Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tracy Hogg 4É módszerét használja, kipróbálta már valaki? fórum

Tracy Hogg 4É módszerét használja, kipróbálta már valaki? (beszélgetős fórum)


29. lepke99 (válaszként erre: 27. - Konacafe)
2013. jún. 21. 17:36
Már olvasom, most tartok az ébrenlétnél. Szülés előtt akartam elkezdeni, de az sajnos nem jött össze, utána meg mindig volt valami: az étkezéssel, súllyal nálunk problémák voltak az elején. Bár ahogy elnézem még ha éppen nem is használom a napirendet van benne sok hasznos tanács.
2013. jún. 21. 13:22
amugy fentvan a neten is, bele lehet olvasni
2013. jún. 21. 13:21

Szia!


Tracy konyveben utal arra, ha valaki nem vele kezdett, tehat nem csinalt maguknak napirendet az csalad.


Mar mindenki irta, hogy az alvas miatt fontos, de nem csak azert..

Pl. ha sir, tudod, hogy miert sir. Ha eppen evett, akkor tudod, hogy nem azert sir, mert ures a poci. Es hasonlo tanacsok, pl. furdeteshez, hisztire.


Egyebkent ez az alapja a masodik konyvenek is, ahol mar a gyerek kommunikal, szilardat eszik, bilizik. ARtani nem artasz azzal, ha elkezded most. Nyilvan nehany dolog mar nem relevans, de a jovoben hasznat veszed.

26. szafaripók (válaszként erre: 25. - Lepke99)
2013. jún. 20. 14:00

Akkor próbáljátok meg. Nekünk bevált, és 1 hósan már átaludtuk az éjszakákat, és utána is!:)


De a "hátha" nem lesz elég hozzáállásnak. Határozd el magad, és csak akkor kezdd el, ha kitartassz mellette, és végigcsinálod. Kell pár hét, mire átálltok, és tuti lesz miatta hiszti, akkor legyél erős. Utána jobb lesz, főleg éjjel. Emiatt nem leszel se szívtelen, se rossz anya, hidd el, többet ártassz azzal, ha elkezded, de félbe hagyod, mintha végigviszed, még ha adott pillanatban nehéz is.

25. lepke99 (válaszként erre: 24. - Szafaripók)
2013. jún. 20. 13:56
Gondoltam a napirend hátha jó lenne Neki, átaludná mindig az éjszakát, mert csak néha szokta.
24. szafaripók (válaszként erre: 23. - Lepke99)
2013. jún. 20. 13:21

Nálunk nagyon bevált, igaz, mi a születése után azonnal ez alapján alakítottuk ki a napirendet.

Ha neked jó így, ahogy most van, akkor miért akarsz változtatni?

2013. jún. 20. 12:15
kisfiam 4 hónapos, most tudtam igazán belekezdeni a könyvbe. nem tudom belevágjak-e ebbe a rendszerbe, igény szerint van etetve és nem szokott probléma lenni vele. Szerintetek így is érdemes nekivágni?
22. Shanee (válaszként erre: 21. - Konacafe)
2013. máj. 6. 09:43
Szia! Az elsőt "kivégeztem", most a suttogó mindent megold-ot olvasom. Visszavinni nem akarom, mert tutira 2 év múlva sehol nem tudnám megvenni :) Jártam már így :) De köszönöm!
2013. máj. 4. 12:39

Szerintem nagyon jo konyv. Az elsot hasznaltuk, bevallt sokmindenre, nem csak az altatasra (en az altatast egy masik konyvvel egyutt alkalmaztam)

Jo volt a rendszer kialakitasara, a furdesre, hasfajasra neha :)


Shanee, sztem gyorsan nezd at a ket konyvet, amit vettel, ha jol emlekszem, a "mindent megold" c. az 1 es a 2 otvozete. Ha igy van, lehet, hogy meg vissza tudod vinni, a masodik az olyan jo 1 eves, 1.5 eves korara kell csak.

2013. máj. 1. 13:23

En is olvastam, a gyerek 2 honapos volt, mikor a kezembe került a könyv. Egy megvaltas volt. Elötte igeny szerint probalkoztunk, hat nekem az nem ment. Nekem kellett a napirend, nulla tapasztalattal kellett tudnom, mire szamitsak, mit akar, mire van szüksege a gyereknek eppen. Es 3 nap bevezetes utan kiderült, a babanak is kell a napirend. Az addigi nyafi, kaotikusan evö-alvo gyerekböl egy könnyen erthetö, kiszolgalhato, redszeres baba lett, boldog, nyugodt, mosolygos alig sirt, szepen evett, oriasiakat aludt, stb. Mintababa egy bena kezdö anyukanak. :) A mai napig (5 eves) elegge rendszer függö, igenylö.

A könyv szerintem is nagyon hasznos, le kell mosni az amcsi cukormazat, meg nehany dolgot nem kell szo szerint szigoruan venni. Aztan meg lehet fogadni a kötödöen, igeny szerint nevelö anyukak kritikajat, tapasztalatom szerint nekik ez a könyv a modszereivel közepkori kinzoeszköz...

19. Shanee
2013. máj. 1. 13:05
Sziasztok! Én szeptember végére vagyok kiírva, de már most megvettem a suttogó titkai 1-et és a suttogó mindent megold c. könyvét. Az elsőnek bő felénél járok, de nagyon tetszik. Szeretném majd én is így csinálni. tudom, hogy nem mindig lesz egyszerű, de nagyon jó dolgokat ír a hölgy! Első babásként, és a sógornőm elrettentő példája után kell a jó iránymutatás :)
2013. márc. 30. 22:48
Köszönöm a biztatást! :)
17. f0d623b3f2 (válaszként erre: 15. - Emily84)
2013. márc. 30. 21:43

Ne aggodj. Nálunk úgy működött hogy bekalkulaltam a hasfajós gyereknel az este 5 es este 11 közötti standard hasfajast. (Nekem is besargult)

De egyébként működott a dolog akkor...

16. szafaripók (válaszként erre: 15. - Emily84)
2013. márc. 30. 21:38
Minden baba más. De szerintem bőven lesz rá esélyetek. Szerintem a napirend sincs kőbe vésve, mi is sokszor csúsztunk időben - a lényeg, hogy a "folyamat" (mi után mi következik) teljesen állandó maradt.
2013. márc. 30. 17:48

Megszületett a kisfiam 2013. 03.23-án. Sajnos besárgult így a kórházban és itthon a védőnő is azt mondta szigorúan 3 óránként kell etetni, hogy kitisztuljon. Elég aluszékony volt az első 2-3 napban, most kezd már jobban enni (nem kell ébresztgetni evés közben), de nagyon elcsúsznak az etetések időben, van, hogy hamarabb éhes, van, hogy alig lehet felébreszteni és a pocija is sokat fáj. Szóval félek, hogy később sem fogom tudni napirendhez szoktatni. Amikor a hasa miatt sír, nem lehet letenni és enni sem akar olyankor (ami érthető).

Szerintetek ha elmúlik a sárgaság, lesz még esélyünk a napirendre?

14. Loba
2013. márc. 25. 16:56

Nálunk nagyon bevált a könyv, természetesen testre kellett szabni sok mindent, de a módszer "váza", szerintem nagyon jól használható. Én is előveszem időről-időre, ha bármilyen probléma felmerül.


A fiam 5 hónapos, és olyan 4-5 napos lehetett, amikor elkezdtük használni Tracy módszerét, mert annyira kaotikusak voltak a napjaink, hogy ilyen rövid idő alatt kikészültem. Három hetesen átaludta az éjszakát, külön szobában (van nála egy fotelágy a nehezebb éjszakák esetére). A környezetemtől kaptam hideget-meleget, voltam szadista, amiért napközben ébresztettem, könyvből, és nem ösztönből gyereket nevelő, stb. Az az igazság, hogy már nem zavar, mert kiegyensúlyozott, mosolygós babám van, akihez az emberek 90%-ának az első hozzáfűznivalója, hogy "Milyen nyugodt baba!". Vannak nyűgös és nehezebb napok, de alapvetően minden nagyon szépen alakul. Már egy hónapja 4 óránként eszik, szoptatások között átlagban másfél órát, este pedig 9-től reggel fél 6-ig alszik.


A legtöbb kritikát azoktól kapom, akiknek 4-5x felébred a gyerekük éjjel, nappal szinte semmit sem alszik, hipermotilis és össze-vissza eszik. Nem bántom őket, mert van elég bajuk, de én nagyon örülök, hogy ezt a módszert választottuk. Kiszámíthatók a napjaink, tudunk programot szervezni a gyerek ébrenléteihez igazodva, már 3x el tudtam menni kávézni a barátnőimmel :), a férjem nagy koncentrációt igénylő munkát végez, így aranyat ér, hogy kialussza magát... és még sorolhatnám az előnyöket. Én nagyon hálás vagyok Tracy Hoggnak.

2013. márc. 13. 18:41
Én is olvastam a könyvet és sok hasznos tanács van benne. Még alkalmazni nem tudom, mert van még pár napom a szülésig, de mi is külön szobán fogjuk altatni a babát és próbálom majd alkalmazni az olvasottakat főleg az etetés és az altatás kapcsán. Szerintem a család minden tagjának jó, ha van egy napirend, amihez lehet igazodni. A babának biztonságot ad, a szülőknek pedig könnyebbséget.
2013. márc. 5. 13:36

Nekunk is bevalt.

Jo a 4e is. A tulajdonsag csoportositas is nagyjabol raillik es a kezelese is.

Sok minden masban is ad tanacsot es az is hasznos.


Nalunk is kulon alszik, tudja, hogy csak az agyikojaban van alvas. Az nem jatszoter.


A masik kettoben mi van?

2013. febr. 4. 15:48

Nálunk első perctől külön alszik. Külön szobája is volt, van.

Csak akkor alszik nálunk, ha beteg, de akkor se mindig. Inkább azt kéri, én aludjak vele, az ő szobájában. De 1-2 éjszaka után már nem kell...

Nálunk anyukám volt "kiakadva", hogy hogy tudom másik szobában altatni. Hát így. Szerintem jól tettük. Este 7-8 után már miénk a lakás a párommal, ő meg sose félt, ha egyedül kellett aludnia (akár nyaraláskor, vagy a nagyinál, vagy csak mert nem voltunk itthon).

10. e4cce736f7 (válaszként erre: 9. - F0d623b3f2)
2013. febr. 3. 22:32
Van egy harmadik része is , az már nagyobb gyerekekhez annak is A suttogó titkai a címe csak 2. rész. Nálunk is külön alszik a kicsi, de még a mi szobánkban, és az ismerőseim közül van pár aki el sem tudja ezt képzelni hogy hogyan lehet. Pedig az első 2 hétben velünk aludt mert annyira féltettem mindentől hogy csak így tudtam biztonságban . Ám legyőztem a félszt és rászoktattam a kiságyra:) Szeret ott aludni, nálunk is jóéjt puszi , 2-3 mondat mese és már alszik is :)
2013. febr. 3. 22:13

Nekünk nagyon bejött :)

Én nem kiolvastam vagy elolvastam a könyvet, hanem folyamatosan olvasgatom amikor szükségem van rá. Bizonyos dolgokban nagyon sokat segít - tény, hogy nagyon amerikai de ha figyelmesen olvas az ember és értelmezi amit ír a holgyike, teljesen eredményesen lehet alkalmazni.


Megjegyeznem, hogy körülöttem minden anyuka kiakadt és lebutított amikor a kicsim külön aludt (külön ágyban) majd külön szobában (7 hónapos korától) és tényleg megtanulta magát elaltatni. Napirend van az elso hónaptól ami nagyon jó dolog - hiszen így lehet tervezni.

Sok felmerülő probléma eseten fellalozom a mai napig.

Tudom, sokan ezt nem értik meg - de ahogy nő és okoskodik a baba/gyermek úgy terül meg egyre jobban a befektetett energia. Nekem hihetetlen jó, hogy a kicsim elalszik az esti mese és dal utan magától és megmaradt a privát szférának a párommal ;)


Majdnem elfelejtettem: nekem a suttogó mindent megold van meg (masik nincs).

8. e4cce736f7 (válaszként erre: 6. - Szafaripók)
2013. febr. 3. 22:03
AZ első kötetben olvastam , egy ilyen kis bekeretezett lebontás. Igen lehet hogy elírás,bár én pont azt szűrtem le belőle, hogy na itt kezdődik az elhízás, mert ennyi folyadék nagyon kitágítja a pici gyomrát, ha egyáltalán belemegy és nem jön vissza az egész
2013. febr. 3. 21:41
Amúgy a könyvein látszik, hogy nem a magyar körülményekre íródott, de ha ezt lehámozza az ember, egy csomó dolog nagyon hasznos benne!:)
6. szafaripók (válaszként erre: 5. - E4cce736f7)
2013. febr. 3. 21:40
Én erre nem is emlékszem benne, de vagy elírás lehet, vagy fordítási hiba: az angolok nem (mili)literben számolnak, lehet, nem váltották át rendesen...??
5. e4cce736f7 (válaszként erre: 4. - Gabi0630)
2013. febr. 3. 21:23
igen vannak benne nem jó dolgok is. Szerintem nem szabad egy csecsemőnek 220 ml ennie egyszerre . Ám egyébként sok mindenben tudott segíteni. Én sem veszem szóról szóra de remek iránymutatásnak tartom a tanácsait
2013. febr. 3. 18:31

Sok minden tetszett amit írt, és sok mindent tudtunk is belőle hasznosítani, főleg a dac és hisztikorszakban.


Nekünk is volt napirendünk, de még előtte kialakult, hogy megvettem volna a könyveit.


A véleményem az, hogy ír jó dolgokat, valami nekem kicsit meredek, kőkeményen nem szabad ragaszkodni senki módszeréhez, mert minden gyerek más

2013. febr. 3. 18:12

Csak jó!:)

Mi is bevezettük rögtön, amint hazaértünk a kórházból. 1 hósan már átaludta az éjszakát!:)) Nekünk nagyon-nagyon hasznos volt!

2013. febr. 3. 17:58

Szia!


Az én kisfiam lassan 4éves, én használtam a 4é-t születésétől kezdve, nálunk tökéletesen működött. Megvolt és van is a napirend, és a kisfiamnak én vagyok a minden:))) Szóval nálunk bevált:)

2013. febr. 3. 17:41
Sziasztok! Olvastam Tracy Hogg A suttogó című könyvét, most A suttogó mindent megold című kötetét olvasom. Próbálom követni Tracy nagyon is hasznos tanácsait, ami eleinte döcögős volt, lévén nekünk bele kellett venni a heti egyszeri Dévény tornát és a pavlik kengyel viselését is. Nektek milyenek a tapasztalataitok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook