Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudja valaki, hogy mi a különbség a petefészek átjárhatósági vizsgálat (HSG) és a petefészek átfúvás között? fórum

Tudja valaki, hogy mi a különbség a petefészek átjárhatósági vizsgálat (HSG) és a petefészek átfúvás között? (tudásbázis kérdés)


2012. máj. 31. 21:27

Sziasztok!


Aki már túl van ezen a vizsgálaton, kérem ajánljon nekem olyan helyet (dokit) Bp-en, ahol nem kell 1 havi fizetésemet otthagyni erre a vizsgálatra.

3 helyen voltam és igen meglepődtem, hogy 60 ezer alatt nem végzik el. Ez tényleg ennyibe kerül?

. . és egy kérdés: A HSG és a petevezeték átjárhatósági vizsgálat nem ugyanaz??

Nagyon köszönöm előre is mindenkinek, aki segít. Jöhez priviben is. :)

2009. jan. 21. 12:54

Sziasztok.

Pesten megcsinálták az ultrahangos változatot egy magánrendelésen, 49.000 Ft-ba került. Kicsit fájt, de csak pár percig tartott, és utánna egyből mehettem haza, mert ez nem igényel benttatózkodást. És az eredményt is egyből megmondták.

2008. dec. 13. 10:25

Sziasztok. Még nem voltam, mert még nem jött meg.

Bár most azon gondolkodunk, hogy elmegyünk másik dokihoz, mert akihez járok előtte semmilyen vizsgálatot nem csinált, még vérvételre se küldött, úgy írt fel gyógyszert.

Máshol igaz fizetni kell érte, de ultrahangosan is csinálják, és álítólag az korszerűbb és kevésbé fájdalmas.

2008. dec. 9. 16:37

szia!pont azt akartam még írni,hogy aznap ne menj dolgozni de látom,hogy jázminka is pont ezt irta jó tanácsként!

Jázminka kezet foghatunk-én sem kaptam semmi fájdalomcsíllapítót:(((

2008. dec. 9. 13:18

Szia! A kettő tényleg ugyanaz.

Anno nekem is csinálták,azt hittem összecsinálom magam és utána is görcsöltem,de meglett az eredménye...(hallottam,hogy van ahol enyhe bódításban csinálják,és nem vesz észre az egészből semmit.Hátha szerencséd lesz! én még egy fájdalomcsillapítót sem kaptam :( )

A vizsgálatra vigyél magaddal betétet,mert utána vérezhetsz.És aznap ne menj dolgozni,mert nem biztos,hogy fogod bírni.

Sok szerencsét és mielőbbi gólyavárást!!! :)

2008. dec. 9. 11:16

szia!!!

történt már valami azóta mióta irtál??

szerintem egyből az átfúvás van,maga az egy vizsgálat,ő abból sok mindent megtud.és ott sok mindent lát.azt mondanám,hogy előre ne izgulj!!nekem is volt,bevallom neked Őszintén nekem marhára fájt,még sírtam is.de nekem kiderült hogy a bal oldali petevezetékem el van záródva.azt is hallottam hogy csak annak fáj akinél gond van.ugyanakkor az is igaz,hogy egy ilyen után könnyebb teherbeesni.ezért lesz neked is???

2008. dec. 4. 13:51
Tegnap voltam dokinál és azt mondta, hogy a következő menszimkor egyből hívjam fel és ad egy időpontot petefészek átfúvásra. Nagyon félek, és nem tudom, hogy először a vizsgálat van, vagy akkor már egyből átfúvást csinál. Vagy ez ugyanaz?
2008. dec. 4. 13:47
Tudja valaki, hogy mi a különbség a petefészek átjárhatósági vizsgálat (HSG) és a petefészek átfúvás között?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook