Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan adjam le a hasam, szülés után nem szorítottam le, de fogyókúrázni sem tudok, mit tehetnék, hogy lemenjen? fórum

Hogyan adjam le a hasam, szülés után nem szorítottam le, de fogyókúrázni sem tudok, mit tehetnék, hogy lemenjen? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. kovan (válaszként erre: 31. - @IviBaba@)
2010. aug. 13. 22:26

Köszi a kedvességed és a jó tanácsokat:-))

Képzeld nekünk meg 6 hóig volt intenzív hasfájás úgyhogy mi is csak hírből ismerjük a "jó" gyereket hogy létezik:-).

Párom segít,de tudod Te azt: magadban is rendet kell rakni...

Szép 7végét!

34. @IviBaba@ (válaszként erre: 32. - MelisUK)
2010. aug. 13. 19:17

hm én nem tudom de régen nem volt diétás tej rendes tehéntej volt abból köpültek vajat és bizony a disznózsírtól és szalonnától kezdve minden rendes magyar ételig szépen ettek....érdekes kevesebb volt a szívelégtelenség stroke..stb...

Én mellesleg egy nap 2deci tejet iszok,ennyi a kávém......szóval nem minden ember iszik sok tejet. Így nem hinném diétásra lenne szükségem :)

33. MelisUK (válaszként erre: 32. - MelisUK)
2010. aug. 13. 11:15

De azt hozzátenném, hogy egy szoptató anyának több kalóriára van szüksége, mint egy átlagos nőnek. Ugyanúgy, mint ahogy egy terhes anyának is az utolsó három hónapban több kalóriára van szüksége.

Szóval ilyenkör jöhet nyugodtan a teljes tej is.

32. MelisUK (válaszként erre: 12. - Zselice)
2010. aug. 13. 11:08
A teljes tejre csak a fejlődő szervezetnek van szüksége, ahogy idősödik az ember, annál kisebb zsírtartalmú tejet kell inni. Rengetegen szeretik a tejeskávét és amekkora mennyiséget megisznak az emberek a nap folyamán a tejből, az igenis hízlal, ezért kell a felnőtt szervezetnek a diétás tej.
31. @IviBaba@ (válaszként erre: 29. - Kovan)
2010. aug. 13. 07:40

hm én is szeretem a péksütiket :) igazán én nem figyeltem meg hogy ettől lenne tejem,de állítólag a gabonafélék tejtermelő hatásúak..ahogy látszik is.

Szóval a mai napig nem tudom magamtól ezt megvonni...hm a finom meleg friss fehér kenyér :D na van egy pár pékség itt a közelben :D túróstáska,ökörszem :) na éhes is lettem :D


csak azt tudom mondani hogy most nem szabad ezzel foglalkozni,mert sok esetben ezért jön a depi...próbáljatok a babára koncentrálni és egy kicsit nem nézni magatok :S jó,nekem is ezt mondták és mondtam is hogy köszi... nem megy könnyen. És hiába fogytam le,megváltozott az arcom is terhesség-szülés után,más vagyok és olyan nő sosem leszek,mint voltam a gyerek előtt...:) de már régóta barátkozom a gondolattal és nem érdekel,csak mert tiszta stria vagyok felvettem a strandra a 2részest :) ilyenkor sokat számít egy szerető férj,aki támogat és még ha nem is úgy érzed,neki akkor is tetszel :)

Na meg az a nehéz szerintem sokszor,hogy egy határozott,pörgő karakán nőből Anya lesz és otthon találja magát a 4fal között márhogy néz ki és arra sincs ideje hogy este lezuhanyozzon,mert olyan hulla fáradt :D -ez voltam 4hós koráig fiamnak :P

Aztán elmúlt a hasfájás csak ritkán jött elő,cumizni kezdett és kevesebbet sírt és kezdtem talpra állni :) Eleinte meg kell tanulni lemondani magunkról (persze vannak esetek mikor 4hetesen átalussza az éjjeleket és 3óránként eszik...nekem óránként csüngött a cicimen :D és éjjel 2óránként 2órát volt fent :S)


na bocsi,kissé már elkanyarodtam :D

Szép napot nektek

Jó babázást :D élvezzétek míg ott marad ahová teszitek (nagyjából) :D:D:D

30. kovan (válaszként erre: 25. - @IviBaba@)
2010. aug. 12. 22:00
Ja és köszi,hogy próbálsz segíteni:-)
29. kovan (válaszként erre: 25. - @IviBaba@)
2010. aug. 12. 21:58

Emelgetem én csak a DKV-n-ennyi a külömbség:-)).Igen utána jön ,mint ahogy írtad-már benne vagyok -csak tudod így sokkal nehezebben megy le:-(.

Képzeld nekem a péksütik, kenyerek "csináltak" tejet meg ha degeszre ettem magam.Ehettem én salátát,abból egy talicskányi sem volt elég:-).Persze így nem is csoda a hízás,de tényleg kevesebb volt a tej ha hanyagolni próbáltam a kaját:-( vagy ha egy kicsit intenzívebben mertem mozogni-nem a sétára gondolok.Na de előre fogyiznom kell....

28. kovan (válaszként erre: 23. - Xti_)
2010. aug. 12. 21:51

Egyébként én is szépen "lefogytam" terhesség alatt ,illetve alig híztam mint Te .Azután jött a szoptatás:-OOO...a feketeleves:-(.

Igen majd ha befejeződik a szopcsi akkor tudsz fogyózni,nehezebb lesz ,de kitartás:-)

2010. aug. 12. 20:29
Hagyományos felüléstől ilyenkor csak még jobban széthúzódnak a hasizmok, szerintem próbálkozz a cicatartással, és amikor domborítasz jól húzd be a hasad, ez edzi a keresztirányú hasizmokat, amik a has laposságáért felelősek és terhesség után is lehet csinálni, nem megerőltető. Másik gyakorlat, hasonfekvésben felemeled egyszerre mindkét karodat messzire nyújtva és mindkét lábadat nyújtva messzire. Ez az alsóhátra jó, mindkét gyakorlat hozzájárul, hogy laposabb legyen a has, addig amíg a hagyományos haspréseket nem csinálhatod. Ezenkívül ajánlom még a háton fekve levegőben biciklizés, de vigyázz, hogy ne erőltesd nagyon :)
26. @IviBaba@ (válaszként erre: 21. - Xti_)
2010. aug. 12. 20:18

igen 1kiló de ez termelődik -mármint a tejci :)

Mindegy,azért majd ha 9-10hós lesz a picid lehet már addigra fogyni fogsz :)

25. @IviBaba@ (válaszként erre: 22. - Kovan)
2010. aug. 12. 20:17

igen,ezért hangsúlyozom hogy szoptatás előtt muszáj rendesen kajálni!!

Hát,igen itt jön az tényleg hogy mindenki másmilyen. Ha nem megy szopi alatt le,akkor utána majd lehet tornázni! :) meg diétázni. Jobb ötletem nincs.

De az is tuti hogy a babakocsi emelgetés szépen karban tartja a testet :)

24. @IviBaba@ (válaszként erre: 20. - 000Évi000)
2010. aug. 12. 20:15

oh,akkor még meg se moccant semmi :D ahogy hízott a fiam és egyre többet fogtam :P na meg az éjjel 2-3szori szopi te is érzed hogy szopi után éhes vagy?

Tényleg türelem kell,én is kivoltam 86kilós voltam szüléskor és nekem átlagom 55kg 162centi...szerinted? mint egy bálna akkora voltam...igaz 61ről indult a terhességem.

Szóval nyugi,meg fog mozdulni,csak figyelj azért az édességekre oda,azt nem ettem mert Ruben a csokitól iszonyat hasfájós volt. Csak víz ment,semmi cukros üdítő és rendesen napi 5ször ettem :) na nem túl sokat,normálisan főzeléket,husokat,salátát

Azért azt is hozzáteszem hogy ez nagyon nagyon függ az alkatodtól...mindenki máshogy műkszik :)

23. xti_ (válaszként erre: 22. - Kovan)
2010. aug. 12. 14:05
pont így vagyok én is,a rengeteg mozgás (ha nem hordozgatom a babát, akkor babakocsival tologatom, egész nap talpon vagyok) semmit nem segít, de diétázni sem tudok a tej miatt.
22. kovan (válaszként erre: 19. - @IviBaba@)
2010. aug. 12. 13:59

Képzeld én is híztam,pedig mozgok stb..Nincs hormonilag baj ,sajna van olyan kategória akinek még így sem jön el az áhított fogyás:-((.

Ha nem ettem annyit a tejem bánta-kevesebb volt:-((

21. xti_ (válaszként erre: 19. - @IviBaba@)
2010. aug. 12. 13:46
lehet, hogy van valami,mert hogy híztam (hízom), az tuti. pedig a baba rendesen eszik, legalább 1 litert - ami -1 kg - minden nap.
20. 000Évi000 (válaszként erre: 19. - @IviBaba@)
2010. aug. 12. 13:33
szia, azt szeretném kérdezni, nálad mikor indult be a fogyás? ill a hasad mikorra ment lejjebb? Én hat hete szültem, de a mérleg nyelve odaragadt a 76-ra:(
19. @IviBaba@ (válaszként erre: 18. - Xti_)
2010. aug. 12. 13:06
szoptatás alatt híztál? uh érdekes...minden rendben van hormonbelileg nálad? mert átlagban fogynak én is 21kilót 3-4hó alatt szoptatással...
18. xti_ (válaszként erre: 17. - Wanda8)
2010. aug. 11. 01:09

én 8 kilót szedtem fel a terhesség alatt, mind le is ment, mire hazajöttünk a kórházból. a szoptatás alatt viszont híztam 20 kilót : (

a hasam katasztrófa. már alig látszott a szülés után 1-2 héttel, most meg olyan, mintha megint terhes lennék...

szóval én is várom az infókat erről a témáról.

17. wanda8
2010. aug. 10. 22:08
A szoptatás alatt rólam lement a felesleg.Úgy hogy szoptass és figyeld az eredményt!!!
2010. aug. 10. 21:52
a kulcsszó TÜRELEM :)
15. @IviBaba@ (válaszként erre: 11. - Vaczila)
2010. aug. 10. 21:51
Igen,oda kell figyelni mit eszik az ember,mert a szoptatás energialeadással jár és emelett az hogy fent vagy a gyerekkel sokat éjszaka is,bizony ha nem eszel minimum 5ször hamar kidőlsz! Kell az energiadús változatos étrend egy szoptató anyucinak! Főleg hogy szoptatás alatt már sok kaját nem is ehet,ami szelet csinál a bébinek mint pl bab vagy borsó főzelék ill.leves...nekem pl a rendes csokoládé volt ami nagyon fáj a kisfiamnak...attól ordított rendesen esténként 4hós koráig :S pedig sokan erre nem gondolnak!!
2010. aug. 10. 21:48

Nem szorítottam le a hasam de nem is görcsölltem ezen a témán, 21kiló ment le csak szoptatással!! aztán meg hogy bkv-ztam minden nap és babakocsit emelgettem már 58kiló vagyok, 61el kezdtem terhességem...szóval csak azt tudom mondani MOZGÁS!! És nem eszek 6 fél7után csak ha kivagyok merülve nagyon,mert kell az anyucinak az energia!!

Semmi diéta,szeretek enni :) Igaz nem sok csoki fordul meg a kezemben,inkább sütöm a sütiket de azt is ritkán :D

13. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 12. - Zselice)
2009. nov. 4. 10:58
Bizony:) A teljes tej sokkal jobb.A tipegőknek is azt lehet inni forralva egyéves kor után, vagy ha azt nem tudjuk beszerezni, akkor 2.8-asat kell venni.A zsírszegény tejet nem ajánlott kisgyereknek adni.Szopiztatás alatt viszont ügyelni kell a tejivásra, napi max fél liter tejet lehet inni a szoptatós kismamának.A többi tejtermékre ez nem vonatkozik, csak a tejjel kell vigyázni.
2009. nov. 4. 08:14
Nem tudom, miért emeli ki mindenki mostanában a sovány tej előnyeit. Pont a tejzsírban van egy csomó ZSÍRBAN OLDÓDÓ vitamin, amit, ha sovány tejet iszol, nem tudsz bevinni. Sokkal több előnye van a teljes tejnek, mint a soványnak. Nem a tejben lévő zsírtól fogunk elhízni :):)
2009. nov. 4. 07:05
Fogyókúráznod nem szabad, de arra megpróbálhatsz odafigyelni, hogy mikor, mit, mennyit eszel. Elsősorban zsírszegény húsokat, tk tésztákat és kenyereket, sok zöldséget, gyümölcsöt, zsírszegény tejtermékeket. Azért valami nem megerűltető mozgás biztos hogy nem ért, pl walk erobik, vagy séta.
2009. nov. 3. 19:59
Felülést a gyermekágy alatt nem szabad csinálni, ez hat hét.Utána már lehet egy keveset, de ne túl sokat, mert a gyenge hasizom miatt a nyomás lefelé préseli a belsőszerveket, ez pedig sérülésveszélyes.A szülés után az alak egy év alatt alakul vissza az eredeti állapotra, addig maradnak nagyjából a terhesség alatt megváltozott arányok.A szopiztatás alatt tilos a fogyókúra, de nem tilos a diéta, sőt ajánlott:) Az egészséges étrend nagyban befolyásolja a tejelválasztást, sok zöldség, sok gyümölcs stb.Kizárni élelmiszercsoportot tilos.A atkins, és hasonló trendi fogyókúrák emiatt kerülendők:) Nyugi el fog tűnni az a pocak:)Eleinte még attól is erősödik ha simán gyalogolsz, aztán ott a babó akit emelgetsz, ez is fejleszti a hasizmot, felülést ráérsz akkor csinálni, ha már tényleg úgy érzed menni fog:)
2009. nov. 3. 19:39

Felülésekkel.

Gondolom fogyizni szoptatás miatt nem tudsz. (?)

Én 2 hónapja szültem, én sem szorítottam le.

Nekem cifrázza a szitut, hogy császároztak, és a hasizmom felvágták. Ezért egy darab felülést sem tudtam az elején csinálni, de szép fokozatosan bele lehet jönni! Csak kitartónak kell lenni!

2009. nov. 3. 19:06
Megmondtam:)) De csak mert komoly tapasztalatom van benne:)))
2009. nov. 3. 19:05

Tudásbázis - Hogyan adjam le a hasam szules utan nem szoritotam le de fogyokurazni sem tudok mit tehetnek hogy lemenjen? -> ez a cím, a végére keveredett


Sajna ötletem nincs. :(

6. 8fe4afaa5f (válaszként erre: 5. - Bogyobaba)
2009. nov. 3. 19:05
Tenyleg...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook