Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Torokgyulladás kismamaként fórum

Torokgyulladás kismamaként (beszélgetős fórum)


26. ancsyangel (válaszként erre: 24. - Hisztikirálynő)
2010. márc. 17. 12:16
Szia Jobban vagy már?
25. d8908b786a (válaszként erre: 23. - Hisztikirálynő)
2010. márc. 14. 11:04
Remélem tudtam segíteni és meggyógyulsz! Ja ha a Nasipur megvásárlása mellett döntesz, nem lesz egyszerű dolgod. Minden ötödik gyógyszertárban tartják csak.
24. Hisztikirálynő (válaszként erre: 22. - Ad04b33206)
2010. márc. 14. 10:03
Jobbulást! Reméljük szülésig helyrejössz!
23. Hisztikirálynő (válaszként erre: 20. - D8908b786a)
2010. márc. 14. 09:58

Köszi a tippeket:)

Most csipkebogyó teázok. Azt lehet asszem:)

A fülgyertyán is gondolkoztam már, lehet, hogy veszek azt is. Erről a Nasipur-ról vagymiről nem is hallottam még, utánanézek, hogy mi is ez:)

2010. márc. 14. 09:57

a füledre antibiotikum, kismamakent is lehet szedni. A so nem mindig jo, a kamillas cuccok sem. Nem minden fulgyulladas ugyn az. Es nagyon veszelyes lehet ha hagyja az ember eluralkodni a dolgot. Menj vele dolkihoz es ne felj, nem lesz semmi bajod töle! Nekem minden evben 3-4x van begyulladva a fülem, terheskent most van masodszor. Kikertem doki es nödoki velemenyet is, lehet antibiotikumot szedni, nem art meg. Persze elötte kerdezd meg a dokit, mert nem indegyik szedhetö!


A torokra meg gyogytea, homeos dolgok - mar ha hiszel bennük, mert csak akkor hatnak.


En amugy 39+2 hetben vagyok, 1 hete torokfajassal, takonykorral es fülgyulladassal. Utobbi 2 nap alatt jobb lett antibiotikummal, elöbbikre marad a gyogytea es a remeny, mert nem akarok gyogyszert szedni. Sajnos a fiammal jatszohazban összeszedtünk valamit es kidölt az egyesz csalad. :/

2010. márc. 14. 09:51
A kislányom hozott haza valami nyavaját az oviból, az egész családon végig ment. 18 hetes terhes vagyok. 2 napig az ágyból se tudtam kimászni, a torkom,a fülem fájt, a nyirokcsomóim megduzzadtak. Mikor a lányomnak ráment a tüdejére akkor azt mondták szedjek én is augmentint. Hét nap alatt semmi változást nem éreztem. A védőnő adott egy listát, hogy stepsilsből melyiket lehet szedni. A strepsils pluss-on kívül bármelyiket ha jól emlékszem.
2010. márc. 14. 09:49
Én 18 hetes vagyok. Kb. a 8 héten nagyon megfáztam vagy szedtem össze valamit. Én is Homeogene9-et, Oscillococcinumot szedtem. Ittam hozzá teát(kamillát, de a teákkal vigyázni kell, mert baba miatt nem lehet mindent). Nasipurral mostam az arcomat és fülgyertyáztam. A Nasipurra ha rákeresel, egy 5.000.-Ft-os készülik aminek segítségével egy spéci sóval átmosod az arcod. (drága, de csak egyszer kell megvenni, utána már csak sót) A fülgyertya darabja 250 ft. Mind a két fület kell kezelni. Nekem ezek a dolgok bejöttek. Sajnos én, babától függetlenül is hajlamos vagyok - az allergiám miatt - a felső légúti betegségekre.
19. Lolita63 (válaszként erre: 16. - Hisztikirálynő)
2010. márc. 14. 09:41
Nem merném a sprayt használni,nehogy ártson! Évek óta a gyógyteát használom minden problémára,mert gyógyszerellenes vagyok.
18. Hisztikirálynő (válaszként erre: 17. - Olgi1977)
2010. márc. 14. 09:28

Köszi a tippet, majd rákérdezek erre a homeogene 9-re a gyógyszertárban.

Fú, akkor már a finisben vagy, nem csodálom, hogy nem akarsz betegeskedni! Reméljük már nem is fogsz!:)

2010. márc. 14. 09:26

Nekem is fájt a torkom, én mindig Homeogene 9-et szedek rá. Most is elmúlt 2 nap alatt. Én meg már a 38. hetet töltöm :) Már nagyon nem akarok beteg lenni, nehogy megfertőzzem a picurt esetleg szülés után

Jobbulást neked

16. Hisztikirálynő (válaszként erre: 15. - Ancsyangel)
2010. márc. 14. 09:26

ja, oké:)

Még sosem használtam ilyen sprayt, szal majd biztos bénázok, de remélem használni fog.

15. ancsyangel (válaszként erre: 14. - Hisztikirálynő)
2010. márc. 14. 09:24

ezt a spray ez egyenlő a toroköblitővel csak van hozzá egy külön fej a csomagban :)

Ettöl a nyelved nem zsibbad le elvileg ugyanis ugy kell hogy veszel egy nagy levegőt fujsz 3-4et a torkodra és akkor nyelhetsz csak :)

2010. márc. 14. 09:18

Asszem tantum verde oldatot v. spray-t is fogok venni, mert csak pasztilla van itthon. Hátha azok segítenek.

+ sinupretet is veszek, legyen itthon.

13. Wenta (válaszként erre: 10. - Hisztikirálynő)
2010. márc. 14. 09:13
De a homes cuccok sem mideggyik jó kismamálnak. Esetleg aloe frist is jó torokra, ha van kisfiamnak szokta a dokinéni.
12. ancsyangel (válaszként erre: 11. - Ancsyangel)
2010. márc. 14. 09:13
Sajnos nem találtam rá valót :S :(
11. ancsyangel (válaszként erre: 10. - Hisztikirálynő)
2010. márc. 14. 09:11
Pillanat türelmet pont valamelyik nap hoztam kismamáknak való homeos kisfüzetet máris megnézem ez melyiket írja :)
2010. márc. 14. 09:07

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Tantum verdet használok, de azzal az a bajom, hogy lezsibbasztja a nyelvem, de a torkom továbbra is fáj.

Infralámpám van itthon, asszem előszedem.

Néztem a homeós bogyókat, de olyan sokféle van, hogy nem tudom melyik lenne hatásos.

9. ancsyangel (válaszként erre: 2. - Hisztikirálynő)
2010. márc. 14. 09:04

szia

én is kismama vagyok és nekem Tantum Verde toroksprayt mondott a doki és nagyon bevált! Ez recept nélkül kapható!

Jobbulást kívánok!

2010. márc. 14. 09:03

Gyógyteát javaslok,mivel kismama vagy.Hársfa,kakukkfű,menta,kamilla.

A füledre meleg sót tegyél,vagy ha van infra lámpád azzal melegítsd.

2010. márc. 14. 09:03

A tantum verde tök jól csillapítja a fájdalmakat és úgy tudom terhesen is lehet használni. Én használtam és nekem bejött.

Persze a felírt gyógyszert is érdemes végig beszedni.

2010. márc. 14. 09:02
Ja, nézem a homeós bogyókat, hogy melyik lenne jó ilyen makacs torokgyulladásra, aztán valamelyik ügyeletes patikában megpróbálok beszerezni belőle.
5. Hisztikirálynő (válaszként erre: 4. - Wenta)
2010. márc. 14. 09:01

Köszi a választ!

Sinupretem volt itthon, de sajna most fogyott el. Tablettáztam.

Bekötni a torkom még nem mertem, mert régen volt egyszer ilyenem, akkor bekötöttem és egyből belázasodtam tőle.

most hálistennek lázam nincs, ez azért megnyugtat.

Kedden visszamegyek a dokihoz újból.

4. Wenta (válaszként erre: 3. - Wenta)
2010. márc. 14. 08:57
Ú ez nagyon gáz csak orvos de abbol iscak jobb. Mert közel a szülés. Ki kellene tenyészteni a bacit egy torok váladékot kellene venni.
2010. márc. 14. 08:54

Szió!


Langyos sós vizzel gargalizálni./jó sok sóval/ Torkot bekötni Édes káposzta levélre méz ezt a torokra erre száraz kendő. Kicsit mancsos de hatásos. Esetleg homeopátiás bogyók. Neten utána tupsz nézni melyik jó a kismamáknak. Én ugy emlékszem szinuprettet szedtem a terh alatt de nem vagyok benne biztos.

2010. márc. 14. 08:53

Sziasztok!

29 hetes kismama vagyok. Már kb. 3 hete fáj a torkom. Ebből az első két hét nem volt annyira vészes, hol fájt a torkom, hol nem, viszont egy hete kegyetlenül bedurrant a torkom.

Kedden voltam a fül-orr-gégészeten, ott amoxicillint írt fel a doki, azt szedem is 3x1-et naponta. Viszont továbbra sem gyógyul.

Már beszélni sem bírok, csak suttogni. A nyelés kegyetlen fájdalmas, ahogy a beszéd is.

Többféle házi praktikát is próbáltam már.

Méz, méz+fokhagyma, sós vízzel ill. citromos vízzel gargarizálás, mézes és citromos teázás.

A legrosszabb, hogy kezd a fülem is fájni.

Van valakinek további ötlete, hogy mivel mulaszthatnám el a gyulladást?

Köszönöm a válaszokat előre is!

2010. márc. 14. 08:50
Torokgyulladás kismamaként

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook