinél én szülni szerettem volna,Dr Félix János.Biztam a tudásában és a tapasztalatában és megnyugtatott a jelenléte ahogy a szülésznőé is. Csak a baba hiányzott,és meg is tett mindent hogy csatlakozzon hozzánk.Fájások jöttek én fáradtam, burkot repesztettek,közben bekötötték az infúziót hogy egy kicsit gyorsitsuk meg a dolgot.Csöpögött az infúzió közben kényelmesen felfeküdtem az ágyra párna megigazitva,és jött a fájás átlélegztem és csak arra gondoltam hogy minden egyes fájdalom segit a babónak lejjebb jutni, doktor úr megvizsgált fájás közben, na én akkor szerettem volna befejezni az egészet és gyerekkel a hasamban haza menni és aludni. 8-kor felgyorsultak az események..Egyik pillanatról a másikra jött a tolófájás ami nagy megkönnyebbülést jelentett nekem is és apa ujjainak is. Azt éreztem hogy nyomnom kell,a párom szaladt a dokihoz hogy kezdődik. Villámgyorsan szétkapták alattam az ágyat,felkötötték a lábam,és instrukciókat adtak : ha jön a fájás vas (nem apa keze) megszorit,szem becsuk,fej előre és lefelé nyom.Oké csináltam úgy ahogy mondták,nyomtam ,szünet nyomtam,éreztem ahogy a baba feje jön kifelé,és csak azt akartam hogy neki könnyű legyen,ezért minden erőmet bele adtam a tolófájásba.De azt senki nem mondta hogy igy feszít a baba feje a végén.Mondta a Félix doki hogy még egy nyomás és meg vagyunk. Felerősítette az oxitocint,és vártuk a legnagyobb, utolso fájást ami még elválasztott a babánktól.Jött is, én nyomtam de hirtelen történt valami, nekem elfogyott a levegőm, az erőm, a baba megállt,és csak annyit éreztem hirtelen hogy a doki bácsi is nyom egyet, és segit nekünk..Rám tették az üvöltő csomagot,mi csak néztük apával a lila magzatmázas véres duzzadt szemű kis manókát, és nem hittük el hogy 8,35-kor itt van a mi 3970 grammos 55 cm-es Kevinünk akit annyira vártunk és imádtunk a pociban is.Apa elvágta köldök zsinort,és elmetek felöltöztetni a babát,engem addig összevartak.Közben megérkeztek anyukámék és ők is megnézték a picurt.2 órán keresztül együtt voltunk szopizottt a picikénk,és ismerkedtünk egymással.Köszönök minden Dr.Félix Jánosnak, akivel a szülőszobán találkoztunk először,de az első perctől szimpatikus volt,és a szaktudásával ás tapasztalatával az utolsó legnehezebb percben segitett nekünk,és köszönöm a megnyugtatást, a jelenlétét.Köszönet a szülésznőnek, a biztatásért,hogy ha kint a baba nem fog fájni már és nem leszek álmos,és hogy nem engedett kiabálni és sirni.Köszönet anyukámnak aki mindig megnyugtatott a terhesség alatt, és a vajudás óráiban is -bár csak telefonon- velem volt,és segített nekem az első napokban.És végül köszönöm a páromnak,hogy a manókát az elejétől a végéig együtt vártuk, együtt láttuk először ultrahangon, együtt hallottuk a szívhangját,és együtt találkoztunk vele először.Köszönöm hogy fogta a kezem mikor nagyon fájt,és hogy mindig ott volt mikor kellett,és most is itt van.Büszke vagyok rá.Megszülettünk,mi hárman ,egy Kevin,egy új apa és egy új anya. És büszke vagyok Faragó Kevin Noelre a kisfiúnkra is,aki már 3 hónapos, gyönyörű, mosolygós kis édi,akit imádunk,és a miénk.

42. KLMárti (válaszként erre: 40. - Ildikó28)
2010. jan. 11. 12:00
Nekünk 2008 áprilisában volt apás szülésünk. Az első 3 órában a férjem nem jöhetett be hozzánk, mert vizsgálatok voltak, meg akkor volt az éjszakás és nappalos műszak váltása, de utána már bejöhetett és ott lehetett mellettem. Sajnos menet közben komplikációk adódtak és emiatt sürgős császárra vittek. Természetesen a műtőbe nem jöhetett be Szabolcs, de alighogy betoltak, már 5 perc múlva meg is született Kristóf. Ezalatt ő a szülőszobában maradhatott. Végig nagyon kedvesen bántak vele is. Szóval szerintem semmi akadálya nincs az apás szülésnek.
2010. jan. 11. 11:56

Tudtok nekem segíteni? Nekünk hamarosan 2 éves lesz a kisfiunk és szeretnénk már újabb babát, de több, mint 1 éve hiába próbálkozunk. Emiatt kéne egy jó nőgyógyász. Viszont magánrendelésre nem tudunk járni, mert arra nincs pénzünk. Szerintetek van a váci nőgyógyászati szakrendelésen olyan orvos, akihez elmehetünk ilyen problémával és nem fog a magánrendelésére átirányítani?


Másrészt pedig most csütörtökön más okból is kell mennünk a kórházba, és úgy gondoltuk, egyúttal elintéznénk a nőgyógyászt is. Megnéztem a honlapjukon és elvileg vagy Dr. Illés István, vagy Dr. Kondér Béla van aznap. Róluk tudtok valamit mondani? Mire számíthatunk?

2010. jan. 11. 10:42
Milyen Vácon az apás-szülés?Van valakinek tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook