Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Utóirat: Szeretlek című könyvről... fórum

Utóirat: Szeretlek című könyvről... (beszélgetős fórum)


2011. jan. 14. 20:24
Köszönöm a válaszokat! :) Ha még valakinek van valami véleménye a könyvről, szívesen olvasnám :)
2011. jan. 14. 18:37

szia

én is olvastam a könyvet és láttam is a filmet.

A film iszonyat rosszra és laposra sikerült szerintem, a könyv sokkal meghatóbb.

A témával kapcsolatban pedig csatlakozom az előttem szólokhoz.

5. e193629d63 (válaszként erre: 4. - Sacarnes)
2011. jan. 14. 15:35

A könyv nekem is sokkal jobban tetszett! A filmben valóban vannak bakik, és amikor néztem, még mondtam is, hogy ez a könyvben nem is így volt...

Mindenkinek más a véleménye, meglátása, de pont ezért jó, hogy ennyire különbözőek vagyunk, mi, emberek! :)

2011. jan. 14. 15:23
A filmből csak pár részletet láttam,meg a történetet olvastam el.... teljesen más,mint a könyv! Gerry nem is mondta szalagra az "akaratát"...hanem leírta... meg még "pár" ilyen 'apróság"... meg se néztem :)
2011. jan. 14. 15:22
Lényegében én is ezt írtam, meg még azt,hogy ők egy álompár voltak,törődtek egymással,nem akadályozták a másikat az álmaik elérésében (Pl. Gerry hagyta Hollyt,hogy mindig másik munkahelye legyen,nem zavarta...hagyta hogy Holly megtalálja önmagát).Nem olyanok voltak,mint a mai párok...Meghogy a sors a legszebb kapcsolatból is változtathat rémálmot...és most a sors ezt a kapcsolatot tönkretette, de Gerry közbeszólt,és megváltoztatta Holly jövőjét...
2011. jan. 14. 15:15

Szia!

Én olvastam a könyvet, láttam a filmváltozatát is.

Tehát, amikor olvastam, akkor folyamatosan azon gondolkodtam, hogy vajon én hogyan tudnék egy ilyen esetet feldolgozni. Hamar megfogalmazódott bennem a válasz, hogy: valószínüleg sehogy, egyhamar összeroppannék!

Véleményem szerint nagyon erősnek kell lenni, hogy egy ilyen tragédiát fel tudjon dolgozni az ember.

Nyílvaán nem könnyű azoknak, akik itt maradnak, de gondoljunk csak bele: nem semmi, ahogy a férj előre gondoskodott a szerelméről! Engem ez hatott meg a legmélyebben, ugyanis: mekkora bátorság, másik iránti szeretet, illetve önzetlenség kell, ahhoz, hogy ezt megtedd; a férfi távozik az élők sorából, de annyira szereti az ő kis imádott feleségét, hogy gondoskodik róla, hogy minnél hamarabb "kiheverje" az elvesztését, és tovább tudja élni az életét, immár nélküle, akár egy másik férfi oldalán, mert még fiatal, ne maradjon egyedül; továbbá: amíg vele volt, addig úgy tenni, mintha minden rendben lenne, közben pedig halálos beteg... hát ehhez aztán kell lelkierő rendesen, szerintem!

Részemről ennyi lenne a vélemény, ha hosszúra sikeredett, ne haragudj, csak leírtam a gondolataimat.

Remélem tudtam segíteni, és sok sikert a vizsgához!

2011. jan. 14. 14:55

Sziasztok!


Irodalom munkámat erről a könyvről írtam (csak németül), és jövő pénteken vizsgám lesz belőle... szeretnék megkérdezni pár illetőt,aki olvasta a könyvet,hogy neki mi a véleménye róla stb... hogy tetszett, mit szűrt le belőle...


Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv:Juli

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook