Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Utálja anyukám a páromat! Miért nem örül a gyereke boldogságának??! fórum

Utálja anyukám a páromat! Miért nem örül a gyereke boldogságának??! (beszélgetős fórum)


1 2
47. Főnix3 (válaszként erre: 46. - Panka5)
2023. júl. 20. 06:44

És szerinted, nem tudom a különbséget?

Igen, te is elfogod neki mondani. Nem azt mondtam, hogy fenyegetni fogod!

De mindegy! Aki akar, megérti amit írtam. A többi csak kukacoskodás!

Majd, ha ott leszel, megérted! :)

46. panka5 (válaszként erre: 44. - Főnix3)
2023. júl. 20. 06:19
Mert te írtad, hogy majd én is elmondom a lányomnak a véleményem. Meg ne kapkodja el a felnőtté válást. Én már jócskán felnőtt voltam. De a FI is nagykorú, csak nem engedi az anyukája leválni, gyereksátuszban akarja tartani.
2023. júl. 16. 02:50

Nálunk apám utalkozik.

Őszintén szólva ha nem utalt volna mindenkit, komolyan is vettem volna... Így viszont az mellett tettem le a voksom, hogy ugyan átgondoltam amiket mondott, de én ezt a férfit akartam, akarom, szeretem imádom. És ő is engem. Ettől függetlenül apám nem hívott fel több éve. Pár hetente, havonta, hívom én.

44. Főnix3 (válaszként erre: 43. - Panka5)
2023. júl. 16. 00:55
Ezt miért mondod nekem?
43. panka5 (válaszként erre: 39. - Főnix3)
2023. júl. 16. 00:40

Én 27 éves voltam.

És nagy különbség van a kitagadással fenyegetés és vélemény elmondása között.

42. Főnix3 (válaszként erre: 41. - PöttyösPanka)
2023. júl. 15. 20:49

Megmutatod hol írtam, hogy hallgasson rá?

Figyeljen oda, hallgassa meg, az nem ugyan az, hogy hallgasson rá, vagy fogadjon szót! Szerintem!

Azt meg nem hiszem, hogy egyforma a helyzet. Az csak találgatás!

41. PöttyösPanka (válaszként erre: 40. - Főnix3)
2023. júl. 15. 20:41
Értem én. De szerintem a FI kötődése az anyjával jobban hasonlít a te anyukáddal való kapcsolatodra semmint a gyerekeiddel valóra. Emiatt én nem tartom jó válasznak arra biztatni, hogy olyan valakire hallgasson, aki zsarolja. Még akkor sem, ha az anyja az. Csak erre akartam kilyukadni.
40. Főnix3 (válaszként erre: 38. - PöttyösPanka)
2023. júl. 15. 10:23

Akkor kedves PöttyösPanka még egyszer!

Igen! Hallgassa meg anyuka szavait és mérlegeljen, mert lehet, hogy van igazság benne! 2 hetente találkoznak csak a távolság roppant szépre festi az együttlétet. Mérlegeljen, majd döntsön!

És a zsarolással nem értek egyet,az undorító. Soha nem

lenne szabad ilyenek mondania egy anyukának!

A másik, hogy én nem azért maradtam benne abban a kapcsolatban, mert anyám akarta, de ez hosszú.

39. Főnix3 (válaszként erre: 37. - Panka5)
2023. júl. 14. 21:43

Sajnálom! A zsarolás egy szemét dolog.

Most azon vetyengsz, vajon mi lett volna, ha!

Megértem, hogy most másként érzel, de te is érezni fogod, hogy a lányod esetleg nem jó fiúba szalad bele.Te sem fogod csendben nézni, ahogy elakarja kapkodni a felnőtté válást!Lehet nem fogod zsarolni, de te is elmondod neki, hogy szerinted nem kellene elsietni.

38. PöttyösPanka (válaszként erre: 36. - Főnix3)
2023. júl. 14. 21:37
Ennek fényében javaslod a FI-nek, hogy hallgasson az anyjára, aki fenyegeti és zsarolja. Tiszta sor.
37. panka5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 14. 21:30

Igen, én voltam hasonló helyzetben huszonéves koromban. Anyukám ugyanígy megzsarolt és én engedelmeskedtem, hagytam magam megfélemlíteni és a szerelmemmel szakítottam.

Most van egy kamasz lányom, és soha-soha nem tudnám ezt tenni vele, mint velem anyám!

36. Főnix3 (válaszként erre: 35. - PöttyösPanka)
2023. júl. 14. 18:27

Mert az én anyámnak fontosabb volt a kocsma és a férfiak. Ha józan volt, begyűjtött pár tablettát is.Amivel öngyilkos akart lenni! Ráadásul ő szerette az első férjem.

Én ismerem a gyerekeim,ő nem ismert engem! Sőt, a gyerekeimet sem ismerte.

35. PöttyösPanka (válaszként erre: 34. - Főnix3)
2023. júl. 14. 17:24
Miért nem kérted ki anyukád véleményét? 🤓
34. Főnix3 (válaszként erre: 33. - PöttyösPanka)
2023. júl. 14. 16:10

Isten ments! 😝Elég volt a saját foltomat megtalálni!

Viszont jól esik, hogy a lányaim kikérik a véleményem!

Viszont, ha már itt tartunk! Én is adtam az övékére, mikor bemutattam nekik valakit! Visszafelé is működik!

2023. júl. 14. 15:48
Végülis megvan annak is az előnye, ha a szülők választanak párt a gyereküknek. Állítólag az elrendezett házasságok sem rosszabbak, mint a szerelmiek. Úgyhogy akár rá is lehet bízni anyukára a választást.
32. tumbo2 (válaszként erre: 26. - BB75)
2023. júl. 14. 15:43
én is azt mondtam mindig,hogy nekem volt igazam.de a lányom szerint kellett neki a tapasztalat,hát én is voltam fiatal.
31. tumbo2 (válaszként erre: 29. - Ágio8405)
2023. júl. 14. 15:41
én jó emberismerőnek tartom magam.a lányom volt barátját,úgy utáltam rá sem tudtam nézni.aztán kiderült,hogy a volt barátnőjével nem szakított,aki gyereket várt tőle.a vejem kedvelem.
30. Főnix3 (válaszként erre: 28. - 6tyú)
2023. júl. 14. 15:40
Juuuj de ismerős ez a stílus. :D
29. Ágio8405 (válaszként erre: 26. - BB75)
2023. júl. 14. 14:36
Na de az nem furcsa szerinted hogy eddig szerette, csak most van ellene amióta az van hogy kirepül a családi fészekből? Szerintem ennek az utálat ám eredete inkább az hogy nehezen engedi el a felnőtt gyerekét.
28. 6tyú (válaszként erre: 27. - Főnix3)
2023. júl. 14. 14:09
Mint József Attilának.
27. Főnix3 (válaszként erre: 26. - BB75)
2023. júl. 14. 13:40
Remélem azóta sínre került az életed! :)
26. BB75 (válaszként erre: 25. - Főnix3)
2023. júl. 14. 13:14
Az én anyám is ilyen volt, csak én nem hallgattam rá, sok évet veszítettem el az életemből emiatt. Mert igaza volt, jól látta a dolgokat. Tudom, hogy nem akart nekem rosszat, mégis úgy voltam vele, mi van, ha téved. Illetve az eszemmel tudtam, hogy nem hozzám való az az ember, de a szívem mást mondott és nem tudtam sokáig elszakadni tőle.
25. Főnix3 (válaszként erre: 24. - K-né Zsóka)
2023. júl. 14. 09:34

Hiszek az anyai megérzéseimen. Ismerem a gyerekeimet!

Nem tartom a gyerekeimet a szoknyám alatt, de igen is látom, hogy a gyerekem önmaga, vagy mássá akar változni, hogy megfeleljen valakinek. A 2 nagy gyerekem Magyarországon él,tehát a legkevésbé sem vagyok a nyakukon.

A lányom mondta, hogy ezután nekem mutatja be a fiúját, és figyelmesebb lesz a véleményemre, mert eddig mindig, minden bejött amit mondtam. Két hosszú kapcsolata volt, éveket vesztett. Holott, mikor megismerte őket, elmondtam, hogy nem megfelelőek a fiúk. Egyszer mondtam, nem áskálódtam, elfogadtam azt is, hogy a második választásánál hazament a fiúhoz. Nem duzzogtam!

Hagyom a gyerekeimet hibázni, de azért hangot adok a véleményemnek. Egyszer!

Na meg nem zsarolom őket soha, ez tény! A kicsi is 19 éves múlt, és messzebbre akarnak költözni a jelenlegi párjával, nem mondom, hogy jó érzés, de az ő élete. Ő is faggatott, mit gondolok. De jó őket együtt látni,jó páros,a lányom nem játszik szerepet. Az első barátjáról is elmondtam, hogy nem hozzávaló! Nagy szerelem,már házasság gyereken gondolkodtak. Szerencsére rájött magától,ill. 3év alatt a fiú bebizonyította, hogy nem hozzávaló. Nem tettem keresztbe, nem szóltam bele! Csak reméltem, hogy megjön az esze!

Én örültem volna ilyen anyának, de nekem mást dobott az élet.

24. K-né Zsóka (válaszként erre: 4. - Főnix3)
2023. júl. 14. 09:10
Ó hagyjuk már ezeket az anyai megérzéseket. Minden anya, aki csak úgy "megérzi", hogy az illető nem illik az ő csemetéjéhez, elsősorban önmagára gondol. Gondolom itt is az lehet a háttérben, hogy ne menjen messze tőle a gyereke. Minden tiszteletem azoké a szülőké, akik elfogadják a gyerekük döntését.22 évesen már nehogy anyu "megérzései" döntsenek!
23. Soufflet (válaszként erre: 21. - PöttyösPanka)
2023. júl. 13. 21:07
Foleg nem ilyen fordulatal, hogy minden jo, amit el nem koltozol.
2023. júl. 13. 21:04

En 4+ ev utan 22 evesen ferjhez mentem. Aztan majdnem ra egy evre csaltam, buktam, honapokig kulon voltunk, akkor koltoztem a szuleimtol, meg 5 ever egyutt voltunk.


A szuleim egyszer akartak beavatkozni.

Amikor buktam, a volt ferjem behuzott okollel az acromra. Elhuztam otthonrol. Masnap reggel anyam hivott, es hazavitt. Aztan meg lebeszeltem az apam, hogy ne huzzon be neki. 65-85 kg nem fair, es o dzsudozott.

Nehez az apamat kihozni a sodrabol, de ha a gyerekeit valaki bantotta, akkor ott van.


Mikor bekultunk, egy rossz szot nem szoltak ra a szuleim.

2023. júl. 13. 20:54
Sajnálom, de ez nem normális viselkedés. Egy pszichésen egészséges felnőtt ember nem fenyegetőzik úgy, ahogy egy óvodás tenné. Ha képes emiatt többé nem beszélni veled, akkor az az ő döntése. Ne magadat okold a kapcsolat megromlásáért. Rettenetesen nehéz, hiszen mégiscsak az anyukád. De egy szerető anya nem képes lemondani a saját lányáról azért, mert nem szimpi a barátja.
20. Soufflet (válaszként erre: 10. - Ágio8405)
2023. júl. 13. 20:39

ALberletet irt, ami gyakran kevert szofordulat a berlettel. De ezt hagyuk is!

Az egyik tesom is lakott egy darabig az epp ures lakasunkban (berleti dij nelkul), de ez nem berles.


En meg laktam egy baratom lakasaban par honapig "ingyen", mert napokba telt kidzsuvazni, o meg messze lakott, es nem tudta volna megcsinalni, es kozben kibukott, hogy itt folyik ez, az nem mukodik, valami zarlatos, bexart a mosogep, 3 ajtot leteptek. Megcsinaltam/csinaltattam annak fejeben, hogy ott lakhtam.


Ha 22 evesen valakit anyuci igy manipulalni tud, hasznosnak gondoltam, ha felhivom ra a figyelmet, hogy lehetnek buktatok. Nem biztos, hogy eleg gyakorlatias.

En lattam mar eleg 30 korulit, aki vizvezetek szerelot hivott volna, mert nem tudta, hogy eleg a szifont kitakaritani a csap alatt. Vagy hogyan kell a mosogep szurojet kitisztitani, vizkoteleniteni a budi tankot.


Es a 12-esre, kedves FI: miert gondoltam volna barmi (es mi??) rosszra?

19. fincsi5 (válaszként erre: 15. - Unom)
2023. júl. 13. 19:41
😂🤣
18. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 13. 18:51
Ha ezt megtenné anyukád, akkor ő nem csak a párodat nem kedvelné, hanem téges sem. Én biztos nem hagynám magam zsarolni ezzel, de igazából azt sem tudom elképzelni, hogy az anyukám ezt mondta volna nekem bármikor, és az sem, hogy én mondjam a már 25 éves fiamnak. Az ő élete, azt neki kell eldönteni, hogy éli, és ha hibázik, akkor majd meghallgatom, ha panaszkodik, és próbálok neki segíteni :D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook