Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Torokfájás ellen ki mit ajánl? fórum

Torokfájás ellen ki mit ajánl? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
73. 388b941089 (válaszként erre: 57. - 006373a427)
2010. okt. 11. 09:24
én küldtem egy kis gyógyszert!, remélem "segíteni" fog! amúgy mielőbbi jobbulást neked!!
2010. okt. 11. 08:39

Főzzél egy bögrényi jó erős kamillateát. Tegyél bele egy kávéskanálnyi sót. Amikor langyos, gurgulázz vele, mint a tv-maci. Naponta többször...

Rajtam ez segített.

2010. okt. 11. 08:28

Még egy adag infó..

A torokgyulladás az egyik leggyakrabban előforduló vírusfertőzés, mégsem érdemes rá antibiotikumot szedni, amíg természetes módszerekkel is csillapítható a betegség. A gyógyuláshoz általában egy hétre van szükség, de a tüneteket enyhíthetjük az alábbi egyszerű tippek segítségével.

Gargalizálás sós vízzel


Vízbe feloldva a sónak enyhe fertőtlenítő hatása van, és megtisztítja a nyálkahártyát. Fél teáskanálnyi sót oldjunk fel két deci meleg vízben, és gargalizáljunk az oldattal. Naponta háromszor ismételve az öblögetést csökkenthetjük a gyulladás mértékét és enyhíthetjük a torokfájást.


A szervezet hidratálása

A fokozott folyadékbevitel hozzásegíti a szervezetet, hogy a felszaporodott váladékot minél előbb kiürítse. A meleg folyadékok - a tea, a leves - enyhítik a torokfájást. A kávét és a koffeines italokat azonban ilyenkor kerülni kell, mivel fokozzák a dehidratációt.


Méz és a citrom: mindig nyerő

A felforralt vizet hagyjuk lehűlni, amikor már csak langyos, facsarjunk bele citromot - ez a gyümölcs csökkenti a nyálkaképződést - és tegyünk hozzá mézet - ami enyhíti a gyulladást. Ha forró vízből készítenénk limonádét, mind a citrom, mind a méz értékes összetevői sérülnének a hőtől.


Fokozott C-vitamin bevitel

A C-vitamin támogatja az immunrendszer működését, így a szervezet hamarabb megkűzd a gyulladással.


Párásítás

Télen a torok nyálkahártyája könnyen kiszárad a hideg, alacsony páratartalmú levegőtől. Torokfájás esetén ez tovább súlyosbítja a tüneteket. Éjszakára állítsunk be légpárásítót a hálószobába, ezzel megelőzhetjük a száraz torok szindróma kialakulását.


Cukorka szopogatás

Ez fokozza nyálképződést, ami elősegíti a torok feltisztulását a váladéktól. Egyes sepciálsi gyógycukorkák enyhítik a fájdalmat is. Lehetőleg cukormentes változatot válasszunk, savanyú vagy mentolos ízben.


Meleg borogatás

Ha néhány percen át valamilyen átmelegített eszközzel masszírozzuk a torok környékét vagy enyhén meleg borogatást helyezünk rá, ellazíthatjuk a torkunkban lévő feszült izmokat. Naponta kétszer-háromszor érdemes ismételni.

2010. okt. 11. 08:26

Szia!

Most pont ebben vagyok és vettem egy nagyon szuper gyógycukorkát, neked is bátram merem ajánlani :)

A neve: STREPFEN

3-6 óránként vehetsz belőle 1 szemet. Erős, de nagyon megéri. 1200 körül volt az ára :)

Jobbulást neked is :)

69. magud (válaszként erre: 57. - 006373a427)
2010. okt. 11. 08:21
Strepfen, több ismerősömnek is bevált.
68. Ncilány (válaszként erre: 40. - Pmjudit)
2010. okt. 11. 08:20

Sós citrom?

Akkor inkább a savanyú káposztának a leve, pár korty egy ivásra.

2010. okt. 11. 07:56
A mézes negró sokat segít, valamint a mebucain (mentolos, narancsos), méz is.
2010. okt. 11. 07:24

Természetes gyógymódok


Bazsalikom -toroköblítő: Torokgyulladás ellen.


Borágó borogatás: Gyulladt bőrfelületre, toroköblítésre. Elkésztése: 5evőkanál apróra vágott borágó-levelet forrázzunk le ¼ liter vízzel, majd 10 perc után szűrjük le. Itassunk át vele egy mullpólyát, helyezzük a gyulladt bőrfelületre. Naponta akár többször alkalmazható.


Boróka öblőgető: torokgyulladás ellen gargalizálásra alkalmazzák.


Borsikafű - öblögetőszer: torokgyulladás esetén.


Borsikafű tea: Étvágytalanság, bélhurut, köhögés, torokgyulladás és alacsony vérnyomás esetén. Két teáskanálnyi szárított borsikafüvet forrázzunk le 1 csészényi forró vízzel, majd 5 perc után szűrjük le.


Cserszömörce öblögető: Fogíny- és torokgyulladás esetén ajánlott.


Fehér árvacsalán öblögető: A szájüreg, íny és torok gyulladásainak enyhítésére kitűnő gyógyír. Elkészítése: 2 teáskanál fehér árvacsalán-virágot 2,5 dl forró vízzel leforrázzunk. 10 perc után szűrjük le és öblögessünk.


Kakukkfű tea: Frissítő hatású, köhögés, torokfájás csillapítására kitűnő gyógyír. Alacsony vérnyomásra is alkalmazzák. Baktériumölő, fertőtlenítő. Görcsoldó. Elkészítése: 1 teáskanálnyi levelet 1 csésze forrásban lévő vízzel leöntenünk, negyed órán át lefedve állni hagyjuk, majd leszűrjük.


Kakukkfű tea öblögető: Köhögés, torokfájás csillapítására kitűnő gyógyír. Baktériumölő, fertőtlenítő.


Kamilla gargarizálás: A fogíny, a száj és a torok gyulladásainak csökkentésére. Elkészítése: 2-3 evőkanál kamillát adjunk 1 dl vízhez, naponta többször használjuk.


Kamilla öblögetés: A fogíny, a száj és a torok gyulladásainak csökkentésére. Fogzási fájdalmak csökkentésére. Elkészítése: 2-3 evőkanál kamillát adjunk 1 dl vízhez, naponta többször használjuk.


Lándzsás útifű gargarizálószer: Torokgyulladás kezelésére. Elkészítése: Csészénként 2 teáskanálnyi szárított lándzsás útifüvet leöntünk hideg vízzel, gyakori kevergetés mellett 1 órán át állni hagyjuk.


Málnalevél öblögető: Szájüreg-, és a torokgyulladások kezelésére. Elkészítése: Egy evőkanál szárított málnalevelet forrázzunk le 3 dl vízzel, hagyjuk állni 8-10 percig, majd szűrjük le. Kicsit hűtsük le, majd öblögessünk.


Zsálya tea: Légúti megbetegedésekre, száj-, a fogíny- és toroknyálkahártya gyulladásának kezelésére. Elkészítése: Forrázzunk le 1 csésze forrásban lévő vízzel 2 teáskanálnyi szárított vagy friss zsályalevelet, majd 10 perc állás után szűrjük le. Naponta 2-3 csészényit érdemes belőle fogyasztani. Kihűlve gargarizáló oldatként is alkalmazható.

2010. okt. 11. 07:19

Sós vizes gargalizálás is jó rá?

Piacon veszem a savanyú káposztát. Szoktak kitenni ásványvizesflakonba a levét. Én kértem abból. Sós is, savanyú is de megiszom. Szerintem több a C vitamintartalma mint a citromnak. immunerősítő? Nem tudom de vitték mások is.

Ha már köhögünk, a pititott cukorral készített tea is feloldja. ( karamellás tej )

A jó öreg negró...

2010. okt. 11. 07:16
tantum verde pasztilla...
63. donadi
2010. okt. 11. 07:13
Nekem egy orvos azt ajánlotta, (és bevált!!!) hogy pohár vízbe 10-12 csepp jódot, azzal öblögetni és le is nyelni.
2010. okt. 11. 07:11
Orvosi pemetefű cukorka(több boltban és gyógyszertárban kapható) és természetesen orvoshoz kell menni.
2010. okt. 11. 07:10
doki mindenképp lesz mert a 3 éves nagy fiam is beteg csak ő lázas is meg nagyon náthás,nekem meg napok ota fáj minden porcikám és most tessék itt a folytatás...
2010. okt. 11. 07:08
Nekem a Strepsils vált be...
2010. okt. 11. 07:05
az biztos van is otthon, utánna doki
2010. okt. 11. 07:04
meleg sós vizes öblögetés
2010. okt. 11. 07:02
S.O.S erős torokfájásra tudtok valami tényleg hatásos bevált dolgot ajánlani?Alig bírok nyelni:-(
56. ronka
2010. aug. 16. 20:12
Gyömbér tea,hagymat tea
55. badonyimariaeva (válaszként erre: 53. - Cbe267d9cf)
2010. jún. 5. 23:13
Elég fura, de egy próbát megér!
54. t.Ili (válaszként erre: 53. - Cbe267d9cf)
2010. jún. 5. 22:48
Tyűha!...és az íze????
53. cbe267d9cf (válaszként erre: 47. - Falcsy)
2010. jún. 5. 11:29

Fura lesz amit írok, én is csak meresztettem a szemem, mikor mondták nekem, DE BEVÁLT!!! Szóval, felmelegítesz egy börgre tejet, olyan igazán jó melegre. Bele egy kávéskanál vaj, egy késhegynyi szódabikarbona, és méz, ízlés szerint. Összekeverni, meginni reggel és este. Nekem 2 nap alatt mulasztotta el az amúgy két hete tartó és semmilyen gyógyszerre nem szűnő torokfájásomat.

Gyógyulást!

2010. jún. 5. 08:13
dr.theis-től a lándzsás útifű szirup........
51. t.Ili (válaszként erre: 47. - Falcsy)
2010. jún. 5. 07:18

Echinacea csepp.Nem olcsó,kb.1500ft,de nagyon jó.

Erős fertőzés esetén:először 50csepp,utána óránként 10-20csepp.Második nap:4×20csepp.5 napig.

Nekem mindig van itthon.Ha érzem,hogy kicsit kapar,vagy valami felsőléguti van kialakulóban,este bekapok 30-50cseppet,és másnapra el is felejtem.

Egy 7 napos náthát 3-5 nap alatt letisztáz.Szövődmény sem tud kialakulni,pl.arcüreg,fültőmirigy,tüdő,légcső-hörgőgyulladás.Én,aki dohányzom,mindig úgy múlik el egy ilyen fertőzés,hogy utána 2 hónapig köhögök.2 éve még csak nem is prüsszentettem.

Nagyon ajánlom,de vezetni nem lehet vele,mert alkoholos.

50. falcsy
2010. jún. 5. 07:10

Köszönöm, majd kipróbálom őket és beszámolok a tapasztalatokról.

Szép napot nektek!

2010. jún. 5. 07:06

Nallam ami be szokott valni az a sos vizzel valo gargalizalas kb orankent.Feketeretek szirup kb 3 kanalnyi/nap(rossz az ize de ki lehet birni)..lehet kapni gyogyszertarban is azt hiszem.Eukaliptusz olajos cukorkak szopogatasa.


Gyogyulast.

Teak is jok..de en nem doglom utanuk.

48. Orsy27
2010. jún. 5. 06:47

Nekem tegnapelőtt este nagyon fájt a torkom, megittam fél liter teát, és ettem 4 szelet fokhagymás pirítóst, és tegnapra már nem fájt a torkom. Ezek mondjuk jól bevált módszerek...

Van a Bioparox-spray, azt dicsérik ismerőseim, de én nem próbáltam még.

47. falcsy
2010. jún. 5. 06:26

Nektek milyen módszerek váltak be torokfájás ellen? Tapasztalatokat és módszereket várok, egy pár általam ismert módszert kipróbáltam, de nem segített!

Ha ismersz valami tuti módszert, kérlek oszd meg velem, előre is köszönöm!

2010. febr. 27. 20:45
egy kiskanálnyi csípős mustár,egy kupics pálinka
45. f979700a86 (válaszként erre: 29. - Pmjudit)
2010. febr. 27. 20:42
Próbáld ki a propoliszt.Állandó mandulagyulladásom szokott lenni.Mióta propoliszt használok,nincs gyulladás.
44. d1397f12fd (válaszként erre: 43. - Pmjudit)
2010. febr. 27. 20:38

Nahh igen!!! a pirítós is jóóóóó!!! :)

meg a keksz! az is segít! :)

Bartánőm is mondta a multkor, hogy ilyenkor sok száraz dolgot kell enni! :) Mert letisztítja a torkod!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook