Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tradicionális az ünnepi menüd? fórum

Tradicionális az ünnepi menüd? (beszélgetős fórum)


1 2 3
60. tumbo2 (válaszként erre: 44. - Epresturmix)
dec. 14. 09:20
kicsit előbb,úgy 20-25 évvel.a nedves csalánt fölaprította,kukoricadarával összekeverte,nyelték,mint kacsa a nokedlit.
59. globus (válaszként erre: 56. - Csemár)
dec. 14. 09:13
Most ugrott be! Anyu receptkönyvében volt egy hamis gesztenyés krémes, annak tört krumpli volt a krémjében lapok között, rummal ízesítve, úgy emlékszem, ízlett. Tudtuk, mit eszünk olcsón 🙂
58. libikóka (válaszként erre: 56. - Csemár)
dec. 14. 09:13
A krumplipüré már foglalt?)
57. globus (válaszként erre: 56. - Csemár)
dec. 14. 09:10
Hogy kerül a tescos darált húsba búzarost? Dobozos narancslé összetételében sargarépa, baracklében alma. "Ócsítják"...
56. csemár (válaszként erre: 52. - Globus)
dec. 14. 09:06

S akkor miért "gesztenyepüre" néven árulják?

(Költői a kérdés.)

55. globus (válaszként erre: 54. - Libikóka)
dec. 14. 08:03
Köszönöm a figyelmességet, az tőlem pont a túlsó városrész. Talán jővő héten még hoznak, betették a polcra az árufeltöltős sámlit 😀
54. libikóka (válaszként erre: 53. - Globus)
dec. 13. 20:17
Eszembe jutottál,,Huszár úton Spar,fal van babapiskótából.
53. globus
dec. 13. 19:39

Mai bolti tapasztalat: akciós káposzta nincs, babapiskóta továbbra sincs.

Többit so-so beszereztem a tartósak listájáról. Jövő héten utolsó roham a frissekért 😀 Piskótást lehet, kihagyom.

52. globus (válaszként erre: 50. - Csemár)
dec. 12. 17:57
Olyan is van, burgonyaapelyhes.
51. libikóka (válaszként erre: 50. - Csemár)
dec. 12. 17:48
Legalább akkor tennének babot.
50. csemár (válaszként erre: 47. - Globus)
dec. 12. 17:46
Én eddig csak olyat láttam, amelyben krumpli volt. (Elég sok %-nyi...)
49. libikóka (válaszként erre: 48. - Libikóka)
dec. 12. 17:45
Mondjuk most épp beugrott hogy a szokásos őszi gesztenyepüré kimaradt,,jó lenne egy gesztenye rolád..Na meglátjuk:DD
48. libikóka (válaszként erre: 47. - Globus)
dec. 12. 17:43

Listát írtam épp az előbb,,mi kell még.Aldi lesz belőle,,ott a legfinomabb a mascarpone,,ha lesz.A gesztenyemasszák vicc,,

Fejben van az újratevezés,, ha valami nem lesz.

47. globus (válaszként erre: 41. - Libikóka)
dec. 12. 17:13

Most jövök az ISP-ból.

Babapiskóta nincs. Laktózmentes mascarpone nincs. Képviselőfánk krémpor nincs, laktózmentes tejből csak másfeles, december 21-én lejár. Vöröskáposzta nincs.

Gondoltam, veszek egy kilós sütőipari félbarnát, eredetileg nem volt tervben, mert azt hittem, nagy cekkerrel ballagok haza. Nincs.

Gesztenyemasszák egyikén sincs semmilyen allergén infó. De zab, az van benne... hát én is zabos lettem.

46. libikóka (válaszként erre: 45. - Libikóka)
dec. 12. 15:50
Lehet hogy a hétvégén egy felet megsütök,,jó lenne tudni milyen.
45. libikóka (válaszként erre: 43. - Epresturmix)
dec. 12. 15:46

Spar,,sima hűtő , ahol a réteslap is szokott lenni.,,nem fagyasztott.


Legalábbis én ott vettem,,most először.

44. Epresturmix (válaszként erre: 33. - Tumbo2)
dec. 12. 15:43
97-et írunk. Nagyanyám minden reggel szedte a friss csalánt (ha jól emlékszem feldolgozás előtt szárította, hogy ne legyen vizes) egy deszkán felaprította és kukoricadarával összekeverte. Imádták a kacsák.
43. Epresturmix (válaszként erre: 41. - Libikóka)
dec. 12. 15:41
Létezik linzer tészta előre gyártva? És most szóltok? 😯
42. Epresturmix (válaszként erre: 25. - Shukran)
dec. 12. 15:40
Kacsát mindig bőrével lefelé kezdem sütni. Egy kacsasütőben sütöm. Jól besózva nagyszemű sóval, rozmaringgal, minimális vízzel alá. Legutóbb akkora hájréteggel rendelkezett a delikvens, hogy “leformáztam” és egy kis piros lábosban lesütöttem friss zsírnak, tepertőnek. Lilahagymával ettük. 🤤
41. libikóka (válaszként erre: 40. - Globus)
dec. 12. 15:28

Ma vettem én is ,épp ilyen alapon,meg lesz sütés nélküli is.Hűtött linzer tésztát is vettem.

Köszönöm:))

40. globus (válaszként erre: 38. - Libikóka)
dec. 12. 15:23

Igen! Már bent csücsül. Amikor kiveszem, fagyosan azonnal felvágom a celofán csomagolást, hogy ne legyen rajta a pára, amikor felenged. Szobahőn szépen kienged, utána olyan, mintha most vetted volna.

Én csak azért szoktam rá így, mert valamelyik évben ünnep előtt egy héttel már sehol nem lehetett kapni. Nyilván süthetnék is tekercset, ez az egy luxus legyen már 🙂

dec. 12. 15:19

Nálunk csak a guba, de havonta 1-2 alkalommal megcsinálom


Csak a 24-i az ünnepi, a többi is jó lesz, de nincs vendégség, nincs rokonság, csak a saját kedvünkért, de tkp minden nap ez van.

38. libikóka (válaszként erre: 37. - Globus)
dec. 12. 15:18

Szenteste napján már nálam sincs főzés ,,sütés meg pláne.

Max az aznapi sült,,és ha a köret krumpli.Ez nem vesz időt.Rántottat most nem készítek.

No akartam is tőled kérdezni a bolti p.tekercs mehet a fagyasztóba ugye?

37. globus (válaszként erre: 35. - Libikóka)
dec. 12. 15:14

Anyu ezt nagyon ügyesen csinálta, ünnep napján délelőtt már csak a rántottak maradtak. Persze amikor már otthon volt.

Gyerekkoromban meg nem foglalkoztunk ilyesmivel. Tobzódtunk a süteményekben 🙂

36. globus (válaszként erre: 34. - Tumbo2)
dec. 12. 15:11
Előveszel egy kivajazott tepsit...
35. libikóka (válaszként erre: 26. - Globus)
dec. 12. 15:11

Igen én is azt logisztikázom ki mikor jön,,hogy előre se kelljen sokat,,de aznap se.

A kacsa ilyen szempotból könnyű,,bedobod a sütőbe és megsül ,épp úgy bármi más:))

Ezért jó a sült.

34. tumbo2 (válaszként erre: 31. - Globus)
dec. 12. 15:02
nekem az tetszik,hogy 20 perc alatt kész a kaja.ja,úgy könnyű,hogy még céklát is főzve veszik.
33. tumbo2 (válaszként erre: 27. - Fincsi5)
dec. 12. 14:59
olyat már sehol nem kapsz.az anyám rég rendelt házit,azt is táppal etették.arra még emlékszem,hogy csalánt szedtünk ,talán kukoricadarával keverték?aztán a vágás előtt kb.3 hétig tömte a nagyanyám kukoricával.
32. globus (válaszként erre: 30. - Shukran)
dec. 12. 14:59

Zsákbamacska lesz.

Bár azt talán felismerném...🦆🐈

31. globus (válaszként erre: 29. - Tumbo2)
dec. 12. 14:57
Köszi 🙂 én ha elrontom, az inkabb túlsütést jelent, szárazat és rágóst. A főzős műsorok 60 percén elhasalnék.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook