Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petevezeték átjárhatósági vizsgálat, tapasztalatok fórum

Petevezeték átjárhatósági vizsgálat, tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2
2014. okt. 15. 19:24

Sziasztok

Ma voltam a hsg-n, nekem nagyon fájt és rosszul éreztem magam közben,de hála istennek átjárható mindkettő:)) Az orvosom azt mondta h ezután nagyobb az esély a teherbeesésre.És étrenkiegészitö tablettát irt fel ami serkenti a peteérést.-)Hát úgy legyen!Sok sikert mindenkinek...Moncsi

2014. okt. 10. 14:36

Sziasztok,

nekem 9 éve volt, fájt, de megérte mert előtte elkeserítettek, hogy nem is lehet gyerekem, mert nincs peteérés meg semi, egyszerűen Isteni csoda lenne ha lenne...átjárhatósági után, egy két hónappal megint nem jött meg, nálam ez természetes volt már hog kimarad, a koleganőm mondta, hogy Ő azért venne egy tesztet, hátha....és IGEN!A kisfiam most januárban lesz 9 éves, újra kisbabát szeretnék és nem hiszem hogy most megúszom ugyan ezt a kezelést:(De hát rajta, rajtam ne múljon:)Mindenkinek sok sikert!

2014. okt. 10. 14:13
Nekem nemrég volt hsg vizsgálatom. Rosszabbra számítottam. Amikor felrakták a katétert, akkor kicsit görcsölt a hasam, de ez kb 1 percig tartott, majd átmentem a rtg-be, ahol feltöltötték kontrasztanyaggal. Feszítő érzés volt, az egyik petevezetékem átjárható, a másikon nehezen ment át, az fájt, de kibírható volt. Szerintem sok függ az orvostól is, az enyém nagyon "óvatosan" csinálta. 2 óra múlva jöhettem haza. Utána kb 2 napig fájt a hasam , vérzés nem volt.
2014. okt. 8. 19:50

Sziasztok!

Én 1 hét múlva kaptam időpontot a petevezeték átjárhatósági vizsgálatra, és eléggé parázok hogy milyen lesz, fájni fog..stb.Ha valaki volt már közületek akkor légyszi irjon, mi a menete és fájdalmas e?Moncsi

2014. febr. 5. 10:25

Volt már valaki úgy, hogy ezek után sikerült a baba? Még abban a hónapban?

Én nagyon bizakodó vagyok, tettünk is a cél érdekében már... ;)

32. Juci1979 (válaszként erre: 28. - Jambesz)
2014. jan. 31. 08:22
Örülök, hogy nem fájt! Minden jót kívánok neked!
2014. jan. 30. 19:23

Igen változó... nekem fájt, se gyógyszert, se szurit nem kaptam :(

nem is nagyon figyeltek rám :(


de ez csak az én sztorim :) lehet gyenguska vagyok!

30. mandella (válaszként erre: 28. - Jambesz)
2014. jan. 30. 19:12

érdekes, tényleg kórháza válogatja, nálunk senki nem kapott előtte bogyót.

meg kúpot se.

injekciót lehet, hogy kaptunk,. ott lent, de már nem láttam le, a fájdalom meg nem tudom, mitől volt, de volt - mondjuk tényleg kibírható.

29. jambesz (válaszként erre: 27. - Mandella)
2014. jan. 30. 19:10
Köszönöm! :)
2014. jan. 30. 19:09
Egyébként kaptam "dilibogyót" előtte (halvány kék gyógyszert) és egy kúpot, meg vmi injekciót is közvetlenül a felhelyezés előtt...tényleg nem volt vészes, bármikor bevállalnám újra...kb. mint egy rákszűrés, olyan volt. Mármint annyit éreztem belőle. A folyadék benyomása se volt fájdalmas. Nem kellett volna annyit utána olvasnom... :) Bár így meg kellemesen csalódtam, szóval lehet, hogy jó volt így. :)
27. mandella (válaszként erre: 26. - Jambesz)
2014. jan. 30. 19:08
sok sikert a továbbiakban! :-)
2014. jan. 30. 19:07

Ha megjön, utána vissza kell menni kontrollra, majd pár hónapig próbálkozni, várni, hátha sikerül. Ha nem, akkor vissza kell menni hozzá és tovább irányít valamelyik centrumba.

Az volt a fura, hogy mikor először kimentem pisilni, kipottyant vmi gömbölyű gombóc...meglepődtem rajta. :D Olyan volt, mint amikor darabos a menzesz, csak sokkal nagyobb.

25. mandella (válaszként erre: 24. - Jambesz)
2014. jan. 30. 18:43

Ügyes vagy, és gratulálok. Ez végül is jó eredmény. Lehetne rosszabb is, úgy értem.

És hogyan tovább?

2014. jan. 30. 18:34

Sziasztok! Jelentem, túléltem! :D Nem fájt!!! :)))

Eredmény: egyik felem átjárható, a másik pedig nem.

2014. jan. 29. 18:46
Szia. Nekem semmi nem fájt,a doki is mondta hogy szívós vagyok. Előtte egy órával bevettem fájdalomcsillapítót. Kék színű volt nekem is,ja és a karteterrel atsetaltam a röntgenre. Utána kevés vérzés volt csak. Nemrég mehtukrozesem volt, na az kellemetlenebb, de ott sem volt erzestelenites.
22. tamcs1987 (válaszként erre: 21. - Jambesz)
2014. jan. 29. 15:09
Én 12. napon voltam HSG-n.. rá 14 napra jött meg :) De lehet hogy csak véletlen volt!
2014. jan. 29. 14:58
A ciklusotok változott emiatt?
20. Szamó
2014. jan. 29. 14:35

Én is magánrendelésre járok és a vizsgálatért nem kért külön. És én nem is adtam....,. Fizetek neki úgyis épp eleget!


Hozzáteszem, nagyon rendes dokim van!!!!


Arra, hogy mikor lehet a házaséletet kezdeni....nem emlékszek.... Gondolom, ha már nem vérzel utána.....

19. tamcs1987 (válaszként erre: 17. - Jambesz)
2014. jan. 29. 14:34

Én egy hétig nem mertem :) Féltem hogy fáj majd... De nem biztos hogy így lett volna.. Más okból sem voltunk együtt, pont így jött ki :)


Mivel van vérzés, gondoltam jobb ha időt adok begyógyulni rendesen :)

18. jambesz (válaszként erre: 15. - Szamó)
2014. jan. 29. 14:21
Ez a verzió tetszik! :-)
2014. jan. 29. 14:13

És ezek után mikor lehetek újra együtt a férjemmel? :-)

Ill.ilyenkor illik adni a dokinak vmit? Nagyon nem vagyok híve ennek a rendszernek. Egyébként a magánrendelésére járok. Rákérdeztem, azt mondta, h teljesen ingyenes...ne keverjük a kettőt...majd azért megjegyezte, hogy ahogy gondolom... :-)

2014. jan. 29. 14:01
Látom akkor nagyon változóak a módszerek kórházanként...
15. Szamó
2014. jan. 29. 13:55

Nekem pár éve volt, az igaz.....


Én úgy mentem be, hogy nagyon fog fájni, mert mindenki azt mondta. Olyan lányokkal is beszélgettem, akiknek itt volt a városban. Szóval, betipegtem, párocskámmal. Megkaptam az ágyikómat, a szép kórházi hálóinget, kipakoltam azt a kevés cuccost, amit vittem magammal. (engem pár óra múlva haza is engedtek!)

Picivel később jött egy nővér és adott egy "bátorító szurit". Nem tudom, hogy mi volt a koktél, de én onnantól csak vigyorogtam!

Bevittek egy kisműtőbe és a dokim felrakta a katétert. Picit volt kellemetlen, éreztem, ahogy rámcsipteti.... Kibírható. Innen engem hordágyon vittek át a kórház másik részébe, a röntgenbe. Szépen betakartak zöld lepedővel.

Átértünk. Közölték, hogy rossz a röntgengép! Elsápadtam. Nem akartam újra kezdeni pár nap múlva mindent! Bement a dokim, a beteghordó és a röntgenes. Csak annyit lehetett hallani, hogy ütik-vágják a gépet. Majd kijött a beteghordó és már vitt is be, mosolyogva mondta, hogy 3-an megszerelték a RTG-t.....

A vizsgálat pár perc volt csak. Nekem nem fájt! Olyan érzés volt, mintha egy lufit fújtak volna fel a hasamban. Amint megvolt a vizsgálat ott helyben kivette a katétert a doki, újra hordágy és már vittek is a szobámba.

Át az ágyamba és pihi. Picit aludtam is. Amikor felkelhettem kimentem wc-re, rendbe tettem magam. Mire visszaértem az ápolónő hozott egy tányér levest. Nagyon jól esett! Párom is hozott szendvicset, azt is megettem, majd éhen haltam! Nemsokára haza is mehettem.

Nem sokáig véreztem utána. És a fájdalom is amolyan mensis görcs volt, nem több. Fájdalomcsillapítót sem vettem be.


A végeredmény feledtetett mindent: átjárható mind a két oldal! Még abban az évben terhes lettem! Pedig hivatalosan nem is lehetne gyerekem :D Immáron 4 éves nagy lurkó :D

14. tamcs1987 (válaszként erre: 13. - Mandella)
2014. jan. 29. 13:49

Kék? Úristen :) nekem szerencsére átlátszó volt :)


Csak nekem kellett bent aludni? :((

13. mandella (válaszként erre: 9. - Jambesz)
2014. jan. 29. 13:47

én - és a többiek is - pár óra múlva mehettek haza. nekem kb. utána 2 napig volt enyhe vérzés, pici hasfájás.

meg akiknek sikerült a kontrasztanyag bejuttatása, azoknak az is később kiürül, és az meg kékes színű.

betétet mindenképpen vigyél.

12. tamcs1987 (válaszként erre: 11. - Jambesz)
2014. jan. 29. 13:43
Na az tök jó :) én utáltam hogy bent kell lennem... nem aludtam egy hunyást sem :)
2014. jan. 29. 13:39
Nekem is azt mondta a doki, h pár óra és mehetek.
10. tamcs1987 (válaszként erre: 9. - Jambesz)
2014. jan. 29. 13:35
Nekem egy éjszakát kellett bent lenni, de kórházanként változó. Tudok olyat, aki pár óra múlva mehetett is haza...
2014. jan. 29. 13:33

Jajjj, nagyon köszönöm mindenkinek! :-) Kicsit megnyugodtam. :-)

Utána meddig kell bent maradni?

8. mandella (válaszként erre: 1. - Jambesz)
2014. jan. 29. 13:30

szia!

én is így voltam, mint te: az orvosom a lapart ajánlotta, de én akkor azt mondtam, egyelőre legyen ez a kellemesebb: túl lehet élni, bár nekem nem is sikerült, visszafolyt, kicsorgott a kontrasztanyag, fel sem jutott semeddig. ezért aztán most már a laparra készülök.

ami a hsg-t illeti, ne félj tőle, nem vészes, velem együtt még 3 nőnek volt, mindenkinek a saját dokija csinálta, és csak kellemetlen érzetről számoltak be, úgyhogy ne aggódj, túl kell lenned rajta és kész. sok sikert!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook