Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Garnier dobozos hajfestékeknél honnan lehet megtudni, hogy hány százalékos hidrogént tartalmaz? fórum

Garnier dobozos hajfestékeknél honnan lehet megtudni, hogy hány százalékos hidrogént tartalmaz? (tudásbázis kérdés)


2011. nov. 2. 20:44

Köszi a válaszokat, amúgy szőke festék...

Remélem azért nem túl gyakori a 18%-os te jó ééég!

2011. nov. 2. 09:41
igen szerintem is a fodrászok tudják hogy kell ezeket kikeverni és fokozatosan
2011. nov. 2. 09:34

nekünk azt mondta a suliban az egyik tanár,hogy bevizsgálták az egyik dobozos szőke festéket és 18 %-os volt benne a hidrogén-peroxid. Fodrászatban a maximum 12%! Én is sokáig dobozosokkal festettem a hajam,de amióta fodrászként magam keverek,azóta összehasonlíthatatlanul egészségesebb a hajam,pedig a legvilágosabb szőkére festem barnáról...


A szőkére festést amúgy is nagyon könnyű elbaltázni,bízd inkább fodrászra...

2011. nov. 2. 07:54
általában 3 vagy 6-ot használnak a dobozokban.
5. Vigyorex6 (válaszként erre: 2. - Mkjudit)
2011. nov. 2. 07:31

Ez így van.

A szőkékhez azért kell ilyen erős hidrogén-peroxid, hogy szépen leszívja a sötét hajat. Néha nem is megy egy lépésben. Alapszínfüggő.

A színezők 3%-ossal dolgoznak, de mi fodrászok, dolgozunk ennél kisebb százalékú oxikkal is színezéskor. Ezek kémiai színezők.

A barnákhoz, és az alapszínt megközelítő színmélységű festékekhez pedig elég a 6%os.

4. 6187eb1c9a (válaszként erre: 2. - Mkjudit)
2011. nov. 2. 07:26
Így van.
2011. nov. 2. 07:20

Én úgy tudom, h a bolti előre csomagolt festékekbe nem kimondottan hidrogén van. Hanem igazából színelőhívó. De te is tehetsz hozzá hidrogén, csak akkor már azt ne rakd hozzá ami benne volt. És ha sötétre fested akkor 6%vagy 9% os hidrogént használj, ha szőkíted akkor mehet a 12% os is.

REmélem segítettem.

2011. nov. 2. 07:17
Ezek mind 6%-os festékek, a szinezők 3%-osak.A szőkítők 9 vagy 12-esek. Én így tudom.
2011. nov. 2. 07:06
Garnier dobozos hajfestékeknél honnan lehet megtudni, hogy hány százalékos hidrogént tartalmaz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook