Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tradicionális az ünnepi menüd? fórum

Tradicionális az ünnepi menüd? (beszélgetős fórum)


1 2 3
90. lolita2112 (válaszként erre: 89. - Libikóka)
dec. 19. 02:04
jo hogy irtad,mert amdi nalunk is van es lehet nalunk is kapni ezt!
dec. 18. 17:29

Az Aldiban vettem végül gesztenyepürét,,72 százalék gesztenye,,a többi cukor,rum,tejszín és kristályvanilin.

Semmi más,,úgyhogy gesztenyés piskóta rolád lesz belőle:)

dec. 18. 01:44
Részben, bejgli nélkül.
dec. 18. 01:41
nem,mert csirkes tagine lesz,es rantott hus francia salataval
86. 6ec7a0945e (válaszként erre: 85. - 6ec7a0945e)
dec. 17. 22:58
A leves meg mint mindig, pezsgős őszibarack leves lesz.
dec. 17. 22:55
Most a töltött csirke helyett kuszkusz lesz hússal és zöldségekkel. A töltött káposzta marad ,lesz sült kacsacomb is.
84. libikóka (válaszként erre: 83. - Globus)
dec. 14. 14:40

Megoldjuk,,ő távolra lát rosszabbul,,én közelre..

Majd a többi nyavaját is beosztjuk ,,ne legyen mindkettőnknek ugyan az:)

83. globus (válaszként erre: 80. - Libikóka)
dec. 14. 14:34
Enyém sem viszi étterembe, aztán elvárja, hogy olvassam fel az étlapot. Ami hagyján, de az ilyen cifra leirású négysorosoknál végére elfelejti az elejét, és akkor mi-mi, az mi az, áááá.
82. csemár (válaszként erre: 81. - Tumbo2)
dec. 14. 14:30
Úgy már más.
81. tumbo2 (válaszként erre: 68. - Csemár)
dec. 14. 13:40
általában megkérem a boltost,néha ketten vagyunk.
80. libikóka (válaszként erre: 79. - Globus)
dec. 14. 11:15
Nekem 4 van ,,kell is mert őrületbe taszítom a férjemet ha nem viszem,,mikor megyünk azzal száll ki az autóból hogy:SZEMÜVEG:)
79. globus (válaszként erre: 72. - Libikóka)
dec. 14. 11:09

Nekem csak pár napja van olvasószemüvegem, boltba vinni még eszembe se jutott.

Kedvencem a növényi ital, a doboz minden oldala tele van írva világ összes nyelvén 5-ös betűmérettel. Ha a nagy feliratból nem derül ki, hogy cukros-e vagy cukormentes, tovább nem bajlódok vele.

78. csemár (válaszként erre: 72. - Libikóka)
dec. 14. 11:08

Erről beszélek. (Pedig bifokális szemüvegem van, tehát éppen olvasgathatnék is vele a boltban. Csak nem a mikroszkopikus szövegeket, ugye.)

A DM nem játszik szerepet az életemben. :-)

77. csemár (válaszként erre: 74. - Globus)
dec. 14. 11:05

Hát, igen..!

Fő a biztonság! :-))

76. libikóka (válaszként erre: 73. - Globus)
dec. 14. 10:51

Hát igen,,én csak azért nem viszem mert utálom tologatni.

Persze ha kell:)

75. ,zumba (válaszként erre: 64. - Epresturmix)
dec. 14. 10:50
Én mindent olvasok. Igaz, kevés dolgot vásárolok. Pl: a bolt saját márkás mascarponeja: keményítő, tartósító és egyebek...ott marad a helyén a boltban. Most saját készítésűben gondolkodom.
74. globus (válaszként erre: 68. - Csemár)
dec. 14. 10:48
Óó, ha sokat bogarászok, odajön a biztonsági őr is 🙂
73. globus (válaszként erre: 72. - Libikóka)
dec. 14. 10:47

Tényleg? A nagy kocsin?

Én mindenhová karkosarat viszem be, jó módszer túlvásárlás ellen, magam ellen 😀

72. libikóka (válaszként erre: 70. - Csemár)
dec. 14. 10:39
Egyébként sok van amit szemüveggel sem látok,,ezért is büntetnék,,képtelenség kibogarászni,,ezért jó a DM bevásárló kocsi,,azon rajt van.
71. csemár (válaszként erre: 70. - Csemár)
dec. 14. 10:38
70. csemár (válaszként erre: 69. - Libikóka)
dec. 14. 10:35
Igen, az.
69. libikóka (válaszként erre: 68. - Csemár)
dec. 14. 10:34
Nem találom a gugliban lupát,,nagyító?:))
68. csemár (válaszként erre: 66. - Globus)
dec. 14. 10:22

Csodálatos dolgokat tapasztalok, ha elolvasom (persze otthon, utólag) az apró betűs összetevéket.

(Ha a boltban akarnám "tisztázni", hogy mit veszek, a szemüveg mellett egy lupára is szükségem lenne, hogy mindent kibogarásszak... Meg nagy-nagy türelemre, hogy elviseljem a többi vásárló megjegyzéseit, akiknek az útjában lennék, amíg "olvasgatok"...)

Így viszont marad a zsákbamacska: "gesztenyepüré" - és passz!

Ha büntetnék a szabálytalanságokat, előbb-utóbb lenne valami változás, az biztos.

dec. 14. 10:14

Most sütöttem próbát a hűtött linzer tésztából,,,állag jó ,,íze nem sok,,teljesen édestelen,,inkább sósabb.

Még megkóstolom lekvárral töltve+ porcukrozva,,lehet mégis csak házi linzer lesz,,pedig nagyon bíztam.

Van még egy, azt Ausztriában vettem,,ahhoz nagyobb reményeket fűzök.

66. globus (válaszként erre: 63. - Csemár)
dec. 14. 09:55

Hiába, ha nrm tartják be.

Kb. 10-12 eve KÖTELEZŐ feltüntetni csomagpláson az allergéneket. Zab: tudtommal nalunk zabmalom nincs, vagyis a búzásban dolgozzák fel. Elvileg zabpelyhet ehetné coeliakiás, de így? Tellér gyártó semmilyen termékén nincs infó, de ha írunk nekik, kedvesen válaszolnak, hogy gluténes lehet. Dr. Oetker sem erőlteti magát.

Eleinte még arra hivatkoztak, hogy elhasználjak a régi csomagolóanyagokat.

Azt nem értem, ha valamire törvény van, miért nem büntetnek annak megszegéseért?

65. libikóka (válaszként erre: 63. - Csemár)
dec. 14. 09:45

Megnéztem én is miután írtad,,háromféle volt ,,mindben van.

Nem vettem,, talán jön a natúr változat,,abban semmi,, sem cukor, sem aroma,,igaz itthon kell kutyulni,,de az meg nem baj.

64. Epresturmix (válaszként erre: 47. - Globus)
dec. 14. 09:36
Néha érdemes (sőt én már egyre többször) elolvasni az összetevőket. Meglepő dolgok vannak. Sokszor nem veszem meg, ha valami nem tetszik.
63. csemár (válaszként erre: 58. - Libikóka)
dec. 14. 09:34

Ha valami x% pürésített gesztenyemasszát tartalmaz, továbbá y% burgonyapelyhet, az nem lehet burgonyapüré. (Kereskedelmileg.)

De vajon lehet-e "gesztenyepüré"? (Kereskedelmileg.)

Lehet, ugye, miért ne lehetne?!

62. tumbo2 (válaszként erre: 40. - Globus)
dec. 14. 09:30
úgy járnál,mint én.karácsony előtt bejártuk a várost,karaj már sehol nem volt. beestünk a helyi henteshez,karaj az nincs,vegyünk tarját.azt ugyan rántva meg nem esszük.gondolkodik,gondolkodik,aztán kihoz egy gyönyörű karajt.nem volt képem mondani,hogy a fele elég lenne.elég szemét ember volt,bement a hivatalba följelenteni azt,aki otthon árul.de utolérte az isten büntetése,mert sokakat becsapott,az öregeket,akik nem láttak jól.belecsapott a villám a kis boltjába.
61. libikóka (válaszként erre: 59. - Globus)
dec. 14. 09:25
Tegnap épp rápillantottam a sima gesztenyére,,4000 ft/kg:O
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook