Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Útifű maghéj kúra fórum

Útifű maghéj kúra (beszélgetős fórum)


1 2
41. Sweet Harmony (válaszként erre: 40. - Honey1975)
2016. dec. 28. 15:55

Szia!

Szeded az útifűvet,valamilyen tapasztalat?

2016. nov. 14. 09:40
Sziasztok! Érdeklődnék, hogy regenor kúra alatt útifűmaghéj fogyasztható-e. Valakinek esetleg van már tapasztalata ezzel kapcsolatban, szedte már valaki? Köszönöm
2015. ápr. 20. 16:59

Sziasztok! Van egy szuper receptem az útifű maghéjhoz, ma próbáltam ki így, és teljesen pótol egy étkezést, amellett nagyon finom, és csupa egészséges alkotórészt tartalmaz.

Egy edénybe teszek 1 dl kókusztejet, 1 dl vizet, 1 db érett banánt, 2 teáskanál eritritet, egy érett barna (Hass) avokádó felét, és egy lapos evőkanál útifű maghéjat. Merülőturmixot használva összeturmixolom, és a végeredmény egy sárgadinnyére hasonlító ízvilágú krémes, kanállal ehető finomság. Ajánlom kipróbálni, szerintem szuper!

38. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 37. - Andieka)
2015. ápr. 15. 05:48
Jaj de jó! Örülök, hogy találtál megoldást. :)
2015. ápr. 14. 19:58
Újra itt vagyok, kicsit több, mint 3 hete iszom az utifűvet, és szedek mellé probiotikumot. Azt kell mondjam, megoldódott a problémám :) A korábbi puffadásom is elmúlt. Nekem bevált, remélem ìgy is marad! :)
36. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 35. - Andieka)
2015. márc. 28. 19:44
Sajnálom, nem ismerem a Normaflore-t. Mármint tudom, mire jó, de én nem szedtem. Az a legjobb, ha utánaolvasol, a tünetek alapján talán megtalálod, mi lenne számodra a legjobb.
2015. márc. 28. 07:14

Szia Anadera!

Köszi az információt, utánna olvasok. Igen az biztos hogy valami nincs rendben, ezért kezdtem el az utifüvet.

Csak már olyan mértékü a puffadásom, mintha 2 hónapos kismama lennék..És hát nagyon kellemetlen. Normaflore szerinted segitene?

2015. márc. 28. 04:44
Nálam puffadás nincs, viszont néha olyan érzésem van, mintha baba rugdosna a hasamban. :)) Biztos, hogy nincs baba, és az is biztos, hogy az útifű okozza, mert ugyan ilyet éreztem, amikor konjak lisztet ettem rendszeresen.
33. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 32. - Andieka)
2015. márc. 28. 04:42
Szia Andieka! A Bionom oldalán volt egy hozzászóló, akinek ugyanez volt a gondja, és ezt válaszolták neki: "Azt jelzi a puffadás, hogy valami nincs rendben a gyomorban, a bélflórád nincs a legjobb állapotban, és az útifű maghéj elkezdte a tisztogatást. Érdemes lenne megtámogatni valamilyen bélflóra regeneráló készítménnyel." Supra Balance-ot vagy Emóciót javasoltak neki, én nem ismerem egyiket sem. Ha gondolod, nézz utána, biztos van róla a neten tájékoztatás.
2015. márc. 27. 20:52
Hát az én haspuffadásom nem szűnt meg, sőt :( Pedig csökkentettem az adagon. 1 hete iszom a maghéjat. A napi 2 litert vizet iszom.
31. kleeri
2015. márc. 25. 18:39
én nem trükközök vele, belekeverem egy nagy pohár vízbe és megiszom, nem lesz zselés sürü, mert sok a víz ami amúgy is kell hozzá, és különösebben így íze sincs
2015. márc. 25. 14:52

Tejben nagyon finom.


Ma viszont teában ittam, hát borzalmas volt.

Joghurtban sem ízlett, de akkor inkább az, mint a víz vagy a tea.

2015. márc. 24. 20:39

Hát nem tudom, hogy a tejben jó-e, úgy még nem próbáltam, de joghurtban, kefírben már igen, és úgy vettem észre, hogy úgy is hat.

Hasonló rostszerű dolog a lenmagliszt is. Egy időben azt is fogyasztottam, az is tele van mindenféle hasznos rosttal, de az valahogy egy idő után nem vált be nekem. Olyan érzésem volt tőle, mintha lázas lennék, meg mintha elkaptam volna valami vírust. Fura volt, bár ahogy abbahagytam a szedését elmúlt ez az érzés...

2015. márc. 24. 18:12
Én nem iszom tejet, ezért nem érint a kérdés. Csak leírtam, amit olvastam róla. Talán ír valaki, akinek van saját tapasztalata tejjel fogyasztva.
2015. márc. 24. 17:43
Bocsi telón bénázok
2015. márc. 24. 17:43
Én nem teljesen értem miért nem jó a tejben, hisz a gyomorban dagad meg, ahol sok más folyadék van. Ennyit számítana az a két dl tej? Amúgy tdjben js totál bezselésedik.
2015. márc. 24. 17:31

Ja, azt kifelejtettem, hogy előtte megiszom kb. 3dl vizet.


Azt írják, hogy tehéntejben azért nem jó fogyasztani, mert abban nem dagad meg. Viszont a joghurtot kifejezetten ajánlják, legalábbis azon az oldalon, amit én olvastam.

2015. márc. 24. 17:16

Nekem bevált ez a recept:

1 dl kókusztejet elkeverek 1 dl vízzel és két teáskanál édesítővel (eritritet használok, de mézzel is próbáltam, azzal is jó volt). Hozzáadok bármilyen aprított gyümölcsöt, végül egy púpozott evőkanál útifű maghéjat. Elkeverem, és kanállal megeszem. Nagyon finom, és nekem ez pótol egy étkezést. (Amiatt nem kell aggódni, hogy megzselésedik, mire megeszem, mivel az fél-egy órát venne igénybe, viszont néhány perc alatt elfogyasztom ezt az adagot, tehát a hatása így is tökéletes.)

23. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 1. - N-ikol)
2015. márc. 24. 17:11

Köszi, hogy indítottad a topikot! Én írtam "regisztráció" néven, csak közben volt egy névcserém.

Most szükségem van több rostbevitelre, így újra elkezdtem használni, a topic hatására. Találtam egy jó receptet, és így nem okozott hasfájást. A receptet majd külön mindjárt leírom, hátha más is hasznosítja.

2015. márc. 24. 17:08

Sziasztok! Van egy oldal, ahol szerintem a legtöbb információ van a témában, de nem enged kimásolni szöveget, úgy hogy beteszem a linket. Ez is útifű maghéj, csak más néven árulják, sokkal drágább, gyógyszertárban kapható. Én sem ezt használom, csak a tájékoztatója ennek a legjobb.

[link]

2015. márc. 24. 12:50

Én is gyümölcslében iszom meg. Nekem az a probléma vele, hogy gyorsan zselésedik, én meg nem tudok gyorsan inni. :)


Én is azt olvastam, hogy tejben nem fejti ki a hatását rendesen, igy szerintem joghurtba se. Bár ezt jó lenne tudni.

20. Zsana81 (válaszként erre: 19. - Főnix01)
2015. márc. 24. 10:47
Szia . A tejben az útifumaghéj nem fejti ki a hatását , nem tudom mi a helyzet az egyéb tejtermékekkel ( pl. Joghurt ) . Vízben valóban kicsit undi inni nekem is , én ezért váltottam es gyümölcslébe keverem . Sokkal ihatóbb .😉
2015. márc. 24. 07:53

Sziasztok!

Ez úgy is hatàsos, ha joghurtba teszem bele? Folyadèkban olyan gusztustalan meginni.

18. Andieka (válaszként erre: 17. - Feketebárány74)
2015. márc. 24. 07:45

Szia feketebárány!



Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataid. Nekem a bevétel nehézkes, mert gyorsan kell inni nagyon, az meg nem megy. Meg lent marad az alján. De igyekszem:D

A napi 1,5 liter folyadékot már elértem. Most végig csinálok egy hónapot, kíváncsi leszek az eredményre. :)

17. feketebárány74 (válaszként erre: 12. - Andieka)
2015. márc. 23. 22:26

Szia Andieka.


Igen, a fejfájás nálam is jelentkezett pár nap után, ekkor kicsit csökkentettem az adagot, aztán pár nap múltán visszaálltam a napi 1-2, néha 3 evőkanál adaghoz.

Bár általában 1-2 alkalommal fogyasztottam, 3-mal csak ritkán.

A puffadás is a velejárója, bár én inkább úgy éreztem, hogy "dolgozik" bennem úgymond.

A sok benne lévő rost állítólag nagyon hasznos, bár nem tudom, hogy mennyi ideig érdemes szedni, hogy teljes legyen a siker, én kúraszerűen szoktam 1-2 hónapig, aztán szünetet tartok.

Bár az utóbbi időben inkább áttértem a chlorella ill. spirulina algákra, ezekről is jókat olvastam, de majd még fogok útifű maghéjat is fogyasztani idővel.

Ami nekem nehezen ment, az a sok víz ivása utána, főleg a téli időszakban, nyáron azért többet tudtam inni.

16. Andieka (válaszként erre: 15. - 2bed2dfa3a)
2015. márc. 23. 21:20
Értem. Neked mik a tapasztalataid?
15. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 14. - Andieka)
2015. márc. 23. 20:42

Elég lehet napi egyszer egy evőkanállal, így folyamatosan is használható. Kúraszerűen ajánlott napi kétszer, esetleg háromszor.

Persze, folytatni kell, az ilyen készítményeknek idő kell, hogy hatásuk legyen.

Ezt találtam:

"Egyénenként változó mértékben, akár már napi egy teáskanálnyi is biztosíthatja a rendszerességet. Napi háromszori, egy evőkanálnyi a naponta beszedhető maximális mennyisége. Elképzelhető, hogy a hatás akár 3 vagy több napig nem jelentkezik."

2015. márc. 23. 20:32

Köszönóm a válaszod!


Akkor oké, gondolom ez elmúlik majd. Én napi 1 kanállal iszom, szerinted így is hatékony? A 2. nap éreztette hatását, de ma nem történt semmi. De még nagyon az elején vagyok.

13. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 12. - Andieka)
2015. márc. 23. 19:40

Szia!

Igen, normális reakciók, amiket tapasztalsz. Mivel állítólag a bélfalra lerakódott dolgokat szedi le az útifű maghéj, ennek eredményeképpen ki nem ürült méreganyagok szabadulhatnak fel, amik fejfájást okozhatnak. A puffadást is okozhatja a méregtelenedés, vagy az, hogy a hasznos mikroorganizmusoknak nyújt táptalajt az útifű, vagyis fokozatosan megváltozik a bélrendszerben a baktériumflóra jó irányba, ami kezdetben puffadást okozhat.

2015. márc. 23. 10:12

Sziasztok!


Én 3. napja kezdtem el a kúrát. Csak reggel szedem, 1 evőkanállal.

Normális, hogy enyhe fejfájásom van? Illetve egy minimális puffadást tapasztaltam.


Köszi a választ!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook