Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudtok valami jó módszert a memória javítására? fórum

Tudtok valami jó módszert a memória javítására? (tudásbázis kérdés)

2011. jan. 3. 15:20
Én tudtam egy nagyon jó memóriafejlesztő módszert, de már elfelejtettem :-DDD
2009. jún. 7. 16:44

Szerintem nem kell semmi, amit be kell szedni! Ha nem a tanulással van gondod, akkor esetleg az a bizonyos beszélgetés nem is érdekelt. Nálam akkor fordul ez elő. Egyéb esetben mindenre emlékszem (minden mondat, milyen ruhában voltunk, pontosan mikor történt). Az nem probléma, ha nem emlékszel mindenre. Mindenki másban jó! van aki a számokkal van jóban, van aki mással.

Ha meg van a megfelelő pihenés, szórakozás, stb., akkor csak az érdeklődési körödet kellene bővíteni!

2008. aug. 13. 14:02
CaliVita termékei:Energy&Memory és a Rhodiolin kapszulák.wwww.calivita.com
2008. ápr. 4. 22:18

A barátomnak vettem gingko biloba tartalmú kapszulákat,

mert mindig kiment a fejéből, amire megkértem.

Aztán azon nevettünk, csak el ne felejtse beszedni őket :D

2008. ápr. 4. 22:12
Amit bátran szedhetsz: Gingium v. Bilobil (ez Gingko Biloba kivonat), Magne B6 (magnézium és B-vitamin). Együtt is lehet a kettőt, vény nélküliek. Szerintem hosszabb távon egy ilyen korú fiatalnak a 7-8 óra alvás kevés, de lehet, hogy te kivétel vagy. Minden nap legyen olyan kikapcsolódás, ami jó stresszoldó. A tévézés, és egymás idegesítése a barátnővel nem jó. Én már jó sok vizsgaidőszakon vagyok túl, nekem a napi fél óra kimerítő mozgás, és utána forró fürdő jött be. A mozgás nagyon jól csökkenti a stresszhormonok szintjét, a forró víz jó izomrelaxáns.
19. Pofi
2008. ápr. 4. 21:38

Agykontroll.

Tapasztalatból mondom, hogy kiváló

18. Sesil
2008. jan. 8. 20:16
A rejtvény és a matek nagyon jó agypörgető tényleg. De először egy kiadós alvás, és ha nem használ, kúraszerűen Bkomplex. Lehetőleg nem szintetikus, hanem természetes.
2008. jan. 8. 11:32
ere énis kiváncsivagyok valami jokéne hogy nis gondolkodjak
16. Ligeia
2007. dec. 7. 16:13
igen... a probléma akkor kezdődik, ha a noteszt is úgy elkeveri valaki, hogy aztán sosem találja meg többet... ;)
15. ec63a7fc29 (válaszként erre: 13. - Ligeia)
2007. dec. 6. 21:24

Erre szokták mondani, akinek nincs esze, legyen notesze.


Nekem noteszem van!

14. Ligeia (válaszként erre: 12. - Komolytalan)
2007. dec. 6. 16:12

az agy karbantartásával nincs gond. szeretem a különböző rejtvényeket, és matematika őrült vagyok... az pedig igazán megmozgatja az agyat... :)


köszönöm a válaszod!

13. Ligeia (válaszként erre: 11. - Ec63a7fc29)
2007. dec. 6. 16:10

a tanulási módszerem elég hatásos, azt hiszem. az egyéb dolgokat felejtem el, mint például időpontok, adatok, vagy egy ilyen beszélgetés.

és nem is azzal van a probléma, hogy nem emlékszem rá. de ha valaki felemleget a beszélgetésből mondatokat, és én nézek rá, mint aki a Holdról jött... tehát tulajdonképpen az a baj, hogy mikor elmesélik, miről beszélgettünk, még akkor sem dereng fel semmi...


de különben köszönöm a tanácsot, a német szavakat például így tanulom :)

2007. dec. 6. 07:24

Kleca módszere megfelelő a tanulásra.

Amúgy abban igazad van, hogy a stressz kihat az agyműködésre, így a memóriára is, de a te esetedben inkább a megfelelő koncentráció lehet a gond. Elég annyi, hogy az időpont megbeszélése közben valami más is eszedbe jut.


A csodakészítményekkel én a helyedben nem próbálkoznék. Ha tényleg lenne tudományosan igazolt szer, akkor a napi táplálkozásunk része lenne.


A legjobb egyébként az agy karbantartása, edzése, ugyanúgy mint az izmoké. (Ha nem használod, lassan leépül.)

Memóriajátékok, keresztrejtvények (nem a beírom a listában szereplő szavak valamelyikét tipus).

2007. dec. 5. 23:16

A bevésés idejére koncentrálj!

Egyszerre egyfelé figyelj!Ne hallgass közben zenét, hanem csendben jegyzetelve próbálj meg tanulni. Többször ismételj.

Az is segít, ha rendezed különféle szempontok alapján a megtanultakat:

Pl töriből évszámok szerint rendezed, majd ugyanezeket az adatokat helyszínek szerint majd valami más szempont szerint.


Naponta többször vedd elő a vázlataidat, s a főbb pontokat ismételgesd.


S mindennek az alapja a jó időbeosztás.

10. Ligeia (válaszként erre: 8. - 7934d1ac97)
2007. dec. 5. 22:06
köszönöm a tanácsot, holnap utánanézek. :)
2007. dec. 5. 22:03

fáradt biztosan nem vagyok, mert arra mindig ügyelek, hogy a napi 7-8 óra alvás meglegyen. és mindig meg is van... azt sem hinném, hogy egy téma, mert közbeiktatok mindig egy kis szünetet. szóval nem tudom.

gondoltam arra is, hogy a sok stressz miatt... mert az elmúlt fél évben sajnos nem volt hiány belőle...

Köszönöm szépen a tanácsot. :)

2007. dec. 5. 21:59
Gyógyszertári szakasszisztensként (és tapasztalatból is) nagyon tudom ajánlani a ginko biloba fa leveléből készült kapszulákat. Tényleg használ, nagyon jó, sokáig kell szedni, nem feladni!! Patikában, drogériában recept nélkül kapható!! És gyógynövény, nem ártalmas!! :)
2007. dec. 5. 21:54

Nekem ez akkor jön elő amikor nagyon fáradt vagyok. Szóval először is az alvást tudom ajánlani kellő mennyiségben, ami megfelelő időbeosztás mellett még érettségi tájékán is megoldható. :) És a kikapcsolódás is fontos, mert ha folyton csak egy témában pörögsz akkor egy idő után nehezebben fogadja az agyad, úgy fogdd a bnőd és menjetek el mondjuk kirándulni :) Aztán vannak ilyen vitamin készítmények amiket ha bemész gyógyszertárba és elmeséled h érettségi előtt állsz és sokat kéne tanulni stb. akkor tudnak neked ajánlani. természetesen ha ez huzamosabb ideig és sűrűn történik akkor menj el orvoshoz, mert sok mindenre lehet visszavezetni.

hirtelen ennyi jutott eszembe.

6. Ligeia (válaszként erre: 4. - 0148b688d6)
2007. dec. 5. 21:46

hát a kirakósokban mindig jó voltam... ;)

akkor várjuk a tapasztalatokat :)

2007. dec. 5. 21:45

Az lenne a problémám, hogy már hónapok óta egyre rosszabb a memóriám. Egyszerűen nem emlékszem arra, mit mondtam én, vagy mit mondtak nekem.

Tegnap például délután megígértem a barátnőmnek, hogy reggel megvárom. Nemcsak megvárni felejtettem el, de mikor mondta, hogy ezt beszéltük meg, csak néztem hatalmas boci szemekkel, mert még csak nem is rémlett a beszélgetés. És ez nem egyszer előfordult már...

Néha belegondolok, hogy azért ez egy kicsit aggasztó, és egyre rosszabb...

Valakinek vannak hasonló tapasztalatai? vagy valami ötlet, hogy mit kellene tennem? esetleg valamilyen tabletta/vitamin? mert elég elkeserítő a helyzet. pláne így érettségi előtt...

2007. dec. 5. 21:44
Nekem is! Mindent elfelejtek, és ráadásul még állati szétszórt is vagyok! Rakjtok már össze!:D)
2007. dec. 5. 21:44
Sajna nem,bár néha rám is rám férne:DD
2007. dec. 5. 21:42
Sajnos nem, de nekem is jol jonne!!!!:))
2007. dec. 5. 21:41
Tudtok valami jó módszert a memória javítására?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook