Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Albérlők laknak a lakásunkban. Tudnátok válaszolni ezzel kapcsolatban egy kérdésre? fórum

Albérlők laknak a lakásunkban. Tudnátok válaszolni ezzel kapcsolatban egy kérdésre? (tudásbázis kérdés)


2011. jún. 13. 10:52
A napokban jártam végig a szolgáltatókat,mindenhol,csak a tartozás kiegyenlítése után írták át az új fogyasztó nevére az órákat.
2011. jún. 13. 10:44

Mink semmit nem irattunk át az albérlők nevére.Mi úgy csináljuk, hogy minden héten 3 szor felmegyünk őket ellenőrizni(ez benne is van a szerződésben)És havonta 1 szer mikor össze gyűlik a csekk elmegyünk és befizetjük így biztos nem lesz elmaradt számla.Mikor nyáron haza utaznak a srácok akkor az utolsó napon együtt körbe járjuk a szolgáltatókat és megnézzük van e tartozás és úgy mennek el.

Ja és, hogy nyáron 2 hónapra ne ingyen álljon a lakás nekik Szeptemberig újra így 1 hóna alap rezsit ők fizetnek 1 hónapot mi.

Így kell csinálni mert különben a fejünkre nőnének:))

24. Dina68
2011. máj. 31. 10:53
Mindent át kell iratni!Kábeltévét is saját névre kössön.
23. Dina68
2011. máj. 31. 10:52
feltétlen!Az előző albérlőnk vagy 150000Ft rezsihátralékot hagyott.rendőrségi feljelentés,egyebek,még jó,hogy volt bérleti szerződés, a Gázművek rendesek voltak,ráverték a tartozást,hiába volt az én nevemen az óra.De az Elmű meg a többi cég nem:(
2011. máj. 31. 09:34

Egy ház kiadása előtt állok.

Érdemes átíratni az órákat, vagy nem?

21. Suzy11
2011. ápr. 5. 12:06
Köszi Daniela! Csak most értem rá benézni ! Egyre inkább úgy érzem, hogy ki vagyok szolgáltatva az albérlők kénye kedvének! A jelenlegi helyzetben nem adhatom el a lakást, mert jelzálog van rajta és nem kapok érte annyit, hogy a hitelt kifizessem. Kiadom, hogy a törlesztőrészletet fedezze az albérlet, de mindig rácseszek az albérlővel, mert átvág! Kivagyok! Na megyek gályázni!
20. b4c06bc553 (válaszként erre: 19. - Suzy11)
2011. márc. 30. 20:02

Ha ügyvédhez mész, akkor polgári peres eljárással tudják behajtani. A per a papírok beadásától számítva kb. 3-5 év múlva kezdődik, mert nagyon sok a dolga a bíróságoknak.

A másik ötletedre nem tudok mit írni, mert kitiltanak. :)

19. Suzy11
2011. márc. 30. 14:47
Sziasztok! Segítsetek! Az albérlő majd 50.00.- ft-os tartozást hagyott a Digitv-nél.Hozzájárultam a bekötéshez. A szolgáltató azt mondta,hogy ezzel kezességet is vállaltam.Mit lehet ilyenkor tenni.Az albérlő elérhetetlen. A telefont nem veszi fel. A Facebookon fenn van, ott hagytam neki üzenetet.Hova menjek ? Ügyvédhez, vagy verőlegényekhez? Köszönettel!
18. HLivia (válaszként erre: 14. - Mkjudit)
2011. márc. 2. 17:17
eon
2011. márc. 2. 15:18
Köszönöm mindenkinek! Arra esetleg tudtok válaszolni,hogy mégis mennyi ideig nem kapcsolják ki a gázt ha nem fizetnek. Az áramszolgáltató pl. 90 napos nem fizetés után kikapcsolja az áramot.
2011. márc. 2. 11:40
Be kell jelenteniük a gázszolgáltatónak, hogy kiköltöznek, meg kell adniuk a gázóra állását és küldik nekik a számlát, amit be kell fizetniük, vagy levonják.
15. farah
2011. márc. 2. 09:39
Nekünk átírták tartozással. Albérlők tartoztak, de akkor még az én nevemen volt. Aztán megvették a házat, átiratták a nevükre. Onnantól fizetik is gondolom, de a felhalmozott 250 ezret nekem kellett kifizetni. A szolgáltató 2 hetente küldte a levelet, hogy kikapcsolja, de nem tette, kirakni meg nem tudtuk őket (kisbaba stb.) Most megyünk a bíróságra.
14. mkjudit (válaszként erre: 13. - HLivia)
2011. márc. 2. 08:36
Melyik szolgáltatónál vagytok?
13. HLivia (válaszként erre: 12. - Vikucka)
2011. márc. 1. 19:59

akkor ez függ szolgáltatótól is.

Nekem visszaírták nevemre úgy az órákat, hogy a brlőnek volt tartozása. Beírtuk az aktuális mérőállást, és ők a megadott címre megkapták a sszámlát, az órák pedig a nevünkön voltak

12. vikucka (válaszként erre: 2. - Mkjudit)
2011. márc. 1. 18:42
Ha ők tartoznak, akkor nem irják a nevükre. amikor kitöltitek a papirt (fogyasztóváltásról), akkor be kell irni az utolsó óraállást. A régi lakó megadja a cimét, hogy hova tudják neki küldeni a végszámlát. Ha azt kifizette, akkor irják a nevedre az órát, ha nem, akkor addig nem. Nálunk volt egy félreértés, én voltam az albérlő, fent maradt 5ezer forint tartozás és nem irták az új fogyasztó nevére az órát addig, mig én azt ki nem fizettem.
2011. márc. 1. 18:41
Egyik ismerősünk vett egy lakást. 10 évig albérlők voltak, utóbbi időben nem fizettek bérleti díjat, közüzemit. 300 ezer forintnyi tartozásuk volt. Az vevővel a tulaj végigjárta a szolgáltatókat, kifizette mindenütt a pénzt, és így írták át az órát az új tulaj nevére. A szolgáltató bevasal az utolsó fillérig mindent.
2011. márc. 1. 18:28

A jogifórumon olvastam egy horroresetet, ahol egy elég nagy családi házban a bérlők vagy félmillió közüzemi tartozást halmoztak fel, erre a gázművek elzárta a gázt, magyarán nem volt fűtés a házban, és nem bírták újra kiadni, bár a tartozó bérlőket már sikerült kirakni. A gázművek elzárkózott az új óra felszerelésétől, amíg a tartozás nincs kiegyenlítve.


Éppen ezért a jogászok azt tanácsolták, hogy nem ajánlatos a mérőórákat átiratni a bérlőre, hanem a közüzemi csekkeket a tulajdonosnak kell megkapni, majd továbbítani a bérlő felé. Amennyiben a bérlő akár egy számlát is nem fizet időben, a szolgáltatás felfüggesztését lehet kérni. Ebben az esetben ha nem sikerül 30 napon belül kiegyenlíttetni a bérlővel a közüzemi tartozást, jogalap születik a felmondásra és a kaució szabadon felhasználható a számlák kiegyenlítésére. A bérlő meg nem fog sokáig ott maradni akarni víz meg áram meg fűtés nélkül.

2011. márc. 1. 18:13

vagy= van..bocs..

Ti megkérjetek egy új órát.

2011. márc. 1. 18:11

Nagyon egyszerű. Szereltesd le a gázórát,ezt megteheted, mivel a te lakásod. A tartozást nem neked kell kifizetni,mert nem a te neveden vagy.

Azért tudom,mert épp a napokban hallottam egy igen hasonló esetet.

2011. márc. 1. 18:10
át lehet íratni és a tartozást rajtuk hajtják be, mi is ebben a helyzetben voltunk
2011. márc. 1. 18:09
Nem lehet átíratni ,vagy te kifizeted az ő tartozásukat.
5. evcsuh (válaszként erre: 2. - Mkjudit)
2011. márc. 1. 18:07
Én úgy tudom amig tartozásukat nem rendezik,nem lehet áttíratni az órát.
4. Bichi (válaszként erre: 2. - Mkjudit)
2011. márc. 1. 18:06
Amíg tartozás van nem írják vissza a nevetekre...
2011. márc. 1. 18:05
És?
2011. márc. 1. 18:05
Mivel a gázórát a nevükre vették ezért ők kapják a számlát.Most ki akarnak költözni,de ha van gáztartozásuk,akkor a gázszolgáltató nekünk visszaírja a nevünkre,vagy tőlünk fogja követelni az albérlők tartozását?
2011. márc. 1. 18:03
Albérlők laknak a lakásunkban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook