Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudja valaki, mi az, hogy horgászat? fórum

Tudja valaki, mi az, hogy horgászat? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2007. márc. 21. 19:30
Én sokszor elkísérem a páromat, olyan kellemes lágyan ringatózni a csónakban, ő fogja a nagy halacskákat, én pedig olvasóm a női magazinjaimat, vagy egy jó könyvet, viszek egy kis nasit, vagy éppen, amihez kedvem van. Nyáron például napozok mellette, az is nagyon szupi:))
2007. márc. 21. 18:32
Igen,én nagyon szeretnék,csak kevés időm van rá.
2007. márc. 21. 17:45
Horgászat egy nyugis tevékenység jó kikapcsolódás. Én egyszer mentem el kifogtam egy paptetűt és elég is volt ennyi. Mellesleg Hortobágyon nőttem fel.
34. Liza28
2007. márc. 21. 16:38
Nekem anyukám nagy horgász!!Gyerekkoromban sokat jártunk horgászni de utáltam nagyon.Valahogy unalmasnak találtam.De most Imádok menni anyával horgászni.Nagyon jól tudjuk magunkat érezni.CSak úgy sajnálom azt a hülye halat de amúgy meg úgy várom mégis hogy kapásom legyen.De utána megölni nincs szívem.Azt mindig anyu intézi,ha már nem él utána én boncolgatom de bántani nem bírom mig valaki ki nem nyiffantja:(((
2007. márc. 2. 06:53

Győrben a MARCAL-folyó partján,igaz vannak ott kertek is de ez minket nem zavar,mert így könnyebben jutunk ivóvízhez.Amúgy a környék is szép,ott van nem messze tőle a Rába is.Amúgy errefelé nagyon sok szép hely van a Duna mellett,na meg a Hanságban is.Amikor még gyerek voltam rengeteget kirándultunk arra a suliból meg Apukámmal.Ott van egy nagyon szép hely,Krisztinaberek.Van ott egy szép kis tó a közepén egy szigettel.Igaz már nagyon rég nem voltam ott,de úgy tudom csináltak egy panziót,meg lovardát is.Meg ami még nagyon szép hely az Fehértó/nem a Szeged melletti/talán a Kisbalatonhoz tudnám hasonlítani.

Talán dióhélyban ennyi.

Te merre élsz?Arra milyen szép helyek vannak?

priviben megírom az msn címemet,ha gondolod ott tudunk bővebben is beszélgetni.

puszillak

32. Boszi1 (válaszként erre: 29. - ZITA9770)
2007. febr. 28. 15:03
Helyileg hol van ez a tanyátok? Ha tudtok szép helyeket meséljetek nekem róla légyszi!!!!
31. Rika1
2007. febr. 26. 03:47
Igen tudom,de én nem tudok csöndben maradni,és lesni a vizet.:))
2007. febr. 25. 23:21

én azért várom,mert ilyenkor egy egész hétvégét pihenhetek :)

otthon :)

ember meg csak halásszon-vadásszon :))))

2007. febr. 25. 20:55

Szasztok.

Látom vagytok egypáran akik szeretnek horgászni,vagy a párjukkal elmenni a vízpartra.

Én személy szerint már nagyon várom hogy megkezdődjön a jó idő és én is tudjak menni vele,na meg a gyerekekkel.Az engedély már megvan csak a jó idő hiányzik.Nekünk olyan helyen van a tanyánk ahól lehet főzni meg sátorozni is.Sokszor ki szoktunk menni hétvégére sátorozni is.Halakból sincs hiány,sokszor nagyobbak akadnak a horogra mint a 4 éves Dániel fiam:)

Nagyon várom már:)))

28. Zsu76
2007. febr. 22. 16:40

Velünk szemben van a halastó kb. 10 perc gyalog. Időnként lemegyünk, pecázgatunk. (napijeggyel) A férjem rengeteg halat fog "kezdetleges" felszereléssel, az unokaöccse horgára alig-alig akad valami (pedig neki több tízezres a felszerelése) Az én horgomra is akad pár keszegecske. Lányunknak is vettünk botot, de ő sajnos hamar megunja, ilyenkor többször körbesétálom vele a tavat.

Férjem mindig leégeti a nap, mert ő nem mozog, csak mereven figyeli a kapásjelzőt vagy az úszót. Rövidgatyában csücsül, általában a lábszára felemás - az eleje piros, a vádlija hó fehér. Nagyon viccesen néz ki.

Hogy mi a jó benne???

Jó levegő, csend, nyugalom....

2007. febr. 22. 15:13

A horgászat az a tevékenység, amikor a család lemegy a vízpartra, mindenki elfoglalja magát valamivel, majd egy idő után a férjem acsarkodva csapkodja a botját a földhöz, mert:

1,Szemből fúj a szél és képtelen bedobni a szereléket.

2.Folyton leakad a fenekező készsége a hínárba és egyebekbe.

3,Megfogta élete nagy halát és elszakad a zsinor.

4,Bevágás után összegubancolódik a zsinor és nem tudja kibogozni.

5, A gyerek addig egyensúlyozott a parton amíg bele nem esett a vízbe.

6, A kutya meglátott valamit és a botjain átugrálva szalad utána. stb.

A lényeg: Kimegyünk a vízpartra és leereszti az egész héten felgyülemlett feszültséget.

(Azért szokott halat is fogni!)

26. Boszi1
2007. febr. 22. 13:12

A horgászat az amit mindig nagyon várunk.Ilyenkor télen szünetet tartunk, várjuk a jó időt.Van egy kedvenc helyünk ahova a szabadságunk alatt megyünk és persze hosszú hétvégeket is beiktatunk.

Képzeljetek el egy hatalmas tavat, rajta stég és azon faház.Tavaly nyáron rekord mennyiségü amurt fogtunk 1 nap alatt 6 db-ot.A ponty,kárász megszokott dolog,a harcsáról pedig most álmodozunk:))))

2007. jan. 19. 12:24
Persze!!! Az a világ legunalmasabb hobbija! Utálok kussban és egész nap egyhelyben űlni.
2007. jan. 18. 19:57
a fiam legujabb hobbija a horgászat!!Szerintem meg,a legdrágább:))Minden nap kitalál valamit,hogy most ilyen,meg olyan csalit kell venni,mert az a tuti!:))
23. yemand
2007. jan. 16. 15:06

a horgászat az a tevékenység ami mindenkinek az álma.

Csendesen üldögélsz a vízparton, várod a kaját, kis családod élvezi a természetet és ha értelme lett az ücsörgésnek hős leszel.

a szerencséseknek életforma, a többieknek várniuk kell addig, amíg megtanulnak a horgot kötni!!!

22. moki-kopi (válaszként erre: 16. - PBalázs-Julcsija)
2007. jan. 15. 12:44

Dehogy! a horgászat az amikor a horgászó fiú barátnője is lemegy a tóra és általában több halat fog a fiúnál :))))))))))))))


imádunk a párommal horgászni! télen-nyáron (én inkább télen nem, mert fázós vagyok) :)))))))))) a mi szerelmünk a Velencei-tó, de máshol is szívesen bedobjuk a cájgot. :))))

2006. júl. 30. 18:22

"ha nem szakad el a zsinór"

:))


ezt úgy hívják: beszakad a szerelés?

:)

20. 7e433abb8e (válaszként erre: 19. - 'szti)
2006. júl. 30. 18:21
Jó az is lehet :)
19. 'szti (válaszként erre: 18. - 7e433abb8e)
2006. júl. 30. 17:30
vagy horogra akadunk :-)))))))
2006. júl. 30. 17:10

Kedves Belmondo.

Tudjuk mi az a horgászat.

Be is szoktunk etetni. Általában nagy halakra utazunk.

17. 7e433abb8e (válaszként erre: 16. - PBalázs-Julcsija)
2006. júl. 30. 17:09

:)

ez jó, tetszik

2006. júl. 28. 19:57

A horgászat az, amikor egy férfi elmegy a tóra, vagy ey folyóhoz,de a lényeg, h víz közelébe!

Leül és közben a horgászbotját a vízbe lógatja.

Órákat tölt odakint, majd hazamegy.

Otthon a barátnőjének, feleségének elmeséli, h mekkora, de mekkora halat fogott volna, ha nem szakad el a zsinór. :) (Szerintem ez a horgászat.)

2006. júl. 16. 12:32
vakota zug. de ez a nagynénéméké,csak meghívtak oda nyaralni.
2006. júl. 16. 11:44
Hát, hogy is mondjam el!Mi Orosházáról szoktunk indulni, és gyomaendrődön túl szoktunk menni. Ott van a híd a hármas-körösnél, és utána még megyünk egy kicsit, és a 134-es táblánál lefordulunk a dög telepnél, aztán a végénél lefordulunk jobbra (végülis csak jobbra lehet menni:)), és felmegyünk a gátra, és ott gáton van nem messze. Ez régen volt így, de mivel ennyire rossz az út, ezért néha tovább szoktunk menni a nagylaposi csárdáig, és ott lefordulunk rögtön a gátra, de ez tovább tart jóval (kb. fél óra), mert a gát másik végén közelebb van a "hobbink":). tényleg nagyon jó lenne, ha megcsinálnák az utat, más baj nem lenne.tietek merre van?
2006. júl. 16. 11:31
a ti hobbitok merre van?
12. 0f7f8f506d (válaszként erre: 11. - E71af41436)
2006. júl. 16. 11:28
Igen, ezt én is hallottam, nagymamám mesélte, de aztán a szervező nem szólt semmit, hogy mikor lenne gyűlés, meg ilyesmi, hiszen mi is benne lettünk volna, még ki is töltöttünk ilyen kérdőívet, meg minden, de aztán semmi hírt nem mondtak.
2006. júl. 16. 10:33

A nagybátyám mesélte,hogy pár éve volt egy lelkes hobbitulajdonos,aki megszervezte az útjavítást. először a tulajdonosokat végigjárta szórólapozta felvázolta nagyvonalakban,hogy ez mennyibe kerül,és amikor már mindenki tudott mindent,akkor összehívott egy tulajdonosi gyűlés szerűt,amin elrendezhették volna a tulajdonosok az anyagi részt is. (20ezer froncsó/hobbi)arra a gyűlésre elmentek ketten. a nagybátyám meg a szervező.

szóval rossz az út igen,de úgy látom ,ott mindenki azt várja,hogy majd csoda történik. mi egy terepjáróval lettünk kivive,és még annak is nehéz volt a sok kátyun kievickélnie.

amúgy nagyon szép hely,rengeteg sárgarigó!!! van,és amúgy is az egész olyan nyugis. :)

10. 0f7f8f506d (válaszként erre: 9. - E71af41436)
2006. júl. 16. 10:05
milyen kicsi a világ:)))!És neked tetszik a környék. Nekem nagyon bejön, csak az a baj, hogyha eső van akkor nem lehet eljutni a nyaralóba horgászni:(, mert ugyanis nagyon rossz az út, ezért mostanában úgy döntöttek nagyszüleim, hogy eladják, de nem szeretném, még reménykedek, hogy meggondolják magukat.
2006. júl. 15. 20:48

Hát,nagyon tuti volt,igaz nagyjából csak 20 törpe meg némi dévér került a horogra. Az volt a fura,hogy éjjel fejjel ment a csónaknak a süllő,de nem akart horogra akadni. :(

És most olvasom,kedves csanita,mi pont ott nyaraltunk,a mi hobbink a Vakota zug-on van. Az is a Peresi-holtág. :)))

8. time (válaszként erre: 4. - E71af41436)
2006. júl. 15. 16:00
No, Pitzburg, miaza horgászat? Friss tapasztalatok?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook