Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Útkeresőknek fórum

Útkeresőknek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
266. vmágika (válaszként erre: 263. - 4b6a2525df)
2008. jún. 10. 13:46
A földi életben biztos nem.Ezért is kíváncsiak sokan.Persze annyira nem izgat,hogy a dolgok elébe menjek!:)Ha érted mire gondolok.
265. 4b6a2525df (válaszként erre: 264. - 28f16f555c)
2008. jún. 10. 13:45
Miért, szerinted a földi életben pár évtized múlva ki fog derülni, hog létezik a reinkarnáció vagy sem?
264. 28f16f555c (válaszként erre: 263. - 4b6a2525df)
2008. jún. 10. 13:42
dehogy nem.
263. 4b6a2525df (válaszként erre: 262. - Vmágika)
2008. jún. 10. 13:41
Azt hiszem, hogy a földi életben sosem derül ki mi az igazság:)
262. vmágika (válaszként erre: 261. - 4b6a2525df)
2008. jún. 10. 10:09

Értelek.

Gondolom ez abban az időben,mikor még te voltál tizenéves,valami nagyon ördögi dolognak számíthatott és inkább féltek tőle.

Én pedig éppen fordítva vagyok ezzel.Régebben érdekelt,most meg valamiért nem érdekel és már nem is hiszek benne.Pár évtized múlva úgyis kiderül,hogy mi az igazság!:)))

Remélem nem hamarabb!:(

261. 4b6a2525df (válaszként erre: 260. - Vmágika)
2008. jún. 10. 07:25

Nem baj, ha elszállt a hited.

Nem mindig hittem benne, mert az én fiatal koromban ilyenről még nem beszéltek, pontosabban ha igen, akkor én nem hallottam róla.

Úgy 6 éve kezdtem el érdeklődni az ilyen olgok irán, mert megismerkedtem 2 házaspárral, akik még a kezdetek kezdetén elvégezték a táltosképzőt. És ahogy beszéltek dolgokról el kezdett érdekelni, amellett, hog teljesen megdöbbentett.

Az idősebb házapártól hallottam először, hogy a fiú unokájuk a férfi apjának a reinkarnációja.

Azóta foglalkoztat az ilyesmi, de csak úgy alkalmi szinten.

260. vmágika (válaszként erre: 259. - 4b6a2525df)
2008. jún. 9. 23:31

Mindig hittél benne,vagy csak egy ideje?

Ha túl sokat kérdezek szólj ám nyugodtan,de olyan kíváncsi természet vagyok.

Azért mert valamivel esetleg nem értek egyet,az még nem azt jelenti,hogy nem is érdekel!:)

Én azt hiszem,nem hiszek benne.

Nem tudom miért,csak úgy érzem.Persze régebben,úgy 10-12 éve hittem benne,rengeteg reinkarnácós könyvet elolvastam,de mára ez a "hitem" elszállt valamiért.

259. 4b6a2525df (válaszként erre: 258. - Vmágika)
2008. jún. 9. 23:27
Igen.
258. vmágika (válaszként erre: 257. - 4b6a2525df)
2008. jún. 9. 22:50

Hiszed vagy nem,ma "elbeszélgettem" Tanítvánnyal és pont ez a kérdésem merült fel vele kapcsolatban.

Csak még azt nem döntöttem el,hogy érdekel-e annyira,hogy feszegessem vele a témát.

Te hiszel benne?

257. 4b6a2525df (válaszként erre: 255. - 28f16f555c)
2008. jún. 9. 22:48
Szerinted létezik a reinkarnáció? Találtam egy ilyen topikot, és kiváncsi vagyok a véleményedre.
256. 4b6a2525df (válaszként erre: 255. - 28f16f555c)
2008. jún. 9. 18:49
Na találd ki:):)
255. 28f16f555c (válaszként erre: 254. - 4b6a2525df)
2008. jún. 9. 15:27
? ezt kinek mondtad?
2008. jún. 9. 14:32
Az angyalos fórumon történt megváltozásodat :):)áthozhatnád ide is:):):)
253. 4b6a2525df (válaszként erre: 252. - 28f16f555c)
2008. jún. 8. 23:12
Kösz a kiegészítést. A neten csak ennyi volt róla.
252. 28f16f555c (válaszként erre: 250. - 4b6a2525df)
2008. jún. 8. 11:44

Ennyivel szeretném még kiegészíteni:


A pünkösdisták szigorúan tartják magukat az Újszövetség tanításához. Az "Apostolok cselekedetei" elbeszélését a Szentlélek érkezéséről és a Lélek adományaiból fakadó karizmákról szó szerint fogadják el és rajtuk keresztűl is megnyilvánul a Szent Lélek.


Mert a Szent Lélek eljött és ma is tevékenykedik.



"Másik fő szertartásuk az úrvacsora, amelyet vasárnaponként tartanak meg. "


Ez nem igaz-nem csak vasárnap, hanem az Úr vezetésének megfelelően.

251. 28f16f555c (válaszként erre: 250. - 4b6a2525df)
2008. jún. 8. 11:32

Csel 2,17 És lészen az utolsó napokban, ezt mondja az Isten, kitöltök az én Lelkemből minden testre: és prófétálnak a ti fiaitok és leányaitok, és a ti ifjaitok látásokat látnak, és a ti véneitek álmokat álmodnak.



Ézs 2,2 Lészen az utolsó időkben, hogy erősen fog állani az Úr házának hegye, hegyeknek felette, és magasabb lészen a halmoknál, és özönleni fognak hozzá minden pogányok;

2008. jún. 8. 10:53

A pünkösdisták az Egyesült Államokban a XIX. század végén a baptista és metodista irányzatokból kivált keresztény vallási közösség. A pünkösdiek mindig megőrizték mozgalom jellegüket. "Ökumenikus ébredésnek" tartják magukat, és azt vallják, hogy a kereszténységen belüli dogmatikus korlátokat csak a Szentlélek munkája segítségével lehet leküzdeni. A különböző pünkösdi csoportokat a Szentlélek különleges megnyilvánulásának az elismerése és az őskeresztény karizmák (kegyelmi ajándékok) megjelenítése kapcsolja össze.

A pünkösdisták szigorúan tartják magukat az Újszövetség tanításához. Az "Apostolok cselekedetei" elbeszélését a Szentlélek érkezéséről és a Lélek adományaiból fakadó karizmákról szó szerint fogadják el. Ilyenek a betegek gyógyítása, a nyelveken szólás és a csodatévő képesség. A felnőttek bemerítés általi megkeresztelését gyakorolják. Másik fő szertartásuk az úrvacsora, amelyet vasárnaponként tartanak meg. Hetente két-három istentiszteletet tartanak, bibliaórákra és közös imádkozásra jönnek össze. Összejöveteleik érdekessége a spontán megnyilvánulás, a "nyelveken beszélés". Az istentisztelet általában lelkes és szenvedélyes hangulatú: közös énekléssel, a Lélek közvetlen sugallatából fakadó prédikációkkal, jövendölésekkel, megtérések és kézrátétellel történő gyógyulások elbeszélésével zajlik. A XX. század elején a pünkösdi mozgalom gyorsan elterjedt Észak-Amerikában majd hamarosan Európában is.

249. 28f16f555c (válaszként erre: 248. - 4b6a2525df)
2008. jún. 6. 20:23

"Ki magyarázza meg, hogy egy egy mondta, vagy szó mögött mit kell értenetek.2


A Szent Lélek.



Jn 14,17 Az igazságnak ama Lelkét: a kit a világ be nem fogadhat, mert nem látja őt és nem ismeri őt; de ti ismeritek őt, mert nálatok lakik, és bennetek marad.


Jn 15,26 Mikor pedig eljő majd a Vígasztaló, a kit én küldök néktek az Atyától, az igazságnak Lelke, a ki az Atyától származik, az tesz majd én rólam bizonyságot.



Jn 16,13 De mikor eljő amaz, az igazságnak Lelke, elvezérel majd titeket minden igazságra. Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, a miket hall, és a bekövetkezendőket megjelenti néktek.


Ef 1,13 A kiben ti is, minekutána hallottátok az igazságnak beszédét, idvességetek evangyéliomát, a melyben hittetek is, megpecsételtettetek az ígéretnek ama Szent Lelkével,


1Jn 4,6 Mi az Istentől vagyunk: a ki ismeri az Istent, hallgat reánk, a ki nincsen az Istentől, nem hallgat reánk. Erről ismerjük meg az igazságnak lelkét és a tévelygésnek lelkét.

248. 4b6a2525df (válaszként erre: 240. - 28f16f555c)
2008. jún. 1. 21:10

Ésd ezt az "abszolut bibliai alapú- és igének megfelelő- dolgot ki mondja el nektek? Ki magyarázza meg, hogy egy egy mondta, vagy szó mögött mit kell értenetek. Van papotok?


Remélem az égiek megbocsátják az ilyen kérdéseimet.

247. 28f16f555c (válaszként erre: 246. - 1e958693ca)
2008. jún. 1. 08:23

" Légy boldog ember! "


hidd el az vagyok maximum a családomat nem adom ki itt a net-en.


Isten kegyelmét kívánom rád, + harcold meg a hit nemes harcát sikerrel-erőt és kitartást kívánok a próbáidban.


Krisztina

246. 1e958693ca (válaszként erre: 244. - 28f16f555c)
2008. jún. 1. 08:13

Nézd, és soha nem a hited akartam kétségbe vonni, vagy támadni. Kíváncsi vagyok, voltam rá.

Mindenkinek megvan a saját útja, kié eygezik a keskennyel, ki csak azt hiszi.

Sok erőt és kitartást kívánok neked! És azt is kívánom, Légy boldog ember!

Az én életemben is igen-igen sok buktató, nehézség volt, és bizonyosan lesz is, én is megpróbálok boldog lenni, Istennek (nem evilágénak) megfelelni. Én most is boldog vagyok, mert szerethetek. Üdv.: Zsuzsa

245. 28f16f555c (válaszként erre: 243. - 1e958693ca)
2008. jún. 1. 08:13

"Nem tudod a vallásod észérvekkel megvédeni, mert ha valamire azt mondom, hogy más vallásban is van ilye, akkor letagadod. Vagy azt mondod, az nem az igazi."

Letagadom? nem szokásom letagadni bár mit is.

De egy biztos, hogy egyetlen más vallás sem áll meg az ige tükrében 2008-ban-csak a pünkösdi karizmatikus.Ez tény, ezen nincs mit szépíteni ráadásul világszinten tény-nem csak én mondom.

Idén vagyok 7 éve keresztény-hidd el nem beszélek a levegőbe.


"Nem látom rajtad, benned azt a boldogságot, amit az ember akkor érez, ha Istennel szövetségben van. És nem látom benned a szeretetet sem."


Mit látsz te egy interneten? ahol személytelen mindenki? Semmit.

Megkérdőjelezheted, hogy van-e szövetségem, avagy nincs-a te dolgod, hisz nekem nem oszt nem szoroz.

Amit kellett én megtettem-és Isten válaszolt rá 7 évvel ezelőtt-és azóta is.Nekem ennyi elég.Ha te nem tudod elhinni-akkor ne hidd.Egy biztos, nálam is müködnek az Apcselben megtalálható bizonyságok.

Ennyi.

244. 28f16f555c (válaszként erre: 243. - 1e958693ca)
2008. jún. 1. 08:01

"Ez az egy sarokköve van a vallásodnak?"


Ez alap-enélkül nincs erő.az erőt Isten adja-azaz kiküldi a Szent Lelket, ahogy Jézus feltámadása után megmondta a tanitványoknak: jobb lesz nektek ha én elmegyek:

Jn 14,26 Ama vígasztaló pedig, a Szent Lélek, a kit az én nevemben küld az Atya, az mindenre megtanít majd titeket, és eszetekbe juttatja mindazokat, a miket mondottam néktek.

Jn 15,26 Mikor pedig eljő majd a Vígasztaló, a kit én küldök néktek az Atyától, az igazságnak Lelke, a ki az Atyától származik, az tesz majd én rólam bizonyságot.


"Én azt szerettem volna megtudni, Te hogyan élsz, milyen ember vagy, de teljesen bezárkózol. "


Szerinted mennyire lehet egy fórumon megmutatni ki vagyok? akkor mikor mások "játéknak" tekintik a beszélgetéseket-tisztelet a kívételnek.


Rendben, beszélek magamról egy picit:


az igazi kereszténység amit én megtapasztaltam: hasonlit egy utazáshoz, ami minden csak nem unalmas, igen izgalmas.Vannak nehezebb időszakok, és vannak nagyon boldog időszakok.Vannak olyan időszakok is az életemben, hogy az gondoltam nincs tovább-de akkor sem hódólok be az evilág Istenének.Isten válaszolt rá-és amit az ördög elvett azt 7x-esen adta vissza Isten.

Családom férjem és három gyermekem) van 40 éves leszek idén-sok próbán vagyok már túl-aminél mindig Isten formált rajtam és még lesznek is próbáim, és sok harcba-szellemi harcba-vezetett már bele Isten-ami egy idő után edzetté tesz.


"Amikor te idéztél arra akérdésre, hogy hol van az megírva, hogy Jézuskoz"


Azokban az igékben kivétel nélkűl ut mutatás van.


Jn 14,13 És akármit kértek majd az én nevemben, megcselekszem azt, hogy dicsőíttessék az Atya a Fiúban.


Jn 16,26 Azon a napon az én nevemben kértek majd: és nem mondom néktek, hogy én kérni fogom az Atyát ti érettetek;


Véleményem szerint ebben a két igében tökéletesen látszik.


"Úgy beszélsz velem, mint egy megátalkodott gonosz, velejéig romlott, szemét emberrel"


távol álljon ez tőlem, mert az embereket már nem úgy nézem mint mikor világi voltam, bár akkor sem voltam igy.Mondjuk ez az egyik nagy hátránya a net-nek, hogy a hangsulyt sem a beszédet nem adja vissza.Max.

243. 1e958693ca (válaszként erre: 242. - 28f16f555c)
2008. jún. 1. 07:38

Ez az egy sarokköve van a vallásodnak? Mint írtam még az elején, máshol is van kitöltekezés, csak arra azt mondod, az nem az igazi kitöltekezés. Nekem vannak ezzel kapcsolatos élményeim, neked nincsenek. Max azt mondod én hazudok, mert ez nem így van. Itt megreked a gondolatcsere. A kérdéseimre pedig nem válaszolsz. Én azt szerettem volna megtudni, Te hogyan élsz, milyen ember vagy, de teljesen bezárkózol.

Ha idézek a Bibliából, akkor teljesen kiforgatom szerinted.

Amikor te idéztél arra akérdésre, hogy hol van az megírva, hogy Jézuskoz és Szent Lékehez is kell imádkozni beidéztél két olyan Bibliaszöveget, amiben ez nincs benne. Most akkor ki is forgatja ki?

Úgy beszélsz velem, mint egy megátalkodott gonosz, velejéig romlott, szemét emberrel. (Mondjuk ez nem bánt engem, mert tudom, hogy nem vagyok az.)

Nem tudod a vallásod észérvekkel megvédeni, mert ha valamire azt mondom, hogy más vallásban is van ilye, akkor letagadod. Vagy azt mondod, az nem az igazi.


Nem látom rajtad, benned azt a boldogságot, amit az ember akkor érez, ha Istennel szövetségben van. És nem látom benned a szeretetet sem. Ugye Jézus azt mondta, hogy felebarátunk mindenki. Ez nem kiforgatás, bármelyik evangéliumban megtalálod. Szándékosan nem idézem be, nehogy megint kiforgassak.

Azt meg mintha elfelejtenéd, hogy Isten Jó, Megbocsátó, nem a bosszúállás Istene, hanem a Szereteté.

242. 28f16f555c (válaszként erre: 241. - 1e958693ca)
2008. jún. 1. 07:16

Jó reggelt


"Tudok neked még egynéhány olyan vallást mondani, akik azt mondják, hogy abszolút a Bibliát követik."


És van kitöltekezés rájuk? nincs-mert nem áll meg diolguk Isten előtt.


"Még mindig nemtudom, miért a tiéd az egyedüli és igaz vallás"


Tudod ahol Isten szelleme-ott az igazság.

Magyarul-ahová kitöltekezés történik azaaz szent Lélek keresztség müködik és a hívők az Apostolok cselekedetei beli dolgokat cselekszik-ott az igazság.

Akár hogy nevezhetik-a gyülekezeteket szerte a világon-de ez a lényeg.

241. 1e958693ca (válaszként erre: 240. - 28f16f555c)
2008. jún. 1. 06:44

Tudok neked még egynéhány olyan vallást mondani, akik azt mondják, hogy abszolút a Bibliát követik.

Még mindig nemtudom, miért a tiéd az egyedüli és igaz vallás. A mondataim pedig ne forgasd ki légyszi, ne csak a felét idézd be, mert az úgy teljesen mást jelent, mint ha az egész mondatot elolvasod.

240. 28f16f555c (válaszként erre: 239. - 4b6a2525df)
2008. máj. 31. 22:20
Abszolút Bibla alapú-és igének megfelelő-Szent Lélek keresztséggel működő, ezt jelenti a pünkösdi karizmatikus.
239. 4b6a2525df (válaszként erre: 238. - 28f16f555c)
2008. máj. 31. 22:06

Sajnálom, de ezt nem ismerem:(

Csak azért kérdeztem, mert mintha egyik ismert valláshoz sem tatoznál, és igy is van.

238. 28f16f555c (válaszként erre: 237. - 4b6a2525df)
2008. máj. 31. 21:52
pünkösdi keresztény
2008. máj. 31. 21:51

Tanítvány

Te milyen vallású vagy?

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook