Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tudjuk, hogy elrontjuk, és mindig csapdába esünk, de újrakezdjük fórum

Tudjuk, hogy elrontjuk, és mindig csapdába esünk, de újrakezdjük (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tudjuk, hogy elrontjuk, és mindig csapdába esünk, de újrakezdjük

1 2
16. Szeszipuszi (válaszként erre: 15. - Binky)
2010. máj. 27. 11:21

Igen, tudom. :) Bevallom, a nasi mostanában leginkább tökmag. Szénhidráttartalma szinte 0, mivel pörkölt, kevésbé olajos. És ahogy észrevettem, emellett továbbra is fogyok.

Mivel "találkoztunk" már a flavinos fogyikapszulás oldalon is, megsúgom: épp az előbb hívott a futár. Mindjárt megjön a kapszulám. Annyira bízom benne, hogy segít a fogyásban.

15. Binky (válaszként erre: 11. - Szeszipuszi)
2010. máj. 27. 10:49
Nem is kell lemondanod az esti nasiról. Mindenhol azt olvastam, hogy aki diétázni akar, az rendszeresen pl. 6 vagy akár már 4 után nem eszik...most elkezdtem egy-két könyvet böngészni, és érdekesmód ott a vacsi sokszor a legkiadósabb...csak annyi a különbség, hogy minél több legyen benne a fehérje, és minél kevesebb a szénhidrát, tehát husi, tojás, tejtermék estére; gyümölcs, tészta napközben.
2010. máj. 27. 10:38
Gratulálok a cikkedhez és nagyon örülök, hogy végre az én korosztályomból is ír valaki a témáról.
2010. máj. 27. 10:06

HELKAT,

nekem az tetszik a cikkedben, h felhívod a figyelmet az alacsony kalóriás "diéták" következményeire.

nagyon sokan nincsenek tisztában ezekkel...

12. Szeszipuszi (válaszként erre: 1. - C079b9184b)
2010. máj. 27. 09:48

Én szurkolok Neked! Már az is nagy eredmény - szerintem -, hogy napi négy szuriról le tudtál állni. Sajnos több cukorbeteg is van a környezetemben és tudom, hogy még nem rég is az volt az általános álláspont, hogy aki egyszer inzulinos lett, az élete végéig az is marad. Hidd el, nagy szó, hogy diétával és gyógyszerrel sikerült beállítani a cukrodat. Nem is értem néhányak szemében ez miért nem életmódváltás? Mert szerintem igenis az.

A sport tényleg fontos és hasznos. Magamon tapasztalom. 1-2 éve időnként nekem is rendetlenkedik a hormonháztartásom, de mióta rendszeresen gyalogolok (munkába és haza, napi 2x35-40 perc, tempósan), azóta a ciklusom akár a svájci óra. De azt is tudom ám, hogy amint eljön az ősz, hűvös lesz és eső esik, a párom is visszaül a bicajról az autóba és nem lesz könnyű tartanom magam. Lehet, hogy nem is fog sikerülni. Ha meg már otthon vagyok, jön a házimunka, főzés, mosás, takarítás...és a legnagyobb ellenség: a lustaság. Csodálom azt, aki -20 fokban is elindul reggel futni, vagy este 9-kor még berak egy torna-dvd-t és lenyom egy edzést. Én nem vagyok ennyire elszánt. Nem voltam, nem is leszek, de attól nem vagyok rosszabb másoknál. Teszem, amit jó szívvel és kedvvel tehetek az egészségemért. De tudom, hogy így már sosem leszek 60 kg. Ez van.

2010. máj. 27. 09:35

Mondjátok! Nagy kérés volna, hogy mikor egy középkorú, többgyerekes anya épp a fogyással kapcsolatos tapasztalatairól vagy terveiről ír, ne ossza neki az ész néhány- korából és/vagy alkatából adódóan vékony - fiatal lányka???

Természetesen végzett és gyakorló dietetikusokra mindez nem vonatkozik. De szeretném majd látni azokat a gyermektelen fiatal lányokat 10-15 év múlva, akik most nagy elánnal kardoskodnak az életmódváltás mellett, de ugyanakkor fogyóznak az alig súlyukból. Arról már nem is beszélve, hogy okosakat mondani mindenki tud. Elméletben mindenki csodálatosan le tud(na) fogyni. Csakhogy az elmélet a gyakorlatban nem mindig működik. Nem hiszem, hogy én volnék az egyetlen, aki az egész napos egészséges táplálkozás után este nem mindig tud nemet mondani egy kis nassolásra. (csak halkan súgom meg, a publikus fogyinaplókat bárki olvashatja!) Szóval kérek mindenkit témaindító nevében is, hogy tapasztalat vagy jó tanács híján ne akarjon mindenki minden áron véleményt alkotni. Buzdítsuk inkább, tartsuk benne a lelket, ha elkeseredik! Nem hiszem, hogy bárkit is az motiválna egy ilyen cikk írásakor, hogy milyen jó is lesz mások ledorongoló, elkedvetlenítő hozzászólásait olvasni.

Tudom, mindenkinek joga leírni a véleményét. De nem hallottatok még arról, hogy nem mindig a kíméletlen véleménymondás a célravezető? Ki az, aki csak akkor érzi jól magát, ha odamondogathat vagy beolvashat másoknak. Ráadásul sokszor név és arc nélkül.

Ez egy nagyon jó kis csajos oldal. Ide a legtöbben barátkozni, véleményt cserélni jönnek. Kérek mindenkit, hogy csak úgy és csak azt írja le, amit egy jó barátnőjének is elmondana - vagy amit saját maga is jó szívvel olvasna.

10. Zsuan (válaszként erre: 1. - C079b9184b)
2010. máj. 27. 08:14

Szia!


Nagyon szoritok,hogy sikerüljön!


Zsu

9. Csipkerózsika (válaszként erre: 7. - Álomvirág1)
2010. máj. 27. 00:44

Márpedig szerintem is neked van igazad. Ha az ember valami olyasmit akar elérni, ami eddig sosem sikerült, akkor azért olyasmit kell tennie, amit eddig nem tett... Elég nyilvánvaló és logikus.

Én egyébként inkább Paul McKenna módszerét javasolnám a cikkíró számára, az valóban nem diéta, mégis segít fogyni és egészségesebben élni. Plusz renszeres sport.

8. Binky (válaszként erre: 7. - Álomvirág1)
2010. máj. 26. 21:49

Természetesen nem megbántani akartalak, de igencsak kevés ember van, aki nincs tisztában az életmódváltás fontosságával. Ezért állandóan ezt hangoztatni, számomra okoskodásnak tűnik...

(Arról nem is beszélve, hogy akitől legutoljára ezt hallottam, szintén egy diétával fogyott le, és azt nevezte el életmódváltásnak...Namármost minden nap sz@rt enni nem életmódváltás, hanem önkínzás. És diétásan főzni diétás recepteket, napi szinten mozogni soksok idő, míg megtanulja az ember. És valahogy jó sok plusz kilóval nincs hozzá kedve.)

7. Álomvirág1 (válaszként erre: 5. - Binky)
2010. máj. 26. 21:45

Unod, vagy nem unod, ez a véleményem, és talán engedély van rá, hogy ezt közzé tegyem...

Nyilván nem arról beszélek, hogy ha valaki egyszercsak rájön, hogy fognyi szeretne, annak egyből sikerül ezt az elcsépelt fogalmat véghez vinni, de itt nem erről van szó, hiszen már sok fogyókúrán túl van a hölgy, ezért bátorkodtam leírni azt, amit leírtam.

Természetesen én is drukkolok, hogy elérje a célját, és meg is tartsa azt, de véleményem szerint ismét rossz a kivitelezés módja. Ennyi.

6. Binky (válaszként erre: 4. - Pinki87)
2010. máj. 26. 21:29

Jaja:D

com-os, amúgy, ez így linknek minősül?:D

5. Binky (válaszként erre: 2. - Álomvirág1)
2010. máj. 26. 21:28

De unom már ezt a szöveget...mindenki tudja, hogy az életmódváltás a végső cél, de azért elég kevés embernek megy ez azonnali elhatározással. A legtöbbeknek kell a pozitív visszajelzés. Látod a hölgy is a könnyebb kiutat kereste korábban, tehát nem volt benne elég akaraterő(kedves cikkíró, ezt nem bántásból mondom, bennem sem anno), hogy azonnal az egészséges életmódra és az életmódváltásra koncentráljon.

Könnyű mondani, nehéz kivitelezni. Akiknek sikerült, azoknak gratulálok, nekem sok hiba kellett, míg eljutottam az életmódváltás(elcsépelt szó) gondolatához.

És szerintem ezzel a legtöbb ember így van, főleg akiken sok plusz kiló van.

2010. máj. 26. 21:26

csak sok sikert szeretnék kívánni!

blinky a házipatika oldalára gondolt sztem!én is használom,jó kis oldal!

2010. máj. 26. 21:23

Nagyon szurkolok!

Még egy valami:

egy bizonyos oldalon(linket nem írhatok) betegségenként kategorizálva receptek találhatóak, és ebben a kalóriát is megemlítik. Szerintem az is nagy segítség, ha tudod, hogy mit eszel és mennyit...

2010. máj. 26. 21:21

Gondolod, hogy egy a sok diéta után egy újabb diéta fogja meghozni a rég várt sikert?

Szerintem csak életmódváltással megy.

Mert a diéták véget érnek egyszer, és aztán a kilók jönnek szépen vissza.

2010. máj. 26. 21:08
Tudom, hogy miért nem sikerült eddig lefogynom, de mindig belesem a saját csapdámba, ezért rövid idő után feladtam…
Hosszú évek alatti fogyókúrák alatt sikerült jól elrontani az egészségemet és mégsem értem el sikereket, sőt állandó kudarcélmény lett a vége.

Ugrás a teljes írásra: Tudjuk, hogy elrontjuk, és mindig csapdába esünk, de újrakezdjük
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook