Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Útifű maghéj kúra fórum

Útifű maghéj kúra (beszélgetős fórum)


1 2
11. feketebárány74 (válaszként erre: 10. - N-ikol)
2015. márc. 6. 21:13

Hát nem igazán esti fogyasztásra ajánlják, inkább reggel kb. fél órával a reggeli előtt.

Én ha ezt fogyasztom, akkor ezzel kezdem a napot, és csak kb. fél óra múlva reggelizek.

Nem bírtam 2 liter vizet inni rá napközben, max. csak 1-1,5 litert, de úgy tapasztaltam, hogy így is hat.

Igen kb. 2-3 nap után jelentkezik csak a hatása, és valóban teltségérzetet okoz, gondolom főleg a benne lévő rostok miatt.

De óvatosan emeld az adagot, én nem figyeltem erre az elején, és eléggé megfájdult tőle a fejem. :S

10. n-ikol
2015. márc. 4. 21:41

Helyzetjelentés: 4. napja csinálom a kúrát, igaz csak napi egyszer (este) 2dl vízbe keverek egy evőkanállal. Szerencsésnek mondhatom magam mert a folyadék vagyis víz fogyasztással nincsenek gondjaim. A napi 2-2,5 litert meg tudom inni és ajánlom is mindenkinek, mert a bőrt is rugalmasabbá teszi az elegendő folyadék fogyasztás.

Szóval a kúrám kezdete elég nehézkesen kezdődött, mivel az első 2 napban székletem alig volt amitől kicsit meg is ijedtem de utána minden jóra fordult. :)

Én kezdem érezni, hogy tisztulok persze ez még csak a kezdet. Sokszor érzek farkas éhséget, viszont amikor eszek kisebb adag is elég és könnyebb érzetet érzek étkezés után. Holnaptól napi 2x iszom majd, meglátom milyen hatása lesz. Egy hét múlva beszámolok még a tapasztalataimról!

9. Anyukica (válaszként erre: 1. - N-ikol)
2015. márc. 3. 13:17
Szia! Én pont ma reggel kezdtem el a kúrát. Két teáskanálnyit kevertem bele eegy pohár joghúrtba, aztán ittam rá 2 deci vizet. Igyekszem napközben is többet inni, sajnos nekem ez probléma, mert iszonyúan keveset iszom. Tudom, hogy 2 litert kellene naponta inni, én jó ha 1 litert iszok egy nap. Egyébként az emésztésem szeretném rendbe tenni. Majd beszámolok a tapasztalatokról.
2015. márc. 3. 13:10
Szerintem a fogyáshoz semmi köze, én arra használtam, hogy nem engedi megkeményedni a székletet, tehát az aranyeres problémákon segít.
2015. febr. 28. 21:59

én is használtam, de semmi különösebb eredményt nem tapasztaltam

bioboltban vettem

6. feketebárány74 (válaszként erre: 4. - N-ikol)
2015. febr. 28. 19:56

Hát ha nincsenek neked olyan nagy terveid vele, mint nekem voltak, akkor próbáld ki nyugodtan rövid távon. Én mondjuk hosszú hónapokig fogyasztottam, mert egy alapos béltisztítást szerettem volna, ami szerintem tulajdonképpen sikerült is. Néha még kúraszerűen fogyasztom, főleg hasmenésnél, mert segít rajta.

Azt tartják róla, hogy ha sok vizet iszol rá, akkor 20x-osára /sőt egyes vélemények szerint akár a 40x-esére is feldagad ez az 1 kanál maghéj/, és ez a zselés anyag jó alaposan "áttakarítja" a bélrendszert.

Én bioboltban veszem őket, a gyógyszertárit még nem próbáltam.

5. ed04de8868 (válaszként erre: 4. - N-ikol)
2015. febr. 28. 19:42
Egy próbát megér,de én inkább a gyógyszertári, műanyag dobozost venném. Igaz hogy drágább, mint a többi, de attól nem volt semmi bajom.
2015. febr. 28. 19:21
Azt olvastam több helyen is, hogy kúra szerűen vagyis 2-3 hétig béltisztításra alkalmas. Az emésztésemmel minden rendben ezért szimplán tisztításra használnám.
2015. febr. 28. 18:38

Én időnként szoktam csinálni, és úgy vettem észre, hogy hatásos. Csak kisebb adagokban kezdd el, fokozatosan kell hozzászoktatni a szervezetet. Nekem eleinte fájt tőle a fejem, így kicsit lecsökkentettem az adagot, és naponta már csak max. 1 evőkanállal fogyasztottam utána. Igaz sok vizet kell inni rá, hogy a víz jól megduzzassza a maghéjat, és jól végig tudjon menni a beleken, magába szippantva a salakanyagokat, mérgeket.

Érdekes, nekem egy idő után volt egyszer egy olyan érzésem, mintha ledobtam volna minden terhet, gondot magamról, nagyon jó volt ez a felszabaduló érzés. Nagyon könnyűnek és tisztának éreztem akkor magam. :)

De ez csak egyszer fordult elő, utána már nem.

Az utóbbi időben már ritkábban fogyasztom, mert áttértem inkább előbb a búzafűre, legutóbb pedig a chlorella algára. De kúraszerűen néha azért még fogyasztom.

2015. febr. 28. 18:30
Szia, én használtam. Nem tudom, milyen célra használnád. Emésztést segít rendbe tenni, de más hatását én nem vettem észre. Egy időben a gyógyszertárit használtam, aztán később a bioboltokban kaphatóra áttértem, és az egyik fajtától nagyon megfájdult a gyomrom. Akkor abbahagytam, azóta nem is használom.
2015. febr. 28. 18:17
Most akarom elkezdeni az útifű maghéj kúrát és az lenne a kérdésem van-e valakinek valami tapasztalata arról: mennyire jó, hogy szedjem, mik a tapasztalataitok?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook