Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudna valaki a varicellával kapcsolatban válaszolni? fórum

Tudna valaki a varicellával kapcsolatban válaszolni? (tudásbázis kérdés)


12. hanna_hanna (válaszként erre: 9. - Arika)
2009. okt. 26. 14:42
Kedves Arika! Az oltási varicella nem fertőz. :)
11. daroki (válaszként erre: 2. - MoncsiMama)
2008. dec. 17. 20:12

Szia!


Mi pont most vagyunk bárányhimlősek,én nem adattam be neki az oltást.

Mi mentholos hintőport használunk,a rázókeveréket régen alkalmazták,de ma már elavult módszer,mert a pörköket a bőrhöz ragasztja és a kórokozó szaporodik alatta.Én kaptam egy ilyen általános tudnivalót a bárányhimlőről,már a fiaimnak is a hintőpor vált be.

2008. dec. 17. 19:55

köszönöm a válaszotokat!

sokat segitettetek!


Közösségbe voltunk,játszóházba..jó pár gyerekkel taliztunk,de itt mindenki kap ellene oltást szóval...talán senkinek nem lesz baja!

9. Arika (válaszként erre: 2. - MoncsiMama)
2008. dec. 16. 19:50

Szia!



leírásod alapján tipikus varicellas- kiütés.


De az oltás az legyengített vírust tartalmaz, szóval ez teljesen természetes.

Az a lényeg: hogy az oltás kapcsán megfertőzik a vírussal, de mivel az legyengített ..stb, az kevésbé erős tüneteket okoz, és sokkal gyorsabban le is zajlik.

Viszont ennek cserébe, védetté válik a kórokozóval szemben!!! (97%-ban!!)


nincs vele teendőd, ha nagyon vakarózik akkor érdemes a gyógyszertárba venni, rázókeveréket és azzal bekenni.

De egyébként ez gyorsan elmulik , csak kicsit "idegesítő" főleg az anyukák részéről.


Viszont azt tudd, ha voltatok közösségbe, akkor ő most fertőzőnek tekintendő , és ha esetleg találkozott legyengült immunrendszerű gyerekkel (beteg, náthás, stb...), akkor jó értesíteni a szüleiket hogy figyeljék, mert ebben az esetben ők is elkaphatják, ha nem voltak oltva.


JObbulást nektek!!!;)

8. SF
2008. dec. 16. 19:38
Mi az, hogy nem foglalkoznak vele? Akkor miért vannak ott? Igenis mutasd meg, mert az oltástól kijöhetett pár himlő.
2008. dec. 16. 19:24

A bárányhimlő jött ki rajta biztos.

Az oltásnak az a lényege, hogy bár a gyerek produkálja a himlő tüneteit, nem olyan mértékben, mint ha nem kapott volna oltást!

Nem lesznek rajta testszerte kiütések, nem viszkednek annyira, és láza sem lesz tőle!

Megéri beadatni!

6. frutty (válaszként erre: 5. - MoncsiMama)
2008. dec. 16. 19:16

de,ragaszkodjál,hogy nézze meg!

vidd,magadal a férjedet vagy valamelyik,nagyszűlöt.

5. MoncsiMama (válaszként erre: 3. - Frutty)
2008. dec. 16. 19:13

sajna nem foglalkoznak itt ilyennel,de szerintem azért is erőszakoskodok ,hogy nézzék meg!

Köszike!

2008. dec. 16. 19:13
Lehet az oltástól,de mutasd meg dokinak
2008. dec. 16. 19:12

mutasd,meg a védőnőnek,vagy az orvosotoknak.

nem,árt ha megbeszéled és,a félelmed is ellmulik.

2008. dec. 16. 19:07

sziasztok!


Kisfiam kb két hete kapta meg a varicella/bárányhimlő elleni oltást.

Pár napja a jobb lábán találtam egy piros pöttyöt, aminek a közepe másnapra sárgás szinű lett, de már múlóban van. Tegnap megint észrevettem egyet, az mára uolyan, mint az előző és láthatóan viszket is neki. Ez lehet az oltás miatt?

Kell emiatt aggódnom?

LEhet,hogy bárányhimlő jeleit produkálja?


A válaszokat előre is köszönöm!

2008. dec. 16. 19:06
Tudna vki a varicellával kapcsolatban válaszolni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook