Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudnátok ajánlani olyan szorítót, ami jó kezdődő teniszkönyökre? Elvileg emiatt van a múltkor írt kéz problémám. fórum

Tudnátok ajánlani olyan szorítót, ami jó kezdődő teniszkönyökre? Elvileg emiatt van a múltkor írt kéz problémám. (tudásbázis kérdés)


11. Vikinca (válaszként erre: 10. - 7082abdac6)
2022. jan. 7. 18:51

Lehet,hogy az oltás kavart be…az,hogy a lábad is zsibbad,az is egy tünet.MR-re nem kuldtek?


Nekem oltás (AstraZeneka) után 2 hettel kezdodott,és kb 3 hónapig tartott a zsibbadas.November közepén pfizert kaptam-ez után 10 nappal kezdődött,de egy hét után elmúlt,azóta csak ritkán van-inkább reggel,ha sokat tartom feljebb(pl haj szárítás)a karom….de ez már szinte semmi az aktiv időszakhoz kepest-akkor majd meg orultem vezetni is rossz volt,felváltva kellett fognom a kormányt mert pár perc alatt elzsibbadt a kezem,és csak ha lelogattam és leraztam akkor múlt el🥴

Remélem neked is mielőbb rendezodni fog.

2022. jan. 7. 11:03

November közepén volt harmadjára Modernám a tavaszi oroszok után. Egyébként a felkarom azóta fájt feszítésre/nyújtózásra.


Tegnap pl. mire a Keletitől áttroliztam a Jászaira alig éreztem a bal lábam már. A kezem pedig reggelre rosszabb.


Gyógytorna most van nekem is bár inkább gerinc/törzsre írta ki. De az csak jövő hét közepén kezdődhet mert az elején lesznek kötelező megjelenéseim.

9. Vikinca (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 7. 06:36
Nem kaptal mostanaban covid elleni oltást?nekem a zsibbadast az hozta ki-voltam nyaki gerinc gyogytornan,de nem befolyásolta.Magatol múlt el-de lassan.
2022. jan. 6. 23:46
Még annyi, hogy mostanság sulis anyagok miatt sokat ülök gép előtt plusz csereérett már az ágyam kifeküdt nagyon. Lehet ezeknek is köze akár? Többnyire oldalt alszom, de keltem már arra hogy teljesen elzsibbadt a karom.
2022. jan. 6. 23:42

Köszi a tippeket. Megfogadom őket és meglátjuk mi lesz, ha kb 3 hét múlva megyek vissza. Addig gerincre van gyógytorna és ha a kenéstől nem alakul, akkor lesz elvileg vizsgálat.

Viszont amit már nem hiszek el, hogy mióta ez van a bal combomtól lefele a bal lábam is zsibbad. Ha ülök jön a bizsergős érzés ami miután járni kezdek kellemetlen érzés. Nem tudom, hogy szedtem ezeket most össze de lassan már mindenhol zsibbadni fogok a baloldalon.

2022. jan. 6. 18:06

Szerintem a szorítók nem jók, mert elgyengítik az inakat és izmokat. Nagyon rövid ideig szabad csak hordani.


Ha jelenleg aktív gyulladás van, akkor kenegesd és pihentesd, azaz ne erőltesd.

Több teendőd nem nagyon van. Esetleg lehet szedni valami gyulladáscsökkentőt is.


Amikor el volt törve a könyököm, még gipszet sem kaptam, mert azt mondta a doki, hogy sokkal rosszabbat teszek vele, mert ahány hét gipsz, annyi hónap gyógytorna kellene, így inkább azt mondta, hogy pihentessem, hordjam felkötve, de azért valamennyire mozgassam is.

A törés után 2 héttel már gyógytornára jártam, azóta sincs semmi baja a könyökömnek.


De, az egerezéstől vannak problémáim.

Nekem a vállam gyullad be, mert valószínű, hogy érzem, hogy fáj a kezem, így elkezdem máshogy terhelni és begyullad a vállam.

Erre is csak pihentetést, kenegetést és gyógytornát szokott a doki javasolni.

Sportkórházba szoktam menni, ha ilyen gondjaim vannak.


Ja, és még valami: van néhány porckorong sérvem, és kaptam fűzőt is. A dokim azt mondta, hogy csak akkor vegyem fel, ha nehéz munkát végzek, pl. porszívózás, mosogatás és, ahogy végzek vegyem le és 30 percig ücsörögjek és ne mozogjak, nehogy beakadjon valami ideg, mert ugye ennek is az a szerepe, hogy az izom munkát tehermentesíti, ami az izmoknak viszont nem jó.



Azt nem értem, hogy miért nem gipszelték be a kezed, mert ezzel szokták pihenésre kényszeríteni az ilyen betegségben szenvedőket...

2022. jan. 6. 13:27

Nekem ez van, szuper:

[link]


Krém pedig piroxicam hatóanyagú. Egyetlen, ami tényleg segít nekem.

2022. jan. 6. 12:56

Az a Lidl-is könyökszorító amit Vikinca említ nekem bevált pont ilyen kezdődő teniszkönyökre. Igaz én nem éjjel hanem nappal hordtam. Pont költözés előtti felújításban voltunk, muszáj voltam dolgozni én is. Könnyebb volt vele mint nélküle!

Ha épp nincs a Lidl-ben vagy (Aldiban is szokott lenni) biztosan lehet gyógyszertárban vagy orvosi segédeszköz boltban kapni.

2022. jan. 6. 12:24

Alagút szindrómát akkor tudják diagnosztizálni,ha épp aktív fájdalom van.Nekem pont elmúlt mire meglett az összes neurológia vizsgálat,így azt mondta a doki,hogy bármilyen csukló- vagy könyök szorító jó,de a legjobb a legegyszerűbb (legolcsóbb). Ha könyök,akkor ne legyen a könyökcsontnál lyukas-az a lényeg,hogy ne legyen sokáig hajlítva,és a legpraktikusabb éjszaka viselni,mert akkor automatikusan kényelmetlen lesz behajlítva aludni.

Csuklónál is a legegyszerűbb a jó,nem kell,hogy a hüvelykujjat is fogja.


Pár hónapja a lidlbe volt,de ha van türelme és kézügyessége az embernek akkor a vastagabb rugalmas fásliból is meg lehet varrni,vagy kompressziós zokniból.


Jó pár éve én is küzdöttem a tenisz könyökkel-semmi nem vált be,kb 10 hónap alatt magától múlt el.

2022. jan. 6. 12:00

Gyógyászati segédeszköz-boltban kérdezd meg. Ha nem jó, amit a doki írt, válts egy másikra, mert csak rosszabb lesz tőle.

Ha a krém nem jó, azt is váltsd le. Nem mindenkinek használ ugyanaz a kenőcs.

2022. jan. 6. 11:02

Sziasztok!


Szerintetek van olyan szorító, ami használ is? Mert a következő hetekre ezt kaptam meg flectort a könyökből induló zsibbadós fájós karomra. Elvileg utána lesz vizsgálat, ha nem lesz ezután előrelépés.


Bár tünetek alapján én az alagút szindrómát sem zárnám ki, de az orvos csak jobban tudja.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook