Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Túlzott izzadás fórum

Túlzott izzadás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
56. csabi4
2009. ápr. 25. 19:32

Ma beszéltem pl egy kezes fiuval akinek az orvos csekély 250.000Ftért csinálná meg az idegvágos mütétet.... ami elvileg ingyenes.de sajna mindenki azt nézi hogy mi a tünet mert ez a szorongás +akár pánik tünete ami egyre rosszabb lesz ...itt leirok egy példát

Az ember kicsi korában egy rossz emléket szerez, pl. egy kiskutya ráugrik, s ő ettől nagyon megijed. Ez számára lehet egy sokkhelyzet, hiszen egy gyereknek egy tacskó kutya akkora, mint egy felnőtt embernek egy oroszlán.

Ez az emlékkép, az érzés, amit akkor átélt, amikor az a kutya ráugrott, ott él benne. Sok embernél egy ilyen sokk egy életen át dadogással jelzi jelenlétét. Minden pillanatban, amikor egy kutyával találkozik, legyen az bármilyen kutya, egy félelemérzet erősödik fel benne.

Ez a félelemérzet egy hirtelen izzadást indít el az emberben. Ez az izzadás szagos, a félelem szagát hordja magán, és mivel a kutyának sokkalta jobb a szaglása, mint az embernek, így ő is rögtön a félelmet érzi, és abban a pillanatban támad. A kutya csak akkor támad, ha fél, különben nem támadja meg az embert. És ha ez az emlék ott van bent a mélytudatban, akkor ez nagyon felerősíti az emberben a félelmet. Nem tudja megmagyarázni, hogy mitől fél, de bármilyen új helyzet elé kerül, érzi a félelmet, a bizonytalanságot. Ez elég ahhoz, hogy az egész életét úgy élje, hogy ne érezze jól magát a bőrében. Egy váratlan sokkhelyzet, pl. egy erőszakos támadás, is képes ugyanezeket a tüneteket produkálni......

55. Szénaboglya (válaszként erre: 54. - Csabi4)
2009. ápr. 25. 19:13

Nem keserítesz el,tudod "a remény hal meg utoljára".

Saját tapasztalat alapján írtam,hogy csökkent az izzadás és ha csak egy kicsit is javul a helyzet már sikerként fogom elkönyvelni.

Ezen a "megszégyenülésen" már túl vagyok,a család és a barátaim is tisztában vannak a helyzetemmel,akinek van egy csepp esze felfogja,hogy nem tehetek róla és nem vet meg ezért.

Ez a méregtelenítés dolog fel sem merült bennem,az nem tartana 11 évig.:O/

54. csabi4 (válaszként erre: 52. - Szénaboglya)
2009. ápr. 25. 18:53

Nem akarlak elkeseriteni de én probáltam 15alkalom x3500 Ft plusz első vizit 7000Ft sajnos semmi erdménye nem volt és már tudom is hogy miért mert az izzadás feladta ez nem amit mondanak...

a kórós izzadásnak semmi köze a méregtelenitéshez aki ebben szenved tudja miröl beszélek ha valaki -5 fokban is képes átizzadni 2-3pulovert ugy hogy közben nem csinál semmit az méregtelenit ?? nem !! az izzadásnak a fő feladata a test hütésén kivül a menekülés könnyebbé tétele ŐSIDŐK OTA !!! az agyunk irányit mindent -nem akarok ott lenni, nem érzem jó magam, mi lesz ha meglátják... stb.. ezeket a gondolatokat az agy ugy fogja fel mint egy veszélyhelyzet !! és tudat alatt is beindul az izzadás -ezért is van az hogy otthon sokan nem izzadnak vagy csak egy kicsit .. és mit csinálna egy izzados egy tömött buszon leginkább ?? menekülne .. + még egy dolog a titkolodzás ez megint azért inditja be a folyamatot mert tudat alatt féltek a megszégyenüléstől ,ezért legalább a családban mondjátok el bátran a problémát (nem betegséget) mert ez egy állapot

53. Nagyir (válaszként erre: 51. - C4cd20e0ca)
2009. ápr. 25. 18:32
Abszolút elegendő, de én szeretem a jelenlegi deomat, mert aloe vera tartalmú, ami nyugtatja a bőrömet, és így még kisebb az esélye az irritációnak, amit a túlzott SA-használat okozhatna. Illetve szeretem az illatát is, bár természetesen parfümöt is használok pár cseppet, azért az intenzívebb ennél.
2009. ápr. 25. 17:39

Helló!

Én "szintén zenész vagyok",vagyis nincs olyan hely a testemen,ahonnan ne ömlene a víz télen-nyáron.

Pár évvel ezelőtt elmondtam a panaszaimat a háziorvosomnak,aki azt tanácsolta,hogy szedjek nyugtatót és hintőporozzam a tenyeremet.

Még viccnek is rossz,pláne hogy amúgy is alacsony a vérnyomásom+a foglalkozásom is folyamatos kézmosással jár.

Az én izzadásom a fogamzásgátló szedésének kezdeteihez nyúlik vissza,emellett a legkissebb idegesség is tócsát eredményez.

Szóval lényeg a lényeg,nem olvastam,hogy bárki írt volna az akupunktúráról.

Nem rég kezdtem el járni,az 5. alkalmon vagyok túl és már javulást érzek ez ügyben.

Heti kétszer 30-40 perc pihi a tűkkel+gyógynövényes golyókat kell szedjek,amit kifejezetten "spontán izzadás"-ra találtak ki.

10 alkalmat javasolt a doktor minimum és azt ígérte meggyógyít.

Nem olcsó mulatság,de azt hiszem tudjátok mennyire megkeseríti az ember életét ez a nyavalya és nekem megéri áldozni rá.

2009. ápr. 25. 16:57
Ezek szerint Ti ezt a Solutio-t kiegészítitek izzadásgátlóval? Azt hittem, hogy csak ezt használni is elegendő. Még nincs nekem, de majd beszerzek én is, és kipróbálom.
50. Nagyir
2009. ápr. 25. 13:04
Szerintem érdemes kipróbálnod a Solutio Antisudorica-t. Ez patikában kapható, 300-350 Ft között van egy üveg. (Nem reklám!) Ezzel esténként ecseteld a bőrödet, de csak tisztálkodás után (babaszappan melegvízzel éppen elég) és legyen teljesen szárazra törölve a terület, mert különben kipersenhet az oldattól. Éppen elég, ha egy rétegben áttörlöd vattával, nem kell, hogy folyjon a hónaljadon. Én három napja vettem SA-t, két este alkalmaztam, reggel sima izzadásgátló deo-t használok, tegnap este az oldatot kihagytam, csak ma reggel használtam a deo-t és ugyanolyan száraz, mint előtte, pedig ma már megjártam a várost és én is abszolút izzadós vagyok. Este megint használni fogom, így a hatását fenntartom, de nem irritálom folyamatosan a bőrömet. Még valami: közvetlenül epilálás után ne használd, mert irtóra tud égetni!
49. Nagyir (válaszként erre: 47. - Orsikaaa)
2009. ápr. 25. 12:55
Nem váltottál te vagy anyukád más mosószerre, esetleg öblítőre? Én egy ideje ecetet használok öblítőszer helyett, hogy minél kevesebb irritáció érje a bőrömet, meg a ruháknak is jó. Az öblítés után nem marad ecetszagú a ruha, ha illóolajat, citromot cseppentesz az utolsó vízbe, akkor még kellemes illata is lesz, ami sokáig megmarad.
48. 6ebf587766 (válaszként erre: 47. - Orsikaaa)
2009. ápr. 25. 12:23

Ismerős a helyzet:(

Ezzel együtt kell élni,lehet ellene tenni vannak jo izzadasgatlok es most patikaira gondolok nem rexona,secret stb.Azok semmire sem jok-nálunk.

2009. ápr. 25. 11:53
Sziasztok! Nekem eddig sosem volt baj az izzadságommal. sosem, de kb augusztus óta valahogy megindult. most már ha tisztán felveszek egy sima pólót akkor 10perc múlva már annyira durván leizzad a hónaljam, úgyhogy nem csinálok semmit, h nem merek a karommal mutogatni vagy felemelni egy kicsit sem.nem tudom hogy hogyan jött ez a hirtelen változás. lehetséges h vmi stressz? mások ezt mondták, de ugyanolyan az érzelmi életem mint volt. lehetséges, hogy valami kajától van vagy hormonzavartól? eddig simán futkároztam pólóba összevissza de most még télen is egy nagy foltba le van izzadva a hónaljamnál a tök vastag téli pulcsim (persze úgy h fázok abba szóval nincs melegem). nagyon elvagyok keseredve. már nem tudom mit kéne kipróbálni, az okát szeretném valahogy megszüntetni, mert tényleg hirtelen jött és nagyon rossz nekem, 17 vagyok és emiatt eléggé visszahúzódtam, tudnátok valamit segíteni vagy esetleg valami tanácsot, hogy ez miért lehet?
46. Nagyir
2009. ápr. 23. 13:11
Tegnap vettem Solutio-t, szerintem az a titka, hogy csak este töröld át a területet vattával, és tényleg csak napi egyszer használd. Így kevesebb az esélye az irritációnak, viszont reggel én azért sima deo-t használok.
45. 6ebf587766 (válaszként erre: 44. - C4cd20e0ca)
2009. ápr. 16. 17:54
Az ugy van hogy este lefekvés előtt kell csak.Szőrtelenítés utan nem szabad,hamar rájöttem hogy miért nem:)))
44. c4cd20e0ca (válaszként erre: 37. - 6ebf587766)
2009. ápr. 16. 17:52

Szia! ;) A Vichy tényleg nem ér semmit...

Micsoda brutál szereket használtok! :D És akkor amit Te használsz, az a Driclor, azzal nem kell mindennap kenni magad? Nem ismerem egyiket sem, azok közül, amiket írtatok különben, de utánanézek...

43. 6ebf587766 (válaszként erre: 42. - Nagyir)
2009. ápr. 16. 17:03
Sajna Solutio nalunk nyincs pedig naturlandos termek van sok es mondtam a gyógyszertárban hogy rendeljenek de ezek olyan bambák hogy mondtak hogy ok felírjak mikor mentem meg hogy sajnaljak de elfelejtettek felírni..
42. Nagyir (válaszként erre: 41. - 6ebf587766)
2009. ápr. 16. 16:40
Na, nekem pont a solutio nem, de egy másik patikai szer okozott "égési sérülést". A solutio-ból egy üvegcsényit használtam, aztán elfogyott, a gyógyszertárban meg csak a másik volt, és az komolyan fájt, pedig előírásnak megfelelően használtam.
2009. ápr. 16. 14:54

Tudom mar.Naturlandos termek ha jol emlékszem..

A Driclor is elég drasztikus lenne ha minden nap használnám,mar kb nem lenne bőröm..

40. csabi4
2009. ápr. 16. 14:49
Solutio Antisudorica a neve magyországon nagyon elterjedt de drasztikus szer akár 2. foku égést is okozhat és okozott is már mert nem ismerik ...
39. 6ebf587766 (válaszként erre: 38. - Csabi4)
2009. ápr. 16. 14:36
AS?arrol meg nem hallottam..
38. csabi4 (válaszként erre: 37. - 6ebf587766)
2009. ápr. 16. 14:35
azért is csiphet mert abban van alkohol +a bör érzékenysége sem mindegy !!lényegében ugyan az mint a nálunk kapható AS
2009. ápr. 16. 13:21
szia Csibike:),nekem meg a Driclor igaz elegge csip neha de hasznal.Az a lenyeg.Kiprobaltam mar mindent..ja,es a Vichy semmit nem er.
2009. ápr. 16. 13:19
Sziasztok! Már azt hiszem írtam egyszer, hogy én teljesen természetes kristály dezodort használok. Ez egy kristály tömb, amit benedvesített hónaljra addig kell kenni, amíg meg nem szárad. Nem a mellrák meg semmi ilyesmi miatt, mondjuk az igaz, hogy az alumínium sók eltömítik a pórusokat, és azzal gátolják az izzadást. Lényeg a lényeg, hogy én MINDENT, de MINDENT próbáltam már, semmi nem használt csak ez.
2009. ápr. 16. 09:55
En szlovakaiaban elek ott nincs Exodor hanem Driclor..nagyon jo:))semmi izzadas.
34. csabi4
2009. ápr. 16. 09:49
Az exodor lényegében megeggyezik az AS-el azzal a különbséggel hogy nem tartalmaz alkoholt sokaknál bevált ez a készitmény honalj izzadásra és ez a 60-as évektől van forgalomba..
33. Nagyir
2009. ápr. 16. 08:50
Sziasztok! Lehet, hogy én vagyok figyelmetlen, de sehol nem találok a környezetemben Exodor izzadásgátlót, amit ki szeretnék próbálni. Tudom, hogy régóta forgalmazzák, eddig csak netes szállítónál találtam, de emiatt nem szeretnék futárra költeni. Tudtok egyébként valamit arról, hogy mellékhatásai lennének?
32. csabi4
2009. ápr. 16. 08:21

ezt a cikket olvassátok el

Nincs összefüggés

Amerikában három évvel ezelőtt 1600 nőt kérdeztek arról, mikor és hogyan használtak izzadásgátlót. A hölgyek fele egészséges, másik felük rákos beteg volt. Amikor a két csoport eredményeit összehasonlították, a kutatók semmilyen bizonyítékot sem találtak arra, hogy valóban lenne összefüggés a rák és az izzadásgátlók között. (Az eredményt a mellrákról felvilágosító nonprofit internetes oldalon tették közzé – és nem az izzadásgátlók gyártói finanszírozták a kutatást.)

31. csabi4
2009. ápr. 16. 08:16
Igen mindenre ráfogják mert fogalmuk sincs miért is alakul ki pedig már ezt több évtizede felismerte egy orvos -csakhogy elakarták halgattatni- 95%os arányban gyógyitótta a rákot és ezt több orvosi klinikán is elismerték !! a mai "orvosi" modszerekkel4-5%os esélye van egy betegnek ....egyébként én a független szakértők véleményére adok nem azokéra akiknek forgalmazó hállozatuk van remélem ezzel elmondtam minden fontos dolgot...
30. zani
2009. ápr. 16. 08:07
annyi minden rákkeltő körülöttünk amit hiába is szeretnénk, ne tududnk kikerülni... lehet, h az izzadásgátló stiftek tényleg rákkeltők, pont annyira mint a tartósítószerek, állományjavítók, víz- és légszennyezettség és még sorolhatnám. most akkor ne vegyünk levegőt...??? ;)
29. csabi4
2009. ápr. 16. 06:38

Leirom ide ami a forumunkon található :

[link]

és ha belegondoltok magyarországon a 60as évek ota létezik aluminiumos izz.gátló +ne beszélek a sok üzemről mert a 70es években nagyhatalom volt magy.ország és több évtizedik dolgoztak olajos aluminium termékekkel.... és ha milliárd dollárok forognak abban a bio dolgokban egy rossz hirt elterjeszteni sokkal könnyebb mint megcáfolni

a mellrák és a többi is egészen más miatt alakul ki -aminek a legföbb oka pont a folyamatos szorongás és a stresztürőképesség alacsony szintje..pl a c-tipusu személyiség :

A C-típusú személyiség jellemzői:

maximális elfogadás vágya miatt önfeladás és mindenki kedvére tevés

szélsőséges alkalmazkodás

érzelmek kifejezésének képtelensége

pesszimizmus

tökéletesség igénye

problémák felnagyítása

konfliktuskerülés

hideg szülői attitűd, korai önállóságra kényszerítettség

28. cc6a363661 (válaszként erre: 27. - Csabi4)
2009. ápr. 15. 23:24

Ezt a rákot lehet kapni tőle dolgot már évekkel ezelőtt hallottam én is, de soha sem hittem el, mondván, hogy akkor én már évekkel ezelőtt meghalhattam volna...

Igen, ha van, valami, ami a piacon beválik, pl. legyen az kozmetikai termék, akkor Valaki jó heccként felkap egy rosszindulatú pletykát, pánikot kelt az emberek körében, címlapra kerül, aztán meggazdagszik belőle, mert hívják ilyen-olyan média-interjúkra, stb... Aztán röhög az egész világon, hogy milyen hiszékenyek az emberek...


És amikor vásároltam még abban az időben az egyik üzletben stiftet, a vásárlók nekem is mondogatták, hogy Ők már nem használják, elhagyták a használatát, mert hallották, hogy rákot okoz... Aztán jó erős izzadtságszaguk is volt a hiszékenység miatt...


Nekik is elmondtam, hogyha így lenne, én már nem élnék, különben is a rák a hajlamtól függ leginkább... Lehet, hogy Valaki teljesen egészségesen él, de ott a hajlam, és mégis rákos lesz, és van, Aki egy életen át él káros szenvedélyekkel, és mégis hosszú élete lesz, és nem rák fogja "elvinni"...


Aztán olyan pletykák keringek erről a rák dologról, ott az üzletben, a vásárlóktól, hogy Ők úgy hallották, hogy az alumínium tartalma okozza a rákot...

Erre előadtam Nekik, hogy amikor sokéve az egyik bőrklinikán allergia tesztet csináltak, a hátamra ragasztva, akkor nekem pont az alumíniumos kevert kenőcs vált be, amit ott javasoltak, vagyis hülyeség, bárki is kapta fel a pletykát, hogy a stift rákot okozna... És ha így lenne, már emberek ezrei haltak volna meg tőle, és már mindet kivonták volna a piacról...

27. csabi4
2009. ápr. 15. 09:14
A kóros izzadásnak semmi köze nincs a méregtelenitéshez !!(-10 fokban több pulovert átizzadni ??? ááááá) arra ott a vese és a máj..ez egyfajta idegi izzadás akár stresztől is elöjöhet de mindenképpen egyfajta félelemnek fogja fel az agy, és ösidök óta az izzadás szerepe a test hűtésén kivül a menekülés könnyebbé tétele ezen gondolkodjatok el nem akarok itt lenni, nem érzem jól magam, mi lesz ha meglátják stb ezt az agy úgy fogja fel hogy veszélyhelyzet és ettől tudat alatt is beindul az izzadás .. ezért is van hogy legtöbben otthon nem izzadnak , és az izzadásgátló nem okoz rákot !! ez egy kitalált mese de sokan meggazdagodnak belőle ....
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook