Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petevezeték átjárhatósági vizsgálat fórum

Petevezeték átjárhatósági vizsgálat (beszélgetős fórum)


1 2
31. Nelli8 (válaszként erre: 30. - Csakén22)
2017. szept. 2. 08:37

Szia!

Nekem februárban volt röntgenes átjárhatósági sztk alapon. Nálunk nincs hozza bódítás, mindenki ijesztegetett, hogy mennyire fog fájni. Egyedül a dokim bíztatott, hogy nem fog fájni. Én meg se éreztem. Amikor elkezdték, akkor imádkoztam és vártam, hogy fájni fog, a dokim meg viccelődött, hatha tudja oldani a feszültséget. A műtősnővel meg műtősfiúval annyi hülyeséget összehordtak, hogy végül pár perc után már hangosan röhögtem. Azt mondta a dokim, hogy ezt alapból egy fémeszközzel csináljak, azzal kellemetlen. De nálunk van valami műanyag katéter, amit persze csak a főorvos használhat, de nekem megszerezte, így azzal csinálta. Ezzel nem volt még csak kellemetlen sem. Utána egy éjszakát nálunk hivatalosan bent kell aludni, de engem kiengedett a dokim. A férjem bent lehetett volna délután a szobában, de egy frissen vetélt lány volt velem és szegény így is szörnyen volt, nem akartam, hogy kellemetlenül érezze magát egy férfi társaság miatt.

2017. szept. 2. 06:39
sziasztok.mennyire fájdalmas ez a vizsgálat és meddig tart?utána míg ott kell maradnom a férjem bejöhet hozzám?meddig kell ott maradni?a bodítást injekcioval végzik?köszönöm a válaszokat.
2017. ápr. 5. 15:11
Szia. Nekem is Hycosy-s volt januárban. Nekem nem fájt. Pedig azt mondták, hogy ha el vagy záródva... És nekem az egyik oldalam el van... :( Szóval, ne aggódj szerintem. Én előtte megittam egy erős fájdalomcsillapítót azért, a biztonság kedvéért. Nekem most a másikat is szeretnék megcsinálni a HSG-t vagy az altatásosat, mert állítólag az orvoskollégium ezt nem fogadja el.... Hát érdekes ez azért... De én a HSG-t tuti nem választanám...
28. Shigella (válaszként erre: 27. - JenBP)
2017. márc. 17. 16:07
Annyira fájt másnap, hogy kellett a szabi? Egyre jobban kezdek félni ettől a vizsgálattól. A dokim azt mondta, hívjam fel, ha megjön, és megbeszéljük a továbbiakat. Egyre közeledik az idő, a bátorságom pedig csökken.
27. jenBP (válaszként erre: 26. - Shigella)
2017. márc. 17. 14:43
Szia, nekem HyCoSy volt, abszolút túlélhető. Mondjuk nincs összehasonlítási alapom, HSG nekem nem volt. Előtte fél-egy órával vegyél be fájdalomcsillapítót. Másnapra én szabit vettem ki, ami kellett is. Utána már mentem rendesen dolgozni. A fájdalomszint attól is függ, hogy van-e esetleg elzáródás, nekem nem volt.
2017. márc. 17. 13:53
HyCoSy-ról van valakinek tapasztalata? Én azt szeretnék csináltatni. Mondjátok, hogy kevésbé kellemetlen, mint a HSG. :)
25. Veronka30 (válaszként erre: 15. - Manó2012)
2017. febr. 26. 19:45
Tapasztalatok elmaradtak
2016. márc. 4. 20:13

Sziasztok!

Elmesélem az én petevezeték átjárhatóságát történetemet a 2 számú nőgyógyászati klinikán. Először is rossz helyen várakoztam 3 órát mire rájöttem hogy a második emeletre kell mennem. Ott gyorsan kaptam egyik szobába egy agyat és rövid várakozás után el is vezettek egyik rendelőbe ,ahol a nőgyógyászati ágyra fektetve felvezettek egy katetert hüvelyen keresztül. Ez igazából nem fajt de utána pokoli hasgörcsom lett. Közöltek hogy fel kellene ülni és ha jól vagyok akkor át fáradni a szomszédos épületbe !!!!! Nem tudom hogy a hír hallatán vagy a szörnyű fájdalomtól de ott ulto helyemben elvesztettem az eszmeletemet és csak arra ébredtem hogy paskolgatjak az arcomat és szolongatnak. Nos továbbra sem tudtam lábra állni annyira legyengultem a fájdalomtól. Ekkor a doki lejjebb vett a folyadék mennyisegbol, amitől jobban lettem így elkezdhettem a zarándok utamat a másik épületbe, ahol röntgen alatt az átjárhatósági vizsgálatot csináljak.

Persze esőben logó kateterrel és hasgorccsel kellett mindezt az utat megtelnnem egy szál haloingben és kabátban és csizmában. Hogy nézhettem ki bakker????Nos mire a röntgen alá kerültem közöltek, hogy kicsúszott a katetere és nem tudjak megcsinalni a kontrasztanyagos vizsgálatot. Naná, hogy kicsúszott. Jó, hogy nem küldtek el meg a szomszéd kerületbe ebedert ezzel a lendülettel.

Miután kihúzták a katetert visszaballagtunk az eredeti helyszínre. Közben persze omlott belőlem a kontraszt folyadék. Kicsit se volt gaz, aaaaa ugyan!

Nem hibáztatom sem az orvost sem a nővéreket mert kedvesek voltak. Na de valóban ez lenne a megoldás, hogy ilyen meghurcoltatva lehet csak ezt a vizsgálatot kivitelezni?????

Vicc!

23. 9c1bea05b7 (válaszként erre: 22. - Kata90)
2015. ápr. 1. 09:31

Sziasztok!


Én új vagyok még a fórumon!

Én ma megyek átjárhatóságira Vajda doktorhoz!

Esetleg volt valaki nála ilyen vizsgálaton?

Minden tapasztalat érdekel, akkor is, ha máshol voltatok!

Köszönöm! :-)

22. Kata90
2015. febr. 5. 21:51

Sziasztok! Én ma voltam a budapesti Kaaliban átjárhatósági vizsgálaton. Különböző fórumokon borzalmasabbnál borzalmasabb történeteket olvastam,így rettegve mentem el az időpontra. Azt kell,hogy mondjam,hogy ennek nagyobb volt a füstje,mint a lángja! SEMMIT nem éreztem az egészből (persze a szokásos kellemetlen matatástól eltekintve odalent).

Az orvos végig mondta,hogy mit fog csinálni,a kontrasztanyagot nagyon lassan nyomta be és folyamatosan kérdezgette,hogy minden rendben van-e.

Ne féljetek tőle,NEM FÁJ.

2014. dec. 23. 09:42
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni. Bár látom, elég rég nem írt senki a fórumba. Nődokim azt mondta, addig nem csinál átjárhatóságit nálam, amíg párom spermaképe nem javul. Várni kell. De ez a legnehezebb. Félek, hogy nem átjárható és ha van is jó minőségű sperma, ezért csúszunk le minden hónapban. Keressek másik nődokit, vagy várjak? Azt olvastam átjárhatósági után van, aki 2-3 hónap múlva teherbe esik.
2014. máj. 28. 07:43
Sziasztok! Én tegnap voltam petevezeték átjárhatósági vizsgálaton (hsg) .Előtte elolvastam a fórumokat,hogy mégis mire számítsak. Elég szélsőséges hozzászólásokat olvastam,én mindenesetre a rosszra számítottam,hogy inkább pozitívan csalódjak. De ez annál is rosszabb volt :( felfeküdtem a nőgyógyász ágyra ,egy pillanat alatt felszúrtak egy katétert a méhszájon,ez csak egy pillanatig fájt. Utána felfújták a ballont bennem,ez volt a borzalmas :( úgy képzeljétek el,mint amikor szülés előtt a legnagyobb összehúzódás van,csak itt nem néhány pillanatig,hanem kb 15 percig egyfolytában. Levegőt alig kaptam,iszonyatos volt,pedig magas a fájdalom küszöböm.Majd le kellett szállnom az ágyról és át toltak katéterrel bennem a röntgenbe. Menni nem bírtam volna ,majd el ájultam a fájdalomtól.Ott ismét fel kellett feküdnöm és belém nyomták a kontraszt anyagot,ezt is éreztem,de ez az erős fájdalom mellett elenyésző volt és pillanatig tartott csak. Átjárható volt a petevezetékem.Ott helyben kiszedtek belőlem mindent és betoltak a szobába,lefeküdtem és még vagy 10 percig nem szűnt a görcs,remegtem mint a kocsonya, csak utána fokozatosan.Ennyire rosszra nem számítottam :( Végül is túléltem :) de még egyszer nem hagynám,csak ha valakinek az élete múlna rajta :)persze az ember mindent kibír,ha kisbabát szeretne,mi kaáliba járunk Budán,decemberben lesz a beültetés ,ha minden rendben . Egyébként már van egy 13 éves lányom,én 30 vagyok.És nem akartam megijeszteni senkit,hála istennek én már túl vagyok rajta :)
2013. okt. 3. 14:54

Én találtam egy oldalt ahol elég részletesen elmondja a tudnivalókat.

[link]

[link]

Szerintem jó tisztában lenni, hogy mire számíthat valaki egy vizsgálat során.

18. inta (válaszként erre: 16. - Manó2012)
2012. szept. 25. 18:43

Az, hogy cigizik, kávézik, nem jelenti feltétlenül, hogy baj van a spermaállományával, a legtöbb férfinek meg se kottyan. Szóval ne aggódj ezen, csak azért írtam, hogy ha elmegy egy vizsgálatra, és rossz eredményt kapna, ne essetek úgy kétségbe, mint én, mert ez simán változhat a férfiaknál.


Remélem, minden oké lesz! :)

17. petka (válaszként erre: 2. - Manó2012)
2012. szept. 25. 18:34
Nekem csak kellemetlen volt, de egyáltalán nem fájdalmas. Nálunk nem altatásban, hanem kábításban végzik. De úgy hallottam ahány kórház annyi szokás.
16. manó2012 (válaszként erre: 12. - Inta)
2012. szept. 25. 18:31

Na Nálunk a párom cigizik,kávézik és eléggé ideges a munkahelye végett,nem sportól és mindent meg eszik.

Majd azért veszek Neki vitamint,hátha!

De azt mondta ha Nálam minden rendbe lesz talán el megy,de ha nem akkor nem fog annyit cigizni és kávézni.

Reméljük hamarossan összejönn valami.

Most el kezdem majd inni a cickafarkfű teát!

2012. szept. 25. 18:28

Köszönöm mindenkinek!Én is olvastam erről a neten és voltak olyan rém hírek,hogy azt mondtam nem megyek és azért kérdeztem itt rá!

Holnap megyek vérvételre és jövőhéten megyek erre a vizsgálatra!

Én is arra gondoltam ha a szülést ki bírtam akkor ezt is!

Majd kiderül és majd Én is meg írom a tapasztalatomat!

14. Timtsi
2012. szept. 25. 15:46

Sziasztok!

Leírom az én sztorimat is,hátha tudok erőt adni valakinek!:-))))

Amikor megtudtam,hogy januárban HSG-m lesz,mindent összeolvastam a neten,a legtöbbje nagyon rossznak írta le.De én akkor is eldöntöttem,hogy márpedig nekem "csak" kellemetlen lesz maximum,bírnom kell és kész.

Nagyon féltem,inkább attól,hogy milyen lesz!?Röntgenesem volt,nem altattak,nem kábítottak,semmi se volt.Kb.8-10 másodpercig éreztem nagyon erős menzis görcsszerű fájdalmat,amikor a katétert felvezették a méhszájon.Utána semmi,mintha elvágták volna,aztán be a tolószékbe,toltak,toltak a röntgenbe,2 percenként kérdezték,hogy jól vagyok-e?!Mondtam,persze,miért ne?!Mert,hogy sokan vannak,akiknek nagyon fáj!:-((((((

Inkább az volt rossz,hogy a tolószékben ülve,betakargatva,hálóingben,bugyi nélkül,egy logó csövecskével kell ülnöm.De ezt ugye senki más nem látta!!!!!!

Aztán felfeküdtem a röntgenasztalra,a kontrasztanyagnál semmit se éreztem,feszítést se,pedig a bal oldalam el volt záródva,de ott a doki azonnal megoldotta és már az is átjárható lett.Semmi se fájt!!!

Utána feküdtem pár órát,aztán ahogyan ürült ki a szervezetből a kontrasztanyag,akkor menzis görcseim voltak,vettem be görcsoldót,aztán este mehettem is haza!!!!:-))))

Utána pár napig nem nagyon tudtam "lehuppanni" az ágyra,de ennyi.Másnap már mentem dolgozni!!!

Nagyon bíztam benne én is,de sajna,azóta se jön a gólya!:-(((((16 hónapja várakozunk!:-(((( Minden vizsgálatunk rendben van,minden oké,a stresszt nem tudom teljesen kizárni az életemből,de amúgy már a görcsösséget is letudtam,már nem agyalok.

Remélem,tudtam segíteni,ha csak egy kicsit is!

Jah és a legfontosabb:Egész végig a beavatkozás alatt csak az járt a fejemben,hogy "Mi ez egy szüléshez képest?!"Így mindjárt könnyebb volt!!!!Egy szülés biztosan nehezebb lehet,ezt ki kell bírnunk!!!!!

Kitartás mindenkinek!!!!

2012. szept. 25. 12:56

Szia!


Nekem is volt átjárhatósági vizsgálatom. A nőgyógyászati klinikán csinálták, nem altattak és a röntgenes típus volt. Nem fájt, de kellemetlen volt, leginkább az a rész mikor a katétert felhelyezték a méhbe és utána át kellett sétálnom a dokival a röntgenbe. Menni úgy igen nem volt kellemes, de visszagondolva nem volt borzasztó, talán inkább "pánikoltam" kicsit és az nagyította fel a fájdalmat. Aztán egy fém ágyhoz kellett állni és azt lassan hátra döntötték. (tehát a felmászással sem kellett küszködnöm) és bevezették a katéteren át a kontrasztanyagot. Akkor röntgeneztek le, de már mondták is, hogy szépen halad át a folyadék, gondolom emiatt nem is fájt egyáltalán. Majd levette a katétert (az már nem volt kellemetlen) és felállítottak ágyastól. Utána még a nőgyógyászaton 3 órát pihennem kellet és hazamehettem.

12. inta
2012. szept. 25. 12:14

Megtaláltam egy korábbi hozzászólásomban egy másik témához :) :


"Vélemény/javaslat:

ICSI elvégezhető. Előtte 3 hónapig 1x1 Béres Acitical, 3x1 folsav, 1x1 gránátalma kapszula, 1x1 halolaj kapszula, 3 hó múlva kontroll ondó-vizsgálat". Gondolom a Béres Actical elírás, és Activalt akart írni, de nem ismerem a "Béreseket", úgyhogy inkább úgy írtam le, ahogy a papíron van...


De a férjemnél nagy szerepet játszott az is, hogy stresszelős időszaka volt az első vizsgálatnál, ami megszűnt szerencsére a második vizsgálatra teljesen.


Plusz ő rendszeresen sportol, nem dohányzik, nem iszik (rendszeresen) és eléggé egészségesen eszik.

11. inta (válaszként erre: 10. - Manó2012)
2012. szept. 25. 12:08
Hmm, nem emlékszem pontosan. De megpróbálom megnézni a naplómban vagy a régi papírokon.
10. manó2012 (válaszként erre: 9. - Inta)
2012. szept. 25. 11:15
Milyen vitamint szedett a férjed ha szabad kérdeznem?
9. inta (válaszként erre: 7. - Manó2012)
2012. szept. 25. 10:30
Igen, a férjemet is kivizsgálták. Az első eredménye elképesztően sz*r lett, úgy kerültünk meddőségi klinikára, ahonnan engem is küldtek HSG-re. 3 hónap múlva már hibátlan volt az eredménye, pedig csak vitamint szedett, plusz abbahagyta a stresszelést.
2012. szept. 24. 23:50

Én laparoszkopián voltam. Azt altatásban végezték, és nem volt kellemetlen. Talán még egy hétig "éreztem" a lukakat, amin bevezették a csöveket, de nem volt vészes.

Viszont következő hónapban már teherbe is estem.

A férjemet is megvizsgálták, de csak annyit volt, hogy le kellett adnia anyagot, hogy a "kiskatonái" mennyire életképesek.

Érdemes először a férjednek elmenni vizsgálatra, hiszen az ő kivizsgálása sokkal egyszerűbb, mint egy altatásos műtét. (azt hiszem nálunk kötelező is volt)

2012. szept. 24. 23:02

Köszönöm Nektek a válaszokat!

Jövőhéten kell majd mennem,most holnap megyek a vérvételre.

Remélem nekünk is összejön,mi 1 éve próbálkozunk.

Nálatok a párotoknak is el kellet menni vizsgálatra?

6. inta (válaszként erre: 5. - Kira34)
2012. szept. 24. 22:38
Én is terhes lettem utána 1 vagy 2 hónappal, előtte pedig hiába póbálkoztunk :). De az is igaz, hogy nekem sok más változás is jött akkoriban (pajzsmirigygyógyszer, diéta stb) szóval nem hiszem, hogy (csak) a HSG miatt.
5. kira34 (válaszként erre: 2. - Manó2012)
2012. szept. 24. 22:35

Szia!

Én voltam. Nekem nem altatásban csinálták.

Olyan volt,mintha feszítenének belülről.

De nem tart sokáig, és csak addig rossz, ameddig csinálják.

Gondolom a fájdalom mértéke az elzáródás mértékétől függ.

Én azért szorítottam azt a valamit amin feküdnöm kellett.

De utána terhes is lettem.

Nem tudom hogy ez összefüggésben volt-e a vizsgálattal , de szerintem igen, mert előtte 1,5 évig nem történt semmi.

4. inta
2012. szept. 24. 22:27
Egyébként nem altatásban is ugyanez a menete. Van, aki komoly fájdalomként éli meg, van aki inkább csak kellemetlenségként, szerintem ez egyén- és talán orvosfüggő is. Állítólag a legkellemetlenebb része a műszer "csatlakoztatása" a méhszájhoz, de olyat is hallottam, hogy akinél volt elzáródás, annak az volt rossz, amikor a kontrasztanyagot valamennyi erővel megpróbálták kijuttatni a hasüregbe, mert ugye a petevezeték ellenállt.
3. inta (válaszként erre: 2. - Manó2012)
2012. szept. 24. 22:23

Szia, én voltam. Ha nem magánklinikán csináltatod, hanem állami intézményben (kórházban), akkor nem kell érte fizetni.


Többféle átjárhatósági vizsgálat van, nekem HSG-m volt, ami röntgenes vizsgálat.


Ahol én voltam, ott nagyjából altatásban zajlik: elaltatnak, felhelyezik a szerkezetet a méhszájra, amin a folyadékot befecskendezik, majd a röntgenes résznél valamiért felébresztenek, ott mintha valamiért fel is kellett volna állnom. Nem emlékszem tisztán a röntgenes részre, szóval eléggé telenyomtak valamilyen kábító hatású szerrel, de nem volt kellemes, viszont tényleg alig emlékszem, és nem is tartott sokáig. Majd újra aludtam.


Ébredés után érzékeny volt a hasam, de komoly fájdalomról nem volt szó.


Tudom, hogy sok helyen nincs altatás, mert ébren is "kibírható" beavatkozás, de azért én örültem, hogy nem voltam ébren. Persze az altatásnak mindig van kockázata.


A HSG-n kívül van másfajta átjárhatósági vizsgálat is, pl ultrahangos vagy hastükrözéses, de azokról nem tudok sokat. Neten utána tudsz nézni.

2012. szept. 24. 21:58

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék,hogy Valaki volt e már petevezeték átjárhatósági vizsgálaton?!

Hogy zajlik a vizsgálat?Fájdalmas vagy inkább kellemetlen?Tényleg kell érte fizetni?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook