Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Újszülött súlymérés fórum

Újszülött súlymérés (beszélgetős fórum)


12. b8103f009a (válaszként erre: 1. - Bea0917)
2013. febr. 25. 19:34

Mit csinálj? Először is dobd ki a mérleget, mert felesleges. Minek stresszeled magad feleslegesen?

Te egyél többet ha tele vagy. Tudsz? Ez, h mennyit kellene ennie, kb akkora marhaság, mint, hogy mennyit kell híznia. Kiegyensúlyozott, fejlődik szépen, egészséges, minek aggódni? Azt fogod elérni, h rossz étvágyú lesz ha erőlteted neki az evést amikor Ő jól lakott már. Örülj a babádnak inkább, a mérések helyett is puszilgasd meg, többet nyersz vele :D

11. Nicool
2013. febr. 25. 13:48

Szia!

Szerintem se mérd! Ne aggódj, mert nekem nagyon keveset evett a fiam és tápszert írtak fel, de azt sem ette, soványka baba volt, ma már 2 éves és most volt először beteg. Fejlődésileg is teljesen rendben van, a korához képest pedig magasabb (3 évesnek nézik). Ne aggódj, elég ha védőnő méregeti.

10. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Bea0917)
2013. febr. 25. 12:40
Azonnal dobd ki a mérleget és szoptasd továbbra is igény szerint. Semmi más dolgod nincs.
2013. febr. 25. 12:39
Na en eppen ezmiatt nem vettem merleget otthonra! Csak akkor mertek, amikor a dokihoz mentunk tanacsadasra. Teljesen felesleges eszkoznek tartom egy egeszseges baba mellett!! Ha kiegyensulyozott, boldog baba -ami elegge egyertelmu dolog tud lenni mar ranezesre is -kit erdekel, hogy mennyit eszik. Ez nem szabvany... A helyedben elraknam azt a merleget, es max. 1 vagy 2 hetente vennem elo. Surubben semmikepp, ugyanis csak kart okoz...
8. norci10 (válaszként erre: 1. - Bea0917)
2013. febr. 25. 10:30

Tényleg ne mérd mindig!

Én a nagyot sose mértem,akkor tudtam meg mennyit eszik,amikor kórházba kerültünk vele 2 hónaposan és ott muszáj volt mérni. Ő akkor 220-at evett,mindenki el volt ájulva... A kicsit meg méricskéltem,mert nem volt jó evő,alig evett 2 hónaposan!!! 120-at. 1 éves korukban ugyanúgy 10 kg volt mindkettő,pedig az egyik jó evő volt,a másik meg nem. :D

Ilyen ez... :D

2013. febr. 25. 10:26
Szia:) Egyetértek a hozzászólókkal,felesleges mérned:)Jól eszik,jól alszik..:) Élvezd az anyaság örömeit,ne vessz el ilyen dolgokban,hogy minden nap méred és az aggódástól apad a tejed!Az anyatej nagyon fontos,és ha van elég tejed,tápszerre ne is gondolj:) Eszik ő annyit,amennyire igénye van:) Lehet,hogy tényleg jó zsíros,tápláló tejed van,attól hamarabb jól lakhat:)) Ne aggódj:) Jó babázást!!
2013. febr. 25. 10:19

Ne méregesd, és felejtsd el a "szabályokat"! Ha eszik jóízűen, hízik, és az emésztése is jó (van kaki, pisi a pelusokban), akkor felesleges a hasonlítgatás!!! Lehet jó zsíros a tejed, és hamar jóllakik vele.

Az én lányom egy időben havi majdnem 1 kilókat hízott, az sem "normális", és mégis...


Ne aggódj!!! És szerintem felesleges folyamatosan mérni egy ekkora, jól alvó babát ;)

5. r-iett (válaszként erre: 1. - Bea0917)
2013. febr. 25. 10:16

A hiba:

1,nem kell minden etetésnél méregetni

2,éhen nem fog halni

3,nem mindegyik gyereknek egyforma az étvágya

4,naponta egyszer kell mérni,de még jobb ha hetente majd a védőnő szépen leméri és akkor talán nem fogsz annyit idegeskedni és tej helyett se kell majd tápot adni neki mert a stressztől nem lesz tejed.

4. Zebra25 (válaszként erre: 1. - Bea0917)
2013. febr. 25. 10:16

Nem kell, miért kellene? dehogy is kellene

ne erőltesd és ne aggódj

Ő jelzi ha éhes

2013. febr. 25. 10:16

Ne mérj és nincs probléma. Teljesen felesleges, ha egy fejlett, jóevő, igény szerint szoptatott babád van.


Egyik gyerkőcömnél sem volt mérlegünk, igény szerint kaptak amikor és amennyit akartak. Sosem volt gond velük, sőt... A védőnőnk álláspontja szerint akkor kell a mérlegelés, ha nagyon kicsi vagy beteg a baba. Ne aggódj, szoptass örömmel! :)

2013. febr. 25. 10:15

A legfontosabb, hogy ne méricskéld. Bőven elég heti egyszer (a mi gyerekdokink azt is sokallja).

Ha igény szerint szoptatod, fejlődik és van sok pisis pelus akkor nincs gáz! :)

2013. febr. 25. 10:10

Sziasztok!


3 és fél hetes a kislányom, 3890 g-mal született és a kezdetektől jól evett, szeretek szoptatni, eddig csak anyatejet kapott. Amióta itthon vagyunk mérjük a súlyát minden etetés előtt és utána (kivétel éjszaka). A baba kiegyensúlyozott és magától 3 és fél-4 óránként kel, éjszaka többnyire egyszer. Most tudtam meg, hogy mennyit kellene ennie egy nap és a számolás alapján nem eszik annyit, elkezdtem aggódni. Most kb. 4100 g és van hogy egy evésre 120 g-ot eszik, de sokszor csak 80-at.. Próbálom átrakni másik mellre vagy büfiztetni és visszarakni ugyanarra, de nem kell neki több, hiába próbálom, fintorog és elfordul. Így a tápszer sem lenne megoldás... Eddig a heti szükséges súlygyarapodást elértük, előző héten 200 g volt.. Amióta számolgatok a tejem is kevesebb lett az aggódástól... Mit csináljak? Kellene többet ennie a fejlődéshez? De hogy, ha nem akar?


Köszönöm a segítséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook