Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Túlzott stresszes izzadás! Mit lehet ellene tenni? fórum

Túlzott stresszes izzadás! Mit lehet ellene tenni? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
364. Lilibeth59 (válaszként erre: 363. - D41005143d)
2011. okt. 20. 13:54

Igazad lehet. Én saját készítésű almaecetből és saját termesztésű rózsa szirmából készítettem rózsaecetet.

Nagyon szeretem a rózsaecetes fürdőt!

2011. okt. 20. 10:42
almaecetet hasznalj,az a legjobb erre a problemara.
362. Lilibeth59 (válaszként erre: 360. - Ecyke)
2011. okt. 10. 19:18

Én nem használnám a helyedben, és nem is ajánlanám senkinek!

Nagyon káros, főleg az első összetevő:

Az alumíniumsók beszűkítik a verejtékcsatornát, gyulladást, allergiát válthatnak ki. Szoros összefüggésbe hozható az alumínium a mellrák és az Alzheimer-kór kialakulásával.


Amit én ajánlok, az a Himalája sószappan, a szódabikarbóna, valamint fürdővízbe a zsálya erős főzete, ill. napközben is meg lehet mosni a kérdéses testrészt zsályás főzetben. Én már régóta nem használok semmilyen dezodort, a szódabikarbónát elkeverem pici langyos vízben, azt használom és a Himalája sószappant, ill. hetente veszek Himalája sófürdőt is.

Semmilyen alumínium tartalmú dezodort ne használjatok, bizonyított, hogy a mellrák kialakulásáért nagyban felelős.

Manapság már a férfiak is használnak dezodort, és már náluk is egyre többen betegszenek meg mellrákban. Ezen azért érdemes elgondolkodni...

361. linkuc
2011. okt. 10. 11:09
Hello! Antisuderika, ez egy folyadek. Nekem ez segitett es csak 3-400ft.
360. Ecyke
2011. okt. 10. 09:10
Sziasztok! Nem nagyon értem, miért nem írtok a 2007-ben leírtakról, ami ebben a témában van: A kikevert krém! Nekem már 4éve használ, és én a legutóbbit 2évig használtam, olyannyira bevált, tehát alig kellett használni, 3-4naponta! Itt a keverék: 12gr aluminium chloratum, 10gr desztillált víz, 25gr glicerinkrém, 25gr hydriphil nonion. Aki nem próbálta, ez előbb ezzel kezdje, én ezzel kezdtem és ennél is maradtam. Sok sikert mindenkinek hozzá!
359. pannika.25 (válaszként erre: 358. - Dóra92)
2011. júl. 20. 16:41
szia. először nekem sem vált be, de én olvastam még hogy a zsálya tea is csökkenti az izzadást. Remélem neked is megoldódik a problémád!
358. dóra92
2011. júl. 5. 18:38
sziasztok,már több éve szenvedek az izzadástól, főleg a hónalj területén, már mindent kipróbáltam de semmi sikerrel, fehér és fekete felső kivételével semmit nem tudok felvenni, létszi ha van vmi jó ötletetek, segítsetek... már kipróbáltam az SA-t de nme használt
357. roku123 (válaszként erre: 356. - Robianya)
2011. jún. 26. 19:46
meg probalom minnel elobb beszerezni amint tudom és majd irok :)
356. Robianya (válaszként erre: 354. - Roku123)
2011. jún. 25. 18:28

Szia!

Próbád ki, egy fagyizás ára csak. Én az első patikában kaptam is.

Mesélj majd!

2011. jún. 23. 22:49

Sziasztok!

Én ma próbálom ki először a SA-t, remélem használni fog:) Már izgatottan várom, hogy ne jelentkezzen az izzadás:)

354. roku123
2011. jún. 18. 22:53

sziasztok!


15 vagyok, Fiú, az lenne a kérdésem hogy ez a SA segítene pubertáskori izzadás ellen is /főleg hónalj környékén/, kb 13 éves korom óta van ez és már nagyon unom, kezdek bizakodni sokan írják hogy segít, de azért biztos ami biztos rákérdezek :)

2011. jún. 4. 15:57

Sziasztok!


Köszönöm hogy segítettek avval hogy leírtátok a gondjaitok és persze a megoldást.

Csak 5napja vettem a SA és megváltozott az életem.

Több éve már jártam orvosnál is, csináltak vérképet hogy nem e pajzsmirigy de megállapította hogy semmi bajom.

Nagyon jó ötlet volt megnyitni ezt a fórumot.

2011. máj. 21. 15:42

Sziasztok!

Nekem is nagyon sok problémám volt az izzadással, de mióta SA-t használok, már mondhatni egyáltalán nem izzadok! Előtte nem mertem hordani színes pólókat, de most már bátran felvehetek mindent! :) Amikor elkezdtem használni nekem nem hatott eleinte. Viszont arra figyeljetek oda, hogy nagyon keveset tegyetek rá a vattára, mert én is úgy jártam eleinte, hogy nagyon kicsípte a bőröm. (abba is hagytam egy kis időre, de aztán próbálkoztam újra)

Szóval tényleg mindenkinek bátran merem ajánlani!

Remélem ti is olyan szerencsével jártok, mint én és a többiek, akiknek hatott! :)

2011. máj. 21. 11:19
a Dove termékek között is van és jóval olcsobb
350. gazebo (válaszként erre: 349. - Kindergirl)
2011. máj. 21. 09:45

Sziasztok!

A neten olvastam, hogy hónalji izzadás ellen ajánlják az Odoban és a Certain Dri termékeket. Nektek mi a véleményetek róluk, mert nem olcsók?

Én is használtam az SA-t, de nekem nagyon kicsipi a bőröm még higitva is.

2011. máj. 15. 23:46

Hello mindenkinek!


Én kb. 14 éves korom óta élek együtt ezzel a túlzott hónalj izzadással. Mára csak olyan ruhákkal van tele a szekrényem nagyrészt amiken nem láccik ha megizzadok, ami kb már akár fürdés után mikor a hajamat szárítom jelentkezik. (semmi stressz és már így is, nemhogy akkor...!) Utálom, +keseríti az életemet!! A dezodorválasztás vagy 20 percbe tellett, mindig újat próbáltam, semmi se használt, úgy nézelődtem mintha könyvtárban lettem volna... Mindig takargatni, BKV-n max oldalra kapaszkodni, nyáron meg feketét hordani remek érzés volt, de gyanítom aki erre a fórumra keveredett mind ismeri ezeket...

Most ezeket azért írom múlt időben mer ma fogom 3.szorra használni az Antisudoricát ami nekem már az első használat után hatott. Bízom benne h továbbra is fog, az h meghülyülök a viszketéstől meg már más történet... Minden reményem ebben van és őszintén remélem h ezzel végre lezárul ez a szörnyű rémálom! Ajánlom nektek is!

348. asturel (válaszként erre: 345. - Dharma)
2011. máj. 13. 15:03

Sajnos én is így jártam. Talán egy hétig ha jó volt a SA. Most ha használom, ha nem ugyanolyan :(.


Mennyi ideje használod a 'certain dri' -t?

Rákerestem, tényleg 5/3 ezer Ft-ba kerül? Kicsit sokallom, főleg, hogy lehet, hogy ez is 1-2 hét múlva már nem fog használni. Nappali vagy éjszakai változatot használod?

Köszi ^^

2011. ápr. 28. 19:57
Sziasztok! Én is hasonló cipőben járok, annyi kiegészítéssel, hogy nem csak a hónaljam izzad extrán, hanem a tenyerem, talpam, hátam és a comb hajlatban. Nekem eddig az exodor vált be, tényleg nem drága, és ha az útmutató szerint használjátok, én is meglepődtem, de nagyon hatásos! Semmi folt nem volt! A többi helyen még nem próbáltam, de már ennek is nagyon ürölök! Szintén gyerekkori probléma.
2011. ápr. 28. 18:39

Sziasztok!:) Én is nagyon izzadós tipus vagyok kb 15 perc a melegen és már izzadok is!://

Én kb 1 hete vettem meg a SA-at én is ugy használta ahogy leirtátok elsőnek megvettem és este fürdés után bekentem vele a hónaljamat de másap viszonykag semmi hatása nem volt!:/ de én nem keseredtem el és tudtam hogy használni fog a második nap is bekentem és akkor már nem is izzadtam annyira pedig nagyon meleg volt... és azóta minden nap használom és ma már teljesen jó!:D Ma is lentvoltam a kertbe egy kicsit munkálkodtam! és elképeztő érzés volt hogy elsőnek a hátam volt csurom viz és éreztem hogy a hónaljam is kezd izzadni és odanyultam és tiszta száraz volt!!!!!:D:D ez olyan jo érzés volt!!

Hihetetlen!!:):)

Nagyon KÖSZÖNÖM!!!!:D:):)

345. dharma
2011. ápr. 25. 21:38
Sziasztok! Olvastam itt is es tobb forumon a certain dri-rol es aldom a napot amikor megkaptam! Hasznaltam emotte a s. antisudoricat,de arra ''immunis'' lettem :S Ennek vmo plusz osszetevoje lehet,mert ez meg hat. Koppkopp
344. Ella28
2011. ápr. 23. 13:44
Sziasztok! Mit szóltok ehhez a nagy meleghez?Hogy reagáltok rá? Én elég rosszul.
343. dharma
2011. ápr. 14. 08:37
Sziasztok! Látom szó volt a Solution Antisudoricáról. Leírnám a saját tapasztalatom. Tényleg nagyon jó,nagyon csodálkoztam,h rajtam is segít. Kb 3 éve vettem először,de sajnos azt kellett tapasztalnom,h alig 2-3 hét elteltével hozzászokott a szervezetem. Vártam két évet és vettem megint. Sajnos most sem segít már :( Szóval sztem érdemes olyan helyzetekre hagyni amikor tényleg fontos,h ne izzadjon az ember,mert ezt a "hozzá szokást" már nem egy helyen olvastam.
342. tneksz (válaszként erre: 341. - Hamham)
2011. ápr. 13. 10:52

Örülök,hogy neked is bevált.Tényleg szabadabb lesz az ember:)))))

Borotválkozás után semmiképp ne használjátok,inkább hagyj ki pár nap kenegetést.

341. hamham
2011. ápr. 12. 23:10

üdv mindenkinek!


mivelhogy itt találtam megoldást én is, méghozzá mükődöt leirnám a tapasztalataimat (19 f):

én alapbol izzadós tipus vagyok, tehát megizzadok ha futok, sportolok. nos honaljban viszont koros izzadás lépett fel, viszonylag régóta. eleinte nem is tudtam mire vélni, de egyre jobban feszengtem tőle, zavart, hogy arra kell figyelni látszik-e. végül elkezdtem kutakodni a neten, mi lehet ez, megoldás van-e rá. itt olvasva a hozzászolásokat rábukkantam az SA-ra. 4 napja vettem meg, hatalmas reményt fektettem bele (hozzáállás sokminden tud dobni). hát hétvégén meg is csináltam a kis szertartást, csipett de elviselhető volt. az első alkalom után éreztem, hogy mintha kevesebbet izzadnék. második napon is megcsináltam (este, alvás előtt), majd utána indulás suliba, és hihetetlen modon el sem hittem de semmi nedvesség, folt, verejtékezés. száraz volt. aztán a mai napon (ez a 4ik) tesi orán futás volt, mivel alapbol már izzadt szokott lenni már tesi előtt az érintett rész, hatalmas megdöbbenés volt, hogy még tesi alatt sem lett izzadt, maximum egy minimálisat. azóta az önbizalmam az egekben (bár eddig sem volt vele bajom, ezért nem értem miféle lelki dolog válthatta ki), teljesitményem és kedvem maximumon, de főleg a lelki egyensulyomat hozta vissza, szabadon mozoghatok stb. mellékhatásként annyi, hogy borotválás után felkentem, csipett is jo erősen és ki is pirosodott, de most bekentem hidratálókrémmel, és átállok a 3-4 napos kihagyásokra is. szoval mindenképp tudom ajánlani, remekül bevált :)

340. tneksz (válaszként erre: 334. - Ginny88)
2011. ápr. 11. 23:16
Örülök,hogy neked is segített:)))
339. móse
2011. ápr. 11. 14:49
Sziasztok! Én új vagyok itt és először is had mondjam el , nagyon örülök ennek a fórumnak!Sajnos én is ebben a "betegségben" szenvedek évek óta:(,hol nagyon, hol kevésbé. Bele olvastam az irásotokba és ma én is vettem egy Solutio-t. Nagyon várom a hatását....! Utána néztem az összetevőjének és ezt találtam, [link] hátha érdekel valakit.:)
338. asturel
2011. ápr. 7. 16:40
Hétfőn én is beszereztem egy üveg Solutio antisudorica-t, már az első 'kezelés' után lényegesen kevesebbet izzadtam (dezodorokkal kb. 15 percig, ha kibírtam izzadás nélkül), háromszori kezelés után (ma) már több óra után is csak nagyon minimálisan izzadtam. (Azért hozzá kell tenni, hogy a mai napon 24°C is volt + fekete felsőben voltam). Végre valami használ is, már rettentően untam, hogy, ha még meleg sincs, egy napig se lehet rajtam egy felső, mert beleizzadok. (deotól persze nem volt szaga, de azért nem kellemes, ahogy keveredve beszívja a ruha)
2011. márc. 29. 19:29
próbáljátok ki az exodort, kb 700ft és a patikákban lehet kapni!! nekem bevált!
2011. márc. 29. 18:36

Sziasztok!

megosztom én is a tapasztalataimat hátha segít valakinek :)


IV-ed éves orvostanhallgató vagyok, és sajnos nem az egyetemen hallottam először a hyperhidrosisról, körülbelül általános iskola óta keseríti életemet az egyre erősödő hónalji izzadás, ami miatt egyszerűen nem hordhatok színes ruhákat, pólót egyáltalán (de sztem ezeket nem kell senkinek bemutatni, aki benne van, az tudja)


Tehát évekig beletörődtem, hogy ez van. Tavaly ősszel sebészet gyakorlaton az egyik prof-tól hallottam, hogy léteznek megoldások kóros hónalji izzadásra:

1. botox kezelés

2. verejtékmirigyek eltávolítása

3. sympathectomia (idegek átmetszése)


mivel a botox elég drága (150e Ft egyszeri kezelés) és nem is végleges megoldás, úgy döntöttem bevállalom a műtétet, mármint a mirigyek eltávolítását, ami 75-75e Ft egy-egy oldalon, szóval ugyan annyi mint a botox, és állítólag végleges... ami sajnos utólag kiderül nem igaz.

A műtétet helyi érzéstelenítésben végzik, egyszerre az egyik oldalon, mert utána 8-10 napig teljes nyugalomban kell tartani a végtagot. 2 párhuzamos metszésen keresztül "kitakarítják" a bőralját, ami után alig észrevehető vékony heg marad, mondta a bőrsebészeti klinika professzora.


Sajnos rossz tapasztalataim voltak a műtétek után. 2010 októberben és novemberben voltak a beavatkozások.

Az első műtét hege nagyon erősen megmaradt, mivel a hónalj bőre laza, ezért ezen a területen általában nem gyógyulnak szépen a hegek. Ez nem érdekelt egyáltalán, mert a lényeg az volt hogy elmúljon az izzadásom, ami már szinte "minden pénzt megér" (enyhe túlzással), de a csalódás később jelentkezett: a műtét után 1-2 hónapig tartott a panaszmentes időszak, utána szép lassan visszaállt az eredeti állapot - 2011 januárra.


Ezután úgy döntöttem ha már belevágtam végigcsinálom, és adok egy esély a botox-kezelésnek. Az egyetem alatti spórolt pénzem másik felét belefektetve felkerestem egy plasztikai sebészt. Nagyon sajnálta hogy nem hozzá kerültem elsőre, mert ő teljes mértékben a mirigyeltávolítás ellen van, hiszen egyrészt a betegek nagy részénél visszatérnek a panaszok, másrészt csúnya hegek maradnak a műtét után, és ezt én is meg tudom erősíteni, sajnos saját tapasztalatból.


Tehát még egyszer hangsúlyozom: A VEREJTÉKMIRIGYEK ELTÁVOLÍTÁSÁT NEM SZABAD BEVÁLLALNI, MÁR A LEGTÖBB SEBÉSZ NEM IS TÁMOGATJA!


A botoxos tapasztalataim nagyon jók voltak. A kezelés alig volt fájdalmas, utána 2 nappal már száraz is volt a bőröm, még fizikai aktivitásra is csak mérsékelten fokozódott. DE sajnos nagyon költséges. Egyszer kezelés, mint írtam 150e Ft, és ez 4-6 hónapig tart (ezalatt bomlanak le a kovalensen az idegsejtek vezikulumaihoz kötődött toxin vegyületek, illetve a másik eliminációs mechanizmusért az immunrendszer a felelős, hiszen ellenanyagot hoz létre a toxin-molekulák ellen, és emiatt az ismételt kezelés rövidebb ideig lesz hatásos, mivel az ellenanyagok már jelen vannak a szervezetben). február elején volt a kezelés, azaz 2 hónapja, eddig 100%-os hatása volt a botoxnak, ezen a héten éreztem először, hogy egy leheletnyi nedvesség megjelent a bőrömön, tehát úgy néz ki valóban 4-6 hónap lesz a tartóssága. az egyetlen probléma vele az ára, nagyon durva ha az ember tartósan ebben akar gondolkozni...


ezért merült fel bennem a sympathectomia mint lehetőség, de egyszerűen bosszantó, hogy orvosi tanulmányok alig említenek mellékhatásokat (enyhe kompenzatórikus izzadást említenek a derék és farpofa tájékán) ezzel szemben a fórumokon szörnyű tapasztalatok vannak ezzel kapcsolatban. Mindenképpen megpróbálok ennek utána járni az egyetemen, és kérdezősködni, hogy ki mit tud erről.


Remélem van 1-2 hasznos infó a tapasztalataim között azoknak, akik hasonló cipőben járnak.


minden jót!

2011. márc. 24. 09:11

Sziasztok!

Nekem is problémát jelent az izzadás,de nálam gyerekkoromig visszavezethető.Már kis iskolás koromban is ezzel a problémával szenvedtem,és ez a mai napig megmaradt sajnos.Voltam már bőr orvosnál,ő azt mondta,hogy két megoldást lát:1.Botox kezelés,amit 3havonta kéne ismételni(kb.40.000ft)2.műtét-felvágják a hónaljamat,és elvágják benne azokat a kis szalagokat,amelyek működtetik az izzadást,de ezt nem javasolja,mert teljesen megszűnik,és nyáron nem tud párologtatni a szervezetem,ezáltal pedig hőgutát kaphatok.Annyit mondott még,hogy a vegetatív idegrendszeremmel van a gond,menjek el az ideggyógyászatra.Nem tudok hordani sem rövid újjút,sem színes felsőket,mert azonnal látszik a hatalmas sötét folt.Próbáltam már Antisudoricát,de kipattogtam tőle,valószínűleg azért,mert állandóan borotváltam a hónaljamat,és így irritált.Most már viszont más a helyzet,mert 2éve gyantáztatom:D Úgyhogy kipróbálom megint!Puszy nektek!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook