Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Túlreagálnám? fórum

Túlreagálnám? (beszélgetős fórum)


1 2
2022. aug. 3. 07:01
Ha az ember idegen orszagban el termeszetesen meg kellene tanulnia annak az orszagnak a nyelvet. En kuldfoldon elek es termeszetesen elso dolgom volt angolul megtanulni. Ezcsak termeszetes hisz en jottem ide igy nekem kell alkalmazkodni az uj orszaghoz.
36. Érdekes73 (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 19. 22:39
"Örüljek annak, hogy nem cigizik, nem alkoholista, nem jár el."- azért ennél több az élet.
35. Alnisa (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 18. 10:35
Érdekesek a spanyol férfiak is, van egy kedves ismerősöm, akinek spanyol férje van, ők kint is élnek, hát.....
34. Alnisa (válaszként erre: 30. - 033697cc4b)
2022. jan. 18. 10:34
Az araboknak egyébként baromi jó nyelvérzékünk van.
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Érdekes73)
2022. jan. 18. 10:31
Mert szeretem. Kiragadtam a legidegesítőbb dolgot róla, de egyébként nincs nagyon más ami zavarna. Ok,ez is elég mondjuk.
32. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 17. 22:57
Miért vagy vele már 8 éve ?
31. Ágio8405 (válaszként erre: 29. - Simple)
2022. jan. 17. 19:31
Jó pár sok éve itt elő embert ismerek akik nem tudnak magyarul. Kínait is, spanyolt is, angolt is amerikait is. De magyart is ismerek aki Svájcban el 15 éve és alig gagyog németül merthogy nem jó a nyelvérzéke, mondjuk a magyar helyesírása sem a legjobb, azt mondja mert diszleksziás. Amúgy matekbol meg mindig kitűnő volt.
2022. jan. 17. 19:06
A férjem munkatársa középkorú férfi Tunéziából, 5 éve él itt, és nagyon jól megtanult magyarul.
29. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 17. 19:03
Akik 8 éve itt élnek, tök jól beszélnek magyarul, de akik csak 3-4 éve, azok is. Nagyon furcsa ember lehet a párod, ha elutazunk egy hétre nyaralni valahova, én már azalatt is meg szoktam tanulni alap dolgokat amiket fel lehet szedni például étteremben, vásárlásnál, és azokat a szavakat, mondatokat el is kezdem alkalmazni. Nagyon szoktak neki örülni, nekem meg az az öröm. 8 év alatt helyben élve talán még japánul is megtanulnék. Szerintem ő valamiért tetteti, hogy nem tud semmit.
28. Kacsahercegno (válaszként erre: 18. - Michelle.r)
2022. jan. 17. 18:57
Ez így van, én is azt látom hogy aki párt talál itt, az azonnal elkezdi tanulni a nyelvet, ők a legmotiváltabbak. Meg azért jópáran önszorgalomból. De tényleg el lehet lenni anélkül is, főleg aki úgy tervez, hogy a pár év leteltével visszamegy a hazájába. Bár azért valamennyi rájuk ragad, vagyis értenek valamennyit, csak beszélni nem tudnak.
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Gabbbicica)
2022. jan. 17. 18:32
Nem, európai. Spanyol
26. gabbbicica (válaszként erre: 25. - Prokoppeva)
2022. jan. 17. 18:27
Arabra tippelnék elsore.
25. prokoppeva (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 17. 17:55

Kérdés: Milyen nációból/országból való a párod?


(Csak azért kérdezem, hogy tudjam, kiket kell elkerüljek.)

24. LoIIy
2022. jan. 17. 17:55
Nem szeret, kihasznál, semmibe vesz. Nem maradnék vele 1 perccel sem tovább.
23. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 17. 17:44
Cselédje vagy, nem más, de te tudod ! Más kultúra, másként bánnak a nőkkel. Nyilván többre tartja magát. Eszembe nem jutna szülni egy ilyennek. Lusta önző alak.
2022. jan. 17. 17:41

Egyetértek az előbbiekkel!

Még rátennék egy lapáttal: azt sem hiszem el, hogy ennyi idő alatt nem ragadt rá semmi a magyarból.

Csak letagadja, mert azt gondolja, hogy majd bármikor, bárkivel is beszélsz az ő jelenlétében magyarul, gondolva hogy ő nem érti... talán majd olyasmit hall, amit egyébként nem mondanál el neki. Ez egy kémkedési lehetőség irányodba, hogy még így is az ellenőrzése alatt tartson.


Nagyon gyorsan szakítanék vele, és menjen ahova akar, ne áldozz rá újabb éveket. Találsz te magadnak olyat, aki megbecsül.

Szándékosan nem azt írtam, hogy jobban megbecsül, ez az ember téged semmibe sem vesz, csak kihasznál.

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Marina99)
2022. jan. 17. 17:34
Fura, lehet azért mert annyiszor hallottam, hogy milyen nehéz a magyar nyelv, vagy mert önsanyargató vagyok, de én érzem magamat kellemetlenül amikor megyünk hozzájuk,hogy még nem tudom kifejezni magamat, nem értek meg mindent. Általa sok külföldit ismerek és mindenki emögé bújik, hogy nehéz a nyelvünk.Neki pedig ez jól jön.
20. Marina99 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 17. 17:25
Csak annyit tudok rá írni, hogy szégyellje magát. Én nem égetném vele magam.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Lambwinkie)
2022. jan. 17. 17:16
Lusta és az anyukája is mesélte, hogy régebben alig tudta meggyőzni, hogy üljön le és tanuljon a sulira..hát akkor egy nehéz nyelvet meg végképp nem fog. Ebben már nem hiszek. Talán egy-két szó, de folyékonyan nem fog soha.Azzal szokott mentegetőzni, hogy ha majd gyerekünk lesz, akkor a gyerekkel megtanul..aha..persze.. idő se lenne rá szerintem gyerek mellett.
18. michelle.r (válaszként erre: 14. - Kacsahercegno)
2022. jan. 17. 17:13

Ebben igazad van. De akinek van itt egy párja, az általában törekszik arra, hogy megtanulja a nyelvet a párja családja, barátai kedvéért.

És igen, aki nem törekszik, annak nem fontos.

17. lambwinkie (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 17. 17:08

Szerintem sem kellett volna megerőltetnie magát a nyelvtanulás téren. Nehéz elhinni, hogy hogy lehetséges, hogy ilyen régóta itt él és nem tanult meg alap dolgokat. Csak arra tudok gondolni, hogy szándékosan nem is figyelt semmire. Ez pedig eléggé gáz.


Szerintem (legalábbis leírás alapján) te sokkal többet teszel a kapcsolatotokért, mint ő. És ez tényleg nem fair.


Szerintem sem reagálod túl.

16. aszparagusz (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 17. 17:02
Én egy percet sem maradnék vele.
15. aszparagusz (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 17. 17:00

Azért a napi életben sem ártana, ha legalább alapszinten kommunikálna.

Közlekedés, vásárlás, stb.

2022. jan. 17. 17:00
Külföldiekkel dolgozom, akik itt vannak minimum 2, de inkább 5-6 éveket, és sokan nem jutnak el a minimum társalgási szintig sem. Igazából el lehet boldogulni csak az angollal, így meg aztán extra kényelmes hogy csicskáztathat valakit. Amúgy az összes hivatali szervnél beszélnek angolul, legfeljebb nem annyira jól... Arra akartam kilyukadni, hogy ha neki nem fontosak ezek a dolgok, akkor fejre is állhatsz. Márpedig úgy tűnik, nem fontos.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Aszparagusz)
2022. jan. 17. 16:56
A munkahelyén elég az angol
2022. jan. 17. 16:52

Nem értem.

8 éve együtt laktok Magyarországon.

A pasid nem beszéli a nyelvet.

Akkor hogy és mit dolgozik?

2022. jan. 17. 16:41
Ne pazarolj rá több időt! Nem érdemel meg téged!
2022. jan. 17. 16:25
Rúgd ki!
9. michelle.r (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 17. 16:24
Akkor ugye te is tudod, hogy mit kell tenned?
8. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 17. 16:10
Évek óta együtt vagy egy ilyen alakkal? 🙄
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook