Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudtok olyan fekete színű hajfestéket, ami nem okoz allergiát? Vagyis nem tartalmaz olyan anyagokat ami allergiát okoz? fórum

Tudtok olyan fekete színű hajfestéket, ami nem okoz allergiát? Vagyis nem tartalmaz olyan anyagokat ami allergiát okoz? (tudásbázis kérdés)


11. Anda39
2013. márc. 22. 07:31

Ezt találtam az indigóról, ha valaki nem akar szintetikus hajfestéket használni:

"Eredetileg az indigót a farmer kék színéről ismerhetjük, ugyanis ezzel festették a napjainkra oly kedveltté vált ruhadarabot.


Hajfestéshez a hennával együtt, vagy fekete haj esetén anélkül már jó négyezer éve használja az emberiség ezt a csodálatos gyógynövényt. Európában és Amerikában a tizenkilenc, huszadik században vált ismertté, mint “fekete henna”. Ez a téves elnevezés abból ered, hogy külsőleg mind a henna, mind az indigó egy zöld por, de míg a henna vörösre fest, az indigóval a hajszínünktől függően sötét, feketés árnyalatot érhetünk el.

Hogyan készítsünk indigópépet?


Forraljunk vizet, pár perc után öntsük az indigóra, keverjünk tejfölsűrűségű pépet és kenjük a hajunkra! 1-3 órát hagyjuk a hajunkon!



És most nézzük, hogy az ősz hajnál milyen színeket érhetünk el az indigó, illetve henna keverésével!


Itt hozzá kell tennem, hogy az eredmény mindig a saját hajunk minőségétől függ, anyukámnak pl. nem szokott kék lenni az ősz hajszála, és sokszor szimplán az indigó is feketére fogja be az ősz tincseket, míg másoknak kék lesz az ősz hajuk az indigótól, vagy be sem fogja, kivéve, ha előtte behennázza, ilyen pl. az én vagy a húgom haja. Ha nagyon bizonytalanok vagyunk a végeredményt illetően, először csináljunk egy próbatincset!"

2010. okt. 10. 00:09

Én egyszer próbáltam ki a hennát, már másnap a hajtöveknél lejött a színe, mert az volt az első olyan hajfesték, ami után másnap olyan zsíros lett a hajam, hogy újra kellett normál hajfestékkel festeni... és nekem a henna vörös nem is fogta be a hajtöveknél egyáltalán... Na az volt az első, és utolsó, hogy azt használtam...


De olyat is tudok, hogy bevált az illetőnek...

Nekem nem, és maradok a normál festékeknél...

9. woody27 (válaszként erre: 2. - Tücke)
2010. okt. 5. 20:32

nem vagyok én sem allergiás semmire, meg nem is volt még allergiás reakcióm hajfestéktől, csak azért bennem van, hogy egyszer előjön. Már 8 éve fekete a hajam, én is palettét használok, palette deluxot.

A henna az milyen? És mennyire tartós?

2010. okt. 5. 20:32
fekete: henna, utána indigo. (ha egymás után kened fel, nem lesz vörös árnyalata)
2010. okt. 5. 20:01
Bár én nem feketét használok, mivel van allergiám elég sok dologra, és érzékeny a bőröm is, nekem bevált az, hogy hajfestés előtt legalább egy órával Calciumot iszom, és nincs semmilyen allergiás reakcióm a hajfestés alatt, és a fejbőrömön sem okoz gondot, a hajam sem hullik...
6. Tücke (válaszként erre: 5. - Lego)
2010. okt. 5. 19:41
meg a szőkék a 2 legkárosabb és a legroncsolóbb a hajra
5. lego
2010. okt. 5. 19:33

Mindenképp bőrpróbát kell végezni pl.csuklónál és ha nem pirosodik be 1 nap alatt akkor nincs baj.

Amúgy a fekete festékek tartalmazzák a legtöbb káros anyagot.

2010. okt. 5. 19:31
én is allergiás vagyok hennát használok vagy palette-t.
2010. okt. 5. 19:27
A henna hajfesték általában nem okoz allergiát,de utána nem lehet sima rendes festékkel festeni a hajat.
2010. okt. 5. 19:26
a kérdés nem épp a legjobb bármire lehetsz allergiás vagy ha azt látod hogy azokra az összetevőkre nem ami benne van lehet hogy a 2 anyag elegye a festékben allergiás reakciót vált ki ....még a henna is okoz allergiás reakciókat...
2010. okt. 5. 19:10
Tudtok olyan fekete színű hajfestéket, ami nem okoz allergiát? Vagyis nem tartalmaz olyan anyagokat ami allergiát okoz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook