Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Túlsúly egyenlő szívmegnagyobbodás? fórum

Túlsúly egyenlő szívmegnagyobbodás? (beszélgetős fórum)


2017. márc. 1. 12:25

Amúgy minden panasz oka lehet a változókor?

Olvastam, hogy sok nőnél okoz különböző panaszokat,ami a hormonváltozásokkal áll összefüggésben, ami lehet, igaz is..


Viszont hajlamos vagyok azt hinni, ez is olyan ,mikor mindent az időjárásra fogunk, a frontokra..

2017. márc. 1. 12:22

Az az igazság, hogy igazat adok mindkettőtöknek.Nekem is megvan a Maria Treben könyv,szoktam citromfű,csalánteát inni,csak az a bak elfelejtem rendszeresen...A gyógyszeripart is ismerjük sajnos...

Írtam lentebb, hogy az egészet egy éhgyomorra bevett Mydeton, és Aflamin okozta, amit a gerincbecsípődésre vettem be, hogy végig tudjam csinálni az éjjeles műszakot...


De tán sose tudom meg valójában mi okozta ezt a végtaggyengeséget,szédülést...


Szapora pulzusra,egy negyed -fél Betaloc szokott segíteni,de ez nem rendszeres..


Viszont van olyan,hogy a gyógynövények nem sokat érnek,igazi gyógyszer kell..

2017. márc. 1. 12:10

Azért én nem merném azt ajánlani egy magas vérnyomásos betegnek, hogy inkább gyógynövényezzen, mert majd aztán jönnek az éjszakai szívnyomások, majd már nap közben is, légszomjjal társulva és ha ne adj isten agyvérzést kap, vagy szívinfarktusa lesz, akkor te csak vonogatod a vállaidat.


Az orvos tudja mit kell tenni!


Én kb. 5 éve szedek gyógyszert az ingadozó vérnyomásomra. Semmi bajom a gyógyszertől és csak 1 db-ot szedek reggelente. Néha lecserélik a gyógyszert, de sosem kapok újabbakat. Nincs mellékhatása.

És inkább szedek reggelente 1 szem gyógyszert, mint reggel ne kelljek fel.

16. bjudit55 (válaszként erre: 14. - Júliusi)
2017. márc. 1. 11:51

Azért teszem a gyógyszer szót idézőjelbe, mert nem gyógyításra való szer, hanem kezelésre, ráadásul sok esetben többet árt mint használ. Meglehet, ideiglenesen a tüneteket csökkenti vagy meg is szünteti, de magát a betegséget nem szünteti meg.


Az orvosok nem azért vannak, hogy az okot feltárják és gyógyítsanak, hanem azért, hogy életben tartsanak!

Ez a véleményem sajnos sok orvosról, akik csak a gyógyszeripar elhivatott szolgái!


Nem vagyok természetgyógyász. Egy sokat szenvedett 62 éves, most egyre jobb egészségnek örvendő hölgy vagyok. Folyamatosan kutatom a saját gyógyításomra szolgáló lehetőségeket, és úgy érzem, jó úton járok. Viszont sajnos nem ajánlhatok neked semmit. Nem ismerlek, és amúgy is teljesen más a szervezetünk, ez biztos. Ami nekem használ, meglehet neked nem. Sajnos mindenkinek magának kell kikísérletezni a megoldást.


Ajánlás nélkül leírom hogy nekem mi vált be sok problémára, és talán véglegesen landolok is ezek mellett: Az eredeti grapefuit mag kivonatot, egy alga komplex készítményt, és K2D3 vitamin cseppeket szedek. Ezek mellett az évek alatt sokat változtattam az egészségesebb irányba a táplálkozásomon, és nem rég elkezdtem (nem rendszeresen egyenlőre) tornázni. Heti legalább 5-ször gyaloglak 6-7 km-ert gyorsan, hogy a szívemet is tornáztassam. Ennek is milliónyi jótékony hatása van.


Idősödöm, de nem rosszabbul, hanem egyre jobban vagyok. Kívánom, hogy te is találd meg mielőbb az utadat, mert még te nagyon fiatal vagy. Ha hamarabb lett volna internetem, hamarabb kinyílt volna előttem is a világ a gyógyulás felé mert tudod, senkire nem számíthatsz, egyedül magadra. :)

15. júliusi (válaszként erre: 8. - Globus)
2017. márc. 1. 11:36

Pár napja az alkalmasságin pl. 160/ 95 öt mértek,de akkor izgultam...

Utóbbi időben 13-140-150 körüli felső, 90 körüli alsó értékek voltak.

De már ez is normalizálódott...

14. júliusi (válaszként erre: 5. - Bjudit55)
2017. márc. 1. 11:34

Akkor hasonlóak vagyunk...nem mondanám magam kövérnek, az nem itt kezdődik...:)


A gyógyszer szót,miért teszed mindig idézőjelbe?..:)

Igen voltak panaszaim, azért kezdtem szedni.Használ, mert a pulzis lement 70 körülire...De kicsit megijedtem, hogy most már mindig szedni kell...

Előzőleg fehér fagyöngy galagonya cseppet szedtem de semmi nem változott..:(


Te mit ajánlanál a Nebilet helyet?Természetgyógyász vagy?

13. júliusi (válaszként erre: 4. - Globus)
2017. márc. 1. 11:29

A vérnyomásos sose volt magas, inkább alacsony,de sok kávét ittam, főleg az éjjelo műszakok miatt..


Viszont egy ideje magas a pulsusom, nyugalomban is 100 körül volt,de egy hónapja szedem a nebiletet, azóta beállt.

12. júliusi (válaszként erre: 3. - 9c485f67e8)
2017. márc. 1. 11:27

Fizikai munka, hát igen, otthon is,meg húsz éve idősotthonban dolgozom, van emelgetés...többünknek már van gerincsérve...

Sportolni nem szoktam, kivéve a biciklizést..

2017. márc. 1. 11:26

Szív Uh leletem:

bal kamra hypertrophia,Septum basalis resze kisse hypokinetikus, nem sign.

Bk syst funkcio megtartott,kis relax zavar.Kis MPS,jelzett MI

2017. márc. 1. 11:25

Ezt egy orvostól kérdeztem a neten,de érdemi választ nem kaptam....:(


Azt szeretném kérdezni,Mi okozhat ilyen szedulest,kovalygast vegtaggyengeseget?

3 napja reggel becsipodott egy ideg a derekamban.Vettem be egy Mydeton 150 est,es egy Aflamint.Delutan mar szedultem.Este megint vettem be ezekbol.

Masnap egesz nap kovalyogtam.De mar nem vettem be semmit.3 nap elmentem az orvoshoz,Voltaren ,Algopiryn inj irt fel.Delutan orultem,mert nem ereztem szedulesz,es a fajd is csokkent.

Ma,szombaton megint visszatert a szedules.

Nagyon megijedtem.

Ha a Mydeton okozta volna,mar el kellett volna muljon.

Idegbecsipodes okozhat ilyet?

Amire meg gondolok.

Tegnap reggel megmertem a vernyomast,kisse magasabb volt,de a pulzusom 118, amire vettem be egy fel Betalocot.

Lehet,h a magas pulzus okozta a szedulest,es a Betaloc hatasara elmult?

Majd csak hetfon megyek vissza a haziorvoshoz.

Adfig esetleg tudna tanacsolni valamit?

2017. márc. 1. 11:21

Köszi mindenkinek a válaszokat,mindenkinek válaszolok sorban.


Januártól húzódik a dolog az előzményeket belinkelem.

Tegnap mentem vissza a leletekkel a kardiológushoz.Kicsit elkeseredtem.Akik javasolták ezt a föo.nőt, mind kedves,aranyosnak írták le.Lehet, h nem voltam neki szimpi, vagy várt valami paraszolv.át, de sztk alapon mentem, nem magánúton hozzá..

8. globus (válaszként erre: 6. - Bjudit55)
2017. márc. 1. 11:09
Értéktől függő, 190-es vérnyomásnál nem kísérleteznék.
7. globus (válaszként erre: 5. - Bjudit55)
2017. márc. 1. 11:08
Nem biztos, hogy így lesz :) Férjemnek kb. 25 éven át nem tudták beállítani a vérnyomását, bal szívfél megnagyobbodása van. A mostani terápia napi két tablettából áll, négy éve panasz nélkül szedi, vérnyomása végre tökéletes lett. Szívprobléma valószínűleg megmarad, de ha nem romlik tovább, jó eredménynek számít.
6. bjudit55 (válaszként erre: 4. - Globus)
2017. márc. 1. 11:07
Hát a kezeletlen magas vérnyomás, esetleg.Viszont arra is lehet találni természetes vérnyomás szabályzót, olyan gyógynövényeket melyek tisztítják az ereket.
5. bjudit55 (válaszként erre: 2. - Júliusi)
2017. márc. 1. 11:05

Én is 160 centi vagyok 73 kg-al.

Ekkora túlsúly nem terheli annyira a szívet hogy megnagyobbodjon. Azért szeded be a "gyógyszert" mert panaszt okoz a szíved, vagy mert az orvos szava szent?


Nem tudom van-e baja a szívemnek mert soha nem vizsgáltatom. Rákos voltam már kétszer, voltak műtéteim is, de ezekkel együtt nem szedek "gyógyszert"


Ha elkezdted szedni a "gyógyszert", akkor hamarosan szeded majd vele a mellékhatásaira felírtakat is. Aztán azok mellékhatásaira is szedni fogsz, és mikor már 14 félénél tartasz, elveszíti az orvos a fonalat. Nem fogja tudni hogy melyiknek a mellékhatásai okozzák a sorra jelentkező tüneteidet, és a továbbiakban találomra írogat szereket.


Gondold meg jól mit csinálsz, nézz utána milyen természetes szerekkel tudod támogatni a szíved munkáját. Megéri, még fiatal vagy.

2017. márc. 1. 11:02
Túlsúly is okozhatja. Valamint hosszú időn át fennálló kezeletlen magas vérnyomás, hétköznapi okok közül leggyakrabban.
2017. márc. 1. 10:56
Nem. Végeztél régebben keményebb fizikai munkát, vagy netalán sportoltál erôsebben?
2017. márc. 1. 10:54

48 éves, változókorba lépett hölgy, kb 10 kg túlsúllyal, tényleg ez az oka a bal kamra hypertrophianak?

A kardiológus szerint a túlsúly az oka a szívmegnagyobbodásnak,(amit a mellkas rtg is kimutatott,egy h.ujjal nagyobb szív)..?

Nem vagyok dagadt, csak enyhén molett,és nagyok a melleim.A 160 cm. hez 72 kg.

Akkor a 90-100 kg osokkal mi van,nekik mekkora a szívük.Értem én, hogy fogynom kéne, de ezzel magyarázni..

Egyébként a kéthegyű billentyű prolapszust is elbagatellizálta, azt mondta, lehet h születésemtől megvan, de nincs vele teendőm, nem kell gyógyszert szednem.A ho. magas vérnyomás, és pulsus miatt Nebilet et írt fel azt szedem,és ő küldött kardiológiára,aki szív UH ra ,és egyéb vizsg. ra küldött...

Nem akarok mindenáron betegséget magamnak, sőt.Gyógyszert is most szedek először életemben.


Csak még félve megkérdem, ha a magánrendelésén jártam volna, akkor is így legyint a problémára, és a túlsúlyra fogja?

2017. márc. 1. 10:54
Túlsúly, egyenló szívmegnagyobbodás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook