Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Utálom magam, mert főzés közben mindig szinte felrobbantom... fórum

Utálom magam, mert főzés közben mindig szinte felrobbantom... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
21. 996b40d6f5 (válaszként erre: 20. - Jooeva)
jan. 13. 17:15
Én is így főzök. Nincs rumli.
20. jooeva
jan. 13. 17:13

A túl sok eszköz/edény használat is káoszt okoz.

Főzős műsorokban szuperül néz ki, hogy az összes hozzávaló külön-külön ott van a pulton kis edénykékben...de otthon csak fölösleges mosogatnivaló.


Okés pl. főzök egy zöldséglevest, akkor egy tálban behozom a kamrából az összes hozzávalót, megpucolom, a tisztított megy egy másik tálba, a hulladék megy a kukába, már nincs is rumli. Ott egy tálban az összes zöldség megpucolva, összevágva. Pl. én a zöldségek zömét "kézben" vágom, nem deszkán.

Kell egy fazék a levesnek, egy fakanál és jóformán 2 tál-1 fazék-1 kés-1 fakanállal elkészül a levesünk.

19. globus (válaszként erre: 18. - Birebora)
jan. 13. 17:12
Anyu mesélte, hogy amikor a nagy gazdasági munkák voltak, kapálás, aratás, szüret, nők ugyanúgy részt vettek benne. Aztán ebédnél terítettek, tálaltak, kiszolgáltak, ugrabugráltak, amíg férfiak kicsit "ledőltek". Mire nők végeztek a rendcsinálással, kialudták magukat, mondták, hogy mehetünk.
jan. 13. 15:23
Az sem ördögtől való ha a férjedet bevonod a rendrakásba, mosogatásba, nem csak odaülni a megterített asztalhoz. Segítsen be.
17. Icuska538 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 13. 15:09
És ahogy rend van jön a következő étkezés!
16. Csillagszem38 (válaszként erre: 14. - Epresturmix)
jan. 13. 15:07

Pontosan!! 😆😁😁😁


Az uram mindig kérdezi, nem lesz ebéd, mert még mindig nem kezdtem el..mondom kuss, majd én tudom!


Igen, de ebben 23 év gyakorlat van. 😁

15. globus (válaszként erre: 14. - Epresturmix)
jan. 13. 14:05

Hát nálam pl. a jóember kiöntött a konyhaasztalra egy zsák szarazbabot, körbebástyázta magát tálakkal, vödrökkel, úgyhogy a mai ebédből talán mai vacsora lesz. Bármikor lehet vis maior 😀

Addig elfoglalom magam mással.

14. Epresturmix (válaszként erre: 9. - Csillagszem38)
jan. 13. 13:58
Mindig pontosan meg tudom mondani, hány órakor lesz ebéd. Akkor is ha akkor kezdem el. Ezer éve főzök, a kisujjamban van a főzési idő. 😃
13. Böce (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 13. 13:56
Emiatt tök felesleges kínoznod magad. Úgysem csinálja meg más helyetted.
12. Böce (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 13. 13:55
Az se baj. Majd utólag rendbe rakod.
11. tumbo2 (válaszként erre: 10. - Fincsi5)
jan. 13. 13:25
van benne valami.gondolkodtam,hogy beletettem a sütőport a lisztbe,vagy nem.föltúrtam a benti kukát,ott volt az üres zacskó.akkor beletettem.
10. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 13. 13:17
Az is fontos, hogy a hozzávalókat előre készítsd ki. Akkor nem marad ki semmi az ételből, szerintem ez az első. Eleinte ne mosogass, csak tedd félre, amelyik eszköz már nem kell.
9. Csillagszem38 (válaszként erre: 5. - Jooeva)
jan. 13. 13:08

Egy ilyen rendszer kialakításához jópár év gyakorlat kell, ne lombozd le ;)


Én már azt is ki tudom számolni másodpercre, hogy mikorra kell hazaernem, hogy a futár megjojjon🤣🤣🤣

jan. 13. 13:06
Gyakorolj ;) főzz sűrűn, jópár év kell, míg kialakul a rutin! ;) ne add fel!
jan. 13. 13:04
Folyamatosan pakolja és takarits, így nem lesz káosz a végére ;) gyakorlat teszi a mestert!
6. globus (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 13. 12:59
Miért? Pont annyi betenni egy kanalat, fedőt a mosogatóba,mint akárhová. Meg lehet szokni. El is mosogatok, mire végzek a főzéssel.
jan. 13. 12:43

Legyen rendszer a folyamatokban, míg az egyik fő/sül, addig el tudsz pakolni/mosogatni, aztán előkészülni a következő folyamathoz.

Én is min. 2-3félét főzök egyszerre + sütök valami kelttésztát/péksütit + teregetek pl., ha kimosott a gép. Szépen, módszeresen, nem kapkodva lehet rendet tartani és haladni is egyszerre.

Ha segít, írj listát róla, hogy mi után mit csinálsz, én karácsony előtt szoktam egy ilyet készíteni, hogy jól beosszam az időm, legyen hely az asztalon, a sütőben mi után mi következik.

4. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 13. 12:41
Én előtte is rendet rakok meg közben is csinálom! Használt edényeket, poharakat, eszközöket egyből teszem be gépbe. Amikor végzünk az ebéddel bekapcsolom és megyek is fetrengni. 😊
jan. 13. 12:38
Tudom, csak nem megy. Így is nagyon sokfelé van a kezem, agyam egyszerre.
jan. 13. 12:36
Egy jó tanács, menetközben pakold, mosogasd el ami nem kell.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook