Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Váci kórház szülészete? fórum

Váci kórház szülészete? (beszélgetős fórum)


189. nenono (válaszként erre: 187. - Beky82)
2012. jan. 24. 10:51

Köszönöm, hogy megosztottad! Olyan jó pozitív élményeket is olvasni.

Jó babázást kívánok!

2012. jan. 23. 15:31

Köszönjük, hogy megosztottad velünk:) És főleg gratulálok!

BA a dokim, egyre bizakodóbb vagyok:D

187. Beky82
2012. jan. 23. 13:06

Kedves Nenono és leendő Anyukák!


Én december 12-ére voltam kiírva,persze nem volt hajlandó kibújni a kicsi fiam ezért 15.-én befeküdtem hogy majd 16-án megindítják.

A kórházi felvételt követően a délelőtt folyamán átszámolták és mivel rendszertelen a menzeszem az uh szerint 20-át mondták ezért nem indították meg 16-án.

Mondanom se kell hogy hogy érintett a dolog, mit fogok én ott bent csinálni annyi ideig?ráadásul van már egy gyermekem.

Haragudtam hogy nem számolták át mielőtt befektettek volna.

Haza már nem engedtek csak hétvégi eltávra annak meg mi értelem hogy éjszakára vissza kell mennem a kórházba.De beletörődtünk a családdal a baba érdekeit néztük!

Teltek múltak a napok és nem akart kibújni magától.

Az szülészeti osztály tényleg nagyon gáz(lepukkant) de állítólag idén jan.20-tól elkezdik felújítani.

A szülésznők akik az osztályon vannak tényleg nagyon rendesek egy kettő volt aki nem a legkedvesebb de ha kellett vmi akkor azért megcsinálta.

A csecsemősök is nagyon rendesek,segítőkészek voltak,megmutatták a dolgokat,bármit kérdeztem készségesen válaszoltak.

Aztán végül 20-án se indult meg ezért 21-én délelőtt fél 10 felrakták a méhszájérlelő zselét ami nekem megindította ás délután 15:05 perckor kint volt a kicsi (óriás) fiam mert 4150gr és 56 cm-rel született.(Az hogy hogy fért ki és hogy fért el bent senki se tudja mert én 51kg és 162cm vagyok és összesen 8 kg híztam.)A doktornő és a szülésznő se akarták elhinni hogy mekkora ez a gyerek.Hát én se.:-)

Dr Burg Anita volt a 10 nap alatt a kezelőorvosom és a szülést is ő vezette le.

Egy tündéri,kedves,aranyos kis fiatal doktornő és nagyon ügyes és kiváló orvos annak ellenére hogy fiatal!Mindenkinek ajánlom ha fogadott orvost választ habár én nem vagyok híve!!!

A szülőszoba gyönyörűen meg van csinálva!

Az alternatív szülőszobába van pezsgőfürdős kád,labda,hangulat fény plazma tv.Ha nem foglalt akkor bárki igénybe veheti.Nekem sajnos már nem volt idő ezekre mert olyan gyorsan beindult hogy vissza kellett tartanom a tolófájásokat hogy a férjem beérjen mert a burokrepesztés után fél órával már 4 ujjnyi voltam hiába mondtam hogy előbb hívnám fel a férjem és utána repesszék meg ők se gondolták hogy ilyen gyorsan fogok tágulni.

De beért a férjem!:-)

Inni,enni nem engednek a császár miatt üresnek kell lennie a gyomornak.Szőlőcukrok viszont lehet enni.

Lehet sétálni ha valakinek úgy jó.

Nekem meg volt döntve kb.45 fokba szülőágy és a lábtartót fogtam a férjem meg a fejemet tartotta.

Gátvédelemmel szültem lehet kérni ha nem első baba

de mivel ekkora lett a gyerkőc ezért egy picit repedtem de nem vészes 3 öltés.

Ajánlom hogy vigyetek egy közepes törölközőt mert csak egy textil pelenkába bugyolálják be a babát először és nem éri körbe a testét és amikor ráteszik az anya mellkasára akkor azzal pluszba be is lehet takarni.

Az szülészeti osztályra pelenkát,popsitörlőt vinni kell popsikrém nem kell még mert a magzatszurok nem csípi ki a popsit,ruhát adnak kórházit majd csak a hazahozósat kell bevinni.

Betétet is vigyetek mert nem adnak csak egyet a amikor leszállsz a szülőágyról és elvisznek zuhanyozni.Utána már bugyit kell venni és akkor kell a saját betét.Ajánlom az eldobható bugyit praktikus és kényelmes.

Hálóinget adnak de a szülés után a sajátodat kell felvenni.

Jó hosszú lett de 10 napot nehéz rövidebben leírni.

Végül 24-én délelőtt hazaengedtek úgyhogy együtt karácsonyozhatott a család.

Nekem nagyon szép és kedves élmény volt és lesz mindig az a 10 nap amit bent töltöttem!!!(KIHANGSÚLYOZNÁM HOGY SE FOGADOTT ORVOSOM SE SZÜLÉSZNŐM NEM VOLT ÉS MINDENKI NAGYON RENDES ÉS KEDVES VOLT ÉS EGY PERCIG SE BÁNTAM MEG HOGY ITT SZÜLTEM PEDIG ÉN KÉZZEL LÁBBAL TILTAKOZTAM HOGY VÁCON SZÜLJEK,MINDENKINEK AJÁNLOM!!!)


Ha bármi kérdésed/kérdésetek van szívesen válaszolok!

186. nenono
2012. jan. 10. 15:46
Köszönöm. Én jelenleg a 35. hétben vagyok, még van egy kis idő hátra.
185. Beky82 (válaszként erre: 184. - Nenono)
2012. jan. 9. 15:29

Kedves Nenomo!


Ígérem elmesélem valamelyik nap az én szülésemet ésde ma nem lesz rá időm!

Előzetesen csak annyit hogy nekem nagyon pozitívak az élményeim,pedig én annyira nem itt akartam szülni vácon de egy percet se bántam meg és mindenkinek ajánlom!!!

184. nenono (válaszként erre: 182. - Beky82)
2012. jan. 6. 16:44

Kedves Beky82!


Gratulálok! Biztosan szültél már. Kérlek mesélj a váci élményeidről.

2011. dec. 13. 20:28
Hajrá-hajrá:)))
182. Beky82 (válaszként erre: 181. - 0bc15d9cef)
2011. dec. 12. 23:19

Mivel nem indult be magától,kénytelen leszek Vácon szülni.Így nem mehetek a mávba hacsak nem indul be csütörtök reggelig mert addig kapott haladékot a kis tökösöm. Igazából nem nagy gond h ott kell szülnöm csak egy-két dolog van ami nem tetszik,de kifogom bírni csak nem szeretném ha rossz élmény lenne!

Már jó lenne túllenni rajta és tudni hogy mindben rendbe van a gyerkőccel és h ne legyen komplikáció.

Ma voltam a szülőszobán magzatvíz vizsgálaton és tényleg szépen és igényesen meg van csinálva.Ez legalább megnyugtató érzés.

Kicsit félek a beindított szüléstől ,mert nem tudom milyen lesz,az első beindult magától viszont elég hosszúra nyúlt a vajúdàs.Remélem most rövidebb lesz!Már alig várom h a karjaimba tarthassam a babucimat!

2011. dec. 12. 13:48

Mégis Vácon szülsz?


Nekem beindult, erre nem tudok válaszolni. Egy szülésznő tanonc, székre/labdára parancsolt, aztán jött "a" szülésznő, aki mondta, menjek nyugodtan sétálni.

Ez a része is azt hiszem attól függ, kit fogsz ki:(((

180. Beky82
2011. dec. 12. 09:49

Sziasztok!


Érdeklődni szeretnék hogy volt-e valakinek Vácon beindított szülése és hogyan csinálják?(Oxitocinos infúzió vagy méhszájtágító?)Ilyeneket olvastam más fórumokon.

Aznap reggel kell befeküdni vagy előző este?

Ha beindulnak a fájások lehet-e sétálni?

Ha van valakinek ilyen tapasztalata előre is megköszönném ha leírná!

Ja amúgy mára vagyok kiírva.

179. Mia99
2011. nov. 30. 07:58

Igen nagy az izgalom nagyon várjuk már Őfenségét:))))))) Mostanában érzem már hogy indulgat, úgyhogy szerintem napok vagy talán egy hét kérdése lehet, már vannak fájások is meg fejecskéjét furogatja ott lent, szerintem már neki is kényelmetlen:)

Remélem én is jól döntöttem hogy elmentem Vácról, egyenlőre úgy tűnik, a Váci kórházról csak és kizárólag nagyon rossz véleményeket hallok folyamatosan.(

178. Beky82 (válaszként erre: 177. - Mia99)
2011. nov. 29. 09:40

Én is úgy gondolom hogy nem küldhetnek el.Ráadásul az egyik barátnőm dokija a mávba dolgozik és rákérdezett a helyzetemre a dokitól és azt mondta hogy nem fognak elküldeni.Nagyon rendesek ott a dokik és a szülésznők.Hát majd kiderül ha ott leszek.Már csak attól tartok hogy ne legyenek emiatt lekezelőek és flegmák,de úgyis megmondom hogy amiket Vácról hallottam nem szivesen szülnék ott,viszont a mávról meg sok jót.Gondolom ez "jól fog esni" nekik hogy mások tapasztalatai alapján inkább őket választottam.

Akkor már nagy az izgalom,ha első baba?

Már nem kell sokáig várnotok nem sok van hátra.

177. Mia99
2011. nov. 26. 18:55

Igen Jézuska hozza:) De simán lehet hogy előbb megjön. Én most vagyok a 36. ban de már nekem is nehéz eléggé:)

Ha lakcím szerint is MÁVba tartozol nem küldhetnek el egyszerűen szerintem nem tehetik meg.

Első baba és kisfiú:)

176. Beky82 (válaszként erre: 175. - Mia99)
2011. nov. 25. 10:39

Én is úgy gondolom hogy nem küldhetnek el ha megindul a szülés,ráadásul lakcím szerint a Mávba tartozom,csak kb.1 hónapja felhívtam a szülőszobát a mávba és azt mondta a szülésznő hogy mivel Vácra jártam uh-ra és Dunakeszin tanácsadásra ezért nem szülhetek ott,hanem Vácra kell majd menni.

Fogadott orvosom nincs mert az elsőnél nem jött be a szülésre a másik meg hogy egy vagyont kifizet az ember és kb.fél órát van a szüléskor.Azt a pénzt inkább a gyerekekre költöm.

De amiket hallottam Vácról nem akarok ott szülni,egy próbát megér a Mávba menni aztán reméljük rendesek lesznek és nem küldenek át Vácra.Nagyon sok jót olvastam róluk!

Én dec.12-re vagyok kiírva,most a 37.hétben járok és második baba.Nem bánnám már ha meglenne mert most már azért nehéz a vége bár én szeret(tem)ek terhesnek lenni.

A lányom a 38.hétre született,de ugye minden terhesség más.

Neked első baba?Kisfiú vagy kislány?

Akkor nektek karácsonyi ajándék lesz!:-)

175. Mia99 (válaszként erre: 174. - Beky82)
2011. nov. 25. 08:17
Úgy mentem át hogy volt itt is meg most már ott is van, nekem azt mondták hogy nyugodtan bárhova bemehetsz ma már szülni nem küldenek el, talán egy két olyan kórház van aki megengedi hogy elküldjön de szerintem az törvényellenes. Pont karácsonyra vagyok kiírva de nagyon nagy a babi és már beékelődött szóval nem tudni mikor bújik ki a drágám:)
174. Beky82 (válaszként erre: 173. - Mia99)
2011. nov. 24. 10:11
Én se Vácon fogok szülni sok jót nem hallani róluk!A Mávba fogok szülni ha nem küldenek el,mert hivatalosan újpestre vagyok bejelentkezve de igazából Dunakeszin lakunk. Ezért kezdtem el Vácra járni uh-ra és közbe kezdtem el utána nézni a neten a Váci kórháznak és inkább nem szülnék itt!Mikorra vagy kiírva?Úgy mentél át másik kórházba hogy van fogadott orvosod?
173. Mia99
2011. nov. 23. 08:14
Én is ezért váltottam kórházat mert elment még az életkedvem is a Váci helyzettől és az orvostól akihez jártam annyira gusztustalanul viselkedett. Nem bántam meg, lehet hogy kicsit többet kell utazni de annyira más a hozzámállás meg az egész légkör hogy inkább így éljem meg mint horrorként.
172. Beky82
2011. nov. 22. 10:46
Köszönöm mindenki válaszát!Hasznos volt de egyben elszomorító!
171. Beky82 (válaszként erre: 170. - Mia99)
2011. nov. 22. 10:44
Pont ezt akartam még leírni,hogy ha menet közben kell valakit megcsászározni és ezt nem lehet előre tudni,ez sincs előre megbeszélve,de gondolom hogy nem EDA nélkül végzik a császárt.Tényleg szomorú és gusztustalan hogy ebböl is pénzt csinálnak az orvosok.Más kórházba meg természetes dolog hogy adnak EDA-t!Nincs is kedvem Vácon szülni ,de nem csak emiatt!
170. Mia99
2011. nov. 21. 09:36

Az a szörnyű, hogy ha császároznak valakit Vácott rögtön van altatós aki beadja, de ha simán szülsz akkor nincs és előre kell szólni, pénz miatt megy így az egész, hogy megfogadj valakit és annak külön fizess, mert az orvosok nem osztoznak:)

Máshol simán megkapod rögtön ha kéred nem kell előre bejelenteni:(

169. erikpipi (válaszként erre: 166. - Beky82)
2011. nov. 20. 13:50
Nincs beöntés.:)
2011. nov. 20. 13:48
Ja és EDA. Azt mondták, hogy előzetesen kell megbeszélni, Hogy ez bővebben, mit jelent, nem tudom. Vmelyik első szerdán menj el szülésfelkészítőre és akkor meg tudod kérdezni, hogy ez pontosabban mit jelent.
2011. nov. 20. 13:47

R75, itt is az anyákkal vannak a babák.


Beky82,

szerintem ha kérsz, kaphatsz. Én nem kaptam, nem jött egyéb. De ha mégis, nem hiszem gond lenne. Nekem tolásnál a taknyom jött, csak a férjem érezte magát kicsit kényelmetlenül. Ez volt a legkevesebb, pedig igazán simán szültem.

166. Beky82
2011. nov. 16. 12:00

Sziasztok!


Azt olvastam hogy nem adnak beöntést a szülésnél,érdekelne hogy akkor nem ciki ha "az" is kijön szülés közbe?

Vagy lehet kérni ha szeretnék?

Én az első szülésnél kaptam,inkább minthogy a szülésnél jöjjön ki,nekem fura hogy itt nem adnak.

Másik kérdésem hogy az EDA-t sem adnak mert nincs aneszteziológus,akkor semmiféleképpen nem kaphatok ha szeretnék?

Nem tervezem hogy mindenképpen kérjek mert magas a fájdalomküszöböm csak az első gyermekem születésénél is azért kértem mert elhúzódott a vajúdás több mint 16 óra volt és nem akartam teljesen kimerülni a tolófájásokra.

165. R75 (válaszként erre: 160. - Monyóné)
2011. nov. 8. 09:28
A Szt. Istvánban is villanyfénynél (az egyik ágynál lévő kislámpa volt felkapcsolva) kellett aludni, de szerintem ez vhol érthető, hiszen újszülöttekkel vagy körülvéve, mondjuk ott a babák is az anyukákkal vannak... bármikor történhet bármi.
164. nenono
2011. nov. 2. 11:05
25 hetes kismama vagyok. Szaniszló doktor úrral szeretnék szülni. Tudna valaki véleményt írni róla? A kitoló fázisnál végig ott van?
163. Gabriella0110 (válaszként erre: 160. - Monyóné)
2011. okt. 23. 18:40
Sajnálom, hogy nem szereztél pozitív élményt, de ezt leírtam, hogy 3kor fürdetnek, stb...Annyinak örülj, hogy nem a Némedi volt már akkor a főorvosnő, mert akkor lehet be is sárgult volna a koplalástól szegényke. Azért gratulál7unk, szép a kicsike!
162. Mia99
2011. okt. 20. 08:49

:( Én nem bántam meg egyáltalán hogy átmentem másik kórházba, most voltam 30. heti ultrahangon egy csoda volt az egész élmény. Semmit nem kellett várnom, előbb hívtak be mint az időpontom, a babát szemből monitoron láthattam nem kellett kitekeredve kérdezgetnem, mondtak mindent maguktól, gratuláltak hozzá stb, teljesen le voltam nyűgözve. A doktornő utána rögtön meg is vizsgált alig éreztem valamit, olyan óvatos volt, megbeszéltünk mindent, kedves volt emberi és egy fillért nem kért senki sehol.

Nagyon örülök nekik hogy megtaláltam őket és még időben úgy döntöttem inkább autózom kicsit de igazam lett a rossz érzésekkel kapcsolatban amit itt Vácott éreztem a kórházban nyújtott ellátás miatt és az orvosom miatt. Azóta már két kismamával is beszéltünk aki itt szült Vácott és baromira sajnálták hogy nem mentek máshova szülni:(

2011. okt. 19. 14:53

Gratulálok a picihez:)


Sajnálom, hogy két és fél év alatt nem változott: a csecsemősök össze-vissza mondanak mindent a szopiról. Mi a villanyt lekapcsoltuk és kész. OK, a folyosóról is beszűrődik, de az még elment.

Én ma voltam bent szülésznővel találkozni, na az pozitív volt:)))

2011. okt. 19. 10:35
jah és az alvás ott zéro!!!pont építkeznek ,tehát egész nap óriási zaj van ,este pedig villanyfénynél kell aludni.A babákat 3kor fürdetik.Csak addig lehet leadni ha elmegy az ember tusolni,wc-re.De ha pihenni akartam,hamar vissza is hozták:)Én szülés után 48h-n keresztül semmit nem aludtam,dolgozott az adrenalin,pedig durva szülésem volt és hulla voltam.Utána pedig 1h-t sikerült aludnom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook