Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tudjuk, hogy elrontjuk, és mindig csapdába esünk, de újrakezdjük fórum

Tudjuk, hogy elrontjuk, és mindig csapdába esünk, de újrakezdjük (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tudjuk, hogy elrontjuk, és mindig csapdába esünk, de újrakezdjük

1 2
46. scara.bosco (válaszként erre: 34. - C079b9184b)
2010. jún. 1. 15:38
Nagyon szorítok neked. Ismerős a probléma. Csak egyetlen tanács. Ekkora súllyal semmiképpen ne fuss. Az ellipszis jó választás. Sőt, a szabadban futást később se nagyon javaslom, főleg, ha alapból nőiesebb az alkatod. 18 évesen persze egészen más a dolog. Pár éve sikerült a futással szétbarmolni a térdemet, ami ki is ütötte alólam a mozgás lehetőségét hosszú időre. Ezt nem éri meg.
45. c079b9184b (válaszként erre: 44. - Zena01)
2010. máj. 31. 16:58

Szia!


Sok sikert kívánok neked!


Üdv. Kati

44. zena01 (válaszként erre: 42. - C079b9184b)
2010. máj. 31. 10:17

Szia!


A saját módszeren évek óta dolgozom. Sajnos a mozgás lemarad. A naplódba beleolvasok.


Szép napot!

43. editta16 (válaszként erre: 35. - Szisz24)
2010. máj. 30. 14:19
nagyon ügyes vagy!!! csak ámulok ilyen fiatalon gratulálok !!
42. c079b9184b (válaszként erre: 41. - Zena01)
2010. máj. 30. 07:17

Szia!


Végre van valaki aki hasonló "cipőben" jár mint én!

Egyetértek veled ez egy ördögi kör, ezért szeretnék most már biztosra menni, csak olyan módszert fogok alkalmazni amivel a hétköznapokon is együtt lehet élni.

Úgy gondolom mindenkinek saját magának, egyénileg kellene kialakítani valamilyen, az ő életritmusához igazodó módszert. Ezen belül a legfontosabb a helyes étkezés és a rendszeres mozgás. Az ad hoc gyors fogyások tudjuk hova vezetnek!!

Olvass bele a naplómba, ott leírom a próbálkozásimat!


Üdv. Kati

41. zena01
2010. máj. 29. 12:25
Ismerős a helyzet. A sok fogyókúra eredményeként sikerül nekem is szépen meghízni. Lefogyni viszont nem tudok. Ördögi kör.
2010. máj. 28. 08:06

Szia!

Nagyon tetszett a cikked!

Nekem terhességi cukorbetegségem volt(túl sok at híztam az első 4 hónapban).Akkor szoktam rá(kénytelen kelletlen) a napi ötszöri étkezésre.Szerintem ez indította be 29 év után az addig szinte nem is működő:-) anyagcserémet.Nagyon drukkolok, hogy sikerüljön elérni amit szeretnél.

39. c079b9184b (válaszként erre: 35. - Szisz24)
2010. máj. 28. 07:02

Szia!

Köszi a biztatást! Gratulálok, nagyon ügyes vagy!

Most egyenlőre nem merek belevágni - 98 kg-val futásba, egyenlőre az marad az elipszis amíg le nem megy legalább 10-15 kg. A lányom is fut, ő 8-10 km szokott futni, az édesapja - a volt férjem maratonista.


Jó cél lehet nekem is a rövidebb táv elérése, köszi az ötletet.


Kati

38. Szisz24 (válaszként erre: 36. - Binky)
2010. máj. 27. 20:20
Köszi szépen!Biztos vagyok benne,hogy Neked is menni fog!:)
37. Csipkerózsika (válaszként erre: 34. - C079b9184b)
2010. máj. 27. 20:10
Elárulod melyik könyv az, amivel most próbálkozol?
36. Binky (válaszként erre: 35. - Szisz24)
2010. máj. 27. 19:24

Nagyon büszke vagyok rád!!

Tök ügyes vagy, nekem is az 58 a célom!!

2010. máj. 27. 19:16

Szia Helkat!

Nagyon megrázó a cikked.Ne add fel!Nem Veled van a baj hanem azokkal a módszerekkel amikkel próbálkoztál..

Leírom Neked az Én történtemet.19éves vagyok és 58kg:D

Na de ez nem volt mindíg így:(Sajnos a családban szinte mindenki kövér gondolhatod,hogy Én is ilyen géneket örököltem.17éves és 87kg voltam mikor elegem lett..

Elkezdtem futni(hozzáteszem előtte egy csomó,csak az étrenden alapuló fogyókúrát kipróbáltam sikertelenül).Szóval 2kmrel kezdtem és csak az volt a lényeg h ne álljak meg.Rohadtul nehéz volt az igaz de volt kitartásom(ahogy Neked is van)és bírtam!Szinte mindennap futottam este 7után.Ugyanazt ettem amit azelőtt,még csokit is megengedtem magamnak:PAnnyi kritérium azért volt,hogy 4kor ettem utoljára "szénhidrátos"kaját,hogy este bírjam a futást.Futás után ha megéheztem gyümölcsöt ettem és tejet ittam:D Körübelül egy hónap után megindult a fogyás..szépen lassan DE biztosan!Ahogy fogytam úgy egyre többet bírtam mozogni futni is.Ma már 7km-t tudok lefutni egyhuzamban:DAz anyagcserém teljesen átalakult-->nem kell attól tartanom hogy több jön vissza vagy hogy egyátalán visszajön valami.Megszenvedtem ezért a minusz 30kg-ért de MEGÉRTE!Fantasztikus az amin keresztül mentem,3x cseréltem ruhatárat:D Nem azért írtam le ezt Neked hogy dicsekedjek vele,hanem hogy erőt adjon!Remélem tudtam segíteni abban,hogy végre megtaláld a sikeres és tartós fogyáshoz a kulcsot!Nagyon sok sikert és kitartást kívánok Neked!Szilvi

2010. máj. 27. 17:12

Szép napot mindenkinek!


Köszönöm a hozzászólásokat a cikkemhez és köszönöm a jeleket is amiket kaptam!


Ennek a cikknek a megírásával az volt a célom, hogy felhívjam a figyelmet arra, hogy mások ne kövessék azokat a hibákat amelyeket én az elmúlt 30 évben elkövettem!


A sok-sok kudarc után át kellet gondolnom, hogy mit is akarok tulajdonképpen, majd amikor ez már tisztázódott - természetesen magammal kellett tisztázni a helyzetet - akkor keresnem kellett egy célt ami megfelelő motivációt ad a változtatáshoz. Ez is meg van!


Nem egyszerű!


Rátaláltam egy könyvre ami úgy látom most segít! ( Kb. 12 fogyással kapcsolatos könyvem van )A cikk megírása óta másként étkezek és naponta 30 percet lenyomok az elipszis trénerrel.


3 kg-val 3 centivel ( has ) lettem kisebb!!

Ez persze még nem fogyás csak egy kis vízveszteség, de már mínusz!


Most úgy érzem , nem is érzem hiszem, hogy sikerülni fog!

Azt nem szabad, hogy egyszerre gyökeresen mindent megváltoztassunk! Megvonjunk mindent ételt amit eddig ettünk és vadul el kezdjünk mozogni, főleg akkor ha 2-3 éve semmit nem mozogtunk!


Várom a válaszotokat, írjon az is visszaeső, vitassuk meg, hol lehet a hiba, miért nem jött össze eddig!


Üdv. Kati

2010. máj. 27. 16:08
:D Vezessük be mi is.
32. Binky (válaszként erre: 31. - Csipkerózsika)
2010. máj. 27. 14:57

Bátyám fogyókúrás szabálya:

1) Éjfélig bármit ehetsz.

2) Éjfél után csak körömpörköltet. Ha nincs körömpörkölt, akkor bármit ehetsz.


:D

31. Csipkerózsika (válaszként erre: 30. - Binky)
2010. máj. 27. 14:51
Ez így van. Azért is nem írtam erről semmit, én sem tartottam sosem. De azért egy nagy adag babgulyást már nem vágok be este. :D
30. Binky (válaszként erre: 28. - Csipkerózsika)
2010. máj. 27. 14:38

Szerintem óriási diétabuktató ez a nem eszek semmit 6 után szindróma...mert ahelyett, hogy az ember enne egy salátát vagy egy körtét nyolckor, inkább bezabál a dugisütiből éjfélkor:)

Mondjuk én 6-7 környékén vacsorázok, de ha megkívánom, én bizisten fogok enni vmit kilenckor...csak nem mindegy mit.

29. Binky (válaszként erre: 26. - Csipkerózsika)
2010. máj. 27. 14:36

Jaaaa:D

Szerinted a durumlisztes tésztából készült (nem husis) spagettik jók ebédre?

28. Csipkerózsika (válaszként erre: 24. - Binky)
2010. máj. 27. 14:36
Hogy mit mikor, ezzel kapcsolatban ellentmondásokba ütközbem. A kínaiak szerint este 6 után nem szabad a gyomrot terhelni. Míg máshol meg azt olvastam, hogy a szervezet a reggeli és délelőtti órákban méregtelenít, ezért akkor inkább csak gyümölcs. Szóval nem tudom...
2010. máj. 27. 14:31

Jaj, tegnap olvastam egy régi népi bölcsességet, amit még sosem hallottam, de érdekes:

"Mindenki a fogával ássa ki a sírját."

26. Csipkerózsika (válaszként erre: 24. - Binky)
2010. máj. 27. 14:30
Zöldbabos fasírt= hús helyett zöldbabból kevés tojással vagy inkább tojás nélkül készült fasírt. Nagyon finom és nem kakukk. Szénhidrát + keményítő.
25. winny
2010. máj. 27. 14:24

Szia

Gratulálok a diplomádhoz és minden anyagi jóhoz!

Számomra érthetetlen ez a "csapda" amiből nem tudsz kijönni még betegség árán sem.

Kívánok nyugodt napokat!

Az étkezés nem gond csak ha azzá tesszük!

24. Binky (válaszként erre: 23. - Csipkerózsika)
2010. máj. 27. 14:16

zöldbabos fasírt? az nem kakukktojás?

Amúgy köszi, gondolom olyan dél környékén lehet akkor az étrendbe illeszteni.

23. Csipkerózsika (válaszként erre: 22. - Binky)
2010. máj. 27. 14:10

Én különböző helyekről szedtem össze (McKenna, 90 napos, kínai jóga- és orvosi könyvek), de előfordulhat.

Rizst és kruplit, mivel keményítők, szintén keményítővel jó enni. Pl lecsóval, zöldbabos fasírttal, rántott karfiollal, főzelékkel, stb. + nyers zöldséggel korlátlanul. (De vigyázat, a gomba fehérje! Ezt én sem gondoltam volna amúgy...)

Egyébként ahogy az előttem szóló is mondta, fokozatosan lehet ehhez hozzászokni. Először mindenhez enni kell egy kis nyers salátát. Hogy ne legyen unalmas, lehet váltogatni zöldsaláta, paprika, paradicsom, uborka, hagyma, retek.

Aztán egyre inkább lecsökkenteni a hús mellett a krumpli-rizs-tészta-kenyéradagot, és megnövelni a salátát. A hatás nagyon hamar érezhető, főleg az emésztés javulásában. Nincs az a nehéz érzés evés után.

És a sok ivás nagyon-nagyon fontos!!! Én régebben napi 2-3 litert ittam. Amikor egy természetgyógyász erről mit sem tudva azt mondta nekem, hogy keveset iszom, napi legalább 1 literrel többet kéne, én teljesen felháborodtam. Még ennél is?! Aztán kipróbáltam. A legszembetűnőbb az volt, hogy kb. naponta 2x voltam csak éhes, akkor is alig kellett valami kaja. A bőröm pedig gyönyörű lett. Nagyon meglepett, hogy milyen borzasztó sok vízre, és kevés ételre van szüksége a testnek.

22. Binky (válaszként erre: 20. - Csipkerózsika)
2010. máj. 27. 13:51

Szia! Szerinted a krumplit/rizst mikor és mivel lehet enni?

Amúgy a Testkontroll c. könyvben én is hasonló dolgokat találtam.

2010. máj. 27. 13:33

Gratulálok! Szerintem a legfontosabb részét a diétának vagy életmódváltásnak (kinek hogy tetszik) már megtetted, az elhatározás! A komoly elhatározás beszélek. Én is tettem egy ilyen elhatározást és azóta tartom. Amúgy tapasztalatom szerint a kicsi változás a legjobb és fokozatosan lehet átállni egy nagyobbra (esetleg teljes) változásra. Pl. én el se tudtam képzelni rizs nélkül mondjuk egy húst, a diétám elején mindig raktam egy kanállal a husi és a saláta mellé, ma már csak a saláta van a tányéron "leszoktam" a rizsről. Nem lehet egyik napról a másikra egy teljesen új étkezési szokásra átállni. Kis lépéseket kell tenni, szerintem ez a legbiztosabb.

Drukkolok neked!

20. Csipkerózsika (válaszként erre: 19. - Szeszipuszi)
2010. máj. 27. 13:24

Én az étkezési szokásokról beszéltem, és az nem a mintaétrendet jelenti, és nem is annak a konkrét meghatározását, hogy hány darab hány kalóriás mit együnk és mikor. Hanem az étkezés módját, az ételek összeállítását, az étkezéssel kapcsolatos technikákat és szokásokat jelenti. Ezekről itt még nem nagyon beszélt senki, úgyhogy én most felsorolom őket, rövid magyarázattal együtt. (Nekem jópár könyvet ki kellett olvasnom hozzá, hogy rájöjjek, a hagyományos étkezési szokásaim közül miken és hogyan kéne változtatni.)

Már csak az egészség érdekében is érdemes kipróbálni. Én ezt ajánlanám a barátnőimnek is:


1. Ha éhséget érzel, először igyál. A két érzete könnyű összetéveszteni. Gyakran ivás helyett is eszünk.


2. Győződj meg róla, hogy valóban fizikai éhséget érezel-e, nem pedig valamilyen lelkiállapot nyugtalanít pl. fáradtság, düh, unalom.


3. CSAK akkor egyél, ha valóban éhes vagy.


4. Azt egyél, amit megkívánsz. A szervezet bölcs, tudja mire van szüksége. (És ebbe a szénhidrátok, cukrok is beletartoznak.)


5. Lassan egyél, alaposan megrágva a falatokat. A nyelvedet szorítsd a szájpadlásodhoz, így intenzíven érzed az ízeket, és hamarabb jóllaksz.


6. Azonnal hagyd abba az evést, ha kezdesz jóllakni. A legtöbben addig esznek, míg úgy nem érzik, hogy majd' kipukkadnak. Nyugodtan hagyd ott a felesleget a tányéron!


7. Gyümölcsöt és szénhidrátot (tészta, cukor) kizárólag éhgyomorra, az étkezés elején szabad enni. A gyümölcs a gyomorban várakozva megerjed, a szénhidrát pedig a leggyorsabban lebomló ételfajta, így jobb, ha semmi nem állja útját lefelé.


8. Minden, kivétel minden étel sokkal gyorsabban áthalad az emésztőrendszeren, ha nyers zöldséget, salátát fogyasztunk hozzá. A nyers saláta gyorsítja az anyagcserét. Míg egy hagyományos, kiadós pörkölt 3-5 napot tölt a testünkben, salátával együtt fogyasztva maximum 1-3 napot!


9. Szénhidrátot, keményítőt nem tanácsos fehérjével együtt fogyasztani, mivel különböző fajta enzimek bontják le őket, amelyek egymás hatását rontják.


10. Szénhidrátot ne fogyasszunk együtt savanyúsággal, mert a savanyúság közömbösíti a szénhidrát lebontásához szükséges anyagokat a gyomorban.


11. Mivel a gyomrunk rétegesen emészt, a legegészségesebb, ha a különböző ételfajtákból nem csipegetünk össze vissza, hanem teljesen különválasztjuk azokat. Tehát a tányérról először megesszük az egyik fajta ételt, majd ha elfogyott, utána jöhet a másik.


12. Az ételek ideális sorrendje az eltérő lebomlási idő miatt a következő:

-gyümölcs, az erjedése mérgező anyagokat szabadít fel, ezért ő az első

-szénhidrát, a leggyorsabban bomlik kb. 1 óra

-keményítő, közepes idő

-fehérje, a leghosszabb ideig emésztjük kb. 3 óra


13. A különböző ételfajták fogyasztása után a fenti időket nagyjából ki kell várni a következő étkezéssel, hogy ne terheljük túl a gyomrunkat. (Normál esetben ez természetes, mert addig nem is éhezünk meg újra.)


14. Étkezést követően közvetlenül ne nagyon igyunk, mert ez higítja az emésztőnedveneket, hideg vizet pedig egyáltalán ne, mert ez elősegíti a zsírok kicsapódását az ételből, ami nem tesz jót sem az emésztésnek, sem az érrendszerünknek.

19. Szeszipuszi (válaszként erre: 18. - Csipkerózsika)
2010. máj. 27. 12:36

Egyetértettél a 7. hozzászólással, ami a "mostani módszert" kifogásolta. Bevallom, én korábban még nem hallottam az inzulinszétválasztásos diétáról. Azt sem tudom, igazából tényleg ez-e a neve. De rákerestem itt, a hoxán és találtam egy fogyinaplót. Nem olvastam végig, az tény. De az első 5-6 bejegyzés alapján ez nem diéta, hanem egy program. Ha úgy tetszik, életmód. Akkor mi is a baj a cikkíró elhatározásával.

Oké, lehet itt is általánosságba szapulni a nullkalóriás diétákat. De ezt már a cikk is megtette. Akkor pedig a hozzászólások miért ne a buzdításról szóljanak?

Elméletben olyan nagyomn tudjuk, hogy mit és hogy kéne csinálni a tartós fogyáshoz, súlymegtartáshoz. Nem azzal van a baj. A kitartás, az elszántság, az akaraterő csappan meg idővel. Azt pedig könnyebb bíztatással és pozitív hozzáállással növelni, mint ledorongolással vagy kioktatással. Ha félreértettelek, bocsáss meg! Tényleg csak kérek mindenkit, hogy úgy segítsen, ahogy ő maga is szívesen fogadná a segítséget. Bíztatva, támogatva, erőt és hitet adva.

18. Csipkerózsika (válaszként erre: 11. - Szeszipuszi)
2010. máj. 27. 11:58

Szerintem te félreértetted a hozzászólásomat. Én nem ledorongolni akarok senkit. Nagyon is dícsérendő a témaindító lelkesedése és elhatározása, és az eddigi eredményei is. A kitartására továbbra is szüksége lesz.

Viszont a barátnőmnek is ugyanezt mondtam volna, hogy a módszerrel kapcsolatban kételyem van. És mondom ezt legfőképpen azért, mert a korom ellenére hormonzavarból kifolyólag egy alkalommal 20 kilótól szabadultam meg - 2,5 hónap alatt - , most (7 évvel később) pedig egy tizest dolgozok éppen lefelé (ugyanabból az okból), amiből már nem sok van. Tehát korántsem vagyok tapasztalatlan a témában.

És mivel sokat olvastam a diétákkal, táplálkozással kapcsolatosan, azért írtam, hogy nem nullkalóriás étrendekkel kell próbálkozni, meg önsanyargatással - mivel ezek nyilvánvalóan nem használnak -, hanem a jó étkezési szokásokat kell megtanulni.

17. Binky (válaszként erre: 16. - Szeszipuszi)
2010. máj. 27. 11:36

Na, kíváncsian várom:D

Írd le mindenképpen a tapasztalataidat.

A tökmag jó, én diákcsemegére fogom lecserélni a csokikat.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook