Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tud valaki olyan főiskolát, egyetemet ajánlani, ami természetgyógyász képesítést ad, és nem sima okleveles képzés? fórum

Tud valaki olyan főiskolát, egyetemet ajánlani, ami természetgyógyász képesítést ad, és nem sima okleveles képzés? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. dec. 30. 20:04
De álljunk meg egy szóra!!Ha valaki tök képzetlen ,és nem tudja megítélni az adott természetgyógyászt,akkor ha, nincsenek kötelező elvégzendő iskolák,míből tudja meg hogy az adott ember elő.és túl ,képezte-e magát vagy egy kéthónapos papír tulajdonosa????esetleg sarlatánabb nálam is???Miből állapítjátok meg ezt????Ha nincs szűrő erre???
34. 4b6a2525df (válaszként erre: 30. - Pirosalma)
2009. dec. 30. 19:56

Jajj Pirosalma ismét, pont itt?

Aki az ETI-nél tgy vizsgát tesz, az milyen cimet használhat?

33. 3a0842d373 (válaszként erre: 29. - Pirosalma)
2009. dec. 30. 19:48

A vonatkozó törvény szerint a természetgyógyász nem diagnosztizál. Tény, hogy az orvostudománynak vitathatatlan érdemei vannak a sürgősségi ellátásban, de a természetgyógyászat a krónikus esetek szempontjából ....... nem azt mondom, hogy sikeresebb ...... keresem a szót .... jól megállja a helyét.

A nem orvos természetgyógyász számára azt hiszem a törvény írja elő az un. konzulens orvossal való szerződéses kapcsolattartást. Ennek az orvosnak viszont azonos természetgyógyászati szakvizsgával kell rendelkeznie, mert az egész csak így ér valamit.

Az eredményességről pedig a Te szkeptikus kis lelkeddel pedig nem szeretnék sem vitatkozni, sem érvelni. :))

32. mese (válaszként erre: 31. - Burkuska)
2009. dec. 30. 16:16
Boszi diplomáról még én sem hallotam:):):)
31. Burkuska (válaszként erre: 2. - Mese)
2009. dec. 30. 15:43
Boszorkánydiplomát?:)))
30. Pirosalma (válaszként erre: 27. - 3a0842d373)
2009. dec. 30. 14:39

Így van, refelxológus lehet valaki valamilyen képesítéssel, de természetgyógyász címet kizárólag orvos használhat.


Az más kérdés, hogy bizonyos alternatív vagy komplementer gyógyászati módszerekkel való kezelést csak orvos végezhet.

29. Pirosalma (válaszként erre: 26. - 3a0842d373)
2009. dec. 30. 14:35
Persze, tanulnak orvosi tárgyakat, de ez a diagnosztizáláshoz, gyógyításhoz alapvetően kevés. Persze vannak, lehetnek kivételek, egyszerűbb esetek.
2009. dec. 30. 12:52

Még valami:

a szakvizsga után, miként az orvosoknál, úgy a természetgyógyászoknál is a saját alaposság, maximalizmus és felelősségérzet mértéke, illetve annak hiánya sorolja be emberünket a jó szakember vagy a kuruzsló kategóriába.

Kötelező, un. kreditpontos képzés a természetgyógyászoknál is van, de ezeken túlmenően sem ártana látókörszélesítő képzésekre járni és ez minden szakmára igaz.

27. 3a0842d373 (válaszként erre: 26. - 3a0842d373)
2009. dec. 30. 12:39

Itt viszont léteznek olyan ágak, amik orvosi diplomához kötöttek és vannak olyan területek is, amik nem kötöttek orvosi diplomához.

Diplomához kötött pl. az akupunktúra, de pl. a fülakupunktúrás addiktológus nem.Szintén diplomához kötött pl. a homeopátia is.

De nem a reflexológus, kineziológus, alternatív masszázs-mozgásterapeuta...... most több nem ugrik be.

A természetgyógyász alapképzés első feltétele az érettségi, majd a szakirányú képzésnél lehet szükséges a diploma a fentiek szerint.


Egyetemi képzés, kifejezetten természetgyógyász-orvos szak úgy tudom, nincs Magyarországon.


Üdv. CSM

2009. dec. 30. 12:34

Kedves Fórumozók,

természetgyógyász képesítést az ilyen típusú felnőttképzésre jogosított intézmények végezhetnek. Sok ilyen létezik.

A képzés keretein belül létezik az u.n. egészségügyi modul is, ahol többnyire az egészségügyi szakközépiskolák által használt tankönyveket és jegyzeteket használják fel és ez alapján lesz majd az Egészségügyi Továbbképző Intézet által szervezett hivatalos vizsga is. Ha megvan az eü-i rész, akkor következnek a természetgyógyászati ágak. Általános ismertető, nem szakvizsga-mélységű. Szintén az ETI-ben kell vizsgát tenni, az Oktatási Minisztárium által összeállított feladatsort megoldani. Ha mindkét vizsga megvan, következhetnek a szakvizsgák, illetve az ezekhez szükséges képzések, a gyakorlati idővel.

2009. dec. 29. 23:37
Te persze hülyeség hogy nem..ez felejtős
2009. dec. 29. 23:37
Basszus,ha nem akkor ki???
23. Pirosalma (válaszként erre: 22. - E974230abd)
2009. dec. 29. 23:25
Nem, egyikünk sem. Részletekben igen, sőt adott esetben relatíve mélyen is pár folyamatot.
2009. dec. 29. 23:24

És én???Lécci lécci lécci:)Almuska

Szerinted mi átlátjuk??

21. Pirosalma (válaszként erre: 20. - Mese)
2009. dec. 29. 23:19
Aki nem végez el egy orvosi/fogorvosi/gyógyszerészi képzést, nem látja át a szervezet működését. Ez van.
20. mese
2009. dec. 29. 23:05

köszönöm, a tanácsokat, és elég érdekes problémák merültek fel közben, ahogy olastam hozzászólásaitokat.... Engem is elgondolkodtat, akkor hogy hogy annyi kuruzsló van?

Én is úgy tudom, csak képzés van, engedélyt csak orvosi végzettésű kaphat...

19. Pirosalma (válaszként erre: 18. - E974230abd)
2009. dec. 29. 22:54
Csalás, törvénysértés, ha a természetgyógyász címet használják.
2009. dec. 29. 22:50
Ez megnyugtató,csak akkor honnan a sok sarlatán akik úgymond természetgyógyászati végzettséggel bírnak??
17. Pirosalma (válaszként erre: 16. - E974230abd)
2009. dec. 29. 22:04
Nem, nem. Törvény írja elő, hogy a "természetgyógyász" címet csak akkor használhatja az illető, ha van orvosi (emberorvosi) diplomája.
2009. dec. 29. 22:00
Nem, márha nem hivatalos a dolog,lehet bárki természetgyógyás,csak egy OKJ jellegű tanfolyam kell hozzá..De én pl. ha természetgyógyászhoz fordulnék/na,igen..ha/akkor csak orvosi diplomással próbálkoznék!/De tény akkor már baromira el lennék keseredve:)/
15. Pirosalma (válaszként erre: 14. - E974230abd)
2009. dec. 29. 21:57
Persze, komolytalan az egész, alapvetően. Ráadásul elég kamunka tűnik a természetgyógyász szak, ugyanis természetgyógyász címet csak orvos viselhet.
2009. dec. 29. 20:35
Ahhoz hogy az ember megfelelő elméleti és gyakorlati képzést akjon egy bizonyos tárgykörből,főleg ha az gyógyászati jellegű,muszáj eltölteni gyakorlati és elméleti órákon az időt,tanulni,és képeznie magát.Lehet,nem tudom,de lehet a mai világban tuti szerezni mindenféle papírt levelezve egy adott szak képzéséről,de könyörgöm,hogy lehet gyógyítást levelezve tanulni,vagy bármi gyakorlati dolgot??Ha így szerzi meg az ermber ,nem is szerzi meg igazán...szerintem:)
13. Pirosalma (válaszként erre: 12. - Pirosalma)
2009. dec. 29. 20:04
Távgyógyászat után távoktatás:-)
12. Pirosalma (válaszként erre: 10. - Xti_)
2009. dec. 29. 20:03
Nem túl biztató...
11. Pirosalma (válaszként erre: 3. - Khatif)
2009. dec. 29. 20:03
Tényleg nincs, legfeljebb szabadegyetem...
10. xti_
2009. dec. 29. 20:01

A Kőrösi Csoma Sándor Egyetemen van természetgyógyász szak:


[link]

9. Pirosalma (válaszként erre: 2. - Mese)
2009. dec. 29. 20:01

"Rendes főiskola" nincs, ami ilyen képesítést ad. Ha természetgyógyász akarsz lenni (ilyen címen akarsz rendelni), akkor azt kizárólag orvosi (és talán fogorvosi) végzettséggel teheted, különben törvényellenes, ami így nagyon is rendben van.

Amúgy sem kapsz elég természettudományos (biológia, kémia-biokémia, biofizika, élettan, kórélettan stb.) képzést egyéb helyeken, csak egy rendes főiskolán, egyetemen).

2009. dec. 29. 19:57

Ez jobb:

[link]

2009. dec. 29. 19:56
AMit mi olvastunk Ezoterikus Főiskola
2009. dec. 29. 19:56

[link]

Lap alja fele, jobb oldali hasáb, természetgyógyász képző...

Hátha itt megtalálod, amit keresel.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook