Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudja valaki a parketta fonás technikáját? fórum

Tudja valaki a parketta fonás technikáját? (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 31. 18:15
mármint ha kibontod? mint egy pulikutya:) én már próbáltam:) vagy inkább mint egy oroszlááán:) de azért nemrossz:)
2010. okt. 27. 18:29
Én 14 éves lány vagyok és be szoktam magamnak fonni. Mind a 2 fonást tudom, amihez vesszük a tincseket és amikor a parkettához hasonlít, tehát parkettafonást. Épp most próbálom ki, hogyha hajmosás után befonom és úgy szárírtom meg akkor reggelre milyen lesz...megéri remélem :)
2009. jún. 1. 18:08
Én magamnak is beszoktam így fonni, sokan még simán sem tudják a sajátjukat, érdemes megtanulni.
9. ba892c9f6f (válaszként erre: 5. - Durao)
2009. jún. 1. 17:16

Szia!

Ha nem tépett a hajad, tehát ha minden szál ugyanakkora, és a nyakadig ér, akkor simán meglehet csinálni:)

2009. jún. 1. 17:14
Sziasztok! Én rendszeresen csinálok parkettafonást barátoknak, ismerősöknek nagyon baráti áron. Lehet nagyon csúnyán és nagyon szépen is megcsinálni, de lényegében mit nem:) a technikáját tulajdonképpen már leírtátok, nem fűznék hozzá semmit:)
2008. aug. 20. 19:45

Én tudok ilyet. Teljesen magamtól tanultam. Van egy könyv, a címe hajfonatok. Alexandrában szokott lenni. De elég régi könyv. Olyan 80-as 90 es évek lehet. Nem nagyn tudom megsaccolni. A ki a parkettafonást kérdezi sztem nem arra gondol amikor az egészet egybe befonjuk úgy hogy oldalról hozzáveszünk egy kicsit. Az ugyanis francia fonta, vagy francia copf. A parketta fonás amikor a hajat kis vékony tincsekben fonjuk és cikk-cakk alakban fut végig a fejen a vékony fonat. és az egészet ilyenre fonják és olyanmint a parketta, úgy illeszkednek egymáshoz a fonatok. Ennek az egyszerűbb változata az a fonás amikor kis tincseket fonnak és műhajjal is megtoldják. Minél kisebbre csinálják annál nehezebb és annál drágább is.


Valami ilyesmi :

[link]

2008. aug. 20. 18:28

Sziasztok!Tud valaki esetleg olyan könyvet ajánlani,amiben különböző fonásokat mutatnak be?

Egyet találtam,hajfonás a címe,csak sehol nem tudom beszerezni,meg neten sem tudom megrendelni!

2008. máj. 27. 16:22
Sziasztok.Én már régóta tervezem,hogy befonatom a hajamat parketta fonásba.Nem tudjátok,hogy mekkora kell,hogy legyen a haja az aembernek?Nekem a nyak aljáig ér.
2006. okt. 28. 22:15

Ezt én is szoktam alkalmazni a lánykámnál, de nekünk annyival nehezebb a dolgunk, hogy a haja göndör, de nagyon! :-)

Ez a hajfixálós befújás nem is rossz ötlet...

2006. okt. 28. 20:16
Én is ugyanígy fonom a lányom haját. Mivel eléggé szállós a haja, fonás előtt egy kicsit befújom hajfixálóval, így könnyebben megy. A leglényegesebb, hogy a hajat teljesen csomómentesre kell fésülni.
2006. okt. 28. 18:42

Szia! Ha a parkettafonás=kukoricafonás, akkor én lehet, hogy tudom :-).

A kislányomnak szoktam befonni, a következőképpen:

kb. a füle felső szélénél (nem tudom másképp mondani, ahova el szoktuk tűrni a hajunkat) elválasztom a haját a feje tetején keresztül. Utána a fenti részen fonok egy sort, és a lent maradó részekből mindig fogok hozzá egy tincset, úgy fonom tovább. Mindig kb. azonos nagyságú sávot veszek hozzá mindkét oldalról, és mindig hozzáfogom a már befont hajtincshez. Így végül leéprek a tarkójáig, és (természetesen a haj hosszától függően) addig fonom, míg el nem fogy. Végül gumi, de ez szerintem magától értetődik.

Ha nem erre gondoltál, akkor bocs.

Ha igen, akkor remélem, segítettem :-).

2006. okt. 28. 15:55
Tudja valaki a parketta fonás technikáját?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook