Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Női horgászat fórum

Női horgászat (beszélgetős fórum)


11. libikóka (válaszként erre: 10. - Libikóka)
2021. aug. 5. 15:59

Megpróbálok leírni egy nagyon egyszerű fenekes szereléket.

Veszel 1 rövidebb gunbancgátló csövet(kb15cm),,,ezen van 1 kapocs ,,arra megy az ólom,vagy etetőkosár(30g)

Utána ütközőnek valami kis szelepgumi darab,vagy vannak ilyen kis lyukas gumi golyók.

Ezután egy kisebb nyolcas alakú kapocsot kötsz,,ennek a másik végébe pedig egy tegyél egy előkötött horgot,,,ez az egyszerűbb nem kell horgot kötni.Kész.

Bocsánat ha esetleg nem érthető ,,,de így azért nehéz:))ez egyszerű holmi:)

Ez egy csúszó szerelék tehát akadálytalanul veszi fel a hal nem érzi az ólom vagy kosár súlyát:))

10. libikóka (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 5. 07:28

Ítt sajna elég nehez elmondani hopgy rakj össze egy fenekest,,,de a sokféleség nem gond ,,,válassz ki egy számodra legegyszerűbbet,nézd meg a feederes végszerelékeket annál egyszerűbb nem sok van.

DE,,,ha bemész a horgászboltba és megkéred őket simán megcsinálják/megmutatják.

A fárasztásra rá kell érezni ,,ne is csodálkozz hogy elment a hal,,,nem baj sokszor előfordul.Annyit hogy csak akkor tekerj ha a hal engedi,,,ha nagyon húz akkor csak tartod(fék)figyeld hogy fárasztanak a többiek.A halak általában a part mellett fordulnak le ,,ha nagyon erösen tartod vagy tekered ,,,,nem hagyod sétálni akkor szakad.Nehéz ellenállni de NE akard egyszerre kicsörlőzni,,,,,,:))))))

Nehéz elmondani na,,,A snecikről és más halakról is,,,,keresni kell őket sok mindentől függ hol bandáznak de ez a nagyokra is áll. Egymás melett horgászók sem fognak egyformán.


Azért biztos ráéreztél a nagy halnál mekkora élmény ,,,keszegféléket fogtatok?

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - 2f9443a416)
2021. aug. 4. 20:56
Szia! A fenekező szettet pl. nem tudom megcsinálni, hiába nézem a netet...mind máshogy csinálja. Ezért nem fenekezünk. Aztán meg történt olyan is,hogy orsós bottal végre ráakadt egy (számunkra nagy) hal, de nem tudtuk kifogni, mert erősebb volt a hal és lehúzta a damilt és hiába tekertem... a part mentén leszakította a horgot és elment! Megint más: azt sem értem, hogy hogy lehet, hogy 3 méterrel odébb 18 db snecit fogtunk, amott meg egyet sem?!
8. libikóka (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 3. 10:44
Ja és még:))Mindenki elkezte ám valahogy egy bot mellett ülve néha szerencsétlenkedve,,de hát hozzátartozik,,,kérdezz bátran itt is vízparton is nem fognak félreérteni:))
7. libikóka (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 3. 10:32

A spicc jó gyakorlós:)) Ha akad egy-egy sügér netán jól megdolgozza azt is:))

Mi a gond az orsóssal?

2021. aug. 3. 10:30

Sziasztok! Köszönöm a kedves hozzászólásokat és a segítő szándékot!

Jelenleg a fiammal spiccbottal-csontival pecázunk, mert így van némi sikerélményünk (sneci).

Az orsós botunkat nem tudjuk használni...

5. 2f9443a416 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 2. 04:08

Szia, én is segítek ha gondolod, kérdezz bátran!!


Milyen szerelékkel kedvelsz / szeretnél horgászni?

4. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 2. 04:01
Hali:))Szívesen segítek ha tudok:)) Régóta horgászom, bojlis és rakós kivételével .Írhatsz privit is:)
2021. júl. 30. 18:06

Én a gyerekek előtt jártam horgászni, most már csak a férjem jár.

Kérdezz nyugodtan, ha tudok válaszolok.

De szerintem nyugodtan beszélgess erről férfiakkal is, tapasztalatom szerint nagyon segítőkészek.

2021. júl. 30. 09:11

Szia!

Szerintem nem ciki odamenni senkihez, és még csak azt sem gondolom, hogy feltétlenül félreértenék. :)

Fb-on is tuti vannak horgászós csoportok, én ott próbálnék meg beszélgetni, segítséget kérni.

2021. júl. 29. 20:32

Kedves Fórumozók!

Szeretném, ha lenne egy olyan egymást segítő csoport itt, ahol olyan nők vagyunk, akik szeretnek horgászni, de nem profik. Személy szerint nekem ezer kérdésem lenne,de nincs kitől segítséget kérnem, mert a családból csak én szeretek horgászni. Amíg a gyerekem nem lesz 14, addig vele tudok menni, bár ő már csak wifizik a parton. Idegen pasikhoz ciki odamenni, mert félreértenék... A neten nem találom a kérdéseimre a választ... Várom a hasonló érdeklődési körű nőtársaimat!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook