Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudod, hogy mi az a dallamtapadás ? Esetleg szenvedsz is tőle? fórum

Tudod, hogy mi az a dallamtapadás ? Esetleg szenvedsz is tőle? (beszélgetős fórum)


1 2
27. Amaunet (válaszként erre: 26. - Epresturmix)
2022. szept. 22. 20:26

Fenyő Miklós.

[link]


Cipő

[link]

26. Epresturmix (válaszként erre: 23. - Amaunet)
2022. szept. 22. 20:00
Őszintén nem tudom ezt ki énekli és honnan jött. Rádiót sem hallgatom. Nem is hallottam sehol. Főzés közben jött rám ez a dallam és dúdoltam. 😀
25. Epresturmix (válaszként erre: 24. - 7662f2b46a)
2022. szept. 22. 19:59
Sose jársz olyan helyen ahol megy a zene? Csakis otthon vagy?
2022. szept. 22. 19:58
Nekem csak olyankor van dallamtapadásom, ha egy dalt sokszor meghallgatok. És csak azt hallgatom meg sokszor, ami tetszik. Tehát ha ezek után megtapad nem zavar, legalább olyankor is hallom, hacsak a fejemben is, ha nem hallgatom semmilyen eszközön. És egy idő után magától elmúlik, tehát én nem szenvedek tőle.
23. Amaunet (válaszként erre: 20. - Epresturmix)
2022. szept. 22. 19:44

Egyik kedvencem.😀


Voltam koncerten is egy decemberben a barátokkal.

22. Nénje
2022. szept. 22. 19:35
Nálam nem vált be,hogy ha meghallgatom,elmúlik.Csak morgolódom,hogy ha a fejemben jár egy zeneszám akkor is csak 2-3 sornyi jut eszembe és az ismétlődik...Általában akkor szokott változni,amikor egy olyan szót hallok,amiről beugrik egy másik szám adott sora.
2022. szept. 22. 19:14
Tudom. Nem szenvedek tőle. Élvezem.
2022. szept. 22. 19:13
Nekem a Napfény a jééégen…😀
19. e620d9d97b (válaszként erre: 7. - 71ddaa07fa)
2022. szept. 22. 19:13
🤭
18. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 22. 19:12
Állítólag ilyenkor meg kell hallgatni végig azt a zenét ami megtapad és elmúlik.
2022. szept. 22. 19:11
Nagyon utálom, mondom, takarodj már a fejemből, de nem mindíg sikerül.z
16. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 22. 19:03
Időnként nálam is van ilyen tapadós dallam. De engem nem zavar, nem érzem problémának. Csak azon csodálkozom, hogy miért tapad az olyan dallam is, ami nem is tetszik. 🎶
2022. szept. 22. 18:54
Btw azóta megint az úúristeeeen megy a fejemben hogy leírtam, úgyhogy most asszem meghallgatom párszor és vonyítom mosogatás közben, hogy ki ez a lááá ááánnny 😂
2022. szept. 22. 18:48
Nekem az ovisaim tették bele a fülembe nyáron a kis karácsony nagy karácsonyt 😁
13. Kacsahercegno (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 22. 18:19
Hát ha nagyon durva és zavar, akkor szerintem neurológia + fül orr gége.
2022. szept. 22. 17:59

Van ilyen "belső hallásom", dallamtapadásom, de nem zavar, mert nem állandó és nem is túl gyakori.

Ha kint dolgozom még dúdolom is.

Munka közben (sz.gép előtt) megy a rádió vagy tv, olyankor nem jön, el vagyok foglalva a saját gondolataimmal.


Szerintem ez egy könnyű kis lazítás az agynak.

2022. szept. 22. 17:54

Nekem pár napja ez járt az agyamban egész éjszaka:

,,Akit nem vernek át a fellengzős dumák,

Ha csak rám néz, barátot lát."


Sztárcsinálók: Juvenális búcsúja

2022. szept. 22. 17:50
Igen a Jingle Bells, ezt sem hallottam már vagy 20 éve, és egyszer csak elkezdett szólni a fülemben. Még nem irtatok ennyien, nem is mertem munkahelyen illetve senkinek sem mondani, ugy voltam mint a gyerekem, nehogy bolondnak nézzenek.
2022. szept. 22. 17:47
Egy éve kezdődött, akkor már nem is voltam a youtubera annyira rákattanva, amikor még igen, nem ezeket hallgattam. Szerencsére akkor van, amikor egyedül vagyok de valamelyik este olyan hangosan hallottam hogy Eger városa papok városa ,. hogy alig hallottam a TV-t.A Matyi és a hegedűs előadásában meghallgattam 2x, és elmulott. Gyerekem azt mondja, hogy neki is van, csak nem merte mondani. KÜlönben gondoltam már orvosra, de milyen orvosra tartozik,. orr fül gége vagy elmeorvos ?
8. fincsi5 (válaszként erre: 2. - Elbb)
2022. szept. 22. 17:44

Nekem Kóbor halála óta a "Napot hoztam, csillagot.." akadt be, persze teszek is érte, minden reggelem 3-4 Omega számmal indul kávézás közben.


De én nem érzem, hogy ez gond lenne.

7. 71ddaa07fa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 22. 17:44
A Csingóber, az a Csángók karácsonyi éneke?
6. timycat (válaszként erre: 4. - Kacsahercegno)
2022. szept. 22. 17:42
Nálam ez megy napok óta, nem is értem 😂
5. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 22. 17:41

Nálam elő szokott fordulni, de szerencsére olyan dallam tapad ami tetszik, így nem zavar.


A Jingle Bells-re gondoltál?

4. Kacsahercegno (válaszként erre: 2. - Elbb)
2022. szept. 22. 17:40
Nekem az úúúristeeen ment egy jó ideig a toronyba'. Bocs akinek a kommentemtől lesz dallamtapadása 😂
2022. szept. 22. 17:39

Jingle bells? 😅


Amúgy szerintem ez nem kóros, hacsak nem egyfolytában tart és nem érzel kényszert hogy hangosan énekeld is azt ami a fejedben megy. Ha egy éve folyamatosan dallamtapadásod van ésvagy nagyon zavar a mindennapokban, szerintem menj orvoshoz.

2. elbb (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 22. 17:39

Persze hogy tudom mi az. Ezért próbálom kerülni az olyan förmedvényeket, mint a nézését meg a járását. Nagy félelmem, hogy egyszer az tapad meg.


Most amúgy egy magyar ethno beat zenekar dalai tapadnak, de még ezek is emészthető dallamok :)

2022. szept. 22. 17:26

Én sajnos kb 1 éve. Neten találtam olyan ellenszert, miszerint a tapadós dallam hivatalos verzióját hallgassam meg néhányszor. Sajnos rám olyan dallamok tapadnak, amiket nem szoktam hallgatni de ismerek, mint pl a Gotterhalte vagy magyar népdalok és nagyon sokaig szenvbedtem a Csingóbertől ( Mikulás ének nem tudom hogy kell irni vagy mi a magyar ccme ).

Tanácsot megfogadtam, néhányszor meghallgattam a tolakodó dallamot és megszünt. De sajnos jönnek helyette újak. Akinek van vagy volt ilyen problémája, szivesen meghallatnám,

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook