Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tojáson a kód nem színeződik be... fórum

Tojáson a kód nem színeződik be... (beszélgetős fórum)


19. Darcy73 (válaszként erre: 17. - Etikat)
2010. ápr. 4. 18:58
Igen,én is így tudtam.Elég fura is lenne,ha az idős nénikét aki kihozza a piacra a heti 20-30 tojást eladni-erre köteleznék.
18. etikat (válaszként erre: 12. - 66cec28b76)
2010. ápr. 4. 17:18
Én is hagymalevéllel festem a tojásokat, így legalább egészségesek :) De, lehet sárgarépalével, vagy petrezselyem lével is szépeket színezni :)
17. etikat (válaszként erre: 7. - Mamazon)
2010. ápr. 4. 17:14
Bizonyos mennyiségű tojásnál nem kell kódolni a tojásokat !!! Kb. napi 350 db alatt, de ezt nem tudom pontosan :)
16. kefekötőke (válaszként erre: 15. - Mamazon)
2010. ápr. 4. 17:03

"Kiváló bulvárújságíró lennél! "


Ezt is kiragadtam.Még erre nem is gondoltam.Olyan újságot én nem olvasok,kizárólag a hoxán szerzem minden műveltségemet.)))

Vagy fejlődöm ,vagy visszafejlődöm?

15. Mamazon (válaszként erre: 14. - Kefekötőke)
2010. ápr. 4. 16:14

Kiragadtál az első hozzászólásomból egy fél mondatot, más környezetbe helyezted és más értelmet adtál neki, olyat amilyenre én még véletlenül sem utaltam. Ezt kikértem magamnak! De úgy tűnik nem fogtad fel.

Kiváló bulvárújságíró lennél!


Az ecet pedig nekem nem vitte le, de tessék jelentkezzen az akinek sikerült!

14. kefekötőke (válaszként erre: 13. - Mamazon)
2010. ápr. 4. 15:18

Nekem tegnap este az ecet vitte le.

Ennyit a korrekt válaszról.


"Te meg miről beszélsz? "

Erről meg annyit ,hogy arról beszéltem,hogy nekem az a véleményem amit és akármiről írtam és kész !

Te meg azt festesz amit akarsz és olyan színre.

13. Mamazon (válaszként erre: 9. - Kefekötőke)
2010. ápr. 4. 14:37

Te meg miről beszélsz? Hol van az megírva, hogy csak pirosra lehetne festeni a tojást? Ha már egyszer festjük, fessük akármilyenre, ami nekünk tetszik...A piros tojás éppúgy nem természetes, mint a hagymalevélbe áztatott, vagy a neonzöld...


Másrészt pedig írtam, hogy ecettel dörzsöltem és nem, nem vitte le a festéket de még csak el sem homályosította.

2010. ápr. 4. 14:17
Én is hagymalevéllel csináltam nézzétek meg a naplómban.
2010. ápr. 4. 13:25

Én hagymalevélbe szoktak megfőzni a tojásokat és soha nem látszik a kód.Igaz nem szoktam szineseket késziteni.

De amúgy igen szappanos vizzel lejön.

10. kefekötőke (válaszként erre: 9. - Kefekötőke)
2010. ápr. 4. 13:24
Értsd:tapadni
9. kefekötőke (válaszként erre: 1. - Mamazon)
2010. ápr. 4. 13:21

" sárgánál meg teljesen illúzióromboló. "


Számból vetted ki a szót.Valóban illuzióromboló a sárga piros tojás ,meg a kék piros tojás,meg a zöld pirps tojás,alumínium szögvas,műanyag sodrófa, és így tovább.

A piros tojás maradjon piros tojás,

"a krumpli leves legyen krumpli leves"


A kérdésnél maradva főzés előtt ecettel le kell mosni a tojást.Leviszi a bélyegző festéket és a zsírréteget is,a tojásfesték jobban fog taoadni.

2010. ápr. 4. 09:41
Esetleg alkohollal? És utána még átmos?
7. Mamazon (válaszként erre: 5. - Darcy73)
2010. ápr. 4. 09:33

Köszönöm!

Simán szappannal tényleg lejön? Ecettel dörzsöltem, az nem használt. Most kipróbálom a szappant. Szerencsére jó sokat vettem és még csak néhányat főztem meg.


A 80 éves öreg nénit majd jól meg fogják büntetni egyszer és akkor utána soha többször nem viszi ki. Na mindegy nem ez a lényeg...A 2-es kódot még inkább ráteszi, az aki jogosult rá, hiszen csak így tudja igazolni a vásárlói felé, hogy az ő tojói szabadtartásban tojnak. Azért látsz 3-asból többet, mert több ketreces van abszolút értelemben.

6. 66cec28b76 (válaszként erre: 4. - Csiga4dada)
2010. ápr. 4. 09:28
Én is ezt akartam mondani előtte kellett volna lesikálni,én is így csináltam.
5. Darcy73 (válaszként erre: 3. - Mamazon)
2010. ápr. 4. 09:21
A 80 éves öregnéni nem fogja kódolni a tojást-azt 30-at amit kihoz.Az az őstermelő aki kódolja,pedig szinte kivétel nélkül ketrecben tartja őket,ez látszik a 3-as kezdőszámból.
2010. ápr. 4. 09:19
Főzés előtt szappanos szivaccsal eltüntethető, főzés után még nem próbáltam:)
3. Mamazon (válaszként erre: 2. - Darcy73)
2010. ápr. 4. 09:15

Ennél sokkal jobb helyen, háznál vettem közvetlenül az udvaron kapirgálók mellett a tojásokat.

De az őstermelőknek is kódolniuk kell a tojást.

2010. ápr. 4. 09:07

A piacon termelőtől vedd a tojást!Tudom mostmár késő-:( De mindenképp jobban jársz,nemcsak tojásfestéskor.

(Persze a piacon is árulnak ketreces tojást!)

2010. ápr. 4. 09:02

Egyedül csak a piros tojáson illeszkedik a piros kód a festőréteghez. Az összes többi színnél még a sötétkéknél is látszik halványan a kód.

A sárgánál meg teljesen illúzióromboló.


Valamit csinálnom kellett volna előre. Lemaratni a kódot, vagy erősebb festéket szerezni?

Ez csak nálam gond??


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook