Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Toxikus, bántalmazó közeg fórum

Toxikus, bántalmazó közeg (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
218. Sütikee (válaszként erre: 215. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 28. 12:58
Az a baj hogy ha egy áldozat segítséget kér, mert igen, sajnos neki kell kérni, nem veszik komolyan, amíg vér nem folyik. Annyi ilyen eset volt már. Ott volt július elsején az a gyilkosság is, amikor éppen lejárt a távolságtartási végzés, és a férfi megölte a feleségét és a kislányát, na ott kért segítséget a feleség, de többet nem kapott,mint a távoltartási.
2023. júl. 28. 12:56
Havi egyszeri családszemle kellene. Külön meghallgatni a gyereket, szülőket, házaspár esetén mindkét felet. Ha egyik fél úgy gondolja, hogy bántalmazva van, akkor írásos kérvényben kérhetné a kiemelést. Valami ilyesmire lenne szükség.
216. Sütikee (válaszként erre: 213. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 28. 12:55
Ez csak úgy működne, ha lenne rá elég szakember. Igaz, más, de pl én az államkincstárból vártam papírokat, de minden ilyen ügyet áttettek Kaposvárra, összevonva a többi kincstárral, aminek az lett a következménye, hogy ott beleszakadnak, annyi munkájuk lett, az ország többi részéből meg mindenkinek felmondtak!
215. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 214. - Sütikee)
2023. júl. 28. 12:52
Háth, akkor meg ne csodálkozzunk, ha az angyalföldihez hasonló gyilkosságok történnek.. Ennyit tudok mondani ehhez.
214. Sütikee (válaszként erre: 211. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 28. 12:51
Ha nem tudja egy szociális munkás, hogy mi a baj és hol, melyik családban, nem tud segíteni!
213. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 212. - Sütikee)
2023. júl. 28. 12:51
Igen, pont ez a baj. Miért? Az áldozatot szarrá terrorizálják és utána pluszban még ő rohangáljon sehítségért?? Erre mondtam a havi egyszeri lakásszemlét, szociális munkások részéről. De hát ennyire családbarát kormányunk van..
212. Sütikee (válaszként erre: 209. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 28. 12:48

Megértem ezt is, de az a baj, hogy sok esetben nem lehet kiszűrni, mi folyik a négy fal között. És igen, sajnos az áldozatnak kell utánajárni a dolgoknak.

A te környezetedben tudja valaki, hogyan élsz? Hogy súlyos problémák állnak a háttérben?

2023. júl. 28. 12:47
Itt volt nemrég az angyalföldi gyilkosság is, amikor a pasas megölte a barátnőjét. HOL VOLTAK A SZOCIÁLIS MUNKÁSOK?? Pedig meg lehetett volna előzni a bajt, csak csesztek segíteni. Biztos voltak jelei. Emberek, itt mindenki hülye?? Nem látjátok mekkora a baj?
210. Sütikee (válaszként erre: 208. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 28. 12:46
Az óvoda pl foglalkozik ezekkel a gyerekekkel, és próbál tenni az ilyen bántalmazott gyerekek érdekében, de az a baj, hogy sok esetben a szülő nem együttműködő sajnos! Így pedig nagyon nehéz, mert információk híján csak a sötétben tapogatóznak a szakemberek.
2023. júl. 28. 12:43

Nem tartom megfelelőnek, hogy még az áldozatnak kelljen rohangálnia mindenhova. Helybe kéne jönnie a segítségnek.

Mert az áldozatnak sok esetben segítséget kérni sincs energiája. Kedves kormányunknak nem szívügye a családvédelem? Akkor miért nem tesznek semmit??

2023. júl. 28. 12:41
Egy olyan rendszer kiépítésére lenne igény szerintem , hogy szociális munkások havonta egyszer családszemlét tartanának és probléma esetén ha a gyerek is úgy gondolja kiemelhetnék a családból, ha az toxikus.
207. Sütikee (válaszként erre: 205. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 28. 12:40
Az imént írtam le, hogy vannak segélyszervezetek, akik a bántalmazó kapcsolatban élőket segítik! Elméletileg!!
206. Sütikee (válaszként erre: 204. - Channa*)
2023. júl. 28. 12:39

Szerintem nem tudja! Csak hallotta és gondolja, most aztán jól megmondta a magáét!


Kedves FI! Olvass vissza és értelmezd a soraim! Az áldozatot nem hibáztattam, csak abban, hogy nem lép! Nincs olyan, hogy nincs kiút! Ha nincs rokonság, se barátok, se ismerősök, de vannak olyan programok, segélyszervezetek, ami ilyen esetekben segít, mert pont ez a céljuk, ezért alakultak! Persze van, aki ezt nem tudja, mert könnyebb a négy fal között magukat sajnálni, és várni a következő pofont! Utána kellene járni a dolgoknak, cselekedni kell! A mai világban az interneten is lehet ilyen esetben utánajárni a dolgoknak!

Kötözködés helyett inkább gondolkodjunk el és járj utána, hogyan tudnál kiszállni ebből az egészből!

És azok, akiket itt egybiteseknek nevezel, és mellette csúfolódsz, mint egy óvodás, azok az emberek próbáltak segíteni neked!

205. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 204. - Channa*)
2023. júl. 28. 12:29

Én azt gondolom, az államnak kötelessége lett volna kiemelni engem ebből a bántalmazó közegből! Szociális munkások hol vannak? Miért nem tartanak családszemlét? Hányinger.


A magyar társadalom bántalmazópárti, ez a helyzet, az áldozatba meg még egyet bele is rúgnak. A magyar társadalom áldozathibáztató.

204. Channa* (válaszként erre: 201. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 28. 12:23

Na, akkor most próbálj meg gondolkodni, ha tudsz!


Azt írod itt valakinek és többekre, hogy 1 bites.

Te, aki 30 éve hagyja, hogy tönkre tegyék. Egy olyannak és olyanoknak, akik voltak már nehéz helyzetben és ők nem siránkoznak.


Tudod mi az bit?

203. Channa* (válaszként erre: 200. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 28. 12:20

Persze, ilyen is van, de te egy fiatal nő vagy, ha igaz, aki előtt ott van még az élet.

Azért 30 éves korra már bőven ki kellett volna alakítanod úgy az életedet, hogy az neked megfelelő legyen és ne csak dagonyázz ebbe az egészbe.


Láttad, hogy már a gyerekkorod is olyan volt, amit nem akarsz, ilyenkor be kell rendszkedni arra, hogy kilépj belőle mielőbb. Tanulni, munkát keresni, hogy legyen bevételed az önálló életre.


Sokan vannak olyan helyzetben, mint te, és sokan megtesznek mindent, hogy jobb életük legyen.


Ha jól értem, akkor születésed óta egy olyan családban élsz, ahol a lelki terrort alkalmazzák, ha időben érettségiztél, akkor legalább 12 éve dolgozhatnál, megkereshetted volna már azt a pénzt, amire szükséged lenne egy önálló életre, ahogy most sem vagy lekésve semmiről.


Vállalj munkát, rakd össze a pénzt, amiből tudsz bérelni szobát vagy lakást egy olyan helyen, ahol tudsz munkát is vállalni és teremts magadnak egy olyan életet, amire vágysz.

Ha eddig bírtad, akkor kibírsz még néhány hónapot és utána lelépsz!


Ne hátra felé nézz, hanem előre. Legyenek céljaid! Ne az önsajnálattal töltsd az idődet, mert így tényleg belerokkansz.


És azzal, hogy itt a hoxán másokra mutogatsz, nem fog az életed megváltozni.


Sok sikert neked! Tegyél valamit!

202. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 198. - Sütikee)
2023. júl. 28. 12:19
Elméletben könnyű, gyakorlatban azért jóval nehezebb ezt meglépni. Amikor úgy érzed az egész világ ellened van.
201. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 198. - Sütikee)
2023. júl. 28. 12:09
Mert ez közel sem olyan egyszerű, mint ahogy a hozzád hasonló egybites emberkék felfogják. Kihez forduljon, ha egyáltalán nincsenek kapcsolatai?
200. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 198. - Sütikee)
2023. júl. 28. 12:06

Azt írtad hogy tudod nem sajnálni őket és az ő hibájuk. Ezzel-lényegében-felmented a bántalmazó személyt. Csak talán a pirinyó kis agyaddal felfoghatnád, hogy az áldozat azért nem tud kilépni, mert sok esetben nincsenek rokonok, ismerősök, barátok, senki.

Nincsenek kapcsolatai. Illetve a bántalmazó miatt az áldozatban kialakul egy beszűkült tudatállapot. Folyamatosan megkérdőjelezi, elbizonytalanítja, akár rettegésben tartja.

Lényegében vagy ez, vagy az utca. Illetőleg fél attól, hogy bárhova is megy, a bántalmazó követné mindenhova.

199. Sütikee (válaszként erre: 198. - Sütikee)
2023. júl. 28. 11:58
*hibás
198. Sütikee (válaszként erre: 189. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 28. 11:57

Ki mondta, hogy a bántalmazó nem hívás?? Hol olvastad??

Én azt írtam, hogy miért nem lehet kilépni egy ilyen kapcsolatból!! Egy szóval sem mondtam, hogy a bántalmazó jó ember! Sőt! Elítélem azt az embert, aki veri a feleségét /gyerekét /szüleit stb.,vagy akár lelkileg tönkreteszi! Igen, ő a hibás! De sok nő marad mellette, mert bízik benne, hogy megváltozik. Erre mondtam, hogy ha ilyen kapcsolatban él valaki, miért nem lép? És ez nem áldozathibáztatás. Értelmezd a szöveget, mielőtt reagálsz!

197. TamThor (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 28. 11:44
Mit tettél a sorsod jobbra fordítása érdekében eddig?
196. Főnix3 (válaszként erre: 128. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 28. 07:34

Dedós vagy?

Öcsém! Nem azt mondták gyerek nem regizhet?

És nem vagy egyedül! Van barátod is itt! Becsüld meg, már ketten csúfolódhattok!

195. 520fd18552 (válaszként erre: 166. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 28. 02:25
Saját soraid között olvass. Van sok válasz.
194. 520fd18552 (válaszként erre: 146. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 28. 02:23

Szabadság és élet! Ez a két szó!


Ha beledöglesz, még ha csak átvitt értelemben is, nyertél!

193. 520fd18552 (válaszként erre: 163. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 28. 02:20
Érzőlény előtte és utána, ez most a köztes állapot.
192. 520fd18552 (válaszként erre: 166. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 28. 02:19

Lehasítás. Kígyó levedli bőrét? Meditálj el ezen!

Sokféle megnyilvánulása van. Ami a tiéd, megtalál!

191. 520fd18552 (válaszként erre: 186. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 28. 02:16
Nézz szembe a halállal, a testi-lelki veszteségekkel, utána súlya lesz azoknak a dolgoknak, ami most még súlytalan. Talán az élet és az egészség fogalmát is megérted.
2023. júl. 28. 01:54
S ez gyakorlatilag le is képezi a gondolkodását az egész társadalmunknak...
2023. júl. 28. 01:52
Sütikee szerint az áldozat a hibás, véletlenül sem a bántalmazó, aki pokollá teszi az áldozat életét. Nincs több kérdésem. Gratulálok, ez aztán a nemes jellem, az emberi minőség! Ezért tart itt ez az ország..
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook