Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tüszőrepedés különböző időpontokban fórum

Tüszőrepedés különböző időpontokban (beszélgetős fórum)


7. katapanna (válaszként erre: 6. - 9c485f67e8)
2017. jan. 29. 17:36
Köszi, ezt a megnevezést eddig még nem hallottam. Most valaki azzal "ijesztget" egy másik fórumon, hogy korai petefészek kimerülés előjele is lehet az ilyen duplázós ciklus, attól meg nagyon félek, hogy kimerülök, mivel még sajnos nincs gyerekem...
6. 9c485f67e8 (válaszként erre: 3. - Katapanna)
2017. jan. 29. 17:24
Azt úgy is nevezik, hogy "provokált" tüszôrepedés.
2017. jan. 29. 17:15
2016. év végéig olt 4 inszeminációnk, azóta ez a második ciklusom. Akkor lehet, hogy a stimuláció utóhatása ez a dupla peteérés...
4. 67065d8ab8 (válaszként erre: 1. - Katapanna)
2017. jan. 29. 12:22

Szia. Lombikos vagyok és gyógyszer nélkűl sajàt

ciklusomban uh.-gal igazoltan is két tüszőrepedésem volt. Éreztem is. Mondtam a dokinak aki megerősítette a tényt! Ugyhogy igen lehetséges! Amúgy négy nap.külömbséggel volt!

3. katapanna (válaszként erre: 2. - Jajjj)
2017. jan. 29. 10:56
Aha, ezt én is olvastam, és örülnék, ha gy lenne, de egy másik cikkben mg azt írják, hogy ez csak mítosz...mivel az ovulációt követően megváltozik a hormonális működés a ciklus első feléhez képest (ösztrogén helyett a keletkező sárgatest miatt progeszteron termelődik, stb.) és ez megakadályozza az ismételt ovulációt. Szóval nem tudom eldönteni, melyiknek higgyek.
2017. jan. 29. 10:42
2017. jan. 29. 10:40
Arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek lehetséges-e, hogy egy cikluson belül több tüsző repedjen meg különböző időpontokban (pár nap különbséggel)? Eddig azt hittem, ovuláció csak egyszer van egy ciklusban és ha van is több érett tüsző, azok nagy valószínűséggel egyszerre (vagy max. pár órás különbséggel) repednek meg, most viszont úgy jártam, hogy a hőmérsékleti görbém, illetve az ovulációs fájdalom és a méhnyaknyák alapján a ciklusom 12. napjára már egyértelműen túl voltam a tüszőrepedésen, a nőgyógyász viszont egy szép érett 24 mm-es tüszőt látott az ultrahangon a 12. napon, pedig nekem addigra már megemelkedett az ébredési hőmérsékletem. A nőgyógyászom szerint elképzelhető, hogy volt egy másik érett tüszőm is, ami korábban megrepedt, de kérdem én, nem képtelenség ez, hogy pár nap különbséggel két ovulációm is legyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook