Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tud valaki diétás bodzaszörp receptet amit télre is el lehet rakni? fórum

Tud valaki diétás bodzaszörp receptet amit télre is el lehet rakni? (tudásbázis kérdés)


2009. máj. 30. 16:48
köszönöm mindenkinek, elvileg ma megcsinálom, beszámolok milyen lett :)
2009. máj. 30. 14:13
Szia! A naplómba raktam fel egy bodzaszörp receptet, a blikbe volt bennt Kaldenekker György receptje, én megcsináltam mondjuk cukorral, már jó pár hete és még nem forrt fel, úgyhogy reménykedem hogy télen is eláll a maradék. A recept végén azt írja, ha jól emlékszem hogy cukor helyet mézzel vagy édesítővel is lehet készíteni. Lesd meg.
2009. máj. 30. 14:12

Szia!


Íme a recept:

12-15 szép virág

1 üveg folyékony édesítő(200-250 ml)

6 l víz

1,5 dkg borkősav

1,5 dkg citromsav

3 db citrom felkarikázva (lime-mal pikánsabb)



3-4 napig érlelni, gyakran megkeverni, mert a kilógó citrom megpenészedhet. Utána leszűrni, kevés tartósítószert kell beletenni( Na-benzoát vagy szalicil), üvegekbe tölteni és lezárni.


Az édesítő megfelel 1 kg cukornak, ill. 900 gramm méznek. Én 3 félét szoktam csinálni, mind más ízű és mind finom.


Sok sikert a próbálkozáshoz!!!


ui.: azonnal iható, de jobb ha vársz, míg összeérnek az ízek!


Visszajelzést várok, hogy ízlett!


Pusza: Hencsi

2009. máj. 30. 13:32
Szia én kimondott receptet nem ismerek, de úgy gondoltam , hogy az eredeti bodzaszörpbe cukor helyett édesitőt teszek és felforralom kidunsztolom remélem eláll igy.
2009. máj. 30. 12:58
Sziasztok, olyan recept is érdekelne ahol lehet felezni a cukrot, a lényeg, hogy szörp legyen ne ivólé.
2009. máj. 30. 12:58
Tud valaki diétás bodzaszörp receptet amit télre is el lehet rakni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook